Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

zabka1987
26. feb 2012

Nepredavate nahosou niektora fusak Brio?iba original by som chcela, najlepsie strieborny, no moze byt cierny po pripade

elledriver
26. feb 2012

caute BRIO kocky 🙂 mam na predaj cervene vajicko aj s isofixom a adaptermi na nakliknutie na kocik vo vybornom stave po mojej dcere. kupovane v eniki-beniki cca pred rokom (cize este rok v zaruke), minimalne pouzivane, lebo sme stale jazdili muzovym autom... povodna cena spolu 230€, teraz 130€. v pripade zaujmu poslem fotky

tamocka
29. feb 2012

Brio Go novy facelift 2012 🙂

martuska75
1. mar 2012

@tamocka perfektné, presne nad navou búdičkou uvažujem. Kde si prosím kupovala???? Mám hnedé brio takže asi potrebujeme iný dizajn ale toto je super. 😝

martuska75
1. mar 2012

ešte jedna otázky baby uvažujem nad dovolčou a či mám kúpiť len kvôli tomu golfáč. Necestovali ste niekto lietadlom s briom???? Aká je tá taška na kočík??? oplatí sa jú kúpiť?

ichbinich
1. mar 2012

@martuska75:
My sme leteli minuly rok s Briom Lufthansou, alebo to bola AUA? To je jedno, StarAliance. Volala som popredu na hotline, ze kociar ma 11,5kg a oni maju hranicu 10kg, ze co s tym? A oni, ze pokial sa do kociar zlozit, tak je to v pohode a mozme ho zobrat az po lietadlo.
Takze, pri check-in povedat, ze kociar beriete az po lietadlo, daju ti nan specialne lajstro. Ale na vsetkych kontrolach ho budes musiet trepat na tie pasy na roentgen 😠
Pri lietadle ho zlozis, my sme ho este zabezpecili pasom-opaskom na kufre, pride nejaky sudruh a donesie ho ako poslednu batozinu do batozinoveho priestoru. Takmer na vsetkych letiskach ti ho potom vylozia ko prvy vonku a bude na teba cakat pri lietadle, mozno si par minut pockas, ale my sme ho uz vzdy mali vylozeny.
Taska je prestrasne draha na to, ze ju treba raz za cas. Ale ak by som ho dala checknut normalne ako kufor, asi by som si ju zabezpecila. Oni s tymi kuframi nezaoberaju nejak jemne... Ale takto, ked si ho beries priamo ku lietadlo, tak ju vobec netreba.
Si vezmi, ze len ta taska stoji tolko, kolko stoji uz celkom slusny golfac...
My mame aj dovolenkovy golfac. Leteli sme s oboma, raz s Briom, raz so Cybexom, neboli problemy.

jakani
1. mar 2012

@tamocka fakt dobry vyber vzoru, vyzera to super!! 😎

martuska75
1. mar 2012

@ichbinich Presne to mám tu dilemu, lebo taška stojí cca 135 eur a za to už kupim nový golfáč 😉 Ale zase Brio je Brio. Zatial som nad golfáčom ani neuvažovala, lebo ho doma prakticky nepoužijem. Teda len tak max. do auta, lebo máme prístup k domu po štrkovej ceste a to musím byť buď golfáč-tank alebo nejaký ultra ľahký.
Takže ti ho do lietadla normálne zobrali a prežil to ich katastrofálne hádzanie s batožinou? Tiež som si kočík chcela nechať až do lietadla, aby som ho mala ak by meškalo.

pallacinka
1. mar 2012

@ichbinich Ani nevrav, ze ste s Brio leteli, ja som kvoli tomu nedavno kupovala novy kocik 🙂 Ja som ho teda chcela uz dlhsie, len som to zneuzila ako argument na jeho kupu 🙂 Je pravda, ze medzi tym novym a Brio az tolko rozdielov nie je, iba 3kg na vahe a skladanie na Briu je tak ci tak jednoduche.

ichbinich
1. mar 2012

@martuska75:
Prave to, ze ho beries az k lietadlu, ti ho daju rucne do batozinoveho priestoru ako posledny a vyberu ak prvy. Pride extra sudruh na to 🙂 S kuframi, ktore potom hadzu na pasy, robia ine veci ☹

@pallacinka:
No ved ja som im volala, ze ci kvoli 1,5kg si musim kupovat novy kociar 😀 A to sme leteli v januari, teda kupovat golfky by nebolo bohvieco. Navyse som vtedy este nebola rozhodnuta, ze ktore 😅 Ale ide o to, ci trvaju na tom, aby sa dal zlozik na golfky/dazdnik, alebo ci im ide o skladanie v principe. Ja som si tam radsej crnkla. Ale zase teraz mas aj golfky 😀 😝 😉

bella22
1. mar 2012

Tak jsme v neděli konečně vyjeli s naší malou a Brio jezdí úplně sám😉. Velká spokojenost!!

pallacinka
1. mar 2012

@ichbinich No, golfky v pravom zmysle slova to nie su, po tych som nikdy netusila. Mam bee-cko 🙂 Ale hadam to bude v pohode, sklada sa takisto ako Brio.

