Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

startule
28. jún 2013

@sestricka1 jeej to me mrzi.

pinonka3
28. jún 2013

@ivett jéé, ty jsi tak hodná, že se se mnou otravuješ 🙂 máme octávku kombi...kufr je docela velký...i ten náš sporták icoo se tam vejde i s místem navíc, ale když jedu s malou sama, mám co dělat, abych ho tam dala, protože je těžký..proto jsem chtěla variantu golfek nebo něčeho lehkého...ale rovnu jsme si je chtěla nechat i na " potom", až už sporták vypustíme 🙂

ichbinich
28. jún 2013

@pinonka3:
Zlozene Brio je take velke, ako je jeho "zakladna" plus teda vyska rucky, tej pogumovanej casti. Teda nam zaberie plochou pol kufra vo Forde Focus kombi. Preto mame aj golfky na dovolenky.
Ten Cybex zlozeny je sice ako golfky, ale nie az take male ako ine druhy golfiek. V porovnani s Briom je zlozene Brio sirsie, Cybex je dlhsi, ale menej siroky. Vyhoda Cybexu je aj, ze netreba davat dole madlo, pri skladani sa zlozi spolu s celym kociarom. Tym, ze ma vacsie kolesa, tie aj "trcia". Su golkfy, ktore sa daju zlozit tak, ze kolieska uz nevytrcaju. Ale zase na tomto Cybexe sa daju zlozit dole. Manzel hral Tetris pre pokrocilych a kociar, postielku (ktoru sme mali zbytocne), hracky do pieskoviska, vanicku na Cybex a cojaviem co este vpratal do boxu na streche 😲 Ale teda vanicka bola zlozena - ploska a dal dole kolieska.
Ja mam nejaku staru jednofarebnu kolekciu, dokonca aj s vanickou stal 150€, co je super cena. Kupovala som ho pred vyse dvoma rokmi cez internet niekde v Nemecku. Je bordovy, mne sa paci, a pasoval aj synovi aj teraz dcere 😉 Ked som videla tu cenu, tak som ho brala, mala som super stastie. Mozni najdes aj ty niekde dopredaj starej kolekcie. Hladaj aj na nemeckych a inych strankach.

pinonka3
28. jún 2013

@ichbinich díky!!! mohla bych ještě otravovat, jestli bys mi nedala nějaké odkazy, jestli máš zkušenosti? díky!

ivett
28. jún 2013

@pinonka3 takto bych určitě už zvažovala normoš golfky a ty Cybexy jsou fakt dobrý a do Octávy kombi se 100% vejdou 😉 určitě ti pak vydrží i až budete bez velkého kočáru...Jinak pak třeba koukni na ty Bebe Confort Lana, ty jsou taky fajn, jsou po složení teda menší myslím než ty Cybexy a polohovat jdou a jsou moc hezké, kámoška je má v červenočerné...možnou nevýhodou je třeba to, že Cybexy jsou na golfky docela drahé, ale zase jsou fakt perfektní a vydrží dlouho...Je spousta golfáčů, ale pro tak malé mimi bych volila něco lepšího a to asi ty Cybexy...
ichbinich to shrnula pěkně, prostě golfky jsou většinou dlouhé na výšku, ale užší na šířku, takže třeba počítat s delším místem v kufru, každý kočár má svoje, úplně ideální kočár neexistuje 😀

ichbinich
28. jún 2013

@pinonka3: V pohode, to najdolezitejsie som uz povedala. Inak je tu aj (trochu starsia) diskusia o Cybex Callisto.
Vyhody:
+ golfky (no nie, no 😀)
+ ovladanie sklonu opierky chrbta jednou rukou
+ velka strieska
+ spojena rucka
+ nastavitelna vyska rucky v dvoch vyskach
+ aj pre vysoych, nekopu do koliesok ani osi
+ velka strieska
+ relativne velke kolieska na golfky
+ otocitelne a zaroven aretovatelne predne kolieska
+ vanicka sa tiez da zlozit na plosko
+ polohovatelna opierka noh
+ strieska zo sportaku sa prizipsuje na vanicku, netreba extra striesku
+ madlo sa zlozi automaticky s kociarom, netreba ho davat dole (ale da sa dat dole, ked je potrebne)
+ zmesti sa do roentgenu na letisku 😀

