Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

ichbinich
20. máj 2010

sokolik1:
My sme v zime problemy nemali. Sli sme cez certsvo napadnuty sneh aj cez taky pekne rozmackany 😉
Trochu sa to chytalo na kolesa a potom ten sneh padal niekedy do nakupneho kosika, ale v ramci normy by som povedala. Nastasie sme casto po tom marase nechodili.
Ze sa tlacil trosku tahsie, je jasne, ved aj sa slo peso horsie, tak je jasne, ze treba viac tlacit...
Co sa tyka zlych ciest, my chodime pravidelne po chodniku, ktory je iba ultacena hlina, teda nie asfaltovany, v pohode. Aj zamocka dlazba je OK. Malemu sa paci, ze to trochu natriasa, tak sa niekedy hra s hlasom. Alebo sa ukludni a zaspi 😉
Ten Gesslein nepoznam, tak neviem porovnat.
Ja mam modry, ale nechyta necistoty. S tym nemam ziaden problem. Mozno na ciernom vidno nejake vlnky, neviem.

sokolik1
20. máj 2010

dakujem za rychlu odpoved. Len na ciernom a hnedom su vidiet take . Ale objednala by som si aj striebornu striesku aby na kociku nebolo tolko ciernych miest. Skoda ze brio nerobi kvalitnejsie latky... ☹

kessiee
20. máj 2010

ahojte,
sokolik cesty s briom su v pohode, my byvame na dedine, takze väcsinou cesty otrasne a chodnikov minimum, zvladame vsetko 😉 po snehu sme este nejazdili, ale co viem, kazdy kocik ide v snehu tazsie, predsa len - cisty chodnik je cisty chodnik, v zime sa s kazdym kocikom trosku "narobis" 😅
co sa tyka materialov - ja mam sedy, nechytam nan nic, ak by nieco, vlhka utierka ucinne vsetko znici. moj maly ale casto "ochutnava" madlo a na nom mi po slinkach zostavaju fliacky - ale tak isto to pretriem vlhou handrickou a po slinkach ani stopy, kocik mam stale ako novy 🙂

lulinka, nebooooj, chce to trpezlivost, ved to vies 😉 nijako sa neponahlaj, babatenko pride samo a dufam, ze budem moct medzi prvymi gratulovat 😉 😵

sokolik1
20. máj 2010

ahoj kessie, ďakujem za tvoje sprostredkovane skusenosti s briom.
Ja som v zime vozila mojho synceka v hlbokom kociku, ktory mal vacsie kolieska ako Brio a veru sme casto byvali len na dvore lebo sa vobec nedal pretlacit neodhrnuty sneh. podla informacii z predajne banbini v Trnave na ciernu a hnedu chytaju vsetky necistoty... Seda je v pohode ale moj syncek je taky bledulko a v sedom kociku by bol strateny, bezova sa mi zda byt nachylna na spinenie. Modry kocik sme uz mali a chceme zmenu. Takze asi nakoniec ostava pri ciernej na bielej konstrukcii. Este dakujem za radu ohladom cistenia kocika. Handricka to isty lebo maly tiez rad ochutnava madlo. 🙂

sylviah
20. máj 2010

sokolik, ja som tu pisala, ze sa mi zasekli kolieska, ale to bolo v zime a jazdila som s nim aj vo velikanskom snehu, bolo to namahave, ale presli sme, a to bolo riadne vela snehu, neodhrnuty, no ved vies, ako to bolo v januari 😉 byvam na dedine a chodim s nim vsade, niekedy prideme domov tak zriadeny, ako keby sme jazdili relly dakar, jednoducho potom poumyvam kolieska a kocik je ako novy. maximalne som s nim spokojna. mam cierny, a vsetko len handrickou pretriem a je ako novy. kolieska sa uz teraz nezasekavaju, riadne sme to vtedy namazali a uz ficia v poriadku, to urcite sposobil ten sneh. ale ine kocky so mnou ani nemohli ist na prechadzku, lebo sa nevedeli dostat cez sneh, ja ano 😵 . trosku som sa sice narobila, ale vobec mi to nevadilo, aspon som mala nejaku pohybovu cinnost 😀

beruskanula
21. máj 2010

holky ahoj....

majitelka bria go, chci se zeptat na prebalovac tasku... mmne ta od bria pripada mala, tak chci objednat jinou, jen si rikam, zda bude na kocarek pasovat rozmerama 🙂 ... no rikam si, ze by mela, kdyz je univerzalni 🙂

jinak my se rozhodli pro cernou na bile konstrukci 🙂 ....a kess diky za tip, jak se zbavit pripadnych necistot....

