Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

majina
17. jan 2010

Nevíte,zda se na tento kočárek vyrábějí zadní nafukovací kola?

lulii
17. jan 2010

majina, já myslím, že ne. Ale kočárek je perfektně odpruženej. Já myslela, že nebude, protože tak vypadá a pak jsem se v obchodě nestačila divit. Moje první při výběru kočárku bylo, aby měl nafukovací kolečka, ale po shlédnutí bria kolečka neřešim 😀Je to fakt super kočárek 😉

majina
17. jan 2010

lulii...díky za info! 🙂

kessiee
18. jan 2010

ano janavi, ale jedna zlata mamina mi uz do ip poslala fotky jej synceka v kociku 😉 este som brio nevidela nazivo a s dietatkom v nom lepsie vidim, ako je priestranny, dlhy, siroky... ale jasne, najlepsie si je ho ist pozriet osobne a posadit do neho to svoje babo 🙂
majina, urcite sa nevyrabaju nafukovacky.

lulii
18. jan 2010

kessiee a mohla bys mi prosím přeposlat ty fotky taky? Já jsem ho viděla zatím jen v obchodu a né s dítětem, tak mě by to taky zajímalo, jak je to s prostorem. S "výplní" se to dá poznat líp 😀 . Nebo prosím jiné maminky 🙂 Děkuju

juliankaaa
19. jan 2010

ahojte
aj ja okukavam tento kocik ale v sportovej verzii, babulky ktoreho mate ako sa sprava na snehu?

janavi
21. jan 2010

Kessiee, chcela som sem dat fotky, ale nejako to neslo, mam ich prilis velke a neviem to zmensit, takze sorry. Ale myslim, ze ked sa tam zmesti moj valibuk, maly ma 7 mesiacov, skoro 10 kg a 70 cm + nababusenie, overal, fusak, deka a teraz uz aj vlozka do kocika....tak sa tam snad zmesti kazdy
Majina - co sa tyka tych kolies, nie su nafukovacie, ale su psecialne, nemozes na nich dostat defekt,ani ich prerezat, su pogumovane, takze nehrkotaju ako umele, su ok
juliankaaa - co sa tyka kociku na snehu, otestovala som ho, snehu je habadej...nie je to najhorsie, zatial som presla vsetko - niekedy sice s väcsou namahou, ale presla, je lepsie, ak si zaaretujes koliecka v takom velkom snehu, ale tak da sa snim prejst pokial nejdete brazdit do vinohradov... Jedine, co som teraz postrehla v snehu je, ze ked je ho vela, dostane sa aj do kosika pod kocikom, vzhladom nato, ze je kosik priestranny, sneh sa tam lahko dostane, ale kedze tam nic nenosim, max nakup, tak je to jedno.
a co sa tyka toho odpruzenia, kocik naozaj vyzera, ze sa snim neda ani pohnut, ale opak je pravdou, da sa s nim uplne v pohode hojdat.
hovorim,kocik nema chybu

kessiee
21. jan 2010

aj tak dakujem janavi, dnes som si ho konecne okukla nazivo 😵 je krasny! malickeho som donho posadila a parada 😉 inak je podobnej vahovej kategorie ako tvoj syncek - bude mat len 6.mes. a takmer 9 kil 😎 takze pre mna je brio jednoznacna volba, len musim predat to, co mam teraz doma.

janavi
22. jan 2010

kessiee a kde si bola pozriet kocik, v akom obchode. a aku farbu by si chcela? a aky mas teraz kocik, preco ho chces vymenit?

kessiee
22. jan 2010

janavi bola som ho pozerat v hlohovci (aladdin) stavili sme sa tam len nahodou, ale vobec sa mi odtial nechcelo ist 😀 chcela by som bud sedy kocik na ciernej konstrukcii alebo naopak cierny na sedej konstrukcii. tie farebne mi velmi nesedia. paci sa mi ako mozem k takymto farbam doladit vsetko mozne 🙂
teraz mam doma treti kocik, mala som jednu troj-, jednu dvojkombinaciu a golfac/sportak. tu trojku som predala, teraz mi doma zostala dvojka concord neo a pp pliko p3. doteraz som si nasla na kazdom nieco, co mi vadilo, aj ked neo je tiez srdcovka 🙂
akej farby mas kocik ty? a mas len sportak alebo si ho kupovala ako komplet?

