Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

maticap.
24. júl 2012

@ichbinich vdaka a nemas prosim Ta nahodou nejaky kontakt na tu pani z mmb?

martuska75
25. júl 2012

@maticap. predpokladám že myslela túto pani. http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=62248 Je veľmi šikovná.

ichbinich
25. júl 2012

@maticap.: Ako pise @martuska75, myslela som tu pani, ktora sa tu odporuca zo vsetkych stran 😉
Skus ju skontaktovat, je velmi ochotna. Aj ked nakoniec som od nej nebrala nic, lebo sme sa najprv nevedeli rozhodnut a nakoniec mi uz kociar zapada prachom... Ale ak bude druhe babo, tak si kociar dam urcite u nej vytunovat 😉

lenka_21
25. júl 2012

Caute baby,

@maticap. Ahoj, ani som netusila, ze sa tu stretneme 😀 😀 😀

Baby, tak som tu opat s otazkami 😉 :
Chcem sa opytat, ze podla coho ste sa rozhodovali, ze uz nebudete pouzivat vanicku a prejdete na sportovu verziu?

Viete mi doporucit nejaku clonu na kocik - tusim sa tu uz nejake rozoberali, ale neviem sa k tomu preklikat. Potrebovala by som jednu na sportovu cast. Neviem ci ma Brio aj dazdnik a tak som sa chcela opytat, ze co je lepsie - clona al.dazdnik?

Plastenka na sportovu verziu - mne v predajni kocikov doporucovali, ze mam kupit na sportovu radsej tu od Bria lebo lepsie sedi, vraj na vanicku staci univerzalna 😕 😨 Tak som si ju objednala, ale do dnesneho dna nedorazila a hladam kde by som ju este vedela objednat - kocik som kupovala v Alladinovi, ale zjavne tam mali kopeeec zakaznikov v tom case, lebo vela veci mi nakoniec nedodali a nieco museli aj vymienat kedze objednali nespravne ... 😖

martuska75
25. júl 2012

@lenka_21 K tvojim otázkam ak sa môžem zapojiť. Vaničku som používala do vtedy dokedy v nej malá chcela ležať 🙂 A nakoniec som kombinovala na spanie vaničku a na vychádzku šporťák.
Clonu mám tú "briácku" je na nezaplatenie. 😉 Okrem teda tej ceny je na nej všetko super. PLáštenku na športovú časť mám tiež Brio a pochopiteľne sedí paráne. Ked ju náš nasadenú ide kočík aj do lahu, ale inak netrčí lebo zozadu je taká akoby "šusťáková" a zpredu je ten igelit.
K nákupom u ALLADINA sa nebudem radšej obšírne vyjadrovať lebo v pravidlách webu je nemôžem pridávať urážlivé príspevky. Ale bola som tam v sobotu kupovať golfáč na dovolenku lebo sa o brio veľmi bojím 😀. Je teda pravda že som prišla v sobotu o 10 minút zatvárali, ale mala som presne vybraté 2 kočíky len mrknúť, z nich vybrať a kúpiť. Pani ma tam najprv skoro nepustila dnu, potom ked som sa natlačila tak ma sfúkla kedy chodím nakupovať a nakoniec nás prakticky 12.03 vyhodila. Ale na moje ospravedlnenie išli sme z NR a cesta tam nám trvala skoro 45 minut naspäť sme boli doma za 17 minút - proste smola. Manžel náhodou práve mohol, mala som doma babi k deťom tak som dala spať krpca a išli sme. Asi som z iného sveta ale mne ked prišiel klient kludne aj o minútu padla tak som ho vždy vybavila a často som ho aj čakala. no ale asi to tak všade nefunguje. Ale ako som ja zase priečna už som kúpila inde ! 😀 😀 😀 Ak im to tak začnú robiť všetci klienti tak za chvíľu už budú mať na tých svojich časúúúú habadej.

lenka_21
25. júl 2012

@martuska75 Jooj jasne, ze sa mozes zapojit 😀 Kazda rada je super 😅 Nevies kde by som mohla kupit tu clonu a plastenku okrem Alladina? No uprimne, ja som bola z toho obchodu sklamana, objednala som si tam skoro vsetko co som na zaciatok pre drobca potrebovali a bol to horor. Doma sme rozbalili a kopec veci bolo zle (uplne nieco ine co sme chceli), potom mm musel utekat z NZ do Hlohovca na vymenu a aj to opat objednali zle a tak sa tam prehnal este raz 😠 Okrem toho mi chybali aj urcite veci co som chcela, ale nakoniec som to vzdala a kupila tu u nas resp.cez internet 😖 😒 Takze tolko ku sluzbam, kt.poskytuju 😠 😠 😠

