Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

beruskanula
17. mar 2010

enika: no kdyby to šlo.... avinky mám u mamky na moravě 😝 .... no samo když bude pořádnej hicák, tak mi malý bude na zavince ležet 🙂 , ale prostě ji tam chci mít, nebo případdně dečky 🙂 ...

každopádně díky za reakce 🙂

sylviah
17. mar 2010

enny, mne sa to dnes zase zopakovalo, takže to premazanie asi pomohlo len na chvíľlku. no takže nie som sama, komu sa to stáva. presne ako píšeš, niekedy každý meter, niekedy až neskôr. ja mám kočík z druhej ruky, tak preto som sa pýtala, je síce ešte v záruke, ale kočka ho kupovala v čechách a do čiech sa mi to nechce ísť dať reklamovať, keď si predstavím, že budem potom dlhší čas bez kočíka... 😢

enny3
17. mar 2010

No nechci strašit,až začnou kola vypadávat tak budeš muset,kolo letí kočár letí s mimim k zemi- umíš si to představit!Bude to podle mě konstrukční chyba,hrůza!!!!Tak jsem ho chtěla a jsem z toho hotová!!!!!! 😖 Takže já ho určitě nedoporučuju,zvlášť když vím,že to není jen u mě!!!!!!! 😠

enika
17. mar 2010

mne sa zaaretovali asi iba dvakrát alebo trikrát a vždy premazanie pomohlo. Ale keď som použila iba WD-40-tku, tak to bolo slabé. Ale klasická vazelína alebo indulona zabrali a odvtedy bez problémov. Netreba tým šetriť, ale samozrejme ani celá tuba nie je dobrá 🙂. Hm, takže asi nepomôžem.

enika
17. mar 2010

enny, ale pokiaľ je to konštrukčná chyba, tak reklamáciu uznať musia. Ak si o tom presvedčená, tak to daj ako podnet na ŠOI. Pokiaľ aj oni dajú, že to je výrobná chyba, reklamáciu už uznať musia.

beruskanula - veď máš ešte chvíľu času, tak keď pôjdeš rodičom, tak si ju zober a potom to vyskúšaj.

enika
17. mar 2010

no a podľa mňa keď kolieska vypadávajú, tak to je jasné, že sa s tým jazdiť nedá. Ale teda mne nikdy nevypadli a myslím, že ani nikomu tu.

enny3
17. mar 2010

Holky začali vypadávat až po tom co je v prodejně,, odborně "vynadali a promazali a nanadalli je tam obráceně.Sekaljí se v protisměru a nedá se s tím opravdu jezdit!!!!! 😠 Takže já samozřejmě vím,že reklamaci musí uznat, studuji práva,ale neuznávají,zavolám ČOI a budu se asi muset i soudit!

enika
17. mar 2010

no, ale pokiaľ ti to poškodili v predajni a došlo k manuálnemu poškodeniu, tak to ti tuším uznať nemusia. Teda aspoň pokiaľ viem. ja právo neštudujem, ale sa mi zdá, že uznávajú iba výrobné vady a nie tie, ktoré boli spôsobené "neodborným zachádzaním". Tak držím palce, aby si uspela...

Ono kolieska sa zasekávajú na viacerých kočíkoch, ktoré majú systém aretácie ako kessiee napísala a premazanie zvyčajne pomáha, ale pokiaľ dôjde k poškodeniu, tak to je už skôr problém zlého zaobchádzania, aj keď je v tomto enny nevinne a akurát na to doplatila.

enika
17. mar 2010

jedine sa súdiť s predajňou...