janavi
31. jan 2010

kessiee, ty mas tych kocikov, skoro ako v obchode. Ja som kupovala celu trojkombinaciu, hlboky a sportak mam zlty s ciernou konstrukciou (chcela som farbu, ktoru skoro nik nema) a vajicko mam sede. Rozhodovala som sa medzi kocikmi Brio go a Stokke, ale aj po Neu sme chvilu pokukovali. Je pravda ze Brio ma take divne farby tych kocikov, ja som bola najprv presvedcena, ze chcem hnedy, potom to bol modry a nakoniec mam zlty, tak co ti poviem. Kamaratka ma cierny s bielou konstrukciou, tiez dobra kombinacia, ale natom ciernom vidiet vsetka spina (neviem, mozno to bude vidiet aj na mojom zltom, ale zatial je to ok).

lulii
31. jan 2010

janavi a pořád spokojenost nebo už jsi objevila na něm nějakou tu mušku?

kessiee
31. jan 2010

janavi uz sa mi to pomaly predava 😉 teraz aj rozmyslam, ci brio nekupit, az ked sa prestahujeme (stahujeme sa do zahranicia)... asi by to tak bolo lepsie. tak s tou zltou ste urcite neprehliadnutelni 😎 a ta seda farba na autosedacke co robi?? teda spini sa tak ako cierna? (aj ked sa to mozno neda porovnat z hladiska pouzivania, mozno materialu) ja som stale skor za tie tmave farby...
lulli tiez som sa chcela spytat na to iste 🙂
janavi nezacali tie kolieska hrkotat? toho sa bojim asi najviac... co to robi na tych nasich postrkovanych chodnikoch? a konstrukcia? nepocut z nej nieco?

janavi
2. feb 2010

kessiee, neviem, kde sa stahujes, ale v zahranici su tieto kociky trosku lacnejsie, tak mozno sa ti opati chvilu pockat. Co sa tyka tej sedej autosedacky, ja ju mam uplne ako novu, maly v nej bol asi 5x, vobec sa nechce vozit v aute, takze je nevyuzita a uz mi z nej aj vyrastol. Sedu sme kupili kvoli tomu, ze som sa bala, aby mi farbu nevytahalo slnko, ked bude sedacka stale v aute, ale tak vzhladom nato, ze sme ju nepouzivali, mohli sme mat aj ciernu. Takze ci sa spini alebo nie ti ani neviem popravde povedat.
Lilli, Kessiee, co sa tyka tych koliecok, ako som uz davnejsie pisala, su nejake specialne, takze vobec nehrkotaju ani sa na nich nerobia osmicky, ani nevrzgaju, no proste su uplne, ako ked sme ho kupili a to sa o ne vobec nestaram, ani ich neumyvam, ani nenatieram, no proste nic neriesim. Jedine co sa mi teraz v snehu stavalo bolo to, ze ked som sa brodila v nejakom vyssom snehu, tak sa mi kolieska same zaaretovali, ale to sa vlastne nejako v tom vysokom snehu posunulo, ale inak nic.
A co sa tyka tej konstrukcie, ak mas namysli, ze ci vrga alebo tak nieco, ked tak rozmyslam, myslim, ze ani nie alebo som si uz zvykla? ale nie, nevrzga.
Kessiee, este co sa tyka tych tmavych farieb, ja som sa obavala kupit tmavu, lebo som sa bala, ci tam nebude v lete moc horuco, ale v TT ma uistili, ze nie, vobec nie je potrebne mat obavy z tmavych farieb...
Lulii, stale som s kocikom spokojna, nie je nic, co by mi na nom vadilo, fakt sme spokojni. (aj muz mi vravi, ze ako dobre, ze mame tento kocik), ked vidim ako sa ine mamicky tazko brodia so svojimi kocikmi, som happy, ze mam to co mam. My casto chodime autom a kocik nosime so sebou, naozaj vyhodou je jeho jednoduche skladanie.
Nakolko som iny kocik ako Brio nepouzivala, neviem to porovnat, ale som fakt spokojna.

