Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

skybaby
2. jan 2013

@lovesista ahoj inak ja mám na predaj vanicku v tej farbe ako bubinovci, ak oni už nemajú a pripadne aj vajicko, len to je tmavomodre 😉

adado
2. jan 2013

@monulienkamt Ahoj, ja mam taku skusenost ze tuto gumu na rucke bez problemov vymienaju, teda pokial je kocik este v zaruke...kamoske sa to tiez stalo a v predajni jej to na pockanie spravili.

azmuk
2. jan 2013

@ivetka09 ja este nemam ziaden, my este len vyberame. ale asi by sme chceli cerveny s ciernou. aj ked mne sa paci aj cierny s bielou, len muzovi nie 🙂 kupime uz asi tento tzyz. to bola ta cool blue verzia, 😉

monulienkamt
2. jan 2013

@adado len ja som objednavala kocik cez net ☹. skusim im napisat, lebo ked mi "strajkovalo" koliesko, tak mi bez problemov zaslali co bolo treba, hadam aj teraz mi poradia 🙂...a dakujem

memek
2. jan 2013

ja mam tiez problem s tou ruckou na kociku ale ja som ho kupila od ruky a k poskodeniu doslo pri preprave kociara leteckou spolocnostou ktora prepalti naklady spojene s opravou.otrhli kusok z gumy akurat v tom ohybe. vraj to vie opravit aj brasnar. zajtra idem do mesta a skusim sa u nejakych zastavit uvidim co zistim a dam vediet.

ivetka09
2. jan 2013

@azmuk jaj ty tiez sa rozhodujes ... tak ked si kupit nahod realnu fotku aj ja som chcela cerveny ale na bielej konstrukcii ... a vidis to ked si dala link na Cool modru tak jedna mamina dala realnu fotku a to je uplne ine ... na videu je uplne v inej farbe ako ma ta mamina odfoteny. Skoda ze tu ich nie je vidno a takto je velmi tazko si vyberat. Ale ja mam zatial hnedy na metalickej konstrukcii ale ten chcem predat aby som si mohla kupit v inej farbe ale neviem este v akej ... 🙂 preto som chcela aby kazda mamina co ma brio nech nahadzuje realne fotky kocika aby som videla tie farby ake su lebo nie som velmi rozhodnuta ze ake kupit

bubinovci
2. jan 2013

@lovesista ahoj, ešte ju mám 😉 🙂

lovesista
2. jan 2013

@bubinovci a chces ju este predat? vzali by sme si ju 😎
@skybaby dakujem za ponuku, ak by Bubinovci uz nechceli tu ich predat tak by som kupila od vas 😉

zvalka
2. jan 2013

@lovesista aku farbu ides kupit? 🙂 🙂

bubinovci
2. jan 2013

@lovesista áno, ešte je na predaj 🙂

lovesista
3. jan 2013

@zvalka tmavomodru, taku ako mame sportiak 😉
@bubinovci dakujem, pisem IP 🙂

zvalka
3. jan 2013

@lovesista ja mam sportak tu navy, a vanicku tu normalnu modru a velmi krasne ukaze v zime tato obyc modra 🙂 🙂 ale budes mat super aj navy vanicku 😵

