Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

nika.green
3. apr 2010

Prat by se melo dat vsechno, ja jsem prala autosedaku. Protekla nam skrz🙂 nejak se hnula plenka. Ale v pohode, vyprala jsem ji, manzel mi tu latku sundal a videli jsme, jak ta sedacka pod tim aspon vypada, docela slusne a betelne... Sportak jsem neprala, mam cerny a zatim to jen vzdy hadrikem otru, asi bych to kdyztak prala vse najednou, v pripade ze by to trochu zmenilo barvu...Jinak hlubokou korbicku jsem mela sedivou a pres leto trochu vysisoval od slunicka, neprala jsem ho.

miska1981
4. apr 2010

kessie dakujem 🙂

nika tak to skusim vyprat, teda ak stihnem, este mi neprisiel, tak dufam, ze uz coskoro... 😉

krakulka
10. apr 2010

Ahojte, prosim radu, mate niekto slnecnu clonu Brio? Aka je, oplati sa ju kupovat? Kedze je strieborna odraza slnko?

frogoo
10. apr 2010

Ahojte, chcem sa Vás spýtať, ak máte niektorá tú podložku do šport.časti, či by ste mi ju nemohli premeriať...chcela by som si podobnú dať ušiť 😉 Ďakujeeem 😵

kessiee
11. apr 2010

krakulka, ta slnecna clona, to je prakticky strieska, ona sa na sportak "montuje" miesto tej, co tam mas, ak mi rozumies. neviem, ci odraza slnko, pravdepodobne ju s tym zamerom nerobili, kedze sa da dokupit aj zlata, skor to budu take "imidzovky".
frogoo ved si premeraj celu potahovu cast sedadla, dlzku, sirku... brio ma inu sirku navrchu (tusim 22cm), inu dolu (cca 32cm), medzitym sa rozsiruje a zuzuje, uz si to velmi nepamätam... ja ked som davala sit, tak som si taky nakres s mierami urobila a ten potom krajcirke poslala 🙂

denis19
11. apr 2010

kessiee...kdo ti šil ty krásné vložky do sporťáku???? a jak jsi celkove spokojená s briem go??? dekuji.

kessiee
11. apr 2010

denis tusim som to tu uz niekde pisala, davala som to sit pani z mmb.
go je skvely kocik, zatial som s nim maximalne spokojna a odporucam 🙂

denis19
11. apr 2010

kessiee díky moc za odpoved, jen se nezlob,ale co to je mmb?????? 🙂 jsem asi nejak mimo 🙂

go jsem si objednali pro naší malo co se námnarodí a strašne se na nej teším...dalo mi zabrat vybrat si kočárek, nejdríve jsme chteli MUTSY,ale zklamal nás na prodejne a doporučili nám potom BRIO a to se mi zalíbilo, tak jsem ráda, že mám na nej dobré odezvy.sledovala jsem i mesto,ale nikdo ho u nás zatím nemá, tak se nám ani koho poptat.... 🙂 a ten tvuj je s tema vložkama perfektní 🙂

lulii
11. apr 2010

denis

mmb je mimibazar. Tady jsem ti zkopírovala tu adresu na tu paní, která to kesince ušila, tak se mrkni 😉
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=72252

Jinak holky, u nás je to pořád stejné, pořád jen slintám na brio jen přes počítač a v obchodě 😀 😀 😀 Kdy já se dočkám miminka, to fakt netuším............. 😠 😀

denis19
11. apr 2010

lulii....dikas...jdu to mrknout!
neboj se nic, dočkáš se....a potom budeš mít o starost míň. já slídila po kočárku a také jsem ješte nebyla tehuhu a nakonec jsem ráda, že jsem to stihla...jako to kočárkové rozhodnutí v dobrém čase!!!!! a BRIO je fakt perlička!!!! 🙂

babyzuzana
11. apr 2010

baby slnecna clona je originalny diel na hlboky kocik! nie je to ta strieborna alebo zlata vymenitelna strieska...
je to proste nieco ako tie sietky proti hmyzu, ale z takeho specialnejsieho materialu, ze to ani neprepusta slnko...
a nazorna ukazka slnecnej clony....
http://imgs.pricemania.sk/products/b/obrazok738...
kapis to? 😀 😝

kessiee
11. apr 2010

zuzi ja som myslela, ze krakulka sa pyta na slnecnu clonu na sportak, nenapadlo ma, ze aj na vanicku je nieco take. myslela som toto:
http://www.bambini.sk/sk/product/48/brio-slnecn...
ozaj, co tvoje podlozky? mas uz nieco?

