Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

salomuska
8. aug 2011

@megg ja mam ten brio skejtik plastovy, ak si to mala na mysli. zda sa mi ok - lahko sa nasadzuje aj sklada. jedine co mi trochu vadi je, ze kolieska su plastove a hrkocu, hlavne ked dieta z neho zoskoci a skejtik ide bez "zataze".

megg
8. aug 2011

@salomuska aaaanoooo presne ten som myslela. A nevies prosim ta, kolko ma nosnost?Obavam sa aby mi to starsi synator nepolamal... Viem ze existuje aj kovovy, ale ten je asi tazsi o dost.

megg
8. aug 2011

a este sa opytam na podlozku SHINY? nesmyka sa na nej ditko?

monulienkamt
8. aug 2011

@brisilda ja mam tiez v albume fotky

salomuska
8. aug 2011

@megg fuha, to neviem...moja ma len 13,5 kila, takze som tu nosnost nejako zvlast neriesila. skus sa opytat v dakej predajni. shiny podlozku som videla nazivo v bambini v trnave, ruzovu v ciernom kociku, vyzeralo to spolu super. ale nepacil sa mi ten material - podla mna sa moze trochu smykat a hlavne dieta na nom v lete potit, lebo to nevyzeralo na savy material 😒

megg
9. aug 2011

@salomuska ved nikde mi to nevedia zistit 😨 No s tou podlozkou som si to aj myslela. takze na leto nic moc, na jesen asi fajn.

vendulka33
10. aug 2011

Ahoj holky, 7.8.2011 jsem vkládala příspěvek o Brio Go. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/brio-go-.... Se shiny podložkou nemám zkušenosti. Já si také myslím, že bude klouzat. Budeme objednávat podložku z MMB.

vendulka33
10. aug 2011

@brisilda Ahoj, jestli sháníš kočárek za slušné penízky, tak na http://www.batolata.cz/katalog.php je výprodej loňské kolekce. Použitý o nic levnější nekoupíš - pouze můj názor.

vendulka33
10. aug 2011

@beruskanula Tak já jsem měla originál nánožník též objednaný a když došel, tak jsem se zhrozila. Není vůbec vyteplený - je to jen silnější látka. Za 990Kč mi to teda přijde přehnané a né zrovna moc funkční. Nánožník jsme vrátili! Budeme asi jen s originál fusakem.

vendulka33
10. aug 2011

@martuska75 To jsem ráda, že má někdo tuto podložku na Briu. Mám jí na seznamu, jen tmavě modrou, ale přijde mi, že je moc krátká na nohy a nezakryje celý originál potah. Nebo ano? Jde mi o to, že když je malá v kočárku s botama tak aby mi nešpinila originál potah. Právě proto jsem chtěla tuto podložku, ale přijde mi krátká. Jak to je?

vendulka33
10. aug 2011

@skybaby Ahoj, tak já mám Brio Go jen velmi krátce - 14dní a žádná negativa jsem nenašla. Používáme už sportovní část - holka má 14měsíců. Máme modrou cool barvu kolekce 2010 na šedém podvozku a z barvy jsem unešená. Hodí se jak pro holčičku tak chlapečka. Je to taková veselá barvička. Už ani nebudeme kombinovat s další barvou - použe s černou (černý shiny fusak). Super ceny mají na http://www.batolata.cz/katalog.php
My jsme kupovali z www.nej-hracky.cz a spokojenost velká.

martuska75
10. aug 2011

@vendulka33 Blbne mi to, tak dúfam že to nepošlem 2x. Naozaj kusok originál poťahu vidno - teda presne 8 cm, som ti to premerala 😉 Ja to teda zatial neriešim, lebo NInka má ešte celé nožičky na tom ružovom a ani zatial nechodí. V zime uvidím. Vonku bUde asi vo fusaku takže sa podložka neumaže a ak by s tým bol predsa problém kúpimalebo ušijem inú - to ju už aj tak budem mať okukanú 😀 Zatial som spokojná, malej sa dobre sedká, len ked bolo tak strááášne teplo tak sa na tej opičke trochu spotila, ale to by sa asi spotila na všetkom.
Celkom uvažujem na zimu aj nad tou originál podložkou shiny tak ak ju kúpiš tak daj vedieť aká je. Fusak som nekúpila Brio ale Lodger, lebo sa mi páčil a myslím že môže byť. Len neviem ako by k tej originál podložke išiel. Ladíme sa zatial do ružova, ale fusak je malinový. Nánožník som už mala ku kočíku v cene, je sice fakt tenučký, ale zdá sa že aspoň neprefúka, takže som ho zatial odložila. Tan Lodger je teplučký a vraj aj nepremokavý, ale myslím že s tým nánožníkom to bude lepšie.