arsiella
4. jan 2013

Ahojte. Když jsem vybírala kočárek, tak jsem hodně tuto diskusi četla a "hltala" všechny zkušenosti a rady. Přidám i svůj poznatek. Kočárek máme v provozu 3 měsíce a kousek a poslední dobou jsem z něj nějaká zklamaná, tak si jdu postěžovat 😒
Jezdím s hl. korbou, denně ji 2x nosím do 3 patra. K hluboké korbičce ani nacvakávání nemám výtku žádnou, naopak jen chválu. Do 6kg malého jsem nosila za popruhy, teď raději již za rám. Ač je synek dlouhý zatím se krásně i s fusakem Lodger vejde. Ručka super, zatím se nic neoddělává. Korbičku mám kolekci 2011, podvozek a sportovní nádstavbu 2012. Košík taky super. Vejde se tam větší nákup i dcery aktovka. Zatím jsem ani nic neztratila 🙂
Ovladatelnost a skladnost (když si odmyslím, že nejde složit s hl. korbou) je výborná
Co mě ale hodně zklamalo jsou kolečka. Ano, kočárek je sice trochu houpací a zadní kolečka odpružená, ale při jízdě to drkotá více než by se mi líbilo. Kostky musím brát po zadních kolech a i tak velmi pomalu. Nově postavené chodníky jsou ok, ale starší chodníky co jsou nerovné jsou pro miminko nepříjemné. Hlavička mu pořád nadskakuje ☹ Kamínková cesta je pomalu za trest. V parku kde není betonový chodník ale třeba kamínková cesta nebo jen "přírodní" cesta se to taky moc nedá. Teď když jsou i obyč. dobré chodníky pokryty kamínkama (posypový materiál na sníh) tak opět kočár poskakuje. Kamínky od sněhu se škaredě zaryjou do koleček, udělají pořádnou dírku a ty nyní vypadají, že jsou na odpis.
Je-li mokro, šterk a případně další drobný nepořádek se nalepí na kolečka a ty jsou pak hlučné.
Čerstvý sníh projede hezky. Horší je již sníh namrzlý, kdy je opět kočár tvrdý. Anebo sníh mírně rozjetý od aut, to si zase malé kolečka dělají co chtějí a člověk se hodně nadře. Když jedou kolečka po ledovce jsou opět hlučné.
Mám zkušenost zatím pouze s hl. verzí a Brio je fajn kočár, ale chybí mu nafukovací kola 😖
Máme tak otřesné chodníky a podmínky nebo jsem tak přecitlivělá a vadí mi když miminku stále nadskakuje hlavička?
Budu ráda za vaše zkušenosti.

madormi
4. jan 2013

@arsiella já teda měla nafukocvací kola a to brio mi nepřijde o tolik horší, jasné, na kostkách je hlučnější to ano, ale nepřijde mi to tak rapidní rozdíl, navíc s nafukovacíma jsem se x krát vracela s píchlým kolem, vždy nervy aby se to nestao na výletě, ted jsem v klidu 🙂 ale co mi na briu vadí teda, je, že ostré kamínky se zapíchnou do kol a pak je musím vyndavat, to je fakt blbé ☹

madormi
4. jan 2013

@arsiella jinak když se malá narodila, měla jsem nafukovací kola, bydleli jsem ve staré části města kde bylypůvodní kostky a v kočárku s nafukovacími koly jí skákal hlava a jela sjem velice opatrně...

bubinovci
4. jan 2013

@arsiella je to asi individuálne, ja som iný kočík nemala, takže neviem porovnať, ale ja by som iný nevybrala. je pravda, že do koliesok sa zapichne kadečo a nevyzerá to dobre, ale na funkčnosti to neuberá. mne nepríde tvrdý, čí je dieťaťko ťažšie tým viac péruje. keď ideš po rozbitom chodníku, tak bábätku bude hlava lietať asi aj keby si ho viezla v tanku 😅 nafukovacie kolesá sú super, kým nenatrafíš na niečo ostré, práve preto som nechcela nafukovacie, aby som nemusela riešiť defekt.

arsiella
4. jan 2013

Máme u rodičů kočárek Takko se čtyřmi pevnými nafukovacími koly. A pro malého je komfort jízdy nesrovnatelný. Horší už pro voziče, tam se člověk více nadře.
Předtím na dceru jsem měla Hoco Tornádo S (nespokojenost kvůli KIA kolům a sportovní nádstavbě) a pak Peg Perego GT3 (absolutní spokojenost). Z prvního výběru kočáru jsem se nepoučila 😒 Přijde mi že i golfky Peg perego Pliko P3 jsou odpruženy při jízdě více než Brio. Když stojím a houpu Brio tak super, ale jak potřebuji jít normálním neloudavým krokem po nějakém horším chodníku, tak děs.
Věřím, že jak se uklidí chodníky bude hezčí počasí, tak budu spokojenější i já. Taky vytáhnem sporťak a třeba to bude pérovat lépe.

