Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

beruskanula
8. feb 2010

ahojík, chci se zeptat.... zda se do hluboké korby bria vejde 6 ti měsíční dítko? je mi jasný, že záleží na velikosti dítka... jaké s tím máte zkušenosti?

janavi
8. feb 2010

kessiee, je to original Brio taky prsiplat alebo ako sa to vola, co sa dava na kociky ked prsi..da sa to dat aj na hlboky aj na sportovy, je to tak aurobene, aby sa to hodilo na oba.maju to vsade kde predavaju brio kociky,napr: .http://www.bambini.sk/sk/product/42/brio-plaste...
byva aj slnecna clona brio, ale tu som nekupovala, kupila som taku univerzalnu a sedi na kocik, tak original slnecnej clony som neriesila, aj dazdnik mam tiez nejaky univerzalny a drzi.
beruskanula co sa tyka tej vanicky, je naozaj velka, ja mam 7 mesacneho chlapca dost velky a stale sa tam zmesti, ´hoci vanicka je trosku uzka, ale zmesti, na dlzku uplne v poho, ta je dlha,skor je problem, ze ti tam asi 6 mesacne dieta uz nebude chciet lezat

beruskanula
8. feb 2010

janavi: díky za odpo... vanička je úzká? můžu poprosit o rozěmry? nějak je nikde nemůžu najít.... jj, šestiměsíční dítko je zvdavé a bude chtít vidět ven, ale vzhledem k tomu, že čekáme srpňátko, tak proto jsem se ptala... 😎

janavi
9. feb 2010

beruskanula, vanicka je trosku uzsia, ale babatko sa ti tam isto zmesti, ja som tam mala maleho aj s fusakom aj s dekou, nababuseneho v overale a este k tomu je aj on sam o sebe velky a v poho sa tam zmestil, takze o to mat strach nemusis, rozmery neviem, zmeram, napisem, vzhladom nato, ze vanicku uz nepouzivam.

kessiee
9. feb 2010

janavi to je celkom dobra palka za tu plastenku 😠 a to sa pripina len z vrchu striesky na okraj vanicky, ci sportaku? a co boky? tie su nezakryte? alebo som to zle videla na tej fotke? ja teda plastenku na kocikoch vyuzivam dost, a nielen ked prsi, ci snezi, ale aj ked fuka, ale takato by proti vetru teda velmi nepomohla. nasla som tusim prve minus, aj ked to by sa dalo riesit nejakou inou plastenkou, ale aj tak - podla mna hrozne vyriesena plastenka a pekne predrazena... skusila som pohladat aj tie slnecne clony a u bria je slnecne clona vlastne strieska s madlom len v inej farbe 😒 teda bud zlata alebo strieborna... ak sa ta mozem spytat, aku clonu tam mas? objednavala si z netu? lebo viem, ze nie kazda dobre drzi, aj ked su teda "univerzalne"... uni slnecnik mam doma, aj v ciernom, takze by sa hodil, ale ten moc nemusim, ked ho mam stale otacat podla toho, ako na maleho slnko svieti, ide ma porazit 😠
a s fusakom brio si spokojna? zakryje ti malickeho az po krk?

janavi
9. feb 2010

beruskanula, nasla som rozmery vanicky 31x76cm
kessiee, co sa tyka tej plastenky, je super, asi to tam zle vidiet, ale ona je vlastne taky igelit a dalsia dast je taka sustakova latka, ktora ti zakryje celu vanicku, pripadne sportak. na tom igelite sa da otvorit take akoze okienko, aby dieta mohlo dychat alebo aby viac videlo alebo co. plus sa plastenka da siahnut takou snurkou aby ti pod nu neprefukovalo, ale nejako to nepotrebujem stahovat, je to tam akurat.ja som ani s touto protidazdovou clonou nemala ziadny problem, perfektne sa da potom poskladat do takej tasticky co je k tomu- ja som to kupovala vsetko naraz, ked som objednavala kocik v tom www.bambini.sk. a co sa tyka tej slnecnej clony, tak to som kupila normalne taku, ze univerzalnu, je to sice take nie velmi pekne, ako original, ale to az tak velmi zatial nepouzivame.ja som kupila clonu ciernu, ma taku gumicku takze to je celkom ok, aj ked je to univerzal.a s tym dazdnikom som aj ja na nervy, stale ho len premontuvavam a otacam, az ho dam dole a zavesim tam radsej plienku.
ja mam ten lesky fusak, je strasne tenucky, ale iba na vyzor, inak je uplne teplucky a maleho tam celeho natrepem az po bradu, este sa ten fusak da okolo hlavicky tak stihnut ako kapuca, aby mu nefukalo na hlavu, super vymyslene.Je tenky, sedi aj do vanicky aj do sportaku, nezabere vela miesta a hlavne zohreje. Kamoska ma ten druhy fusak, ten matny a to je taky hrubsi, ale tiez super.

