Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

nat28
17. nov 2011

@beruskanula ok,dakujem, uz som jednu pani nasla 😉

beruskanula
17. nov 2011

@nat28 : eee , a jak? 🙂

nat28
18. nov 2011

@beruskanula na ceskom mmb, uz ani kde presne, niekde v kategorii kociky alebo daco podobne 😕

sasena033
19. nov 2011

kocky tie co mate brio prosim Vas kupili ste k tomu aj origos tasku na kocik ??? alebo nejaku univerzalnu???a este kolke z Vas maju aj brio vajnko a nie maxi cosi ?? lebo my varatlai cenu 820€ z briom vajkom a 870€ s maxi cosi + adaptery a taska sa dokupuje za 60€....

bosacka
19. nov 2011

@sasena033 - my mame vajko brio, pouzivame ho. ine co som videla sa mi zdaju pohodlnejsie, ale neviem posudit bezpecnost. toto ma pisane nejake ceny ci testy ci co 🙂
no a tasky mam az dve a nepouzivam 😀 , teda obcas pouzijem, ale viac mi teraz vyhovuje ruksak na 2 plecia, ktory hodim dole, lebo chodim domov po schodoch. uvidim ked prejdeme na sportak, mozno vyuzijem viac

beruskanula
20. nov 2011

@sasena033 : ted jsme si poridila origo-stribrnou:

http://www.malvik.cz/OUTLET/Brio-taska-vysoka-2010

jinak mam jeste tašku KAiser-tu jsme mela ke korbičce a pak obyč. od Pinkie-tu jsme měla chvilku na sportaku 😀

kaiser a brio jsou super, do pinkie byhc uz nesla 😀

a co se sedacky tyce..mame Brio 🙂 a spokojenost

sasena033
20. nov 2011

@beruskanula no lebo akoze taska sa k 3 kombinacii dokupuje a stoji 60€ to s ami zd amoc..tak neviem ci nemam kupit nejak univerzalnu vajko chcem maxi cosi to som rozhodnuta..len rozmyslam ze zase usetrim ked nekupim adapter nakocik aj tak emale nebude vozit vo vajku nakliknute na konstrukcii

march7
20. nov 2011

ahojte, máte některá info o cenách Brio Go v ČR, Rakousku či Německu?

ella_joy
20. nov 2011

@nat28 ta strieborna strieska sedi aj na vanicku, kamoska to tam mala nasadene a teraz to prehodila na sportak,bez problemu, to len pre info,ze to ide a vyzera to este lepsie na vanicke ako na sportaku 😉

martuska75
21. nov 2011

Baby neviete mi poradiť ako zložím madlo??? Viem že to ide a nejako sa mi nedarí. ČO má zatlačiť aby som to vybrala a nezlomila?????

beruskanula
21. nov 2011

@ella_joy : sedi i na vanicku? 😕 🙂 ja ji davala jen na sportak, v krame mi rekli, ze to jde jen na sportak, tak jsem se tim nezabyvala 😎 😎 😀

beruskanula
21. nov 2011

@martuska75 zmáčknout z vnitřní strany na to černé kolečko-plast, jak je ukotvene madlo, to pak vysunout nahoru a je to 🙂, fakt to jde lehounce..ja ho sundala auz jezdime bez madla 🙂

martuska75
21. nov 2011

@beruskanula dík, idem to pohľadať, lebo ked budem dávať kombinézu aj fusak tak s madlom to bude dosť tesné.

beruskanula
21. nov 2011

@martuska75 : jj, z duvodu fusaku jezdime bez madla 🙂

ella_joy
21. nov 2011

@beruskanula jj sedi, nam to tiez tak hovorili (obe sme naraz kupovali Brio) len ona sa nedala 😀 skusila a sedelo to. Len ta strieska je troska viac do vysky 😉

tamocka
21. nov 2011

Brio Go je super kocik. Pouzivame ho 6 mesiacov, zatial sme nenasli ziadnu chybu, alebo nedostatok. Jedine k comu mam vyhrady je vajicko. Dieta v nom sedi, co je pre novorodenca nevhodna poloha. Je dost uzke a male. Nasa v nom uz nechce byt, tak sme kupili novu sedacku. Fusak je super. Teraz cakam na podlozku do sportiaku. Dufam, ze aj druhe dieta si ho uzije.

sasena033
21. nov 2011

@tamocka juj aj ja sa nam velmi tesim vsterdu ho pojdem asi objednat...ale tiez som rozhodnut apre vajoko maxi -cosi...a este premyslim ci aj adaptery nejak nechcem malu vozit v autosedacke nakliknutu vajko len na prevoz 🙂

juliankaaa
21. nov 2011

@sasena033 a ktore vajicko MC ides kupovat, vsetky sa daju nakliknut na tie adaptery???

kosodrevina
21. nov 2011

Ahoj, pozerám Vašu diskusiu, tiež mám Brio go - hnedý trojkombináciu. Kočík je super, som s ním veľmi spokojná (rovnako aj muž, ktorý celý hrdý kočíkuje...🙂
a súhlasím, že vajíčko nie je dobré, už by som ho určite nekupovala, nezdá sa mi pre bábo pohodlné a pochybujem, že v ňom malá ešte vydrží, asi budem musieť kúpiť nové ako autosedačku. Na konštrukcii sme vajce nemali nikdy, radšej ju vždy preložím do vaničky...