Nevyhody:
- golfky (ano, ma to svoje plusy aj minusy)
- v porovnani s Briom ich treba tlacit, Brio ide same 😀
- nejde do 100% lahu
- vanicka relativne mala (moja dcera mala teraz v troch mesiacoch rezervu asi na sirku ruky nad hlavou a pri nohach, a to nemala ziaden fusak, deku, nic. Na leto dobre, v zime iba pre male babo)
- trcia kolesa v porovnani s inymi golfkami
- ked je sklopena opierka chrbta a/alebo nasadena vanicka, neda sa prakticky dostat do kosika
- neda sa otocit sedacka ako na Briu, dieta vzdy sedi v smere jazdy. Vanicka je ale klasicky, ze rodic vidi do vanicky

pinonka3
28. jún 2013

@ivett a ještě se zeptám ten bugaboo bee jsou golfky nebo sporták? 😀

pinonka3
28. jún 2013

@ichbinich jéé, ty jsi to krásně vypsala 🙂 mě se líbí strašně Brio, ale zase mít dva sportáky... 😒

ichbinich
28. jún 2013

@pinonka3:
Ide o to, na co a ako casto kociar potrebujes a do akeho terenu.
Ja mam Brio na kazdodenne vozenie a nakupy, lebo ide prakticky sam, je super lahko ovladatelny a velky. Cybex je vylozene iba dovolenkovy kociar, lebo sa da zlozit ako golfky. Ale syn si z casti vyberal, ze akym kociarom chcel ist 😉 Niekedy sme brali Cybex, niekedy Brio, ale ked som sla na nakup, rozhodovala som ja a brala som Brio 😀
Sli sme so Cybexom aj po plazi, v suchom piesku ho treba ako ine kociare tahat, po mokrom sa dal normalne tlacit. Ale Brio prejde aj po nepokosenej luke, po snehu a inom terene. Ale zase Cybex prezil aj chodenie po schodoch v Pomejach pred dvoma rokmi 😀 Teda sme ho z casti fakt nenosili, ale som si zhupla po jednom schode pomalicky aj so synom v kociari 😉

ivett
28. jún 2013

@pinonka3 Bugaboo Bee+ je uváděn jako sporťák a já myslím, že je to takový spíš sporťák, ale je fakt super skladný (já ráda kočárky, co se skládají v jeden kus, kde nemusíš oddělávat sedačku a skládat zvlášť podvozek), navíc se skládá dovnitř, tzn. neušpiníš si o nic sedačku, je lehounký, má spojenou rukojeť, je krásně odpružený a designově krásný, aspoň pro mě...já měla dřív starý model a pak to plusko, teĎ mám už druhé, protože jsem mezitím experimentovala s jinýma golfkama, ale zase jsem se k plusku vrátila...je na něj spousta funkčních doplňků, nevýhoudou je vyšší cena...
ale opět upozorňuju na to, že jakojediný kočár stejně jako většina golfek ideální není, já měla vždycyk velký kočár a k němu právě něco menšího, teď teda Bee+ a nechávám si ho na druhé...jediné negativum, co občas lidi uvádí, je absence nožní opěrky, ale malou jsem v něm vozila od těch 9/10měsíců a nikdy nám nožní opěrka nechyběla, protože dokud je dítko malé, tak leží a nožky mu dlouho nepřesahují přes sedák, navíc u BEe+ jde zádová opěrka i sedák prodlužovat, moje dcera má teď 2,5roku a teda nožky jí už normálně visí, dosáhne na to stupátko u nožiček, ale i tak se nám tam v lednu v pohdoě ještě na dovči vyspala...
další negativum je, že nemá madlo před dítě, pasuje tam uni od chicca, já ho mám, ale nepoužívám, dcera ho nevyžaduje a nechybí nám, teĎ se dá dokoupit už i takový fajn pultík...
velikou výhodou oproti ostatním golfáčům je to, že mu jde sezení otáčet po i proti směru jízdy, v obou případech ho tak i složíš...doporučuju zkouknout video třeba na youtube...
rozměry složeného Bee jsou 85 x 45 x 32 cm a váží 8,5kg, dá se k němu dokoupit i cocoon, což je takový vyztužený malý fusak (vložná taška) pro malé mimi, ale mysím, že u 7m mimča už to není nutné, kor v létě...

mít dva sporťáky je podle mě hloupost a časem se jednoho stejně budeš chtít zbavit a bude pokukovat o golfkách...pokud jsi s tím icoo spokojená, koukala bych spíš po golfáčích...

ivett
28. jún 2013

pro představu video o Cybexech

https://www.youtube.com/watch?v=cYa8kIjeGHg


video o Bee+

https://www.youtube.com/watch?v=ft5hgpzwpX0


video o britax

https://www.youtube.com/watch?v=VoCeLTtXP-U


video o Briu

https://www.youtube.com/watch?v=l4G9z3XhOug

na youtube opravdu najdeš téměř všechny kočárky takhle předváděné, když nemáš možnost je zkouknout na živo, mnohdy pomůže i tohle...

