Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

ivett
27. jún 2013

@pinonka3 podle mě Brio na rychlé přesuny apod. je velký...je lehký a oproti jiným velký kočárům skladný, ale s golfkama srovnávat nelze...to fakt ne...radím si koupit golfky, pokud chceš něco malého, lehkého a skladného do auta, to Brio určitě není, to je prostě regulérní, ale perfektní sporťák, měla bys v podstatě dva velké kočáry...

startule
27. jún 2013

@ivett Přesně tak. 🙂

pinonka3
27. jún 2013

@ivett díky moc...tak se vrhám do golfek..achich ouvej...líbí se mi Maclaren, ale ty barvy nejsou ono, taky britax b-agile, ten se mi líbí ten nový černo-fialkový..jinak jsme bezradná už ☹

ivett
27. jún 2013

@pinonka3 Britax je docela velký...Maclaren je prý super, mě se designově nelíbí, ale prý jsou to kvalitní golfky...

pinonka3
27. jún 2013

@ivett a pak babo raď 😀 je to tak no...třeba quinny zapp extra se mi strašně líbí...ale makí měkká záda, což nechci...přece jen je malá ještě malá 😒 to sedátko je psíše taková vana nepolohovací, to je škoda, protože na pohled jsou super 🙂 pak nuna pepp jsem se dívala...ale zase jen an netu, nemm je ošahané, tak nevím...

startule
27. jún 2013

@pinonka3 britaxe jsem koupila místo bria a jsem velmi spokojená.

pinonka3
27. jún 2013

@startule no slyšela jsem na něj právě velkou chválu..a ten nový fialovo černý je bomba, moc se mi líbí 🙂

ivett
27. jún 2013

@pinonka3 zapp je na mě malý, nízký, měřím 174cm a není to pohodlné, rukkojeť by mohl mít výš...nuna není špatná, mě vadí ty kolečka, jsou to hrkotky, rychle se sjedou, mají nízkou hranu, tzn. o vyšší patníky drhneš a celkově bych ho pořizovala pro větší a starší dítě už...já mám bugaboo bee+, kupovali jsme ho kvůli dovči, malá měla 9-10m a perfektní...měla jsem třeba i TFK Buggster, taky docela fajn, baby joggery jsou super...ono to chce ale fakt spíš jet někam do obchodu a vyzkoušet...určitě něco v okolí máš ne?

startule
27. jún 2013

@pinonka3 já mám ten do hněda. Přece jen jsem měla (vlastně ještě mám) fialové brio. A když malou obleču do fialovo - růžové, tak se ztrácí.

V podstatě jsem měla favority jako ty. Nuna a britax. Nuna nemá madlo a pak, chci jediný kočárek i na zimu. vyhrál britax

pinonka3
27. jún 2013

@startule tak to jo, to chápu, proč jsi šla do jiné barvy... já mám právě korbičku i sporták černé, tak jsem ted chtěla výraznější ten golfáč...a nuna se ti líbila také ta pepp? a měla jsi ji " ošahanou" já právě ještě ne, tak nevím...britax jsem viděla osobně...je super, i když je větší...něco mezi sportákem a golfáčem ...

pinonka3
27. jún 2013

@ivett babyy jogger..ted se dívám...je pěkný City Versa... jinak jsou trojkolky a ty nechci ...

startule
27. jún 2013

@pinonka3 jestli netrváš na spojené rukojeti, tak perego pliko. Pokud ano, co cybex calisto?

pinonka3
27. jún 2013

@startule ten perego je pěknej... cybex mě moc neoslovil, i když o něm dost píšou...a ta nuna nakonec pro č ne? co bylo negativum kromě madla?

startule
27. jún 2013

Pro mě, jelikož jsem chtěla jediný kočárek doma, tak ty malé kola. V zimě nehrozí.

ivett
27. jún 2013

pliko jsou velké hrkotky, Cybex Callisto jsou perfektní...City Versa je docela veliká a mohutná, něco mezi sporťákem velkým a golfkama...já měla třeba i Peg perégo Skate nebo Navington Cadet, jako ono záleží co konkrétně od kočárku chceš, když to mají být golfky nebo jako cestovná kočár, co leží v autě a na občasné pobíhání a rychlopřesuny krátké ho využiješ...

ivett
27. jún 2013

měla jsem i Mutsy Spider, z baby joggerů jsem měla City Elite, City Mini GT a sestra měla City Mini, takže mám docela srovnání...fakt je podstatné si ujasnit, co od něj očekáváš a co ti bude stačit nebo co prostě nezkousneš...

startule
27. jún 2013

@ivett s tím moc nebudu za jedno. Plika jsou držáky.
Jen já mám teď brio deformaci a všechny kočárky, co jsem měla, srovnávám s briem a zatím brio vede.

pinonka3
27. jún 2013

@ivett no chtěla jsem je zatí využívat jako cestovní, obchody, babička, výlety, dovolený....sporták zabere skoro celej kufr a taky je těžký ☹ Chtěla jsem polohovatelný do lehu, nohy polohovatelný, spojená rukojet nejlépe,lehký, skladný, barvička pro holčičku 🙂 , stříška, aby šla roztáhnout jako clona....a čtyřkolka... 🙂

startule
27. jún 2013

@pinonka3 Perego pliko switch easy má i spojenou rukojeť, jen tam už je váha trochu jinde (cca 10 kilo). Na dovči u moře, kde je třeba písek by ti nuna asi moc nepomohla.