denis, tak nech si s kocikom spokojna, dobre si vybrala 😉 a lulinka ti spravne napisala ten odkaz 😉 ked pozries tej pani do albumu, tak tam ma odfotenu aj konkretne tu moju podlozku 😉

luliii, dlho si sa neukazala.. ja uz som myslela, ze sa nam ozves uz ako kinderko 😵 tak hop hop do snazenia, stale sa tesim na tu krasnu spravicku 😉

denis19
12. apr 2010

kessiee
byla jsem v šoku co tam toho paní má a jaké fajn ceny.....moc se teším až si neco vyberu a až už bude kočárek doma!!!! jupííííí 🙂

babyzuzana
tak se Ti podarilo kočárek jako celý set prodat???? Jsem ráda, že jsi mi tak hezky o nem napsala, dekuji....a jaký jsi si vybrala ted? Myslím barvu???
A četla jsem i vaše forum do zadu, že mají holky problémy s aretací koleček, no já se nemám koho poptat, neboť u nás tento kočárek nikdo nemá,ale nemyslím,že by to byla konstrukční chyba, určo u každého se neco najde, záleží od kusu, ani mi neuvaríme stokrát za sebou stejnou rýži. 😲
Preji vám krásný den! 🙂

ichbinich
12. apr 2010

krakulka:
Ja som si tu slnencnu clonu kupila, aj "prsiplast". Ono je to sietka proti hmyzu s dodatocnou funkciou slnencnej clony, lebo je to material, ktory ochrani pred slnecnymi lucmi.
Zatial mam vyskusany iba prsiplast, kedze muchy a iny hmyz este tolko neotravuju. Ale uz som si ju vybrala a dala po ruke, ze ked bude treba.
Takze mam, ale este nevyskusane... 😉

babyzuzana
12. apr 2010

denis19, vobec som si to neuvedomila, ze si to ty 😉
mno, ked uz sa tolke pytate, tak som kocik predala okamzite na druhy den ako som ho dala do ponuky na predaj s tym, ze som sa s kupujucimi dohodla ze kym mi nedojde nove brio mozem pouzivat tento.
no a moje nove brio som si bola vyzdvihnut minuly tyzden v utorok.
objednavala som ho v kocikove a som veeeeeelmi rozcarovana.... ☹ ☹ ☹
najprv som ho natesena doniesla domov, poskladala a zistila, ze mam zlu striesku, proste sa neda vystriet, stale je ako keby zlozena, skrcena...
tak som na druhy den opat balila kocik a bezala do kocikova (po telefonate co mam robit predavajucej), tam uznali, ze asi je to pokazene, ta konstrukcia striesky a dohodli sme sa, ze mozem kocik pouzivat aj s takou otrasnou strieskou a oni mi objednaju novu a potom len vymenim tu zlu za novu...
Ale niekto tu pisal, ze sa mu zasekavaju samovolne kolieska.....
BABY POMOC, ALE ROBI TO AJ MNE!!!! Som asi jedina ktora ma druhy kocik Brio Go a tak viem porovnat detailne co ako.
Na starom sa mi to v zivote nestalo a to som prebrazdila celu zimu!!! Teraz som s nim isla len na rovnom peknom povrchu a niekolkokrat pocas prechadzky sa mi to stalo, alebo ked vchadzam do vytahu, ze sa potrebuje clovek otocit viac a tak.
Asi sklamem strasne vela vela bab a myslim, ze po tomto mojom uverejneni dost kocik Brio utrpi na "cesti"....................... 😖
Zajtra idem riesit tie kolieska, doteraz som sa snazila si vsugerovat, ze vsetko je ok a ze sa mi to iba zda 😒 ☹

babyzuzana
12. apr 2010

aha a zabudla som, ze som opat skoncila pri cierno ciernom.... 😉

denis19
12. apr 2010

babyzuzana

no to jsi mne ted trochu vyplašila, že by letošní dodávka BRIO GO mela skutečne kolečkový problém?????? Tak to jsem zvedavá jak Ti to celé dopadne, budu zavešená na nete a sledovat jak dopadneš.......trochu jsemslídila, ty jsi z PN?????

denis19
12. apr 2010

babyzuzana
to jsem si to PN ted spletla s kessie...promiň 🙂

nika.green
13. apr 2010

Re: slunecni clona. Mala jsem ji take, pasuje perfektne na hlubokou korbu, ale pozor na ty suchace, po lete je vpodstate dost znicena od tech suchych zipu, co jsou na kocarku. Jak se to prichytne do suchace, tak uz se ta stribrna clona potrha. Ale jinak svuj ucel splnila a vypada pekne, sedi dobre.

beruskanula
14. apr 2010

holky ahojík...

babyzuzana: jejda, i ty máš problém s kolečkama 😲 ....