leishmania
4. jan 2013

@arsiella asi by si musela vyskusat viacero kocikov, a potom by si zu netvrdila ze brio je tvrdy kocik 🙂 brio je podla mna pre dieta velmi pohodlny. mne osobne najviac vadilo to zapichovanie kamienkov, a to kvoli estetickosti. funkcne je podla mna uplne uzasny. a terenne vlastnosti ma vzhladom k typu kocika primerane. lepsie ti pojdu len kociky s ozaj velkymi kolesami, ale tam to potom ide na ukor skladnosti. a toho snehu aspon tu nebyva zas tak vela a dlho...

leishmania
4. jan 2013

@arsiella ja som pouzivala len sportak, vanickovu cast nemam odskusanu, ale aj tak som dost prekvapena ze ti pride tvrdy 😕

sevzuz
4. jan 2013

@arsiella ahoj, no tak neviem aky mas "typ" ale ja som presne tak isto mala peg perego gt3 a peg perego SI a teda mam aj Brio, ale to co ty popisujes mi pride ze je uplne rovnake ako pri ostatnych spominanych pricom SI-male kolieska neozem ani porovnavat. a jedine s cim suhlasim je, ze sa zapichavaju kamienky a nalepuju ale to je proste typom koleciek, nafukovcie by som uz nechcela. s gt3 som isla 5x s defektom:-/ Brio je brutalne odpruzene na to sa GT3 absolutne nechyta, pre mna to bol vysnivany kocik (GT3 farba corall) a vtedy ked som videla v obchode Brio som hovorila ze taky "nakupny vozik" urcite nechcem, ale prax ma presvedcila. k skladnosti neviem o ziadnom kociku s podobnym typom korby kde by sa dal skladat aj s nakliknutou vanickou:-/
napriklad taky stokke ma teda kolieska z ineho materialu ale tie su ovela tvrdsia tam sa nic nezapychne ale kocik je ovela tvrdsi , na moj vkus brio krasne peruje.
S kazdym kocikom sa musis naucit jazdit 😅 ako aj kazde auto je ine inak reaguje, take polske Takko sa asi dost na prt so svojimi 20kg nosi na tretie poschodie, alebo sklada do kufra auta, ja to proste o tom ake ma clovek poziadavky na kocik a za coho je ochotny upustit 😕
ale ked nasadis sporatak tak budes podla mna ovela spokojnejsia, sportak je ovela meksi, oproti vanicke🙂
vela stastnych kilometrov

arsiella
4. jan 2013

@sevzuz Já doufám, že je to jen tou vaničkou a sporťák bude lepší. GT3 jsem za 2 roky nepíchla ani jednou a že jsem ho nešetřila. Měla jsem ho ale až jako sporťák, takže jeho odpužení s vaničkou neposoudím. Ovšem jako sporťák byl odpružený krásně a jezdím stále stejnými chodníky. Právě, že se Brio chová stejně jako jiné kočáry s nenafukovacími koly. Čekala jsem dle recenzí něco lepšího.
Mmch, ten Takko ma vložnou tašku, taky se nosí krásně 🙂 . Ale tahat 20 kg tank denně do našeho kopce by se mi opravdu nechtělo. Ale to už jsem odbočila.

kalifa28
5. jan 2013

@sevzuz ahoj.... ja som od teba kupovala v zime Brio a musím ti povedat, že je to zatial najužasnejší kočik, aky som mala... a mala som už teda všelijake exempláre 🙂
v športáku sa do nedávna vozila moja dcera, naposledy ked v nom bola, mala 2,9 r. potom už kočík putoval bábätku a som strašne rada, že ho mám... už sa tešíme do športáku 🙂 škoda, že sa nedá dat celkom do lahu, ale nevadí... A máš pravdu, brio je superodpružený kočík.... kamoška ma stokke a malého natrasia o106...