lulii
2. feb 2010

Janavi, moc děkujeme za vyčerpávající odpověď. Že by to byl 100% kočárek? 😉
Budu moc ráda, když nám sem občas napíšeš tvoje pocity z kočárku, třeba časem na něco narazíš (ale doufám že ne). Tak ať ti parádně slouží tak, jako doteď. Potěšila jsi mě 🙂

luciferova
2. feb 2010

Tento kocik je velmi pekny, paci sa mi. Len ma odradila jwdna vec, ze nie je za co chytit vanicku jednou rukou a preniest ju. Alebo mi to len neukazali?

Janavi a ako chodite tym autom s kocikom, ked pises, ze v autosedacke nechce maly sediet a bol v nej 5x. Vozis ho vo vanicke, na rukach alebo ako?

janavi
2. feb 2010

lulii neviem, ci je to 100% kocik, ale mne na 100% vyhovuje.
luciferova - co sa tyka prenosu tej vanicky, ona ma na prenos take 2 velke uska, ktore su vo vnutri vanicku po bokoch pod suchym zipsom, ja som to nosila a bolo to ok-je to presne na prenasanie - skor ti to neukazali
a co sa tyka tej autosedacky, vozenie autom sme dost obmedzili,alebo sme isli na cestu ked mal maly spat. ked spal to bolo ok, ked sa zobudil, plakal, ani hracky nepomohli, ale nepomohlo ani ked som ho mala na rukach.. proste nic, nepacila sa mu cesta autom. Teraz sme mu kupili klasicku autosedacku a je to to iste, reve jak pavian a to ma 7 mesiacov, takze cakam, kedy nastane zmena k lepsiemu a prestane v aute ziapat.

kessiee
2. feb 2010

janavi, tak isto ti dakujem za odpoved, si zlata 😉
ono to vazne vyzera, ze ten kocik je bez chybycky! citala som si aj rakuske fora, tie maminy su z neho uneseneee!!!
prosim ta, janavi, a kde v zahranici sa da kupit lacnejsie (mozes aj do IP)? pozerala som aj na nemeckych strankach, rakuskych... dokonca ho aj malokde predavaju... jeden jediny lacnejsi som nasla na angl. e-bay-i, ale bol cerveny 😠
este sa nieco spytam, sice to velmi nepatri do tejto temy, ale co hovorite na joolz? dizajnovo sa mi tiez paci, ma nafukovacie kolesa, odpruzeny... len mam taky pocit, ze ho este nikto nema 😕 neviem o nom pozhanat ziadne info, co sa tyka jazdnych vlastnosti, kvality... zatial mi pre brio vytvara takeho virtualneho konkurenta, ale maly mi v nom nesedel, moja hlava k nemu obcas zabludi 😀

lulii
2. feb 2010

kessiee, joolz se mi taky strašně moc líbil, ve skutečnosti je fakt nádherný, dobře se s ním manipuluje, ale přjde mi, že má takovou moc velkou stříšku a je takový celý "otevřený, že do zimy nic moc a sporťák je menší než u bria a rozhodně nepruží jako brio 😉 . A sporťák se polohuje jako neon, takže je pořád v kolíbce a to nevim, jestli je pro větší dítko to nejlepší. Taky to byl pro mě soupeř k briu, ale teď už u mě 100% vede brio 😵 .