janavi
9. feb 2010

kessiee, este raz si pozri ten obrazok http://www.bambini.sk/sk/product/42/brio-plaste..., kocik je modry a to co vidis cierne je vlastne ta sustakova latka, ktora tu vanicku celu zakryje.

janavi
9. feb 2010

a nasla som aj tu clonu co mam proti hmyzu, tu akoze univerzalnu
http://www.bambini.sk/sk/product/380/emitex---u...

beruskanula
9. feb 2010

janavi: díky za ty rozměry... nám se líbí joolz a taky brio, tak uvidíme, který nakonec vyhraje 😀

kessiee
9. feb 2010

jejda, ja som si to uplne zle pozrela janavi 😅 dakujem ti za vysvetlenie 😉 teraz sa mi ta plastenka paci omnoho viac, aj ked stale je dost draha, ale tusim aj dobra. dost by ma zaujimalo ako to sedi na sportaku... uz si to tam mala? mozno tie snurky, co su zospodu sa pouzivaju na stiahnutie, ked je ta plastenka prave na sportaku, ked hovoris, ze na vanicke to netreba stahovat. sietku proti hmyzu az tak neriesim, to je jedno, aku tam dam, ved to budem vyuzivat, ked mi maly zaspi napr. na terase.
co som pozerala slnecne clony, tak najviac sa mi pozdava asi tato:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=21832724&ta...

beruskanula - medzi tymi dvomi sa rozhodujem aj ja 🙂 zatial som viac naklonena k briu, asi to aj vyhra 😵 mas nejake pre a proti ku kazdemu? uz si obidva videla aj nazivo?

beruskanula
10. feb 2010

😀 kessie: naživo jsem viděla oba, ale pořádně jsme si prohlídla jen joolz... je nádhernej, lehkej... jako nevýhodu jsme na něm viděla menší stříšku, ale dá se to řešit slunečníkem.... na brio jedeme mrknout dnes, abychom si ho pořádně prohlídli 😀 .... mému drahému se taky oba zamlouvají, z joolz byl přímo unesený 🙂 ... jen mám pocit, že joolz má větší rozměry vaničky, co se šířky týče 🙂 .... nejraději bych měla doma oba 😀 😀

holk,y ještě jeden dotaz... ta sluneční clona, resp. boudička n zlatá, stříbrná dá se dát i na tu korbičku? nebo jen s tím madlem na sporátk... nám by se zamlouval tmavě hnedý se zaltou 🙂

a přiznám se, že prvně, když jsme viděla brio, nelíbil se mi podvozek 😀 ....

jo a pro nás je důležitý, aby se kočárek vešel do výtahu v paneláku 😖 ... to joolz splnuje, a brio jsme zatím ještě neměřili 😀

