Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

lenkatomo
13. feb 2012

@monulienkamt ahoj 🙂 kukni, mam ho v albume, cierny so striebornou na bielej konstrukcii, ano, hnedy som videla v meste, uz sme sa s pani pozdravili, lebo mame spolocnu znamu, tak sa na mna usmiala a hovori mi, ze mam super kocik 😀 😀 😀 😀

peliroja
14. feb 2012

@monulienkamt mali sme ten isty problem a vyriesili to tie aretacne poistky. mm to prehodil, je to vcelku jednoduche a nemusime byt mesiac ci kolko bez kocika 😉

peliroja
14. feb 2012

@l.lara vcera som ti to pofotila, dnes to skusim hodit do pc dobre? 😉

duplicka
14. feb 2012

ahojte, kupim len vrchnu cast cervenej vanicky, material 2010 alebo vymenim za moju ciernu vrchnu cast 😉 😉 😉 😉 neviete o niekom 😉

monulienkamt
14. feb 2012

@peliroja a to sa daju kupit nove? alebo cim to nahradil? a napises mi aj podrobny postup? ja teraz nemam priatela doma, pride az buduci tyzden, tak by som mu to hned povedala, lebo uz ma to stve, nerobim nic ine iba sa zohynam ku kolesu a napravam to

l.lara
14. feb 2012

@peliroja dakujem 🙂

renata09
14. feb 2012

@monulienkamt ja som mala tiež ten problém a poradili mi aby som to vyčistila a namazala.Stihla som to len vyčistiť a problémi skončili.Mne sa zdá,že medzi aretne koliesko a konštrukciu niečo vošlo a to spôsobovalo,že sa to samo aretovalo.Totiž v tom období,keď bol s tým problém,sa mi veľmi ťažko to koliesko otáčalo.To som si uvedomila až,keď už ten problém nebol.Skús to vyčisťiť.Pozri si stranu 71 a 72 tam mi bosačka radila ako na to.

monulienkamt
14. feb 2012

@renata09 dakujem za radu, my sme to podla toho navodu uz skusali ☹ , ako prve som hladala radu tu na fore 🙂 . chvilu bolo dobre, ale ked som zaaretovala koleso, tak odvtedy je to este horsie, staci ze idem po terene, kde idem trochu do strany a uz je to zase zaaretovane ☹

peliroja
14. feb 2012

@monulienkamt ja som volala na predajnu, kde sme ho kupovali, ale som z trencina, predajna je v kosiciach tak som nechcela kocik posielat a byt neviem ako dlho bez neho, tak mi toto navrhli ako riesenie. neplatila som nic, poslali mi zadarmo, ale isto sa to da kupit a podla mna to ani nebude drahe, vsak to je kusok plastu, staci behnut hockde kde predavaju brio 🙂 a postup je jednoduchy, staci vybrat koleso a dat dole ten plast 🙂 akurat tie poistky boli zvlast v sackoch ze prava a lava, tak sme to podla toho robili a nesedelo to. potom mm prisiel na to ze to musi ist naopak cize prava a lava sa asi myslelo ked obratis kocik zospodu, neviem ci mi rozumies vyjadrujem sa jak hotentot 😀

peliroja
14. feb 2012

@monulienkamt mne vycistenie tiez nepomohlo ☹ podla mna ta poistka mala tu jamku moc plytku alebo co, ten jazycek tam nedrzal dobre...

monulienkamt
14. feb 2012

@peliroja ja som z Martina a kocik sme kupovali tiez v Kosiciach, cize tiez to je dost daleko. A pokial viem,u nas brio nikde nepredavaju ☹. skusim tam teda zavolat, dakujem za radu 😉

peliroja
14. feb 2012

@monulienkamt a kde konkretne? v babetkove? ak hej, tak treba povedat, ze to mate od ruky a poprosit ich ci by ti to poslali. 😉 za malicko, potom daj vediet ako ste dopadli

monulienkamt
14. feb 2012

@peliroja ano ano, v babetkove 🙂, zajtra tam hned cinknem

renata09
14. feb 2012

@monulienkamt tak to mi je ľúto ☹ .Viem aké je to nepríjemné,tak dúfam,že to skoro poriešiš a budeš opäť spokojná.