Netusis nahodu v kt.mesiaci si vytiahla sportak ... moj drobec ma sice 2m a 3t, lenze uz ma cca 64 cm a mam pocit, ze mu bude vanicka mala 😀 On vanicku zboznuje a spava v nej non-stop. Hned ako ho dam do vanicky klipne ockami a spi. 😅 Jaaj a este ked mozem, mas original Brio fusak, alebo nejaky iny? Tusim sa tu rozoberal aj Emitex a tiez hladam co by bolo najvhodnejsie a hlavne sa vmestilo do kocika 😀

martuska75
25. júl 2012

@lenka_21 Brio som kupovala až ako šporťák v na začiatku júla min. rok a malá je decembrová. Takže 7 mesiacov. Ešte v lete som ju na spanie najprv dávala do hlbokého. ALe ja som mala hlbokáč ako "vzducholoď" 😀 PP Classico velo. Tam by sa mi snáď dala aj ročná 😉 som ju fotila v tom kočíku ked som ho predávala a to mala 10 mesiacov vošla v pohode. Takže to som ti moc nepomohla.
Fusak sme mali minulý rok Lodger a za mňa som bola mega spokojná. Mäkkučký, nie je ho "plný" kočík, bábeno zabalené ako v hrubej deke. Má ešte takú teplú vložku. Tento rok sa uvidí. Vyskúšam Lodger a uvidíme ako nám bude. ale to sme zž mimo témy Brio.
Clonu som kupovala tuto cez MK v takej rýchlej akcií vďaka jednej dobrej víle 😉 😉 😉 a Stále na ňu myslíme s láskou 😀 Inak kupujem veci cez net. Aj kočík som kupovala na ďialku. V NR nemajú asi celkom nič. Teraz som tak kúpila aj golfáč, predtým Brio, autosedačky .... všetko.

bella22
25. júl 2012

@lenka_21 my už jsme definitivně ve sporťáku, malá bude mít 6 měsíců teprve 18.8., ale do korbičky se mi už skoro nevejde a ječí tam, protože nevidí. Takže tak. Má to samozřejmě na tý nejnižší poloze. A fusak mám Emitex Combi, Brio se mi nelíbil.

sevzuz
25. júl 2012

babulky, reklamovali ste niektora tu hlupu gumu na rucke sa mi roztrhla v ohybe z vnutornej strany, vrrrr ja nemam rada ked mam na kociku chyby:-/

bella22
25. júl 2012

@lenka_21 jo a ještě clonu mám značky Manito, objednávala jsem jí na Ebayi (obchod Manitoshop). Je super!!

lenka_21
25. júl 2012

@martuska75 @bella22 Jooj baby, dakujem 🙂

@bella22 Vidim, ze mame rovnaky kocik 😉

@martuska75 Hej tu objednavajucu akciu si pamatam, lenze vtedy som este kocik nemala a tak som nevedela co mi bude chybat 😕 😨 Skusim vygooglit 😀 Hej aj mne sa paci lodger 😅

martuska75
25. júl 2012

@lenka_21 tak tú clonu kúpiš aj v SR len máva trochu horšiu cenu ako z vonka napr. tu som kupovala aj kočík http://www.bambini.sk/sk/7450/116/brio-slnecna-...

A mám tiež hnedé Brio 🙂

lenka_21
25. júl 2012

@martuska75 Vidim, ze hneda boduje ... ja mam tu limitku, takze ram je tusim zlaty 😀 😀 😀 Staci ta clona ked svieti slnko? Na fotke sa zda mala 😕 Nevies ci sa da pouzit aj na vanicku, alebo len na sportovu verziu?

martuska75
25. júl 2012

@lenka_21 na vaničku netuším ale šporťák ok. Určite nie je malé. Nine ledva vidno nos ked sa ešte aj poriadne zatiahne búdička. Mám fotku aj z predu tam to lepšie vidno ale fotila som hned ako prišala bola dosť pokrčená, tak som tú nedala

maticap.
25. júl 2012

@lenka_21 ahoj lenka 🙂, no MK je maly 😵 Inak, plastenku som kupovala od Emitexu De luxe a povodne nam perfektne sedela na vanicke a veru som mala obavy, ked sme presli na sportak, ze ako a je tiez fantasticka, no a cena bola tusim polovicna, ale to si uz presne nepamatam - skus vygooglit. Je pravda, ze netusim ako vyzera original plastenka od bria, ale tato fakt sedi.