chovancova27
10. aug 2011

Ahojte, ja mám hnedé Brio Go od februára, využili sme aj hlbokú vaničku a teraz máme už 2 mesiace športiak. Kočárik je super, ľahučký, ľahko rozkladateľný, veľmi praktický, do športovej časti mám podložku Emitex vo farbe aqua - tyrkysovo modrá a vyzerá to úžasne. dve veci na briu mi vadia - že nemá autovaničku, a vanička je dosť malá. neviem si predstaviť, ak by sme mali bábo na zimu, ako ho tam stým fusakom v 4 mesiacoch napracem... inak veľká spokojnosť.

lovesista
10. aug 2011

@chovancova27 ahoj no presne tohoto sa bojim ze sa mi do tej uzkej vanicky vo fusaku nezmesti. babatko sa narodi v decembri.. cize fusak budem pouzivat niekolko mesiacov. pytala som sa tuna uz viacerych mamiciek, vsetky tvrdili vraj sa nemam bat a babo don vpracem aj s fusakom.. 😨 tak neviem... stale vaham.

beruskanula
10. aug 2011

@vendulka33 : ja vedela, jak ten nanoznik vypada... ted, kdyz fouka vitr a je fakt ryze podzimni pocasi 😝 😠 dame nanoznik a melej je pekne chranenej..pro mne je nanoznik vzdy jen jako ochrana proti vetru, a v zime pod nim budu mit vzdy fusak 🙂

to mne pripomnelo, ze budu nutne potrebovat objednat fusak 😀 😅 🙂 asi pujdu do origo a barva nejspis cerna

nebo by s emi libila aj modra...myslim, ze k bilocernymu kocaru to jde 🙂

cernej uvazuju objednat z pinkie 😀 ..nemate nektera zkusneost s pinkie fusaky?

@chovancova27 ,
@lovesista : nas malej se narodil v srpnu, do sportaku sel v dubnu-prechazel i s fusakem, do sportaku jsme presli z duvodu, ze si v korbicce sedal, nebavilo ho koukat a nic nevidel, uz nespinkal.... a i sfusakem mel v korbe jeste dost mista...kdyby si nesedal, tak bychom v korbe vydrzeli jeste nejkolik tydnu 🙂

@lovesista : a mate jineho favorita krom bria?

pro nas je brio nejidealnejsi kocar....zatim (doufma, ze tak bude i nadale) jsme na nem nenasli nic, co ybchom mu mohli vytknout 🙂

chovancova27
10. aug 2011

@lovesista ťažko povedať, môj synček sa narodil na začiatku februára, pri pôrode mal 55 cm takže je dosť veľký od malinka, no je skôr dlhý ako bacuľatý🙂 no a v máji bol jeden den taký chladný ze som mu dala zimný fusak a bol svom strasne naprataný, nechcel vnom vobec byt... Tá vanička je vážne dosť úzka:(( Nám to vyšlo tak akurát, dva mesiace s fusakom bola vanička ok

chovancova27
11. aug 2011

@lovesista Pridávam foto pre inšpiráciu, tu mal maličký 3,5 mesiaca🙂 Ten fusak si tam už neviem moc predstaviť, hlavne do šírky...

chovancova27
11. aug 2011

@vendulka33 Ahoj, ja mám nánožník emitex de luxe a sedí úplne perfektne a je pekne teplučký...