martuska75
1. mar 2012

@ichbinich
@pallacinka leda to že by som doma zdôvodnila nový kočík 😀 😀 😀 Ale ak golfáč, tak som chcela zase Jané a ten za stovku nekúpim 😉

duplicka
1. mar 2012

ja som bola na dovolenke s briom a uplna pohoda, na vrch som si dala taky sustak,ktory je na velke ruksaky a mali sme z cestovaciek, nadhern e mi to prekrylo cely vrch,takze mi ho nemali ani ako zaspinit, jedine mozno co bolo narocnejsie,tak,ze som na pase musela odobrat kolesa,lebo nepresiel,ale inac velka pohoda, kosik som neskutocne ocenila a prave aj na letisku, maly bol velmi spokojny celu dovolenku a ja tiez, na plazi sa s nim dobre jazdilo.
toto je uz novsia verzia obalu http://www.kamzik.cz/batohy/tatonka-luggage-cov..., ten co mam je taky jednoduchsi

duplicka
1. mar 2012

jaj a este pribudol mi jeden skrabancek na konstrukcii zo spodu,ale tak to by sa mi mohlo stat aj na nejakom obrubniku doma,tak nic hrozne 😉

milacik0106
1. mar 2012

@bella22 Jeeej gratulujem k malej princezničke ... prajem veľa zdravíčka a šťastné km s kočiarikom Brio Go 😉

martuska75
1. mar 2012

@duplicka dík za tip. perfekný nápad. takže si bola na dovolči s briom. Podľa mňa je to dosť skladný kočík na cesty, takže som nad tým tiež uvažovala, načo kupovať ďalší.

duplicka
1. mar 2012

@martuska75 bol ozaj fantasticky, maly plakal, otocila som k sebe alebo naopak, kosik superrr, skladanie v oboch smeroch rychle a pohotove, aj moj manzel chvalil,ze parada,ze sme ho zobrali doma bolo aj bee plus a zapp,ale brio mi prisiel v danom obdobi pre maleho lepsi, mala som kdesi aj foto ako som to zbalila, len musim pohladat

duplicka
1. mar 2012

do kosika som na letisku nalozila oblecko aj vsetko co sme potrebovali a neboli sme ovesani 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

martuska75
1. mar 2012

@duplicka ak nájdeš fotku, budem rada. A kde si ho dávala na pás? Dávala si ho ako batožinu, alebo si ho priviezla až pri lietadlo?

duplicka
1. mar 2012

@martuska75 nie ako batozinu, mala som ho k dispozicii az k lietadlu, cize ked ides cez kontolny pas pred vstupom uz do lietadla,tak tam kontroluju batozinu a tam musel ist na pas, ono takto ide kazdy kociarik ak ho beries k lietadlu, len v tomto to bolo horsie,ze tam museli dole kolesa,ale zas povedzme si ,ze oni idu lahucko dole 😉 😉 😉 😉

duplicka
1. mar 2012

bola som aj so zapp,ale teda brio je iny konfort, vtedy este nebolo zapp xtra, ale zas to skladas na dva kusy 😒 😒 😒 co nie je do lietadla ziadna vyhra, ja lubim kociariky co sa skladaju v jednom kuse, takze brio je mnam a bee plus a zapp 😉 😉 😉, golfacikom som neprisla za x rokov na chut

bella22
1. mar 2012

@milacik0106 moc děkujeme🙂. Jezdí se nám vážně skvěle, jsem ráda, že jsme ho pořídili...A malá v něm krásně spinká. Přidávám fotku z první vyjížďky🙂.

tamocka
1. mar 2012

@martuska75 ahoj, to som si dala robit na mieru. Ak chces do IP ti poslem kontakt a ostatne podrobnosti 🙂

tamocka
1. mar 2012

@martuska75 k hnedemu by sa fodil vzor hneda zebra alebo zirafa 🙂

bubinovci
1. mar 2012

@tamocka ahoj 🙂 mohla by si prosím aj mne hodiť do IP podrobnosti kde si si to dala robiť? ešte ma napadla jedna vec, je na tej búdičke aj zips ako na originále? ďakujem

monulienkamt
1. mar 2012

@peliroja ahoj. tak uz mam vymenene tie kruzky, ale na tom mojom to vobec neslo lahko. musel mi to robit ocino, lebo drahy je mimo sk, tak sa s tym chudak natrapil. to koleso, ktore od zaciatku robilo problemy ostalo verne svojej povesti, na neviem ktory pokus sa mu to podarilo dat tak, ze je to v poriadku. bola som s nim dnes nejaku hodku vonku, bolo vsetko ok, tak hadam to tak ostane 🙂

peliroja
2. mar 2012

@monulienkamt ahoj, joj tak to sa tesim velmi, ze uz ti to funguje tak ako ma. nech to tak len pekne ostane a nech dobre sluzi 😉

akvarela
3. mar 2012

Ahoj holky, taky se mi líbí Brio, chci se zeptat, je ta hluboká korba opravdu tak malá, jak tady některé píšou? Já mám TP v srpnu a tak bych asi hlubokou korbu měla na zimu, tak aby se mi tam mimi i s fusakem vešlo... Naživo jsem ho ještě neviděla, musím to pak obhlídnout, ale moc se právě v tom nevyznám 🙂

beruskanula
3. mar 2012

@akvarela : korbicka je dle meho jedna z nejvetsich 🙂 kdyz porovnam s kocarkama, co mají moje kamosky...

jinak mame taky srpnatko a malej byl v korbicce do dubna 🙂 ,tedy do 8měsíců🙂 a do sportaku přecházel ještě s fusakem... i s fusakem měl v korbičce ještě místo🙂