Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

almita
7. jún 2012

@kika9449 ja som povodne chcela ten cierno ruzovy na bielej konstrukcii,ale ulohu zohrala cena,tak mam cierno-cerveny na ciernej.Dnes mi ho muz doniesol zo servisu,tak som uplne stastna 😵 Tasku mam tu vysoku cervenu s tym kruhmi🙂asi tu,co si chcela striebornu...k takej kombinacii ako ty,ale mozes vyberat ajaj.Chces iba Brio?podlozku som nejak neriesila,uz sa mi to nechcelo po tolkych kocikoch,podlozkach atd....ty si mala teda tiez maclaren?Preco si ho predala?Ja som mala vsetky maclareny doma,quest som si nechala este 🙂

kika9449
7. jún 2012

@almita ahno,ano,presne ten s ruzovym som povodne chcela,ale u nas ani nie je v ponuke - aj na tento sa velmi sklebil predjaca,ale slubil,tak uvidime 🙂 ...dnes som konecne predala posledny kocik co bol doma - Casualplay 🙂 ...muz sa potesi 😀 ....ale preesne mas pravdu,nejako sa mi do tych podloziek a kombinacii ani nechce po tolkych kocikoch,tak uvidime.Casualy vsetky vybledli aspon co poznam - som zvedava,co Brio,kedze bude cierne 😒 ...ja som Mac predala hlavne preto,lebo som mala xlr v uzasnej farbe mocca-pink,ale na mna je privysoky som bola za nim taka stratena 🙂 a mala som rocnik 2009 a mne to proste hrkotalo - kolieska,inak strieska neskutocna a myslim,ze xt bolo pre mna naj - aj to som mala 😀 .Bugaboo Bee+ otras - za vela penazi malo muziky a tak koncim s Brio Spin 🙂 ...neviem sa dockat...mozno v pondelok

bosacka
7. jún 2012

@boska79 a vies, ktory je najlahsi? celkom by ma to zaujimalo, kedze u nas bola hmotnost asi najhlavnejsie kriterium (teda aby bbol lahky, netvrdim ze najlahsi)

boska79
7. jún 2012

@bosacka hm..kudu je lahky..mutsy evo je lahky...zalezi co od toho kociku chces. Beecko je lahucke.. do 10 -11kg je vacsina kocikov...a tvrdit o brio go ze je najlahsi to zas veru pravda nieje, nato som reagovala...ku kazdemu kociku je popis, tak si treba vahu najst...

luckam77
8. jún 2012

@nunka87 no tie kolieska neni su nafukovacie...mne sa s nich chodi veeelmi dobre ci po kamenoch alebo po trave...otocne kolieska su vyhoda nemusis nadvihovat kočarik pricom niektore kociky su ozaj tazke ale tento nieje vôbec tazky...kolieska sa samozrejme daju zaistit aby sa neostačali a odporučaju to hlavne v zime po snehu....ja som tentokrat velmi spokojna mala som predtym concord fusion,pegperego,babypointh,chicco ale ani jeden mi nevyhovoval 😝 az na tento...

lovesista
8. jún 2012

ahojte, prosim vas, daju sa vam na sportiaku nozicky polohovat do uplne vodorovnej polohy? lebo mne nie, a myslela som si ze je to normalne. no nahodou som sa ocitla v predajni Kocikovo kde mali tiez vystaveny Brio a tam boli nozicky normalne vodorovne! predavacky mi povedali ze mam moj kocik reklamovat (kupovany v inej predajni).
ako je to u vas?

kiakocikovsvet
8. jún 2012

váha konštrukcie s kolesami 8,1 kg
ľahšiu konštrukciu s kolesami nepoznám

boska79
8. jún 2012

@kiakocikovsvet vsade pisu, vaha so sportovou castou 11,4 kg... mala som ho, lahky teda vobec nieje. ale to mu neberie, ze je to fajn kocik. velky sportovy kocik. hojdaci.

kiakocikovsvet
8. jún 2012

@boska79 máme na predajni aj kudu, nieje ťažký ale určite nieje ľahší ako brio go, my nepoužívame čísla s popisov my tie kočíky expedujeme a preto poznáme ich skutočnú váhu

boska79
8. jún 2012

@kiakocikovsvet konstrukcia bez sportovej casti mi je nanic... 😉

kiakocikovsvet
8. jún 2012

tak potom by mali uvádzať váhu aj s dieťaťom, lebo bez neho je Vám kočík tiež nanič, 😒 ja som Vám uviedla váhu konštrukcie s kolesami aby ste mohla porovnať s inými značkami a posúdiť, ktorý z nich je najľahší

boska79
8. jún 2012

@kiakocikovsvet potom vaha kudu len konstrukcia je 7,5kg.. ale tieto udaje si vie kazdy najst, s technickych udajov.. a porovnavat cp a brio naozaj nema vyznam. ani sa tu dotahovat o par sto gramov hore dole.

a vahu s dietatom si viem sama vypocitat.
To ze ako sa kocik prenasa, zalezi aj ako je siroky a sikovny ci nesikovny... neviem ci ste niesli brio po schodoch, tak ze ho date pod pazuchy.. su kociky, s ktorymi sa to da, pravda, je ich menej..... resp. tie drahsie. 😉

len vy mi tu tvrdite, ze brio je najlahsi kocik na trhu, pritom to nieje pravda. je to velky sportovy kocik. tazky. a nehovorim to na zaklade toho, ci ho expedujem, ale s pouzivania.

ale stale mu to neberiem, ze je to paradny sportovy kocik. bez debaty.