ivetka09
28. jún 2013

@pinonka3 City Versa je nie len pekna ale aj dobra, ja som mala GT len pre mna bola tazka ... ale klasik je lahsia 🙂

ivetka09
28. jún 2013

@pinonka3 Ahoj, len som sa niekde zacitala do diskusii, ty hladas nejaky kocik na kupu? Ked preberate kociky?

pinonka3
28. jún 2013

@ivetka09 ahojky, jj, nějaký vybírám právě a nevím, do čeho jít 😀 Hrůza s výběrem...

ivetka09
28. jún 2013

@pinonka3 aha ... no je na trhu velmi vela kocikov ... to mas pravdu cakas babo a potrebujes aj vanicku? Inac brio go nie je golfac je to velky sportiak, ja ho mam a Cybex je skor ako golfac, a bugaboo bee je nieco ako vecsi golfac alebo mensi sportiak tiez som ho mala teraz som ho predala 🙂

pinonka3
28. jún 2013

@ivetka09 ne ne už máme...7měsíční holčičku...máem sporták, ale chtěla sjem ještě něco skladnějšího do auta na cestování, nákupy...a v nějaké krásné barvičce pro holčičku 🙂

ericka007
28. jún 2013

Mamičky chcem sa spýtať nemáte niektorá na predaj organizér brio go? Ďakujem 🙂

ivetka09
29. jún 2013

@pinonka3 aha ... no skladne do auta? zalezi tak ci chces reverzny alebo nie a ci golfky alebo sportiak ... a co hlavne ocakavas ... daj vediet co hlavne musi splnat snad ti budem vediet poradit ... 🙂 ale pre 7 mesacnu na cestovanie a skladne do auta nic lepsie ako Nuna deluxe tak lahky skvely sportovy maly golfacik a to tlacenie jedna basen fakt ... len nie je reverzna ak potrebujes aj to ... a ty mas aky sportiak doma?

startule
29. jún 2013

@ivetka09 Ivet psala, že má doma icoo peak

ivetka09
29. jún 2013

@startule aha, necitala som vsetko no to je dost velky kocik

madormi
29. jún 2013

@pinonka3 a co jané muum? je lehoulinký asi 6 kg, dobře skladný, skládá se snadno, ale je to, dle mého i plnohodnotný sporták, když je třeba a jde uplně do lehu.... bouda je kratší, ale lze řešit sluneční clonou či slunečníkem přes léto... neb graco evo( ted si nejsme jistá zda evo nebo enzo 🙂

pinonka3
29. jún 2013

@ivetka09 jj, chtěli jsme tereňák a jsme spokojení..jen když jedu s malou sama a musím ho skládat do auta, je těžší...proto jsme zatím chtěla pro sebe na cestování, nákupy..atd. a pak až bude větší a vyřadíme sporťák, tak ho využívat už více 🙂

pinonka3
29. jún 2013

@madormi vypadají pěkně.. hlavně ten jané muum fialovýýýý...ale nejsou to spíše sportáky? abychom neměli dva zbytečně , když už jeden takový větší sporták máme...

ivetka09
29. jún 2013

Ahojte maminky, mam novy Brio go rok 2013 biela konstrukcia s bright modra, a tak to vyzera ze ho budem asi predavat, mozno v auguste alebo v septembri. Ak by ste mala niektora zaujem napiste. dakujem 🙂

mhanca
30. jún 2013

Maminky nevíte, jak můžu zjistit, jestli mám brio go 2012, nebo 2013? Díky.

startule
30. jún 2013

@mhanca kdy jsi ho kupovala? To je první vodítko. A druhé, pár stránek zpět někdo psal označení nové a staré kolekce

kiakocikovsvet
30. jún 2013

@mhanca predajca kde ste ho kúpila Vám zistí,

ivetka09
30. jún 2013

@mhanca to je jednoduche podvozok 2013 ma trosku ine tie zaistenia na prednych kolieskach a na 2013 sa daju vymenit predne kolesa za terenne ja uz mam 2013 a mala som 2011 brio go

jaya
30. jún 2013

Holky, nevite, jestli se korbicka 2013 da dat na podvozek 2011? A autosedacka Brio Go muze byt jakakoliv?

pajushka
30. jún 2013

Holky, pořád nikdo, kdo by prodával skejtík na brio go??? 😖