Možná bych nezatracovala ty cybexky.

pinonka3
27. jún 2013

@startule nejosu ale ty cybex už takový pro větší? malá má 7 měsíců..je v listopadu. Tam se asi nedá ani fusak , ne? Josu už takový hodně otevřený...nebo jak to napsat 😀

startule
27. jún 2013

@pinonka3 jsou docela do lehu. Někdo je s vložnou taškou používá už pro uplně mrňata.
Fusak asi dáš, ale zabere místo. Ony jsou docela úzké.

Pravda bouda toho moc nekryje.

pinonka3
27. jún 2013

No jak vidím,nakonec skončím taky u Britaxe s takovou😀 Začala jsem přebírat a tak to dopadá. Zmatená jsem z toho všeho 😖

startule
27. jún 2013

Britax se super skládá. Jednou rukou.

bosacka
27. jún 2013

@adrianai nam este v ramci zaruky menili predne kolecka (ani neviem co s nimi bolo, ze nejake vyhrkane bili si muz vsimol) a rucku. ta rucka ma stve, lebo sa dost znicila a sice ju bez problemov vymenili, znova sa zacina nicit a to ho uz tolko nepouzivame. inak ziadne zavady... este ja som vela nosila samotnu vanicku s dietatom v rukach, tak je kde-tu oskreta latka (nie je poskodena, ale je to flak co nejde dolu), mam to na latke co je na tej obruci okolo vanicky, ked som napr. suchla zarubnu, alebo zabradlie a pod. to je ale iba kozmeticka zalezitost, nie funkcna, a suvisi s mojim nie setrnym zaobchadzanim.

ichbinich
28. jún 2013

@pinonka3:
Ja mam Cybex Callisto ako golfac. Brio Go ako hlavny kociar.
Teraz sme mali na dovolenke Cybex so sebou, mam k nemu aj vanicku, tak nebol problem s trojmesacnou dcerou 😉 Dokonca v nom aj spala v noci, lebo do tej pidispalne v apartmane sme ani nemali kde dat cestovnu postielku 😉
Callisto sme vybrali preto, lebo ma spojenu rucku, nekope donho ani moj vysoky manzel a da sa nastavit aj rukovat este o 3cm vyssie. Nevyhoda je, ze zlozene nie je klasicke golfky, ale trochu vacsie. Ciastocne davame dole kolesa, ked to trepeme do boxu na streche na vacsie dovolenky. Ked je pouzity s vanickou, prakticky sa neda dostat do kosika...
Inak v zime som mala v Calliste v pohode vtedy skoro 2-rocneho syna, supla som tam fusak z Bria (original) a bolo.
Tot moje skusenosti. Ale obavam sa, ze ti to pomoze akurat k vacsiemu chaosu 😉

pinonka3
28. jún 2013

@ichbinich určitě ne, díky moc za info! nakonec pokoukávám po tom cybex tedy ještě..viděla jsem starší kolekci fialový a ten by se mi líbil...nechtěla jsem dvoubarevný (a když už , tak jedině s černou jak má právě ten britax )...tak třeba na nějaký ještě někde narazím🙂 a ještě se zeptám, když se složí brio a cybex, je to velký rozdíl na místo?

sestricka1
28. jún 2013

@startule juj ten tvoj som zhanala a nakoniec som si kupila sede srdce mi puklo ked som videla tvoj inzerat☹

ivett
28. jún 2013

@pinonka3 sousedka má holčičku taky kolem 7m a teď přešla z hl. korby rovnou na Cybexy a spokojenost, ony jdou do lehu, mají spojenou rukojeť, super boudičku, jsou lehké, skladné, polohovací nožky, jako mě se fakt líbí a nebála bych se jich...

@startule já plika nehaním, ale jsou to prostě klasické golfky, jsou veliké (větší než jiné tyhle klasické golfáče), zaberou dost místa na můj vkus po složení, jsou to z velké části plasťáky, jako všechny kočáry peg perégo (a to na tu značku neplivu, měla jsem od něj dva kočáry a s oběma max. spokojenost)...ale já celkově nejsem pro golfové hole jako takové, mě se málokteré líbí, právě jen ty Cybexy asi 🙂 než plika, šla bych určitě radši do maclaranu...

ivett
28. jún 2013

@pinonka3 Britax má podobný systém skládání jako právě baby jogger, což je perfektní, já je obhlížela, kočárky jsou fo pěkné a festovní, jen prostě mi to nepřijde jako alternativa golfek ale normální větší kočár...
Nuna je dobrá tak do města a od jara do podzimu, ve sněhu se nechytáš, ale to s málokterýma golfkama, nadřeš se většinou i s velkým kočárem, takže tohle bych nebrala jako hlavní problém, ale pokud ho chceš jako jediný kočár,tak to problém bude...

Kámoška má Bebe Confort Lana a jsou moc hezké a propracované, taky by mohly stačit a jsou lehounké a skladné...

ivett
28. jún 2013

@pinonka3 složit brio a cybex je něco úplně jiného, však si porovnej rozměry z netu:
Brio složený (d x š x v): 78 x 61 x 48cm
Cybex složený: Délka 101.5 cm, Šířka 32 cm, Výška 30 cm

Musíš si uvědomit, že oba se skládají úplně jinak, prostě Brio zabírá místo spíš do šířky, skládá se jakoby na placku a když sundáš kola, tak to fakt placka je, s kolama je docela vysoký po složení a Cybex se skládá víc jako golfky, tzn. zabere hodně místa na délku, ale je zase po složení užší...Co máte za auto pro představu?