kessiee
10. feb 2010

beruska u mna je to naopak, ja som videla nazivo zatial len brio, preto som k nemu aj viac naklonena 😉 inak kazdy pise, ze joolz ma malu striesku, ale ja som sa na nemeckych strankach docitala, ze strieska zakryje dieta na 90% - teda na sportaku myslim (ja budem kupovat len sportak), tak neviem 😕 u mna je nevyhoda na joolzi, ze nie je tak odpruzeny ako brio - aspon teda co mi tu na diskusii o nom pisala lulii. ale zase ma zadne nafukovacky, takze tym by sa to nejako vykompenzovalo a nemusel by byt "tvrdy". dalsia vec je, ze sportak je dost plytky - keby som tam mala dat mojho synceka teraz na zimu aj s fusakom, asi by bol na tesno, ale my sa stahujeme do relativne teplej krajiny, takze fusak ani potrebovat nebudem, tak aj to by bolo v pohode. no a este ked som pozerala tie nemecke stranky, tak som si vsimla, ze vela mamin predavaju joolz po siestich mesiacoch - je to cas, ked dietatko "presada" z vanicky do sportaku, ktovie preco ho vtedy predavaju 😕
asi to zistim, ked tam maleho supnem 🙂 a skusim aj s fusakom pre istotu 😀
mne sa brio zapacil az ked som si pozrela o nom videa 😵 a ked som ho okukala nazivo 😵
s tou zlatou, ci striebornou strieskou ti nepomozem, kedze ja sa zaujimam len o sportak, mozno janavi bude vediet 😉
inak videla som tie dva na jednej fotke a tam sa mi zdalo, ze prave joolz ma tu vanicku straaasne uzku... skusim najst tu fotku a napisem link 😉
no ak si dnes pojdes pozriet brio, tak napis, ktory sa ti viac pozdava po zhliadnuti oboch 🙂

kessiee
10. feb 2010

nasla som to, tak kuki 😉 (ten bezovy s oranzovym vnutrom striesky je joolz, sedy na ciernej konstrukcii brio - aspon podla mna 😅 )

http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=5992052

beruskanula
10. feb 2010

🙂 kessiee: a kde si viděla to video o briu? určo dnes písnu jak na mne kočárek působil.... v krámě se projedu jak s joolzem, tak i s briem.... 😀
jak jsem zkoušela ten joolz, tak byl v poho, jj, má nafukovací, a ty větší kolečka se přizpůsobí terénu 🙂 ...

koukala jsem na odkaz... jj, ten béžový je joolz a myslím taky, že ten šedý vzadu je brio 🙂 .... tady ta korbička působí u joolz opravdu úzká, ale ve skutečnosti mne nepřišla tak úzká 🙂 , navíc mi joolz připadala jako jeden s největší korbičkou... no jsme dnes zvědavá na to brio 🙂 ....

lulii
10. feb 2010

beruska, doufám, že jsem to okopírovala správně a půjde to otevřít. Je to video o briu. Tak se mrkni. Nevím, jestli kessiee myslela tohle video, ale jestli je ještě nějaký jiný, tak ho sem určitě přidá 😉

https://www.youtube.com/watch?v=iLjEpB7OOJE
enika
10. feb 2010

baby, keď vám môžem poradiť, neorientujte sa vôbec na vaničku. V tej budete mať dieťatko naozaj iba chvíľu a keď budete mať taký prípad ako ja, že mi dcérka v hlbokom strašne plakala, tak išla do šporťáku dva týždne pred 6-timi mesiacmi. Ja som sa pri výbere kočíka orientovala na vaničku a potom som si nadávala, lebo šporťák budete používať omnoho dlhšie a treba si na ňom zakladať viac 😉 . A ešte niečo, vaničky treba zvnútra odmerať normálne metrom, často sa rozmery nezhodujú. Brio sa zmestí do klasického panelákového výťahu 😉. Zadný rázvor má 61,5 cm.

beruskanula
10. feb 2010

enika: no já se přiznám, že koukám jak na vaničku, tak i sporták.... 🙂 vaničku z toho důvodu, že budeme mít letní dítko, takže přes zimu ve fusaku v korbičce 🙂 ...
jj, tak za chvilku razíme do velkoměsta 😀 , metr má můl milý s sebou - vždy kočárky měříme 😀 .... zatím papa, pak písnu, jak na mne brio působilo 😎

kessiee
10. feb 2010

lulii presne to je to video, pri ktorom som sa do bria zamilovala 😵 😉

beruska ak si otvoris youtube.com a do vyhladavaca zadas joolz, nabehnu ti videa o nom, napr. toto:

https://www.youtube.com/watch?v=xPGaxfnxEBw


je tam aj jedna mamina, co tlaci joolz s vanickou, ale aj taka, co s nim ide po plazi - to by mohol byt ten moj pripad 😵 no vazne - najlepsie by bolo, mat doma oba 😀

enika presne tak, na vanicky netreba pozerat. jedna vec je, ze dietatko z nej ryyychlo vyrastie a druha, ze cim je väcsie, tym je zvedavsie, takze tam uz nechce byt 🙂 to je tusim pripad aj janavi 😉 enika tiez mas doma brio? alebo ich predavas?