enny3
17. mar 2010

JJ,ale zasekávání je taky děs,nevím jestli to bylo manuálně,spíš ne kolečka jdou snadno dát tak i tak,spíš tím olejem se to zhoršilo,je to vadnou pružinkou,říkal manžel- jen je to hrozný s tou reklamací!Pokládala jsem za nutné vám to napsat,tak doufám,že budou sloužit líp než mě!!!!!!!!!!! 😔

babyzuzana
17. mar 2010

hojte, hlasim sa teda 😉
neviem kto to tu chcel tu zavinovacku vediet, ale mozem uistit, ze uuurcite sai ti tam zmesti aj maxi "duchna" 😀 Moj maly ma uz cez 8 mesiacov a stale ho mam v hlbokom kociku a len pred par dnami som z neho vyhodila obrovky fusak hunaty... A podotykam, ze nemam male dieta 9,5 kg 😉
Inak dnes som si objednala novy BRIO, ale uz len sportak.
Predsa som ho dala do predaja ako trojkombinaciu a na druhy den bol predany s tym, ze som sa dohodla s buducimi kupujucimi ze ked mi dorazi nove BRIO tak si mozu prist pre tento nas.
Ale som v sokuuuu co to tu citam od enyy3. Konstrukcna chyba??? Fuuu, to sa teraz bojim, bojim, ze ten novy trebars nebude ok a budem si nadavat aka som blba, ze som pustila svoj stary dobry brio kocik. Inak ja som nemala nikdy nijaky problem, ani sa mi nikdy nezasekli alebo zaaretovali a pod. kolieska.

lulii
17. mar 2010

Enny, teda to mě moc mrzí, to jsem nečekala, že s tím můžou být takový problémy 🙄 Chjooooo, to jsem docela zklamaná. Jen doufám, že je pouze "pár" kousků nepovedenejch a ostatní budou v pořádku.

Berusko, já jsem taky 40 km od Budějk, teď záleží na jakou stranu, co? 😀

Kessiee, jsi zlatá 😉 Už aby to bylo

enny3
19. mar 2010

Jo holky nová verze to je něco 😵 Taky doufám,že je to jen pár kusů a že vy ostatnní budete mít vše ok!!!!!! 🙂 Už jsem si myslela, že jsem našla perfekní kočárek, jinak by byl skvělý 😖 Ale bez koleček to nejede 🙂 No ten zásah- ta oprava od od prodejce je samozřejmě odborný zásah i co se týká práva- tj. je jen jeho chyba jestli tím něco podělal,protože on je oprávněná osoba k opravám kočárku!!!!Smloúvu máme jenom s prodejci,takže žádné jejich výroky typu- za to může výrobce, to může posoudit jen výrobce, to je lež,já vůbec s výrobcem jednat nemusím!Bohužel Občanský zákoník je vynutitelný pouze soudně 😠

sylviah
19. mar 2010

holky, co je uz novsia verzia? aky je medzi nimi rozdiel?

kessiee
20. mar 2010

teda baby, takmer ste mi dych vyrazili 😕
no len dufam, ze ti to enny nejako vyreklamuju a bude to v pohode... je mi jasne, ze dokonaly kocik neexistuje, je len skoda, ze v predajniach pracuju takyto ludia, s akymi si sa stretla 😒 😠 ja som zatial reklamovala len jeden kocik, ale tam mi vysli v ustrety dokonale.
inak ja mam doma novy model bria, ale netusim, cim sa odlisuje od starsieho. su len dva, ci? no na pohlad sa zdaju byt rovnake. len viem, ze v tohtorocnych modeloch pribudli nejake farby.

beruskanula
21. mar 2010

babyzuzana: díky, mne jde spíš o to, aby se tam vešla zavinka na šířku - prostě, aby ta krajka nebyla převyslá a nepadala malýmu na hlavičku 😎 ... škoda, že doma nemá žádná z vás, co má hlubokou korbu, klasickou krajkovou zavinku 😅 ....

lul: já jsme z Tejna 😀 🙂 ¨

a holky jejda, ty problémy, to mi raději ani nepiště 😲 🙄

miska1981
22. mar 2010

ahojte, nova kolekcia bria go je len, ze je nova farba kocika, inak v konstrukcii, ovladani ani v nicom sa nelisi kolekcia 2009 a 2010. su totozne.

ja ho mam akurat objednany, po dlhom hladani, studovani recenzii, skumani kocikov v predajniach som sa rozhodla prave pre tento, vyhral u mna nad vsetkymi.