outlaw96
15. feb 2012

Ahojte, tiez velmi rozmyslame nad kocikom Brio...mam vsak jednu otazku. Aky je vlastne rozdiel medzi kolekciou 2010 a 2011. Cenovy rozdiel v niektorych obchodoch je na zvazenie....

martuska75
15. feb 2012

@outlaw96 nech ma baby opravia ak na niečo zabudnem, ale rozdiel je v trochu inom materiale. Videla som 2010 a doma mám 2011 nejaký priveľký rozdiel sa mi to nezdá ale vraj sa ma dať lepšie udržovať. Okrem toho 2011 má vo výbave nánožník - je taký tenký nezateplený, ale zase neprefúka. Niektoré farby sú iné v 2011 oproti 2010 änapr hnedý kočík na hnedej konštrukcií) A posledné čo evidujem je že niektoré 2010 majú ešte inak robené bezpečnostné pasy, ale nie všetky (myslím že v priebehu 2010 to menili). Inak už neviem. 😉

pallacinka
15. feb 2012

@martuska75 Super si to vystihla 🙂 Este doplnim, ze ten problem so zaaretovanim koliesok, co niektore mame, by sa uz v 2011 vyskytovat nemal.

outlaw96
15. feb 2012

@martuska75 dakujem za info, v 2011 je kolko bodovy bezp.pas??? Nam tento kocik splna vsetky poziadavky, nakolko sa narodime v lete a sportova cas je zas dost priestorna na zimu pre vacsie babo, ako som videla.Trosku je neprakticke ze okrem nanoznika nie su ziadne ine doplnky v cene....a tak po spocitani samotneho kocika a vsetkych doplnkov sa to vysplha na zaujimavu sumu... 🙂

outlaw96
15. feb 2012

@pallacinka to som rada ze uz 2011 nema tento problem....

outlaw96
15. feb 2012

Takze hovorite vsetky, ze ste spokojne.....????ja este stale potrebujem to posledne male nakopnutie aby som bola na 100percent rozhodnuta pre BRIO. Ked v dnesnej dobe je uz tolko kocikov, ze clovek ani nevie kde mu hlava stojííí 😀 😀

martuska75
15. feb 2012

@outlaw96 2011 má ten klasický 5 bodový pás ako býva aj na vajíčkach. Niektoré 2010 mali taký iný (volnejší) čo sa pripínal z bokov. Nám 2011 a zatial nemám problém s aretovaním koliesok a dúfam že ani nebudem mať 🙂 Čo sa týka doplnkov skús vystihnúť nejakú akciu. Ja som dostala v cene nejaké príslušenstvo , mohla som si vybrať vo výške tuším 10% z ceny kočíka. Takže mám tašku. Je inak dobrá som veľmi spokojná. Poradili mi lacnejšiu z tých čo sú v ponuke a je fajn. Objednávala som cez net z Trnavy. Ale bola tam dlhšia dodacia lehota. Inak k tým taškám dajú sa dokúpiť celkom dobré aj neznačkové napr. v DM-ke.

ladylilhomeboyy
15. feb 2012

ja som si tiez kupila kocik brio go v ciernom s bielou konstrukciou mam ho aj v albe. som velmi spokojna! .... no chcela by som sa spytat kde ste si kupovali doplnky na kocik ako tasku, plastenku proti dazdu napr?

ichbinich
15. feb 2012

@ladylilhomeboyy:
Ja som vystihla akciu, tak mam vsetko origos 😉
Inak pasuje nanoznik univerzal deluxe od Emitexu, ten je aj zatepleny. A tasku moses dat hocijaku, aka sa ti bude pacit. Len aby sa ti dala pripnut. Plastenku by som kupila origos, aby dobre sedela.