včera jsem po dlouhé době zapla net a první, co četla byl test kočárků a brio dle něho vyšlo jako bevyhovující kvůli nebzepečným látkám, tak jsme to řekla drahému a on mi řekl, že ho beztak koupíme 😀 ..... no nevím, zatím ho porovnávat zase s joolz 😕 😅

enika
14. apr 2010

beruskanula - ten test som čítala aj ja a písala som firme, ktorá je výhradným distribútorom bria a dostala som od nich aj oficiálne stanovisko, ak chceš prepošlem ho. Aj oficiálne vyhlásili, že brio neobsahuje žiadne nežiadúce látky 😉 .

enny3
14. apr 2010

babyzuzano,talky jsem se to snažila sama sobě vsugerovat,ale prostě se zasekávaly,co je horší,že nechtějí reklamaci uznat,prý na tom nevidí nic špatného,měli ho přes měsíc a nic!!!!! 😲 Tak na mě zkoušejí,že si ta kola vyndavám sama,fakt už nevím,kočárek neopraví,nevyreklamují,nevymění,nevrátí peníze,už jsem úplně zoufalá!!!!! ☹

beruskanula
14. apr 2010

enika: jen douáfm, že náš kočárek nebude mít porblémy s kolečkama 🙂 .....
navíc brio vychází v testech jako jedne z nej.... nejbezpečnější, nejlépe ovladatelnej.... 🙂

ty nežádoucí látky mne zaskočily, ale asi víc ty kolečka, jak tady holky píšou 😔

ichbinich
14. apr 2010

beruskanula:
Tie testy dopadli "zle" preto, lebo pri testovani brali hranicne hodnoty, ktore platia pre hracky. Tie su ovela prisnejsie, lebo deti hracky davaju do ust. Takmer vsetky testovane kociky splnaju bez problemov momentalne platne normy pre kociky. Ze hranicne hodnoty, ktore platia pre hracky, prekrocili, je jasne, kedze tie su ovela nizsie... Argument Stiftung Warentest bol, ze vsak deti aj casti kociarov davaju do ust, a preto pouzili tie hranicne hodnoty pre hracky.
V tom teste nepodadol dobre co sa tyka tzv. skodlivych latok ani jeden kociar... Takze tak. Podla vsetkeho chcela Stiftung Warentest upozornit na to, ze deti cmulaju napr. popruhy, a preto by mali byt nie hranicne hodnoty trosku prisnejsie. Ale takto iba porovnavanim hrusiek s jablkami by to nemalo byt.

beruskanula
14. apr 2010

ichbinich: jj 🙂

enika
14. apr 2010

ichbinich - máš pravdu a netýkalo sa to popruhov ako celku, ale iba tých podušiek na nich. Napísali, že obsahovali látku PAH, ktorá nie je považovaná za zakázanú látku podľa noriem európskej únie. Iné látky neboli na briu vôbec namerané. Napísali, že pokiaľ to užívateľovi vadí, tak môže odstrániť tie poduštičky, ktoré nebránia užívaniu kočíka, ale ja som si ich tam nechala, moje dieťatko ich nedávalo do úst. Ostatné kočíky v teste obsahovali dokonca ftaláty a formaldehydy, ktoré za nebezpečné považované sú.
beruskanula - no ja som písala, že mne sa zasekli kolieska asi dvakrát (tiež prvýkrát ako na skoro novom kočíku) a namazala som to indulonou (alebo vazelínou) a bez problémov som s ním jazdila aj v snehu aj v lístí, takže ja som s tým problém nemala.

enny3
14. apr 2010

Jo holky ten test kočárků je blbost- zadejte si na youtube kinderwagen test- je to v němčině a je to jak parodie na test- pochybuju,že s tím Brie v tomto ohledu něco je!

janavi
15. apr 2010

ahojte, ja len tak mimochodom skocim do temy....predavam cely set Brio Go, vanicka, sportovy zlty, vajicko sede + kompletne prislusenstvo, ak by ste o niekom vedeli, dajte mi prosim info...dakujem

lalia21
15. apr 2010

janavi a ak sa môžem spýtať-prečo ho tak skoro predávaš?prestal ti vyhovovať alebo ako? 😕 no cena 830eur za trojkombinaciu...neviem či ti ho niekto za to kúpi-dnes ked natrafiš na akciu tak "funglač" sa da kupiť za 800,inak stojí okolo 850..ale možno tym že k nemu maš aj doplnky ti ho niekto kupi..no myslim žeby si mala rátať s tym že asi budeš musieť isť s cenou dolu 😒 a ešte k tomu ked je cely žlty-je to celkom pekna farba no len málo ludí ju kupuje 😔 ale niekto sa snad najde 😉 my mame zaujem o čierny na bielej konštrukcii-ale my kupime nový..

lalia21
15. apr 2010

Inak Lulii,ako sa maš?miminku sa ešte nechce ísť do bruška? 😕 no že kedy zahajime konečne ten útok na Brio 😀 alebo už si objavila noveho favorita? 😕 veru už by sme aj mohli byť tehulky 😵 ja čakam na mršku už 8 dní 😠 😕 😅