Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

stanka04
20. máj 2011

@mamazuzu 😀 Len ma stvu,ze 2010 je vsetko dopredaj.To aby som hned naraz kupovala aj fusak,aj striesku s madlom,aj neviem,co,lebo na jar uz nemusia byt vobec 😝
Keby som nebola lemra a nemala cas na vsetko,mohla som usetrit trosku,len som si stale myslela,ze ceny budu casom klesat...Tie fusaky maju asi inak "diery",sa mi zda,ze 2011 je 5-bodove zapinanie,2010 troj...Len tolko farieb,ze sa neviem rozhodnut,ako @martuska75 😀

stanka04
20. máj 2011

Jaaaj,este som zabudla,mate niektora autosedacku Maxi Cosi na Brio Go? Ako sedi? Rozmyslam,ze by som potom dokupila tie adaptery a ich vajicko,lebo som nasla zakladnu,ktora "rastie"s dietatom,Brio Isofix je len na vajicko,potom sa uz pouzit neda a MC pasuje na viac typov kocikov,keby som nahodou golfky kupila na rychle presuny a tak...

martuska75
20. máj 2011

@stanka04 tuto ktosi písal že sa to dá za 29 eur prerobiť na 5 bodové zapínanie.

tanaja
20. máj 2011

myslis,taku modru handricku? ja s nou utieram prach.

ichbinich
20. máj 2011

@tanaja:
Ano, byva modra alebo biela, ma ich aj DMko vo vlastnej znacke. Jednoducho handricka z mikrovlakien 😉
Je super na prach aj na cistenie Bria 😀

@stanka04:
Neviem, ci pasuje aj Maxi Cosi na Brio podvozok. To sa musis spytat u predajacu. Existuju rozne adaptery... My sme mali Brio vajicko bez Isofixu, lebo nase auto je asi o 2 mesiace prilis "stare" - nema Isofix.
Fusak shiny sa da pouzit aj na stare dvojbodove, aj na nove 5bodove zapinanie. Ma diery na boku aj na chrbte. Mozes kupit aj vo vypredaji, ja som kupovala kociar aj fusak 2009 a ten fusak uz ma diery aj na chrbte...

mamazuzu
20. máj 2011

Hej, v Nitre v Pre deti mali doteraz vystaveny od minuleho roka modry na bielej konstrukcii. Tu u nas V Trnave mam pocit, ze brio ma uz hadam kazda nova mamina 😠 . No ja kazdemu vravim, ze keby som sa mala este raz rozhodnut pre kocik, tak urcite brio znova. Ja nelutujem jeho kupu aj ked bol desne drahy, ked sme ho kupovali. Ake doplnky myslis? Inac, vsetky farby su tusim pekne. Take zvlastne ine odtiene ako maju vsetci ostatni.

mamazuzu
20. máj 2011

@martuska75 a sportak z bria je uuuplne delovy, lebo taku maxi strechu, ako ma on, som nenasla u ziadneho ineho kocika. cize slnko na babatko nezasvieti vobec. a este sa da aj prehadzovat v smere a v protismere jazdy. no proste nemam vyhrady 😀

mamazuzu
20. máj 2011

@stanka04 no ved to, ze brio je teraz v kurze, tak ceny vobec neklesaju. jedine ze by si kupila ojazdeny, ale kedze je to novy kocik, tak som ho ani v inzeratoch zatial moc nevidela

dendy1
20. máj 2011

@stanka04 na brio ide len vajíčko brio. Maxi cosi sa nedá. Ale mne sa to brio vajíčko vôbec nepáči, je tvrdé, a veľmi kolmé pre novorodencov a malé baby. Ja som si radšej kúpila maxi cosi a k nej quinny zapp, ktorý používam ako podvozok pod vajíčko. V druhom aute mám vajíčko recaro s izofixom, ale nie je zďaleka také pohodlné ako maxi cosi. Podľa mňa je to najlepšie vajíčko.