@outlaw96: Ze zaujimava cena 😀 Mne svagor len povedal, ze jeho prve auto stalo menej ako nas kociar 😕 Mozno budes mat stastie na nejaku akciu, pozri aj na internete. Nas vysiel spolu s dopravou z Anglicka vyrazne lacnejsie, ako kupovat v kamennom obchode v "kontinetalnej Europe"...

ladylilhomeboyy
15. feb 2012

nanoznik som mala aj ja v cene a tak isto som vychytala dobru akciu az na to ze tam nebola ta taska a plastenka.... ale diky za radu

ladylilhomeboyy
15. feb 2012

@ichbinich :D ja som ho kupila v akcii za 500 kocik+sportovu cast no bez doplnkov .... pozerala som na nete no vsetko sa mi zda take drahe len taska original na brio okolo 100e napr... nevies nejaky dobry link z toho Anglicka napr?

jakani
15. feb 2012

ja som kupila pred nejakymi 2-3 tyzdnami v kamennom obchode Pre deti cierno-ciernu dvojkombinaciu v akcii za 454,-, je to 2011, cize aj s nanoznikom.....myslim, ze super cena 😀 ....dokupili sme univerzalnu plastenku za cca 6€, neviem ale, ako bude sediet, uvidime.....a minuly tyzden mi prisla original Brio vysoka taska v akcii, za 32€ z Babetkova....cize da sa zohnat kvalita aj za rozumnu cenu 🙂 ...uz aby sme vozili, velmi sa tesim 😎

@ladylilhomeboyy
@outlaw96

ladylilhomeboyy
15. feb 2012

@jakani no tak to si velmi dobre kupila 😕 dufam ze aj ja budem mat to stastie aspon na doplnky 😀 lebo v tej predajni kde som kupila kocik lacnejsiu tasku od Brio ako 100e som tam nevidela ... a mas aj vajco? to tam bolo za 160e co je tiez podla mna dost bo za taku cenu by sa dali kupit aj dve a kvalitne 😵 ... aj ja sa tesim ked budeme vozit ako vidim aj ty mas termin v juny 🙂

jakani
15. feb 2012

@ladylilhomeboyy vajicko mam este po dcere - Chicco, to nam na tu chvilu do auta postaci, ved iba do 9kg....a kedze sa da vanicka aj poskladat, lahko ju nalozime do auta a rozlozime, ked pojdeme s malym babom na nakup, ci vylet 🙂 .....tu tasku som objednavala z babetkova cez e-shop-pozri tam, maju v akcii iba strieborne, zlate a cervene kvietkovane...ja som vzala striebornu, doladime 😎...ma taky atypicky tvar, ale vyzera na kociku zaujimavo, ziadna klasika 😉 ...

svjana
15. feb 2012

Ahojte! Trochu som vám sem vpadla, prečítala som si názory, aj ja som rozhodnutá pre brio, chcem čiernu konštrukciu a čierny šporťák a vaničku tú novú farbu berry. Kočík kupujem nový, kvôli záruke a tak, ale aspoň niečo by som chcela ušetriť a preto chcem vajíčko kúpiť použité.
Nechystáte sa niektorá z maminiek v najbližšej dobe predávať brio vajíčko aj s isofixom do auta? Ak áno poprosím vás o info a ponuku. Ďakujem pekne!

pallacinka
16. feb 2012

@svjana Neber to v zlom, prosim, no pride mi zvlastne kupovat novy kocik a setrit na vajicku. Zrejme som uz uplne zblbnuta z bezpecnosti, no vajicko by som pouzivane od cudzich ludi nekupila (teda pokial ho nepotrebujete iba na dovoz z porodnice 🙂). Radsej by som setrila na kociku a kupila ten z druhej ruky ako vajicko. Plus, to je uz ale ina tema, vela dievcat tu pisalo ze Brio vajicko nie je az take super ako kocik, za tu cenu mozes mat aj kvalitnejsie.