Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

ichbinich
26. aug 2013

@martinasukennikova:
Plastenky mam original, takze pozri par stran dozadu, tam bola uz taka ista otazka.
Nanoznik mam a pasuje super Emitex deluxe. Je aj zatepleny a ma zipsy po bokoch, ze sa da otvorit dokoran a ostane na kociari. Ja som spokojna. Niekde kopec stran dozadu som davala aj foto 😉

@lili007:
Koliesko dat dolu, podla moznosti vycistit, ako ten "trn" kolieska, co je zastrceny, ako ak to, kde sa nastokava, nasprejovat najlepsie silikonovym sprejom, ale ktosi tu pouziva staru dobru wd40-tku 😀

madormi
27. aug 2013

@lili007 ano vecer pisnu ip

tiumen
27. aug 2013

nechystáte sa niektorá predávať vaničku - najlepšie na bielej konštrukcii ?

kocicinka
27. aug 2013

@ichbinich prosímpěkně, nemáš fotku toho nánožníku, jak vypadá na kočárku?
To wédéčko tu používáme my 😀

ichbinich
27. aug 2013

@kocicinka:
Na strane 31 su, nech sa paci 😉 😀
Nech zije wd40. Dokonca existuje aj stranka, ze 1001 pouziti wd40 alebo podobne, kedysi som ju videla 😀

katkaromi
28. aug 2013

Žienky chcela by som sa opýtať, zvažujeme kúpu Bria go pre naše bábätko, chcem od Vás radu, ktorú konštrukciu si radšej vybrať? Bielu alebo čiernu? Biela je zaujímavá, ale bojím sa či na bielej nie je veľmi vidieť keď sa kde tu niečo oškrie 🙂

ivett
28. aug 2013

tak už i my máme za sebou procházku s Brio a je perfektní, lehoučký, fakt se s ním perfektně jezdí, jsem zatím nadšená...

laleal
28. aug 2013

@katkaromi my sme si kupili nove brio na čiernej konštrukcii a ked ti mám pravdu povedať,momentalne sa mi veeelmi pači brio na bielej konštrukcii 😅 ( konkretne navy na bielej je pre mna top)skôr je to asi o tom čo sa ti pači...ak sa ti viac pači na bielej konštrukcii,kup si ten,ved konštrukciu utrieš lahko raz dva 😉 ale podla mna na tej čiernej je nejaka ta špina vidieť menej,no kludne by som šla aj do bielej 😉

katkaromi
28. aug 2013

@laleal
rozhodujem sa medzi navy na bielej konštrukcii a medzi hnedou na čiernej konštrukcii. V pondelok idem na sono, tak záleží aj od toho, či sa ukáže čo to bude ;) Inakšie vraj niekedy v novembri-decembri zrejme pribudne nová kolekcia 2014 tak ktovie čo tá prinesie.
Ja sa tej bielej trošku bojím preto, lebo sa mi zdá, že tá predná časť konštrukcie trošku akoby vytŕča dopredu, tak sa bojím, či sa neoškrie alebo tak. A na bielej sa obávam, že to bude viacej vidieť. Resp neviem, tak si chcem dať poradiť od vás skúsených Brio mamičiek 🙂 Možno sú moje obavy zbytočné ;)

ivett
28. aug 2013

já mám bílou konstrukci a žlutou korbu, sporťák červený...

laleal
28. aug 2013

@katkaromi mne mamina nechtiac troška oškrela čierny ram a zostal tam taky maličky škrabanček z dialky ho ani nevidieť,aj ked je strieborny,inak nema žiadneho škrabanca a to som ho vozila často aj v aute a tak.. My sme si ho nechali aj pre druhe ked bude časom a teda vyberať ešte raz a bol by chlapček,tak pre mna je ozaj ten navy na bielej top,uplne nadherny 😵 😵 😵 ja mam doma čierny na čiernej,na tej konštrukcii je maximalne prach vidieť kedže som ho mavala odparkovany v pivnici 😅 ale už ho mam vyumyvany a zabaleny,malá sa už davnejšie nevozí..ono ta predna časť je vysunuta ale nie zasa tak že by si nou o hocičo zadrela 😉 su tam ešte tie koliečka predne.. tým že mam čierne brio,tak som si menila farebne podložky a tak,takže ked aj časom budeme mať druhe dieťa a bolo by dievčatko alebo chlapček,len si dokupim original podložku do bria podla pohlavia dieťata... Ale je pravda že brio na bielej konštrukcii mi príde taký originalnejší,živší 😉

katkaromi
28. aug 2013

@ivett Wow tá žltá je tiež úžasná 🙂

katkaromi
28. aug 2013

@laleal pravda je že k čiernej sa hodia doplnky akejkoľvek farby 🙂 či už fusak, podložky, čokoľvek 🙂 . Škrabančekom sa veru asi ani nedá úplne vyhnúť. V jednom obchode som videla čierny na bielej konštrukcii a to je tiež pekné.