ichbinich
10. feb 2010

Ja som s Brio Go maximalne spokojna.
Kupili sme celu sadu aj s autosedackou, zatial pouzivame vanicku a autosedacku. Na autosedacke je super, ze pasuje na podvozok, takze ked potrebujeme ist na nakupy, naklikneme sedacku a nemusime maleho prehadzovat do vanicky a spiatky. Akurat nase auto nema isofix, tak to dlhsie trva zapnut. To je ale problem auta a nie Bria... 😉
Vo vanicke mam ten original fusak/spacak, ten je zvnutra fleecovy a teplunky. Maleho zabalim este aj do tensej deky a aj po hodine-hodine a pol prechadzky ma teplunko.
Ta plastenka sedi dobre, na vanicke naozaj netreba stiahnut tu snurku, drzi sama o sebe.
Nakupny kosik je super velky, mam aj do neho original nakupnu tasku, kde nahadzem nakup, potom prehodim cez plece a do ruky vanicku a tych 17 schodov domov su bez problemov. Prednedavnom som videla kociar s "kosikom" velkosti tak mojej kabelky, neviem, aka to bola znacka. Ja som si len pomyslela, ako dobre, ze mam taky velky ten kosik...
Najdolezitejsie pri kupe bolo, aby aj moj vysoky manzel mohol ist na prechadzku bez tohom, aby kopal do osi. No a ked sme prisli na to, ako lahko sa sklada a rozklada, bolo rozhodnute 😉
A ze sa otocim na mieste aj v uzkych ulickach v supermarkete tiez nie je od veci...

beruskanula
10. feb 2010

🙂 .... tak jsem zpět.... v obchodě jsme byli, ale neměli kočárky s vaničkou, ale tu sportovní část 😕 ... takže jsme měla možnost prvně vidět sportovní část joolz... a dle našeho porhlídnutí a přeměření je brio větší - na déllu o 10cm a na šířku nějak o 5cm... s briem je snadná manipulace jako s joolz, oba dva jsou lehký, jak tu bylo napsáno, joolz má nafukovací kola, brio ne, brio je odpružený, joolz ne, nám se hlavně kvůli té velikosti víc zalíbil brio, ale mému milému se na něm nepozdávají ta kolečka - ten materiál, ale musím podotknout, že kdyby to šlo, tak bych měla doma oba 😀 , joolz se mne designově líbí víc, ale brio je originál 🙂

takže holky myslíte, že teda 5 měsíční dítko se vejde s fusakem, nabalený do vaničky? my teda, pokud se pro brio rozhodneme, budeme chtít pochopitelně vidět i vaničku 😎 .... a ještě jeden dotaz... ted nevím, mne vypadlo,jak se říká tomu, co je na tý korbičce na povrvu.... slída??? 😀 .... tak by mne zajímalo, jak je vysoká u boudičky? joolz jí má dost malou - nevýhoda, když fučí, tak by mne zajímalo, jak jí ma brio 🙂

janavi
10. feb 2010

fuu baby, ale ste tu toho popisali, ale dobre... tesim sa ze brio ma take dobre odozvy.
Kessiee, co sa tyka tej plastenky, v poho sedi aj na sportiak, taktiez tam nemusim nic zatahovat....
beruskanula co sa tyka tych kolies, uz som to tu pisala, neviem preco mas z tych kolies na briu obavy, su z nejakeho specialneho materialu, takze nemozes dostat defekt, nehrkotaju, ide sa s nimi lahko....a co sa tyka tej vanicky, neboj sa nic, dieta sa ti tam zmesti, ako som uz pisala, mne sa maly narodil 21.6. a este v 7.mesiaci sa mi tam v pohode zmestil aj s fusakom aj s dekou a je to teda riadny maco, takze tvoje dieta sa tam isto zmesti, neobavaj sa.
Co sa tyka toho kosika v kocika, je na nezaplatenie, perfektne sa don nakladaju veci, velky....super.
a este ked ide o to, ci sa brio zmesti do vytahu, urcite ano, da sa jednoducho sklopit uplne rucka takze sa zmesti do kazdeho vytahu.