kessiee
3. feb 2010

jeeej lulli, tak aj ty si nad nim rozmyslala? no ako som pisala, ja som ho este nevidela nazivo, len pozeram o nom vselijake videa, zhanam info, ale tych moc nie je 😒
mne ide prave o ten sportak, vies my sa stahujeme do portugaska, takze tam by som do neho ani nejak extra hruby fusak na zimu nepotrebovala, mozno len nejaku deku, v zime tam byva okolo 10st. to polohovanie je tiez v pohode, malemu to nevadi a to on je v neu este malicky a taky strateny. ono je to prave vhodnejsie pre väcsie deti, aspon podla mna, neviem... ale ide mi hlavne o to pruzenie, neo nie je nijak extra odpruzeny, a aj ked sa s nim nejazdi zle, mam radsej odpruzene kociky, takze asi vyhra brio 😵 ale aj tak sa nan musim ist pozriet, nez nieco kupim, to by mi inak nedalo ani spavat 😅

janavi
3. feb 2010

kessiee, ten joolz vyzera celkom dobre, pripomina mi Quinny Buzz, vobec ho nepoznam, takze neviem, ale hned na prvy pohlad mi padlo do oka, ze ma velmi malu striesku a velmi maly kosik...ale viac som sa nim nezaoberala, takze neviem, ale dizajn pekny...A co sa tyka tych nafukovacich kolies, aspon co maju kamosky, casto dostavaju defekty, ale tak mozno v Portugalsku su cesty lepsie...
ja som Brio kupovala u nas aj kvoli zaruke, ale kamoska ho ma niekde z Belgicka ci z kade a vysiel ju cely na 20 000 sk, ked ja som ho kupovala za 35 000sk, skusim zistit kde ho objednala a poslem ti info.. pripadne skus pozriet aj nejake polske stranky, tam maju kociky skoro o polovicu lacnejsie (teda apon boli ked som ich ja pozerala, ale brio som tam v tom case nenasla, ale mozno su uz akutalnejsi)
kesiee, ak by sa ti podarilo, chod pozriet do tej TT do bambini na tie kociky, maju tam velky vyber a straaaasna ochota, poradia ti a budes spokojna.

janavi
3. feb 2010

kessiee, este ma napadlo Madarsko, tam tieto kociky mali tiez lacnejsie, ale to bolo ked mali mensiu dan.No ale skor si myslim, ze ked zlacneli tu na Slovensku, asi sa vyrovnali cenam v ostatnych krajinach, lebo len u nas boli tieto Bria take drahe. a stokke sa ti nepaci?

kessiee
3. feb 2010

janavi dakujem ti za info 😉 ta mala strieska na joolze by sa v pripade potreby jednoducho vyriesila clonou alebo slnecnikom, kosik ja velmi nevyuzivam, aj na neu mam len taky malicky, ale ak treba, napcham do neho vsetko mozne 😀 nafukovacie kolesa som uz mala a v pohode, len ich netreba zbytocne prefukovat. velkym minusom by bolo to odpruzenie, co spominala lulli, to by bol joolz jednoznacne zamietnuty a kupujem go. mne sa joolz zapacil, lebo sa s nim da ist aj na plaze, po piesku, terene... ale nemusim mat vsetko 😝 to by som musela mat doma stale k disp. min. tri kociky.
za to info od kamosky by som ti bola veeelmi vdacna 😉 polske stranky som uz prebrazdila krizom krazom a nic. podla toho, co som zo stranok vycitala, brio tam bude novinkou, len neviem kedy 😒 a v madarsku na moje prekvapenie brio vychadza takmer 600 (presne 592)eur!!!
do bambini sa chystam uz dlho, urcite sa tam stavim, len teraz si velmi s malym netrufnem po takychto cestach 😒
stokke mi prave troska pripomina joolz. na pohlad urcite zaujme, ale nepaci sa mi tam napr. rukovät (aj ked to je detail), naopak plusom je fajn vysoke sedenie babätka. predavaju ho aj u nas? nenasla som slovensku stranku, kde by sa predaval... ale spomedzi tychto troch, je brio jednotka.