beruskanula
20. máj 2011

co ja vim, tak se daji uz koupit adaptery na maxi cosi-pekne drahy 😝- na brio ...

lovesista
22. máj 2011

@mamazuzu ahoj, citam ze ste jazdili aj po snehu. mne sa ma babatko narodit v decembri, tym padom ratam ze do kocika pojde vo fusaku a naobliekane v overale. chcem sa spytat ci ste nemali problem so sirkou vanicky, ci malo babatko aj s fusakom dost miesta 🙂 dakujem

stanka04
22. máj 2011

@dendy1 Praveze som nasla adaptery original pre Brio kociky na autosedacku Maxi Cosi,tak sa to asi da...
@beruskanula Okolo 60 Eur to stoji 😝
Ale nakoniec sme zvazili,ze sa nam ten FamilyFix nevyplati a v podstate pol roka si vystacime si Brio vajickom,mne sa nezda zle,tu som tiez nejake negativa nenasla..
Takze aspon v kociku a prislusenstve jasno,hor sa objednavat 😀

ichbinich
23. máj 2011

@lovesista:
Praveze Brio vanicka je jedna z najvacsich. Ja mam decembroveho a v pohode sa mi tam zmestil. Ale nedavala som aj overal aj fusak, "iba" teplu teplakovu supravu (namiesto overalu), alebo ako by som to popisala, tenku deku podla zimy a fusak. Ani po dlhom case vonku mu nebola zima, ja som bola spokojna a on tiez 😉

mamazuzu
23. máj 2011

@lovesista moja mala sa tiez narodila v decembri (presnejsie 22.12.2010) a teda ani nahodou sme nemali problem, ze by bola vanicka uzka. a to vazila 4190 g, ked sa narodila, takze maly slonicek. vyobliekana ako mrkva + overal + fusak a na tom este deka a nemali sme problem ani v najmensom. Prave to bol jeden z dovodov, preco som si vybrala brio. lebo vanicka je dostatocne priestranna. takze odporucam 😉

dendy1
23. máj 2011

@stanka04 môžeš mi poslať link na tie adaptéry na maxi cosi.

stanka04
23. máj 2011

@dendy1 http://shop.babetkovo.sk/index.php/adapter-pre-...
Napr.tu som to videla najskor,ale ak das do googlu,vyhodi ti viac stranok

lovesista
23. máj 2011

@ichbinich
@mamazuzu
dakujem babulky, potesili ste ma 🙂 da sa povedat ze som rozhodnuta! 😎

tanaja
23. máj 2011

Baby,uvolnuje sa mi predne koleso. raz jedno a raz druhe, uz sme ich museli dotahovat, nesteva sa vam to. brio uz mame rok a este nikdy sa nam to nestalo.
diky

zdenocka
25. máj 2011

Ahojte,
chcela by som sa Vas opytat na tie adaptery na Maxi Cosi pre Brio. Zvazujem, zeby sme radsej uvitali tuto moznost, a kupime aj zakladnu, kedze jazda autom nas dvakrat do dna neminie 😝 . Len mi nie je jasne, ze na aku autosedacku sedia tie adaptery, nikto to nie je napisane. Aj na Cabriofix, aj na Pebble? A ci je dolezity rok vyroby. Lebo by som ju chcela kupit z bazaru. Ze ci mi bude sediet na tie adaptery 😕 ? Dakujem za rady.

dendy1
25. máj 2011

@zdenocka bude to sedieť na obe. Ja by som tú základňu nekupovala. Ja ju mám izofix v aute na sedačke Recaro, ale nie je to také pohodlné ako keď mám v druhom aute Maxi cosi bez izofixu, s tým izofixom je tá sedačka tak kolmejšie, a tom maxi cosi si viem na tom sedadle tak vypolohovať, že viac leží a lepšie sa tam cíti. A tiež musím denne jazdiť autom, to zapínanie ide šup-šup.