laleal
28. aug 2013

@katkaromi ono ja som vyskušala aj ine kočíky,brio sme kupili ked mala dcerka 1 a pol roka a teda už dlho nevyužili ale môžem povedať že to je najlepší kočík aky som mala a z toho dôvodu že sme vedeli že kočík bude maličko používany,sme kupili univerzalnu farbu aby sme ho využili aj pre druhe dieťa,kedže nevieme akeho bude pohlavia,ale ak by bol chlapec,velmi velmi by ma lakal navy na bielej konštrukcii 😵 😵 😅 ak by bolo druhe dievčatko,nechala by som si tento čierny,mam rôzne farebne podložky a kopec vecí na kočík po malej 🙂 a áno,aj čierny na bielej je pekný 😉 a veru,škrabančekom sa vyhnuť neda ale zasa da sa na neho davať pozor aby to boli fakt len maličke škrabančeky ktore ani nevidno 😉 už som videla brio aj riadne dooškierane,obuchane a to bol des 😖

emsa
28. aug 2013

ahojte dievčatá, neviete náhodou poradiť či sa dajú niekde kúpiťť nové kolieska na brio go zadné ? ĎAKUJEM

katkaromi
28. aug 2013

@laleal my sme mali pri každom dieťatku iný kočík a veru toto Brio sa aj mne najviac pozdáva /teda zatiaľ sme len v obchode skúšali/-aj manželovi sa páči najviac a to už je čo povedať ;) skúšali sme ho aj zložiť a dať do nášho kufra a fakt sa najlepšie zmestil práve Brio. Ja sa škrabancov bojím práve kvôli mojim dvom malým zbojníkom, lebo určite ešte bábätko nebude ani narodené a akonáhle kočík kúpime a prinesieme domov určite v ňom začnú voziť bábiky a podobne a už s ním chytia všetky rohy v našom byte :D

laleal
28. aug 2013

@katkaromi teraz som si schvalne pozerala cez google obrazky bria na rôznych konštrukciach a asi zostanem pri tej čiernej konštrukcii a nebudem meniť ten čo máme 😅 My mame iba jedno dieťa a brio je štvrty kočík ale fakt si ho nechavame aj pre druhe dieťa,lebo je to fakt užasny kočík,na chvilu sa mi zapačil concord wanderer ale naživo ma tak nedostal... Ked budeme mať druhe,dokupime iba vajičko a vaničku vo farbe podla pohlavia dieťatka...tento kočík sme nepouživali ani pol roka,tak je ako novy,nemalo by zmysel ho predať a znova kupiť brio.. Ono ked oškreš čiernu konštrukciu-škrabanček zostane strieborny-tak sa to da lahko zamaskovať čiernou fixou ak by to bol nejaky väčší škrabanec 😉 pri bielej konštrukcii neviem ako to je ked vznikne škrabanec-ale asi je pod tým tiež strieborny.. Ked si brio donesiete domov,treba najprv deti naučiť na nom "šoferovať" 😀 a sklada sa veru velmi lahko,je to brnkačka 😉

laleal
28. aug 2013

@emsa objednaju ti ich v každom obchode kde predavaju brio 😉 Neviem odkial si,ale napr.v Trnave v bambini sa daju bez problemov objednať nahradne diely na brio,skus sa popýtať v predajniach kde ho maju a maš ich blizko..

katkaromi
28. aug 2013

@laleal veru z toho wanderera som aj ja bola sklamana. mne sa najprv velmi pacil Fusion ale oproti Brio Go sa s nim tazsie manevruje, neda sa otocit sedacka atd atd... Este som chcela vyskusat Bugaboo ale tu v BB ho nikde nemaju. Jasne, urcite si nechajte vas kociarik a podla potreby si ho potom lahko farebne doladis ;) Videla som napr.jednu fotku-myslim ze prave v tejto diskusii, bol cierny kociarik a k nemu si kupili farebnu striesku a v tej istej farbe bola taska na kocik. Ono sa ten kocik da perfektne "vytunit" 🙂

martinasukennikova
28. aug 2013

Baby da sa objednat rukovat na brio ? Alebo ako to riesite ked sa zacne trhat.

bella22
29. aug 2013

@martinasukennikova zrovna jí budu reklamovat, tak jsem zvědavá. Ale prodavačky mi říkaly, že to není problém, tak snad...