povodne som chcela jane, ale ten novy cross reverse ma sklamal na celej ciare, tento sa im uplne nevydaril, mozno ten novy nastupca nomadu unlimit bude o niecom inom, ale ja uz som chcela mat naporiadku kocik, uz mi z tolkeho vyberania a uvazovania hrabalo
😉
dufam, ze budem spokojna, vyzera to super kocik.

este chcem podakovat kessie, kedysi ked som sa pytala na kocik jane ake mate s nim skusenosti, mi nap. ze sa mam pozriet na brio, ze je lahucky a naozaj nesklamal, diky kessie nakoniec aj u mna vyhral 🙂

lulii
22. mar 2010

Miska, tak to ti moc gratuluju k výběru kočárku, určitě ten nej výběr 😉 A jaká je ta nová barva? Nějak mi snad něco ušlo? 😲 Vždyť pořád koukám a koukám jen po briu a novou barvu jsem nezaregistrovala.

Jojo, kessiee je naše sluníčko, viď kesinko 😀 ?

Jé berusko, tak do Tejna jezdím sice pracovně, ale jinak jsem fakt na druhou stranu od Budějk 😎 Směr Rakousko 😀 😀 😀

babyzuzana
22. mar 2010

pribudla jedna nova farba a to ta bezova (predtym nebola vobec v ponuke bezova na nasom trhu, na inych ano) a kombinacia ciernej konstrucie a cierneho kocika/.. predtym si si mohla vybrat cierny kocik len na bielej alebo sedej konstrukcii...
a inak ahojte, dlhsie som tu nebola 😉

kessiee
23. mar 2010

ahojte 🙂
jeeeej, vy ste zlate kocky 🙂 dakujem 😵
lullinka, co mas noveho? aj ty zostavas stale pri briu?
jani som rada, ze som pomohla, ked viem, poradim 😉 tak len dufam, ze budes s briom spokojna ako nadmerna väcsina 😉 ja ho zatial mam necely mesiac a totalna spokojnost 🙂 a stale sa nan musim pozerat, aky je kraaasny 😵 a aku farbu si vybrala?
zuzi a ty? to sa ti podarilo predat teda super rychlo! ani sa necudujem, na inzeratoch je brio skor vynimocne 😉 a v akej farbe si objednala teraz?

lulii
23. mar 2010

zuzi, kessiee, ahojky 🙂

Zuzi, to teda, sis fakt pospíšila 😀 Taky mě zajímá, co sis vybrala, jejda já bych nakupovala okamžitě 😵

Kessiee, u nás je zatím všechno při starém, zatím je nás pořád stejný počet 😀 Ale neboj, kdyby náhodou se něco změnilo, tak okamžitě píšu 😉

Holky, neviděly jste některá na živo ten béžový? Docela mu taky přicházím na chuť. No jestli takhle budou přidávat barvy, tak mi v tom teda udělají pěknej bordel 😀 😀 😀

lalia21
23. mar 2010

ahojte babenky,no ja som tu tiež dlho nebola...
no lulli to máš pravdu,ja mam v tom už teraz bordel aka konštrukcia a aka farba.... 😀 manželovi sa pači biela konštrukcia a čierny šporťak ale vaničku by sme chceli bledšiu (teda ja,ale mne sa raz páči čierna,raz bledšia..)...a ta bežova sa pači aj mne,videla som ju naživo-fakt pekna farbička-ktovie ako by vyzerala na bielej konštrukcii...bo čo som počula od jednej predavačky,tak že by sa to dalo skombinovať a že sa nemusim držať "zakladnej" ponuky,že by sa dali aj konštrukcie z inymi farbami pokombinovať..asi zaleži aj od ochoty predavačiek...no proste mne sa pozdava hnedy na čiernej konštrukcii a manželovi zasa biela konštrukcia...ach jaj,len nech už nepridavaju farby lebo bude iny zmätok 😀 😀 a ta konštrukcia asi bude tvrdy oriešok,že či biela alebo čierna...hmm ale čierny na bielej vyzera dosť vkusne.. tušim farbu necham na manžela 😀 😀
no od 15.marca som už aj ja dobrovolnym platcom v socialnej,takže najvyššia materska aj rodičovsky budem mať,už len rýchlo otehotnieť a utekať si pre brio 😀 (takže od necele 2 mesiace ideme na to) 😉