lulii
3. feb 2010

kessiet, tak v Portugalsku by ti mohl joolz vyhovovat, tam zimy opravdu nejsou jako u nás 😀 Ale to odpružení opravdu není takový. A myslím si, že skládání bria je jednodušší, ale je pravda, že jde jen o zvyk. No budeš to mít složitý se rozhodnout pro ten správný 😎 Ale já si myslím, že až uvidíš joolz naživo, určitě tě okouzlí, je fakt nádhernej, ale přeci jenom zvolíš brio 😉 Pak dej vědět, jak ses rozhodla, moc by mě to zajímalo, ale to rozhodování ti vůbec nezávidím 😀

janavi
3. feb 2010

kessiee, co sa tyka tych kocikov, Stokke maju tiez v Bambini, tam maju snad vsetko. Ked bude lepsie pocko, zajdes tam aj s malym, vyskusas ho posadit do vsetkych kocikov a uvidis, pohybes s nim, potocis a vyberies, mozno kupis uplne nieco ine. Mne sa Stokke velmi pacil, ale nepoznala som nikoho, kto s nim mal skusenosti a pravdupovediac som sa bala tej sportovej casti,nevedela som, ako sa mi tam zmesti 3 rocne dieta, a tak mam Brio, ale fakt som spokojna, po Stokke ale stale pozeram. Inak tie stokke som ja nasla aj v Polsku a lacnejsie ako u nas. A co sa tyka toho Madarska, tie ceny sa zmenili tou ich danou, predtym bolo ovela lacnejsie. Drzim palce pre spravny vyber.

kessiee
3. feb 2010

dakujem vam za rady kocky 😉 ja budem este stale patrat na nete, zistovat pre a proti u kazdeho, ale aj tak si myslim, ze sa rozhodnem az na mieste "cinu" 😀 uz aby to bolo... len este jeden problem mam - moj neooo... telefonatov nan milion pät, ale este pren nikto neprisiel 😠 keby ste nahodou vedeli o niekom, kto by mal zaujem, odkazte ho na mna 😉
janavi, ak sa ti podari zistit nieco o tom briu z belgicka, napis mi prosim... dakujem 🙂

mirus88
5. feb 2010

Ahoj, mám kočárek Brio Go (hnědozlatou trojkombinaci + příslušenství) od března, jsem s ním velmi spokojena, pouze teď řeším nánožník na sporťák. Neví někdo z vás zda a od jaké firmy pasuje? Případně, jak jste to řešily dál. Předem moc děkuji Mirka.

kessiee
6. feb 2010

ahoj mirus, ja este kocik sice nemam, chystam sa ho kupit, ale jedna mila maminka mi donho poradila fusak lodger bunker, ten mozes mat aj bez nanoznika, ale napr nanoznik od emitexu by mal pasovat tiez, ale to neviem isto, nemala som zatial moznost skusit to, snad coskoro 😉
takze ty si s kocikom tiez spokojna? nenasla si na nom nieco, co by ti prekazalo? uz s nim jazdis takmer rok, ako sa sprava konstrukcia, nevrzga? a kolieska su stale take tiche? nederu sa ti? pytam sa tusim kazdej maminy, ktora ho ma, na to iste 😅 ale momentalne sa rozhodujem medzi nim a joolzom, tak stale hladam pre a proti u kazdeho...

janavi
7. feb 2010

ahoj mirus88, ja vobec nepozivam ziadny nanoznik na kocik, tiez som si myslela, ze ho budem potrebovat, ale zatial som sa bez neho zaobisla. V sportaku pouzivam fusak (mama ten leskly) a ked je velmi zima, mam nanom aj deku a ak prsi alebo snezi, dam si protidazdovu clonu a uplne to snaci. Kamoska ma tiez brio go a ona si zakupila v enikibeniki.sk nejaky univerzalny nanoznik a uplne jej tam sedi, tak ak mas blizko seba nejaky obchod s kocikmi, skus tam zajst a priamo to vyskusat. A nanoznik by si chcela kvoli comu? proti zime alebo kvoli dazdu ci snehu?

kessiee
7. feb 2010

ahoj janavi, prosim ta, aku clonu to mas? to je original brio? je to nejaka speci proti dazdu, ci aj slnecna clona? ak mozes, hod mi na nu link prosim 😉