janavi
10. feb 2010

kessiee,co si poslala tu slnecnu clonu, je to celkom pekne, ale na Briu mas tu striesku na sportaku dost dlhu, takze toto vobec nepotrebujes.

beruskanula
11. feb 2010

janavi: z těch koleček má spíš obavy můj milý, ale když jsme mu vysvětlila, co jste mi tady napsaly, tak na vás dá 🙂 , jsem ráda, že tu píšete svoje zkušenosti... no vypadá to, že jsme rozhodnutí pro brio go 🙂 ....

a ta zlatá/stříbrná stříška(slun. clona se dá dát i na stříšku korbičky nebo jen na ten sporták? 🙂

enika
11. feb 2010

kessie - mám doma, ale zatiaľ iba šporťák, ale budeme časom dokupovať aj zbytok. Ja som si prvý kúpila iný, vtedy ešte brio nebolo, ale to sa nedá porovnať 😉 .
janavi - máš pravdu s tými kolieskami, sú ďaleko lepšie ako nafukovacie a to viem z vlastnej skúsenosti, keďže prvý mal zadné dve nafukovacie.
vaničku neviem ohodnotiť, ale aj ja som si plánovala, že budem malú dlho voziť vo vaničke, lebo bola letné dieťatko, no a prišla zima a už išla do šporťáku, chtiac-nechctiac. A ako píše kessie, keď sa začnú detičky dvíhať, tak vám v žiadnom prípade nebudú chcieť ležať vo vaničke a "čumeť" do nebies 😉 .

pozerala som aj joolz, keď som kupovala brio, ale je omnoho menší a keď máte väčšie dieťatko, tak katastrofa. A tá strieška tiež, pred slnkom vôbec neochráni, ani pred vetrom.

beruskanula
11. feb 2010

enika: jj, joolz je v porovnání s briem menší... proto jsme se rozhodli pro brio 🙂 ...

kessiee
11. feb 2010

beruska, takze rozhodnute?? 😉 tesim sa, lebo zaroven s tebou som sa rozhodla aj ja - hlavne vdaka tvojm a manzelovym meraniam 😀 moj chlapcek rozhodne teda nie je z tych mensich babätiek, takze viac priestoru pre neho rozhodne nebude naskodu 😉 aj ked joolz sa mi dizajnovo tusim paci viac, ale zase kocikov podobnych joolz je niekolko, napr. aj neo, ci jané rider a dalsie z lacnejsich... brio je jediny svojho druhu - aspon ja som nenasla ziadny taky, ktory by sa mu aspon podobal 😵 koliesok som sa tak isto obavala, lebo tie, co nie su nafukovacie sa relativne rychlo zoderu (mala som uz kocik aj s takymi, aj s takymi, tak mozem porovnat), ale baby ma tu uz ubezpecili, ze toto je nieco ine, tak idem do toho 😎
inak beruska termin mas podobny, ako som mala aj ja s mojim malickym - ten nas bol 2.8., ale drobec bol vonku uz o tyzden skor 😵 aaa stale by sa zmestil v pohode do vanicky, len sa tam uz straaasne hneva, tak je v sportaku.
baby a co hovorite na tie farebne podlozky? jani ty ju tusim aj mas, nie? mne sa to na pohlad paci, ale ten material... na zimu fajn, ale nepotili by sa na tom babence v lete? a tiez je aj dost hruba, to asi zase ubera z priestoru... skor rozmyslam, ze by som si nejaku dala usit - nieco na ten styl ako ma brio, teda taku presivanu, ale z ineho materialu...