miska1981
24. mar 2010

ahojte briacky 🙂

nove farby na tento rok su bezova, taka ako biela kava a cierna na ciernej konstrukcii.
ja som si vybrala cierny na bielej konstrukcii, cierna je moja farba odnepamati 😉

uz len cakat kedy pride, dnes bolo tak pekne, ze keby ze ho uz mam doma, dam do neho nejaku babiku a idem kocikovat aj tak 😀

beruskanula
25. mar 2010

miska: my máme taky vybraný černý na bílé konstrukci 🙂 ... je úplně super 🙂

nika.green
29. mar 2010

Uz drive jsem psala, ze mam take tento kocarek, pouzivam ho pres rok. Pul roku korbu, ted asi 5 mesicu sportak. Kolecka se mi take zasekavaly, hlavne ve snehu. Manzel je vycistil, nejak to tam promazal , utahl a ted je to uz ok. Co se mi ale pred mesicem rozsypalo je to plohovani zad. Stalo se vam to nekomu take? Proste ta umela hmota, ve ktere se posuva pasek, praskla, kdyz jsme jeli s kocarkem. A to je mimco zatim rocni, takze ma kolem 9ti kil. Sjizdeli jsme z chodniku na silinici a pri tom pohupu to prdlo. Dostala jsem obratem pri reklamaci vymenu zadniho dilu. Bohuzel ten nefuguje spravne. Ty popruhy se nezasknou a projedou, takze mimi je porad v poloze vleze. Stava se to nekomu? Nemate tip jak to poresit? JInak jsem az na ty ksiry, zadne mouchy na kocarku nenasla. Dekuji

enny3
29. mar 2010

Niko no okamžitě to znovu reklamuj!!!Přece nemůže chudák pořád ležet- jak s tím budeš něco dělat ty tak ti to už nevezmou!!!!!!! 😖

kessiee
30. mar 2010

nika presne ako enny pise - nic s tym sama nerob a utekaj reklamovat znova!

kessiee
30. mar 2010

ozaj baby, davali ste uz niektora dolu striesku? ja ani za svet neviem prist na to, ako to dat dolu z konstrukcie 😒 ten suchy zips je mi jasny, len to, ako to vyzliect z konstrukcie netusim... chcela by som podla tej striesky usit inu, ale stale som na mrtvom bode. nechcem to nasilu tahat, tak sa radsej pytam..

miska1981
31. mar 2010

ahojte briacky,

kessie prosim ta odkial mas tu podlozu bielo-ciernu???
ak chces mozes nap.aj IP , ja by som si tiez chcela takto obnovit kocik, ked mi pride...je krasna a aky je to material?

baby vy co mate 3-kombinaciu, daju sa prat aj tie potaky z nich? z autosedacky a z hlbokeho?
treba to vyprat ked sa mi narodi babo?

a neviete ci je v cene aj taky "kryt" na hlboky kocik proti chladu, vetru co sa dava este na deku???
vyjadrujem sa jak hotentot, len neviem ako sa to vola?

dakujem
🙂

kessiee
1. apr 2010

ahoj miska, dakujem 😉 robila mi to jedna pani z ceskeho mmb 🙂 a je bavlnena, ale mozes si u nej vybrat aj iny material, ci iny vzor, kuki sem:
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=72252
mne sa ten material na original podlozkach vobec nepacil, preto som davala sit a je to super 😉
tym krytom asi myslis nanoznik 🙂 ten k vanicke myslim, ze je, ale k sportaku uz nie. ja som mala od narodenia iny kocik, ale potahy som neprala, len z hlbokej vanicky taky navlek, co bol na matraci vo vnutri. sportak sa da oprat cely.
opravte ma niekto, ak sa mylim 😉