a chcem sa spýtať - rada by som si dala ušiť striešku aj podložku do kočíka. je jednoduché meniť poťah striešky? Dáva sa to jednoducho? či keď už to tam raz nasadím, nebude sa mi to chcieť meniť? 🙂

sasena033
22. nov 2011

@juliankaaa no neviem mne v predajni ukazovali toto a bolo super 🙂

tak veru asi bez adapterov 🙂

dendy1
22. nov 2011

@sasena033 potrebuješ adaptéry, inak ju tam nenasadíš 😉

petra1303
22. nov 2011

Ahojte nahodou ADAPTERI na maxi cosi na predaj???

sasena033
22. nov 2011

@dendy1 ja viem ze k maxi -cosi potebujem 🙂 ked ho chcem vozit ale rozhodla som sa ze nebudem naklikavat vajko postaci n aprevoz do auta inak bude malinka len vo vanicke 🙂 keby som sa nahodou rozhodla tak dokupime

dendy1
22. nov 2011

@sasena033 ja som ich objavila až v lete, už sa mi to zdalo veľa € na tak krátko a hlavne ja som mala na vajíčko podvozok quinny zapp . Ak by som to však mala možnosť kúpiť od začiatku, tak to beriem. Vo vajíčku sme skončili teraz v sobotu, aj to len preto, že s bundou je tam malá moc natesno. Ak by mi vychádzal tento jej vek na obdobie leto/ jeseň, tak ju v tej maxi cosi ešte vozím. Takže záver je: 9 mesiacov používania je dlho, a mnohokrát je dieťa pokojnejšie vo vajíčku, bez budenia a prekladanie do vaničky. Nehovoriac o tom, že na krátku dobu ( k lekárke, na nákup) nemusíš nakladať do auta aj veľkú vaničku ktorá sa neskladá 😉 Inak presne toto vajíčko na obrázku máme 🙂 Ja by som ich URČITE kúpila, ak by som kupovala maxi cosi (čo je podľa mňa naj vajíčko) - môj názor 🙂

sasena033
22. nov 2011

@dendy1 no vajko je super len som tak rozmyslala ze ci by som to naklikavanie vyuzila....sme na dedine takze vozit vudem vo vanicke co s atyka nakupov vajko dam do kosika...a lekarky chodim autom az pred dvere 🙂 takze neviem ci sa mi to oplati 🙂 no musim porozmyslat ale zajtra by som ho chcela ist zajednat farbu hnedu ak nepride kolkecia 2012 vo februari,tam mam vybratu farbu

dendy1
22. nov 2011

@sasena033 porozmýšlaj, ale už len napr. mne sa stalo, že u nás v jednote majú také vozíky do ktorých sa mi vajko nezmestilo, ani v DM a Bipa 😠 Podľa mňa za 9 mesiacov sa stretneš s toľkými situáciami, čo ťa momentálne ani nenapadnú: napr rehabilit. cvičenia, iné vyšetrenie, plávanie a pod. A vajko s väčším bábätkom je aj pekne ťažké. Tak rozmýšlaj, viem, že nie sú zrovna lacné, ale tak čo už. A ak nedajbože budeš mať CR, prípadne problém s chrbticou....nechcem strašiť, ale mysli predovšetkým na svoje a bábätkove pohodlie.

rony2011
23. nov 2011

@tamocka aj ja s rozhodujem či či zadovážiť Brio. Chcela by som sa ta spýtať, že či si spokojná s veľkosťou vaničky. 6 mesačné bábo sa tam ešte zmestí?

salomuska
23. nov 2011

@rony2011 ahoj, moja ma tiez 6 mesiacov a do vanicky sa zmesti v pohode aj s fusakom, aj rezerva (hlavne do dlzky) tam este je. a to nie je ziadny drobcek, ma skoro 8kg. ale ja osobne uz striedam vanicku so sportakom - jednoducho taketo dietatko uz malokedy vydrzi len lezkat a pozerat do oblohy 😎 takze ked viem, ze bude spat nasadim vanicku, ked nie (napr. idem po starsiu do skolky), tak sportak...

dandelion18
23. nov 2011

@salomuska ahoj, prosim ta, kedze uvadzas, ze malu - 6 mesacnu davas do sportaka - nevadi jej ten sklon? mna jedine snad toto (aha, este aj sirka sportaka 🙂 )odradza od tohto kociariku..

salomuska
23. nov 2011

@dandelion18 ahoj, neviem presne ako si myslela otazku - ja ju davam do sportaka prave kvoli tomu sklonu, aby nieco videla a nenudila sa🙂 nedavam ju samozrejme uplne do sedu, ale tak pololezmo (napr. vo vajicku je urcite vo vacsom sklone). kebyze zaspala, tak ju sklopim do lahu (tych cca 170st.), ale to sa mi este nestalo, nakolko som sportak zacala vyuzivat len minuly tyzden. ked viem, ze bude asi chciet spat, vyrazam von s vanickou.

ja som pri prvej dcere mala ine kociky, ale pri druhej som uz vedela presne co potrebujem - a brio ich splna. aj po pol roku si myslim, ze je to super kocik.