@martuska75 @ichbinich dik , idem kuknut. 😉

lenka_21
25. júl 2012

@martuska75 Nasla som nejaku stranku a vidim tu dve plastenky ... Ty mas kt., tu priesvitnu, alebo ciernu? Prepac, ze tolko oxidujem, ale je to dost drahe a tak chcem kupit spravne 😀
http://www.groupfashion.cz/sk/brio-2012/doplnky...

ichbinich
25. júl 2012

@lenka21:
Plastenky mam original. Urcite na sportak by som brala na tvojom mieste original. Ale ked @maticap. ma dobru skusenost s Emitex za polovicnu cenu, tak mas asi rozhodnute 😉

Clonu mam inu, mala som aj slnecnik, ale so slnecnikom je to o nervy. Nikdy neostal tak, ako som ho potrebovala alebo som cezen nevidela. Teraz niekde zapada prachom...

My sme presli na sportak, ked mal asi 5,5 mesiaca. Dovod bol, ze sme sli na dovolenku a nechceli trepat aj vanicku, kedze sa da kociar zlozit aj so sportakom. Este nevedel sam sediet, ale sediet sme ho nedavali. Ale tiez sa hnedval, ze nic nevidel. V tom case som mu uz davala do vanicky vankusik, aby bol vyssie, ked bol hore. To sa samo vyriesilo sportakom 😉

Fusak mam origos, ten pasuje presne aj do vanicky a aj do sportaku. Nanoznik mam Emitex deluxe, lebo mam stary model, ked sa este nevyrabali nanozniky origos. Ale ten Emitex je aj tak lepsi (da sa otvorit a nechat na kociari) a zatepleny.

Inak, ked stalo slnko moc blbo, tak som sedacku otocila a bolo. Alebo som potom dala superelegantnu bielu plienku a pristipcovala 😀

martuska75
25. júl 2012

@lenka_21 Pláštenku do dažďa máme túto http://www.groupfashion.cz/sk/brio-2012/doplnky... Čiernu neviem ktorú myslíš. Predná časť je priehľadná potom je taký čierky pruh v ktorom je gumička na lepšie utiahnutie okolo sedačky a zo zadu za sedačkou je čierna nepremokavá látka. Ale je to asi pláštenka len na šporťák lebo sedí ako ".... na šerbel" 😀 teda na chlp.
Nánožník mám ten originál - už tam bol zadarmo a nám teda stačilo že je nepremokavý, lebo zateplený nie je. Ale kupovať by smo ho asi nekupovala.
Slnečník nemáme ani nechceme, tým by som si akorát tak vypichla oko.

lenka_21
25. júl 2012

@martuska75 @ichbinich Jooj baby, dakujem velice ste mi pomohli ...esteze mame tohto kona 😀 😀 😀 Nie ja chcem plastenku origos, lebo teraz mam univerzalnu a nie je to velka vyhra 😠 Slnecnik sa mi tiez nepozdava a preto som sa pytala na tie clony ... Ja som mala nanoznik v cene a dufam, ze ho mam doma a nezostal v Alladinovi ako polovica veci co som chcela a zabudli 😕 😕

@ichbinich Ak sa mozem opytat, kt.fusak od Bria mas ... je to nepremokave, alebo nie? Mne sa na tej vanicke paci, ze ked mrholi alebo poprcha tak hodim ten hnedy kryt a to vacsinou staci ... nemusim rozkladat hned plastenku a potom mokru skladat 😅 😅

@martuska75 Este som sa chcela opytat, ze ako to riesis pri Lodger fusaku ked poprcha ... asi musis dat plastenku, ci? Ked som sa na ne pozerala, tak sa mi zda, ze su fleecove 😵

@bella22 Kukla som na ten fusak od Emitexu a bolo tam napisane, ze sa tam musia dorobit nejake otvory ... nevies ake? Tiez som chcela tu istu otazku, ci je to ciastocne nepremokave, alebo musis tahat plastenku ked mrholi ...

Sorry baby za otazky, ale ja sa uz pripravujem na jesen kedze je viac nez jasne, ze moj krpcek pojde do sportaku na jesen 🙂 😉

maticap.
25. júl 2012

@lenka_21 ahoj, my mame aj fusak od emitexu - 3v1 a otvory dorabas kvoli tomu, aby si mohla - ked ho pouzijes napr. do vajicka - prestrcit bezpecnostne pasy, alebo ked ho pouzijes do sportaka, tak kvoli tomu istemu dovodu. Inak, mame zlte brio a emitexovy fusam mam cierno - zlty. Pasoval tam ako r.. na serbel 😵 😀 😉

maticap.
25. júl 2012

to je on: http://www.emitex.cz/cz/menu/41/produkty/vyrobk...

ale tu plastenku uz na ich stranke nevidim... ☹ nie som si sto pro ista, ale v nazve tusim bolo "de luxe"...skoda.