kiakocikovsvet
8. jún 2012

@boska79 nové BRIO ste určite nestihla používať ani KUDU tak pekný večer

boska79
8. jún 2012

@kiakocikovsvet viem co som stihla vyuzivat... nepotrebujem si vymyslat. Vy ako pro, by ste si mali robit pozitivnu reklamu a nie opak...pekny vecer

sevzuz
8. jún 2012

@boska79 inak ja tiez vsade hovorim ze je lahky lebo zo sportovych velkych kocikov je jeden z tych najlahsich, ja ho napriklad dokazem odniest v jednej ruke aj so sportovou castou po osmych schodoch a to tak ze nezlozim rucku🙂 teda oproti Peg Perego GT3 je to "ffipierko"🙂 ale urcite su aj lahsie kociky🙂 a teda jasne ze je rozdiel vaha konstrukcie bez koliesok a sportovej casti co je spolu dalsich 5kg:-/

boska79
8. jún 2012

@sevzuz no gt3 je ina vaha ..

a brio ved ja som nenapisala ze je zly, len najlahsi nieje na trhu. reagovala som nato... mala som ho este radsej ako cameleon od bgb.. takze tak...

a vsak ja nehovorim, ze sa u nas zase nevyskytne :DDD

duplicka
8. jún 2012
bubinovci
8. jún 2012

@lovesista mne sa do vodorovnej nedajú, možno záleží od kolekcie (2010,2011,2012), neviem a tiež je rozdiel či je otočený proti smeru alebo v smere jazdy

arsiella
9. jún 2012

Viděla jsem na prodejně sporťák kolekce 2012 a nožičky do roviny polohovat šly. Pak šly ještě polohovat i o jedno výše - do zvýšené polohy nožiček. Když to prodavačka ukazovala byl sporťák proti směru jízdy. Sporťák budeme mít až v srpnu, ale doufám, že polohování nožek do roviny v kolekci 2012 bude stále🙂 Korbičku máme již doma a kdyby někoho zajímaly rozdíly korbičky 2011 a korbičky 2012 (2012 jsem viděla na prodejně a 2011 objednala novou ve výprodeji). U korby 2012 nejde vidět vzadu rám a popruhy na přenášení u nové kolekce jsou schované ne vevnitř korby (jako u 2011) ale z venku a tím, že jsou z venku, tak se za ně prakticky nedá držet, protože ztrácí težiště aby byla v rovině. 2011 korby se za popruhy drží mnohem lépe. Velikostně jsou stejné a stejně krásné🙂
Jakou by jste doporučily na Brio pláštěnku?? Potřebuji typ jak na hlubokou tak na sporťák. Tu originál jsem viděla jen na obrázku a je taková "zvláštní".

bubinovci
9. jún 2012

@arsiella my máme pláštenky originál na Brio a som spokojná, ale myslím že tu kočky majú aj univerzálne pláštenky 😉

sevzuz
9. jún 2012

@boska79 urcite nie je nalahsi na trhu ale aj tak ho Milujeme, nie? 😎

teddylu
10. jún 2012

@arsiella Tak já to tu pročetla skoro všechno a pláštěnka prý sedí perfektně od Emitexu tajfun,jak na hlubokou korbu,tak na sporťák. Nebude to asi žádná krása,ale účel to splní. Cena kolem 200kč 🙂!

bella22
10. jún 2012

@arsiella pravda, korbička se nedá s těma uchama vzít jednoduše jednou rukou, nemá to dobrý těžiště.

lovesista
10. jún 2012

@bubinovci kolekciu mam 2012, maleho mam otoceneho k sebe. pojdem sa asi spytat do predajne kde je problem 😖 dakujem

barborkamar
12. jún 2012

Baby chcem sa vás opýtať mám brio 2011 a vôbec sa mi tak nehojdá ako ostatné dá sa to nejako nadstaviť?Alebo neviete kde môže byť chyba?dakujem... 😉

jakani
13. jún 2012

tak sme dnes 1x vyrazili na jazdu v Briu, boli sme nakupit, a som nadsena...kocik som tlacila vyslovene jednym prstom, ide lahulinko, manipulacia je fantasticka...malinku som mohla pohojdat, ked zamrnkala...proste maximalne komfortne jazdne vlastnosti 😀 😀 ..........som spokojna, bola to ta najlepsia volba...uz sa tesim na dalsi vyjazd 😎

zuska_29
13. jún 2012

ahojte zienky, mate niektora emitex nanoznik na svojom briu? pasuje? vdaka 😉

sevzuz
13. jún 2012

@zuska_29 ahoj na strane 33 je odfoteny emitex de luxe🙂

lenka_21
14. jún 2012

Baby, chcem sa opytat ... daju sa na Brio kociku zafixovat predne kolieska aby isli iba rovno?
A este jedna otazka, nemate tu niekto link na video kde ukazuju ako dat vajicko do auta? Ja ho mam aj s Isofix zakladnou, ale zda sa mi, ze maly tam velmi sedi a ani jemu sa tam nepaci ... chvilku je to Ok, ale potom zacne velmi plakat a tak neviem ci to mam uchytene spravne? Prezrela som vsetky navody, no neviem asi to ma byt takto 😕 😕 😕

luckam77
14. jún 2012

@lenka_21 inak v predajni ti ukazu ako dat vajicko do auta ked by si nevedela ze ci to robis spravne...kolieska sa daju samozrejme zafixovat aby sa netocili potiahnes ten sivi hacik a potocis stym sivym kolieskom co je na konstrukcii a ono by sa to malo same zasadit dnu aby sa to netocilo...rozumies mi :???? 😉