beruskanula
11. feb 2010

kessiee: jj, vypadá to, že jsme sse rozhodli... je teda pravda, že můj milý se do joolzu zamiloval a stále hledal něco proti brio, ale pak kdyžž zjistil, že brio sportovní část je prostornější a porovnání taky těch boudiček, tak bylo jasno 🙂 ... joolz má i u sportaku boudičku menší a myslím si, že dítko moc před sluníčkem neochrání 😒 ... no každopdáně, až budem ekočárek kupovat, poměřím i rpo jistotu vaničky 🙂 ...
a máš pravdu joolz, resp. joolzu se podobá mniho lacinějších kočárků... zatímco brio je nové, originál, tak snad jen tak někdo neokopíruje jeho design 😀 .... se těším, až budu kočárkovat... navíc vím na 100 proc., že nikdo v mém okolí brio nemá a mít nebude 🙂 ... což je taky fajn....

kessiee: termín mám dle posledního utz 6. srpna 😵 ... no už aby to bylo 🙂

co se týče té barevné podložky... taky si myslím, že se na ní děti můžou potit, ale nevím, nemám zkušenosti, ale každopádně jsou krásné a originální 🙂 ....

když už jste tady maminy... chci se zeptat? co jste měli pro miminka v kočárku? myslím v korbičce.... myslím peřinky, plymo apod.... 🙂

kessiee
11. feb 2010

beruska a do toho obchodu, kde si bola kociky pozerat, ti objednaju aj tu vanicku, aby si to mohla pomerat? ozaj, kolko vychadza brio u vas? budes kupovat z kamenneho obchodu, alebo objednavat z netu?
kedze moj syncek je letne babo, v kociku mal pod sebou len plienocku a taku supravicku tenucku - vankusik s perinkou, len take bavlnene, lahke, minule leto boli strasne horucavy prave ked sa narodil, takze do perinky-zavinovacky som ho nedavala vobec, strasne sa tam potil...

beruskanula
11. feb 2010

kessie: oni tu vaničku určo měli, ale někde ve skladu, jenže, vzhledem k tomu, že před náma bylo asi pět párů, co chtělo něco k jiným kočárkům a byla tam jen jedna prodavačka, tak jsme nečekali a řekli si, že až budeme mít do města zase cestu, mrkneme tam 🙂 ... nejspíš to budeme kupovat spíše v kamenným krámě.... ale to bude pálka 😀 , chcem jak vaničku, sporotvní část tak i sedačku, pak tašku, fusak... no znáte to.... v tom krámě měli sportovní část za 15.000 Kč a korbičku za 5.000 Kč, a sedačku za 4.000 Kč.... a když si tam koupíš tuto sestavu, dostaneš zdarma řetízek brio na kočárek s hračkama....
jj, my taky letnátko... tak sjem taky říkala, pod mimíska plínku, možná nějaký pěkný polštářek a perinku, ale v parnu dítko v zavince nehodlám vozit 🙂 ... no uvidíme, zda budou opět zase tropy....
a zatím máte jaký kočárek? 🙂

kessiee
11. feb 2010

teda beruska, brio je tusim prva vec, co je u vas drahsia ako tu na slovensku 😕
nooo, to mi je jasne, ze to budes brat vsetko 🙂 keby to mal byt moj prvy kocik, tak isto beriem vsetko 😉 inak tu tasku k briu som este nazivo nevidela, ale zda sa mi strasne malinka, sice ju pozriem, ked kocik budem brat, ale neviem, ci aj kupim, skor si necham tu moju od concordu, ta je super a je cierna, tak sa tiez bude hodit 🙂 aj ked nemam moc rada "miesanie" znaciek... ved uvidime. fusak zatial tiez neriesim, uvidim podla toho, kedy budem brio brat, ci este tu, alebo az ked sa prestahujeme, to by som ho potom nepotrebovala vobec.
my teraz jazdime v pp plicu - to som povodne kupila len do lietadla, ale zatial ho vyuzivam aj takto), doma mam este concord neo sportak aj s vanickou (mam ho v albume), ale ten predavam, tak ho nepouzivam, odkedy som ho dala na inzerciu...