renata09
25. júl 2012

@sevzuz dávla som tiež na reklamáciu rúčku.Prešúchala sa za 4 mesiace.Opravili to a teraz už s tým nemám problém.
Treba kočík zaslať predajcovi,ten to potom posiela na centrálu do čiech.Do 10 dní som mala kočík späť doma.

ichbinich
26. júl 2012

@lenka_21:
Ja mam shiny strieborny. Je nepremokavy, ked iba mierne snezilo alebo mrholilo, tak som plastenku nepridavala. Jednoducho som tie kvapky vody zosuchla rukou dolu a bolo. Vyzera tenky, ale je naozaj teply, zvnutra je fleecovy. Ja som natrafila na superbombaspica akciu, kde som mala skoro vsetko v cene a aj s dopravou s Anglicka to bolo lacnejsie ako tu... Preto mam vela vaci origos.

Inak ja som druhu zimu, ked uz bol v sportaku a este nebolo dost zima na fusak, pouzivala tu Emitex zimnu zavinovacku do vajicka, ktoru som mala po narodeni vo vajicku. Hore okolo hlavy som to mala vystrete, nohy som mu strcila dovnutra a podla potreby som mu tu zavinovacku otvorila, ak bolo teplo, alebo zatvorila. Ale v roku nosil velkost 74, tak preto sa mi tam este v pohode zmesti. Ked udreli mrazy, presla som na fusak.
Celkovo mozem Emitex iba odporucat, tych par veci, co mam, su super.

bella22
26. júl 2012

@ichbinich tu zavinovačku od Emitexu máme taky a je dobře velká, takže se využije i na podzim ve sporťáku. Super věc!
@lenka_21 nepromokavost u toho Emitexu jsem ještě nezkoušela. V tom bude možná ten Brio lepší, nevím. Ale ten Emitex je nádherně teploučkej, měkkej a líbí se mi, že jde odepínat ten spodní díl.

miriamka
26. júl 2012

Baby, a aky fusak alebo co ste davali do hlbokej casti BRIO v zime, tak aby nebol fusaku plny kocik?

martuska75
26. júl 2012

@lenka_21 k tomu Lodgeru on je fleesový, ale také jemné rholenie zase zvládne. Má trochu nejakú nepremokavú úpravu. Ak je už vlhko viac tak naň dávam ten brio- nánožník ten je nepremokavý (ale nie je zase zateplený). No ked echt leje (alebo v lete) tak potom ešte pláštenka 🙂

l.lara
26. júl 2012

ahojte,
prosim vas ako cistite brio sportovu cast? na nete som nasla, ze sa neda rozobrat, cize ho nemozem oprat a nejdu mi dolu flaky ☹ ☹

lenka_21
26. júl 2012

@martuska75 Oki dik, jasne, ze ked prsi tak ani klasicky fusak to nezvladne 😅 , len som chcela vediet ako to reaguje ked len trosku poprcha resp.mrholi ... co je v zime asi castejsie i ked pri dnesnych vykyvoch pocasia uz ani neviem 😕 Mas len jeden fusak? Ja som len mamicka v zaciatocnicka a tak zistujem 😀 😀 😀

@bella22 Dakujem za info 🙂

@ichbinich No ved ja sa rozhodujem Brio, Emitex, Lodger ... na vsetky som citala dobre recenzie a tak uvazujem ... predpokladam, ze na Briu fusaku su tie otvory co tu baby spominaju a treba dorobit na Emitexe 😨 Ja este uvazujem, ze si dam jeden nanoznik usit od tej pani Moniky co ju to baby chvalili ... jeden on Bria uz mam, ten bol v cene kocika 😅

@maticap. Mozno blba otazka, ale tie otvory si dorabala sama, alebo si to musela niekde dat.

martuska75
26. júl 2012

@lenka_21 predtým som mala jeden do vajíčka - ten menší Lodger. A potom tiež len jeden. Nám to stačilo habadej. Minulý rok ešte sedkala v kočíku takže ho veľmi neumazala a ked predsa len tak schne rýchlo. Malá bola v najväčšej zime oblečená v kombinézke, potom sedela vo fusaku aj s vložkou, na spodu pod fusakom som nechala podložku a na tom nánožník. Stačilo to habadej. Tento rok ked už viac chodí do kočíka a von tak uvidíme. Možno niečo noé pokukáme ak by sa nám ten náš moc špinil aby sme mali na výmenu.

anpolia
26. júl 2012

@marianna1986mas pravdu,je to v pohode farba aj pre dievcatko najma ako pises s doladenymi podlozkami a pod.,ale predsa len chlapcek sa v nej bude vynimat lepsie.😉