vendulka33
11. aug 2011

@martuska75 díky moc za informaci o podložce a i za přesné poměření 🙂 Zatím to asi necháme bez podložky. Také jsem uvažovala, že bych na ten kousek co bude mít pod botičkami ušila nějaký látkový návlek. Možná i z pevného igelitu. Nějak to prozkoumám. O originál shiny podložce ani neuvažuji. Hodně jsem četla, že dítě po ní sjíždí - asi to docela klouže, ale na živo jsem neviděla, tak nemůžu říct vlastní názor. Přijde mi na léto i moc teplá - alespoň na pohled vypadá teplá. Jestli má někdo vyzkoušené, tak dejte vědět 😉

vendulka33
11. aug 2011

@beruskanula tak to jo. Já měla před tím kočárek Mutsy a k tomu byl originál nánožník pěkně vyteplený. Vlastně zatím u všech kočárků jsem viděla jen vyteplený nánožník (Chicco golfky, Emitex), tak jsem z toho byla zaskočená a za tu cenu 😒 Holčička už chodí, tak že proti větru nic nepotřebujeme, to jí teple obleču. Spíš používáme nánožník na zimu ještě na fusak.

vendulka33
11. aug 2011

@chovancova27 není ten Emitex nánožník moc velký? Já zkoušela v obchodě sport a ten byl na kočárku obrovský. Podívám se po tomto de luxe. Díky za tip.

beruskanula
11. aug 2011

@vendulka33 : tak mas pravdu, ze treba nanoznik na cybex golfky je fakt vyteplenej, ale my fakt vedeli, jka vypad,a ze u bria vyteplenej neni a sli jsme do neho 🙂 a jsme spokojeni 🙂

skybaby
11. aug 2011

@lovesista vsetky dnesne kociky 3-kombinacie maju podla mna uzku vanicku, ja uz som to prestala riesit, dcera mala pri narodeni 4,2 kg, narodila sa 1.11 a vydrzala vo vanicke vo fusaku do konca februara (to sme mali bumbleride indie) a teraz mam objednane brio a proste kym sa tam mala zmesti, bude vo vanicke a ked sa nezmesti, pojde do sportaka lezat aj s fusakom 😉

vendulka33
11. aug 2011

@chovancova27 tak jsem zjišťovala rozměry toho Emitex nánožníku a přijde mi veliký. Měla jsem doma originál nánožník na Brio Go a poměřila jsem si ho a je to dost podstatný rozdíl.
Rozměry Emitex deluxe:
- výška límce 10 cm
- šířka 42 cm
- výška boku 25 cm
- délka 55 cm
- ohyb 25 cm

Rožměry Brio go:
-výška límce 6 cm
-šířka nahoře 31cm, uprostřed 27,5cm, dole 22cm
-šířka boku 16 cm
-délka 48,5 cm
-ohyb 20,5cm

Určitě je lepší to vyzkoušet, tak až budu mít příležitost, udělám to.

chovancova27
11. aug 2011

@vendulka33 Ja ho mám a je super

marashy
11. aug 2011

Ahojte včera som bola na vážkach či si mám kúpiť Brio Go a vidieť to na živo je veľmi potrebné, je to nádherný, ľahký kočík ale nakoľko mám rada viac okrúhle tvary tak som sa preň nerozhodla, ale neviem či neoľutujem 🙂

vendulka33
11. aug 2011

@aliceipv prosim tě, kde jsou ty otvory na boudičce na připevnění fusaku? Já je vůbec nemůžu najít. Máme kolekci 2010.

vendulka33
11. aug 2011

můžete někdo nafotit kde jsou na boudičce ty otvory na uchycení fusaku? Mám kolekci 2010.

monulienkamt
11. aug 2011

@vendulka33 ja mam uplne na konci opierky gumicky, neviem ci myslis to alebo nieco ine. ked budem chciet uchytit fusak (nemam origos brio ale lodger), take budem musiet nasit na fusak take umele stupliky (neviem ako inak to mam nazvat, odborny nazov nepoznam 😀 )

salomuska
11. aug 2011

@lovesista ja tiež veľkosť vaničky vôbec neriešim..ako priklad moja staršia: mali sme veľký kočík s obrovskou vaničkou (staršia Dema) a aspoň 15 cm z dĺžky sme vôbec nevyužili 😒 nie každému dieťaťu sa páči v kočíku len ležať a čím je väčšie, tým je to horšie. v 5-tich mesiacoch sme prešli na šporťák. samozrejme, že v ňom nesedela, bola len trochu naklonená, ale videla, čo potrebovala. a keď zaspala, sklopila som ju do ľahu.