lenulice
5. jan 2013

Holky, prosim, pomoooc :( Vcera jsem vyjela poprve s Briem, je uzasny, fakt jede uplne sam, jen mi nejak dost drnci, podle me to delaji predni kolecka, ktery maji trochu vuli a na sebemensi nerovnosti hrkaji, ale jeste jsem to extra nezkoumala. Jsem z toho nestastna, nemate s tim nektera zkusenost a nevite co s tim? Do prodejny se s nim jen tak nedostanu ;(

arsiella
5. jan 2013

@lenulice Zkus si počíst co jsem psala já na stránce výše. Naprosto s tebou souhlasím. Je to typem koleček, bohužel. Ty přední nejsou odpužené a po zadních se stále jezdit nedá.
Dokud byly chodníky čisté a nebylo mokro ani mi to moc nepřišlo. Ale jak je na nich kamínkový posypový materiál, tak se musí hodně pomalu a i tak to natřásá.
Jsem ráda, že nejsem jediná kdo na to upozornil. Už jsem si připadala mezi všemi super recenzemi snad přecitlivělá 🙂

bosacka
5. jan 2013

@monulienkamt ako si dopadla s tou ruckou? nam ju v pohode vymenili v zaruke, tak sa nedaj, keby chceli vymyslat...

lengy
5. jan 2013

Ahojte, ja sa zapájam do diskusie po prvý krát. Mám tiež Brio go 2011 a som s ním veľmi spokojná. Malá sa mi tam zmestí aj s fusakom, má 8 mesiacov a meria 71 cm. V snehu som nemala žiaden problém. Treba zaaretovať koliečka a prejde bez problémov. Je pravda, že na kolieska sa zapichujú kamienky, ale to si myslím, že nie je až taký veľký problém.Veľkú a nenahraditeľnú výhodu má košík. Neľutujem, že som si vybrala tento kočík. A ak môžem doporučiť našla som perfektné bavlnené podložky do športovej časti na spestrenie, aby sa nemusel tak často prať viď stránku http://www.pinkie.cz/ naozaj krásne vrele doporučujem mám červenú s bielymi bodkami a opicou. 🙂

mirkap84
6. jan 2013

Neda mi nepridat sa, myslim, ze Brio je jediny "nepolsky" kocik, ktory skutocne pruzi! Nie pruzi tak, ze je tam naznak odpruzenia (pred Briom som mala Cam cortinu tak viem o com pisem 🙄 ) , ale skutocne peruje a perovanie citit. Ked idem po nerovnom terene, teleskopicke tyce pracuju, mala ma velke pohodlie a odpruzenie citim. Odpruzenie vyuzivam aj pri uspavani (ak je nutne uhojdat ju 😅 ) , mozno ma niekto teleskopicke tyce "nevytrenovane", ale mne pruzili od zaciatku kupy fantasticky! Ano, do koliesok sa kamienky pichnu, nepoznam pogumovane kolieska, do ktorych sa nepichnu 😕 , ale skuste si pozriet lacny kocik s pogumovanymi kolieskami a kolieska Bria a uvidite rozdiel vo farebnosti, Brio nema vysuchane sede kolesa, ma ich stalotmave 😉 ...predne kolieska maju trosku volu, ale hlucne mi veru nepridu 😕 ...tolko na obhajobu, tento kocik si to zasluzi 🙂

lulii
6. jan 2013

@mirkap84 Já s tebou naprosto souhlasím 😉 Jsem majitelka bria a jsem moooc ráda, že jsem zv 😉 olila právě tenhle kočárek

bosacka
6. jan 2013

@lengy ja mam podlozku od pinkie (cervenu opicu) a viac by som taku ekupila ☹ nie je to sice nic strasne, ale nie som ani spokojna. jednak je dost kratka - hlavne pri nozickach to vadi, v lete sa mi na opici bambula dost potila, musela som podlozku otocit a najhorsie je, ze pusta farbu... aj oblecko zafarbila. mam od nich ale uzasnu cervenu deku - ta je uplne super 🙂

majuska3
6. jan 2013

Ahojte maminky, chtěla bych se zeptat na brio go rok 2009, nemá prý všité kšíry na poutání dítka. Jak a čím prosím děti poutáte? Děkuji 😉