holky a fusak na zimu mate od bria nebo jinou znacku? 🙂

sokolik1
21. máj 2010

ahojte, silviah dakujem ti za skusenost s jazdou po snehu. Takze nakoniec som sa rozhodla pre brio len este vaham nad farbou cierna na bielej konstrukcii alebo hneda. Hnedu by som ladila s tyrkysovou podlozkou od pani z Ciech od niekoho som nasla link na nu. dakujem zaň, zide sa. K ciernej by som rozhodne objednala striebornu striesku a k tomu uz treba doladit podlozku.

ichbinich
21. máj 2010

beruskanula:
Ja mam originalnu prebalovaciu tasku "messenger bag", striebornu. Mne sa mala nezda.
Mam tam vzdy "plnu polnu" pozostavajucu zo: 6 pampersiek, 1 balenie vlhkych utierok, 2 platenych plienok, 1 rezervne body, 1 rezervne dupacky, 1 vankusik s ceresnovymi kostkami na brusko, balenie malych vlkych utierok na moje ruky (ak by som nemala moznost si ich umyt), kremik na zadok a tvar, gel na zubky a globuli tiez na zubky. To vsetko mam v hlavnom oddeleni. To ma nasite take siroke gumicky, do ktorych sa mozu dat rozne veci, aky bol ten chaozz trochu mensi 😉
Ked ideme k lekarovi, potrebujem viac latkovych plienok, tak tam dam este tri dalsie. A podla potreby dam tam aj tu izolovanu tasku na flasky od Aventu. To je sice uz dost napratane, ale da sa normalne zavriet ten zips.
Vo vonkajsich vreckach, ktore su ale zakryte, mam rolku malych sackov na plienky (keby som musela tie pocikane niest do najblizsieho kosa) a rolku vacsich sackov na spinave oblecenie. V druhom mam nejake hrkalky a male hracky. Vo vonkajsom bocnom vrecku mam skladaci dazdnik, druhe mam volne, tam si davam 0,5l flasku s mineralkou/vodou pre mna.
Inak, rozmery tej tasky su: 38x32x18cm, s uz horespomenutou plnou polnou 😉

Fusak mam origos, strieborny. Ten pasuje aj do sportovej casti, ale to este nemam odskusane. Ma diery na popruhy sportovej casti a take gumove pasy, aby sa nesmykal.

beruskanula
21. máj 2010

ichbinich.... tak to zas tak mala neni, kdyz tam nacpes vse potrebne 🙂
my zatim vybrali tasku od kaisera cernobilou- sla by ke kocarku 🙂 , tak uvidime, jak se nakonec rozhodneme....
a ta stribrna.... neni problem s matrosem? myslim, zda jak je ot leskle, nedelaj ty prasklinky a tak? 🙂

hlavne, ze jsi s kocarkem spokojena 🙂

beruskanula
21. máj 2010

jeste jedna otazka... je jako soucast task\ prebalovaci podlozka? prip. jine prislusenstvi?

sokolik1
21. máj 2010

Ahoj beruskanula, mozem ta poprosit o link kde by som mohla vidiet tu kaiser tasku cierno-bielu. Ja som uvazovala nad emitexovou taskou a aj emitexovym nanoznikom na zimu.

ichbinich
21. máj 2010

Vidis, tu prebalovaciu podlozku som zabudla..., hej, od Bria je taka biela podlozka v takom "sacku". Tu tam tiez mam vzdy. Je zlozena dost natenko, prelozena na 4. A este k mojej polnej patria aj dve jednorazove podlozky od Babylove z DM-ka. Nikdy neviem, kde budem prebalovat, a tie su vodotesne 😉
S tou striebornou nie je problem, lebo to je akoby tkane, teda zo striebornej "latky", nie len zafarbeny povrch. Takze sa nema co olupovat a praskat.

beruskanula
21. máj 2010

🙂 sokolik:

vetsi varianta

http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/brasny-na-...

a mensi varianta

http://www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/brasny-na-...

a presne nad kterou taskou od emitexu jsi uvazovala?

beruskanula
21. máj 2010

ichbinich... na mne to tak prave pusobilo- u toho fusaku, kdyz jsme ho letmo nazivo videla, proto se ptam 🙂

ichbinich
21. máj 2010

Ten fusak je akoby lakovany, ako by som to popisala. Ale mala som ho celu zimu a je dva krat prany podla navodu a bez olupovania 😉
Ta taska je z tej striebornej latky.