zdenocka
26. máj 2011

@dendy1, dakujem za odpoved. Takze tie adaptery budu sediet na obe sedacky? Ja by som si chcela kupit Cabriofix, zda sa mi velka a pohodlna, plus zakladnu. Len neviem, ze ci je jedno, aka stara bude ta sedacka, aby mi sedala spolu s adaptermi na Brio go 😒 .

stanka04
26. máj 2011

@zdenocka Najlepsie urobis,ak zavolas priamo do predajne,su tam mile kocky a zistia ti to,ak by nevedeli rovno povedat. Ja som tiez za zakladnu,len stale riesime,ci Brio alebo MC 😝

Baby,aky je rozdiel medzi 2010 a 2011? Ziadny logicky sme zatial nenasli,sympatickejsi je nam 2010,bud.tyzden objednavame,tak len ci nahodou nieco zasadne... 🙂

beruskanula
26. máj 2011

@stanka04 : tak pry v materialu, a pak jsem si vsimla, ze korbicka 2011 nema to "lemovani" v barve konstrukce jako 2010 🙂 ...jo a k 2011 davaj ke sportaku nanoznik...

my mame 2010 a sla bych do ni znova 🙂

stanka04
26. máj 2011

@beruskanula No mne sa ten material 2011 zda divny,taky menej pasujuci 😀 Len ci nema inak bezp.pasy alebo tak,lebo uz aj fusaky maju rozdelene na rocniky,aby som na jar 2012 este zohnala nieco na 2010 😝 A ten nanoznik mi je fuk,aj tak sa mi zda maly 😉

mamazuzu
26. máj 2011

@tanaja no nam sa to teda este nestalo

martuska75
26. máj 2011

@stanka04 tiež ma zaujímajú tie rozdiely 2010/2011 už sem to tu preberali. Bola som pozerať kočík v "Pre deti" ale poradenstvo úplne nulové. Z toho čo ste mi tu poradili som toho už vedele určite viac. Nevedela ani či malú 2010 alebo 2011 :(. Ale kedže vraj nemá nánožník tak asi 2010 predpokladám. Láka sa i veľmi páčila len to malo také veľmi zvláštne bez. pásy. Išli z bokov a v strede držali také popruhy čo sa navliekajú cez ramená a popod zadoček cez nožičky. To je aj v tých nových kočíkoch alebo len v tej 2010???? A ako do to dáte dieťa? mne to prišlo dosť zložité, ale je možne že keby mi to vedeli ukázať tak to nie je taká tragédia.

martuska75
26. máj 2011

Inak aby som nezabudla ten kočík je fakt naživo perfektný. 🙂 Páči sa mi oveľa viac ako na obrázku. Už som rozhodnutá, že ho beriem, len rozhodnúť či 2010 alebo 2011 a ešte či sa mi nebude béžová špiniť. Teraz sa mi teraz celkom páčil aj v tej červenej čo som ho videla, ale tá béžová ma viac láka. Máte ju niekto? Ako vyzerá naživo, nie je veľmi dožlta? Poradíte?

bosacka
26. máj 2011

@martuska75 - my mame bezovu (2010), zda sa mi tmavsia ako 2011, aspon co som videla na nete. ta nasa vyzera ako piesok, vobec nie do zlta. pouzivame zatial vanicku, iba mesiac, takze ku spineniu sa neviem vyjadrit. zatial som necistila a nevidim spinave, a to denne vynasam vanicku v rukach.

martuska75
26. máj 2011

@bosacka dakujem 🙂

stanka04
26. máj 2011

@martuska75 V cervenej som ho videla akurat jednej babe v telke,vyzeral super,aj to sme zvazovali,dokonca sme ho videli 2-komb.za asi 520 EUR.Inak skoro od zac.tehotenstva zvazujeme,ci 2010 alebo 2011,zatial stale vedie 2010.V pondelok alebo v utorok budeme v Bratislave,tak sa skusime rozhliadnut a "osahat"oba a idem objednat,lebo zacnem fakt este aj s farbami preberat.....Potom podam spravu,co rozhodlo 😀