mauceuka7
29. aug 2013

po Bugaboo som bola rozhodnutá pre tento- Brio potiaľ, pokiaľ som neišla s manželom do obchodu a tam nám predavačka predvádzala všetky kočíky, čo sa nám páčili...bohužiaľ v hodnotení prehral, i ked sa mne veľmi páčil z estetickej stránky, avšaj z tej praktickej vyhral jednoznačne Concord Neo- má lepšie skladanie, zateplenú a zabezbečenú vaničku...atd...treba len zhodnotiť, čo je dôležitejšie pre vás 😉

martinasukennikova
29. aug 2013

@bella22 tak potom mi naapiste ako to dopadlo lebo som pozerala ze nova sa tam asi neda dat. Lebo neviem kade bz som ju navliekla.

bella22
29. aug 2013

@martinasukennikova to ne, to takhle by to nešlo, jedině že by to oni nějak navařili, popř.by vyměnili celý díl. Určitě dám vědět

martinasukennikova
29. aug 2013

@bella22 no som zvedava. . lebo ten moj kocik v zaruke neni tak reklamovat ho nemozem dat. A s dotrhanu rucku chodit necchcem.

laleal
29. aug 2013

@mauceuka7 ja som mala ako prvy kočík concord neo,vanička je užasna,to áno,bola nadherne velka,kvalitna a dcerku som v nej vozila 7 a pol mesiaca a ešte v nej mala vela miesta ale akonahle sme prešli na šporťak tak des-to korytkove spinkanie nie je zrovna najpohodlnejšie teda aspon pre našu malu,spavala mi v nom minimalne a ked sme kupili bugaboo bee plus tak v nom prespala aj 2-3 hodky v kuse,pekne sa v nom vyspinkala a v neu ked už ju premahal spanok tak sa len jedovala a nie a nie zaspinkať,to boli fakt vynimky ked v nom zaspala,stale sa v nom len mrvila..ale na concord vaničku nedam dopustiť,bola fakt užasna,kočík ako celok krásny,moderny 🙂 no vela detom korytkove spinkanie vyhovuje a bez problemov v nom spinkaju 😉 mali sme aj inglesinu avio ale ten som ani kupovať nemusela,strašne kratka bola ta časť na spinkanie... ked mala dcerka rok a pol,predala som bee a kupili sme nove brio-mala v nom ovela viac miesta hlavne na dlžku,vyhovuje mi po všetkych strankach..ale je jasne že neo a brio su dva uplne odlišne kočíky hlavne po vizualnej stranke a šporťaky su tiež uplne inak riešene,ale každemu vyhovuje niečo ine a tak to ma byť 😉
@katkaromi bugaboo cameleon?či buffalo? oba maju korytkove spinkanie a su o dosť nižšie položene vaničky-hlavne cameleon,priznam sa že aj mne sa tieto dva kočíky pačili ale kvôli korytku som ich zavrhla a zostavam pri briu ak dovtedy nevymyslia niečo praktickejšie a pohodlnejšie pre dieťa 😀 buffalo je uplne nadherny,keby vyriešili to spinkanie aspon tak ako ma brio,nevahala by som 🙂
a jasne,brio si pekne vytunujem do farbičiek,určite poriešim tie nove original podložky,pači sa mi ako su riešene až na tie boky a k tomu keby mi niekto vyrobil presne taku istu striešku (najlepšie s UV),mam predstavu že striešku a pod nou by bol ten predlženy slnečny šilt ktory sa na zasunuť pod striešku ako to malo napr.neo,alebo proste predlženu ako ma buffalo ale to chcem asi moc 😀 ved uvidíme,toto budeme riešiť až buduci rok...

laleal
29. aug 2013

oprava,nie ako mal ten slnečny šilt neo ale inglesina avio..

katkaromi
29. aug 2013

@laleal noo rozmyslala som nad Bugaboo Cameleon, resp. Buffalo, ale ani jeden som nazivo nevidela. Asi v dvoch obchodoch mi povedali, ze by ho objednali na predajnu len ako zavaznu objednavku keby som ho urcite kupila. Ale pri tej cene v ktorej sa tieto kociky pohybuju by som urcite nic nekupila bez vyskusania 🙂 A Brio splna vsetky poziadavky, a navyse sa mi paci ako pruzi na rozdiel od inych kocikov-asi aj na rozdiel od Bugaboo tak volba je jasna 🙂

mirina5
29. aug 2013

Maminky, aký fusak do bria? Rozmýšľam nad lodger, len farebne to neviem zladit s Briom farba navy na bielej konštrukcii.

laleal
29. aug 2013

@katkaromi veru brio je taky hojdací kočík 😀 takých je málo 😉