sokolik1
21. máj 2010

ahoj beruskanula, uvazovala som nad touto taskou od emitexu: http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa..., ale zatial nam postaci taska ktoru mame z hlbokeho kocika. Musim vyskusat ci emitexova pasuje k briu. este som nasla za dobru cenu tuto tasku na nakupy: http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

Ale ta tvoja kaiser sa mi fakt paci 🙂

beruskanula
21. máj 2010

sokolik... ta je pekna 🙂 , taky jsme na ni koukala...

ona ta kaiser... snad taky bude k briu pasovat 🙂 😀 .... no bude mujset 😀 ... jinou nechci 😀

gerlinda
22. máj 2010

Caute baby, neviete ci ma brio go vo vanicke polohovanie chrbatika?

lulii
23. máj 2010

gerlinda já myslím, že ne.

pitrska85
23. máj 2010

Ahoj holky, nemáte prosím některá z vás zkušenost s kočárkem Brio Sing?Na první pohled mě v obchodě moc zaujal, ale nikde o něm nemůžu najít žádné zkušenosti či recenze..

janavi
23. máj 2010

gerlinda, vanicka nema polohovatelny chrbatik...

lalia21
23. máj 2010

dlhšie som tu nebola...lulinka ešte nie 😔 snažíme sa nadalej 😔
držím vam velmi palce 😉 aby sme už obe mohli nabehnuť do predajni pre Brio 😉

lalia21
24. máj 2010

@pitrska85 -no mna brio sing prave že vôbec nezaujal...vyzera ako jeden polsky kočík-pozri do googlu colleto austin štvorkolesovy-no na mna pôsobia skoro rovnako až na to že brio je o dosť drahší...preto nad nim ani neuvažujem,zda sa mi ako lacna napodobenina a pritom je drahy-vždy ked sa pozrem na brio sing-vidim v nom polsky kočík mojej znamej-colleto austin-ved pozri-snad sa to nezda len mne 😅
Ale ak ťa velmi okuzlil,tak držím palce v dobrom rozhodnutí 😉 toto je ln môj názor-schválne sa skus na tieti dva kočíky mrknúť 😉 U mna ked už brio,tak jedine Go-ale tymto som ťa nechcela odhovarať ani nič podobné 😉

lulii
24. máj 2010

Lali, máš pravdu, Brio sing je totožný s coletto austin. Mě se taky moc nelíbí, ale každý má jiný vkus.

Pitris, tak se zkus podívat na diskuzi o coletto austin, tam ti třeba nějaký poznatky řeknou 🙂

beruskanula
24. máj 2010

holky, majitelky bria.... chci se zeptat, ona neni origos plastenka na sportovni dil? nasla jsme jen na hluboky dil...

lalia21
24. máj 2010

@lulii -takže sa to nezdá len mne 😀 mna to až "šokovalo" že brio sing je vzhladovo totožne s takym kočíkom ako je colleto austin...ma ho znama-ja som na ten kočík alergicka-kriklavo zeleny... ale ktovie,možno brio sing je kvalitnejší a len vzhladovo su rovnake...no už len preto by som si ho nekupila že by si ho každy mylil s tym lacnym polskym kočíkom a pritom sing dačo stojí...
ale maš pravdu,každy ma iny vkus,aspon sa nam všetkym nepačia rovnake a nebehame po svete z jednym typom kočíka 😀 😅
lulii vy sa už dlho snažite o mimi? 😔
no som zvedava na kolekciu 2011-snad tam pridaju niake farby...ale tak da sa vybrať aj z tychto-mne konkretne by sa pačilo na hlbokom keby bola korba čierna a strecha s tym "nanožnikom alebo ako to mam nazvať" krémová...ale ktovie či by sa to nedalo nakombinovať,ale na hlbokom asi nie,alebo sa dá aj na hlbokom tá strecha obmienať farebne?či len na športovom?páčia sa mi béžove farby s čiernou na kočíkoch..pre mna moc nie tie kriklave... 😅 🤐

lalia21
24. máj 2010

neviem či som sa dobre vyjadrila-korba som myslela hlboku časť na hlbokom kočíku z vonku.. 😉

ichbinich
25. máj 2010

@beruskanula:
Je aj origos plastenka na sportovy diel. Sportovy sme sice uz vyskusali, ale plastenku este nie, nastastie este neprsalo... 😉

beruskanula
25. máj 2010

ichibinich: a je nekde na ni odkaz? 🙂

my vcera kocarek objednali 🙂

lulii
25. máj 2010

Jé berusko a jakou jste nakonec vybrali tu barvu a podvozek? A kde jste ho objednali, v Bejbycentru? Koukala jsem a tam je nejlevnější, ani na internetu levnější není 😉