Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

kocicinka
6. jan 2013

@lenulice @arsiella
také připojuji "drnčící" zkušenost s Briem. Prcka jsem v něm vezla zatím jen jednou, protože více využíváme hluboký Jané slalom a oproti nafukovacím odpruženým kolům je to fakt rozdíl. Doufám, že si na to zvyknu, jinak... 😝

lulii
6. jan 2013

@majuska3 Má je všité, ale jsou jakoby z boku - po stranách a né na opěrce.

majuska3
6. jan 2013

@lulii no já právě dnes koupila tento kočárek a paní mi volala, že to nemá všité kšíry, tak ted jsem z toho jelen ☹ A ještě se prosím zeptám ohledně podložky, když bych si kouila, jak tam bude držet, když tam nejsou díry na ty kšíry? Děkuji 🙂

bubinovci
6. jan 2013

vidím, že viaceré z Vás máte problém s tými prednými kolieskami, tak pridám moju skúsenosť. pred istým časom som sem písala s týmto problémom, tiež mi škrípali a drnčali predné kolieska. boli sme aj v predajni, tam nám to namazali takou fajnou červenou vazelínou a odvtedy ticho. aj my sme sa starali o kolieska, ale striekali sme to s WD40 a to nemalo skoro žiadny efekt. teraz to mažeme vazelínou čo je na ložiská a ide pekne tichúčko. a tiež mi predtým vadilo že drnčali tie cuplíky na rukoväti, tak sme ich vybrali, oblepili samolepiacou páskou ako tu už jedna maminka spomínala a odvtedy môžem chodiť aj po Kriváni a kočík ide tichučko 😀 ja som s Briom veľmi spokojná, nemenila by som za nič 🙂

skybaby
7. jan 2013

@majuska3 sú tam prilozene popruhy, ale to sú len tie dvojbodove (dosť neprakticke) ja som malú nepriputavala vôbec 😉

skybaby
7. jan 2013

@majuska3 a podlozka mi drží na madle a ta pani Monika čo podlozka sila, mi k tomu pribalila gumicky, aby som si ešte nasila hore na kocik, ale k tomu som sa nedostala 😀

lenulice
7. jan 2013

@bubinovci Jeee, super za tip s tema koleckama, vyzkousime tez. Jen chci poprosit, nevyfotis mi tu vazelinu, kterou to mazes? Diky moc ;)

kapokapo
7. jan 2013

@sevzuz ahoj, brio sa da zlozit aj s vanickou?

arsiella
7. jan 2013

Mě ani tak nevadí, že přední kolečka na terénu trošku drnčí. Mě hlavně vadí, že je malý vyklepaný a to jedu pomalu. Manžel mi dokonce říkal, že skoro celé procházky jezdí jen po zadních kolech. A jak tak čtu, tak už dvě další co jezdí s hlubokým si na to stěžují. U mě se to umocňuje tím, že zde se nesolí ale používají se na posyp jen kamínky. Jsou jich plné chodníky a silnice. Zase takový můj výmysl to nebude a další potencionální zájemkyně by tento nedostatek měli vědět. Ano Cam Cortina a další plasťáky jsou ještě mnohem horší, ale nesouhlasím, že Brio je do všech terénů. Jako hlubokáč určitě ne. Na místě a po asfaltu čí rovném chodníku pruží dobře, ale terén přední kola nedávají....

mirkap84
7. jan 2013

@arsiella Cam Cortina ma nafukovacie kolesa nie umeliny! 😉 😉 😉 a bola to jedna ooooobrovska katastrofa, malu mi vo vanicke natriasalo, celkovo cely kocik drncal a to nepisem o vrzgani 😠 😠 😠 ...mam iba sportove Brio, neviem ako ide s vanickou, co som pisala platilo na jazdu so sportiakom a to mi nedalo neobhajit 😉 ...na premazanie pouzivam iba vazelinu, ziadny olej alebo WD, je tam velky rozdiel!

lulii
7. jan 2013

@arsiella Ahoj, já jezdím teď dva měsíce s hlubokým a musím říct, že takový problém s natřásáním nemám. Mě i mimču se jezdí fakt dobře, nemůžeš mít nějaký vadný kus? Zdá se mi to divné, i další kamarádka co ho má, takový problém neměla, tak fakt nevím. Jo a jezdím i terénem a fakt super. Je mi líto, že máš takový problém ☹

madormi
7. jan 2013

@arsiella brio teréní kočár není to určo ne, řekla bych, že to je vyloženě městský a do terénu občas jako nouzovka, ale musí s epočítat s drncáním, jinak s tou korbou jsem nejezdila tak nevím, to zjistím až bude jednou druhé zda to rachtá,a le jak jsem psal výše, měla jsem nafukovací a a ve starým městě my malá tak naskakovala že kus cesty jsem též jela po zadních nebo jsem jí vzala doruky- ale to fakt byla děsná cesta taové ty staré kostky křivé už

bubinovci
7. jan 2013

@lenulice my doma nemáme tú červenú vazelínu, to mali v predajni, domov mm doniesol takú na ložišká z roboty, tá je na kamióny 😀

sevzuz
7. jan 2013

@kapokapo ni neda jasom to nikde netvrdila 😅

kapokapo
7. jan 2013

@sevzuz 😀 ok, tak som zle pochopila 😀 dik

kapokapo
7. jan 2013

@sevzuz dnes som prave objednala brio go 2012 verziu. zajtra dojde. sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

sevzuz
7. jan 2013

@arsiella
@mirkap84
@lulii
@madormi
@bubinovci
kto vozil vanicku musi vediet ze tan kocik sa sprava dost odlisne ako ked je nasadeny sportak, kocik je daleko viac tuhsi pretoze tie perovacie piesty reaguju pri vysej zatazi, kdezto vanicka s dietatkom je velmi lahka kocik nie je tak makky na teren ako sportak a v neposlednom rade je to hlavne sportovy kocik pretoze ho dlhsie vozime ako sportak nie ako hlboky, preto vyrobca logicky najprv zdokonali sportak a k tomu uz len prida vanicku aby sa s nou dalo jazdit.

Ale podla mna hlavnym problemom pri vozeni kociku brio a drncani prednych koleciek je to co robi moja mama a moja svokra s kocikom! 🤐 zakladom je pochopit ze ten kocik ide v podstate sam netreba drzat krcovito rucku staci ju len zlahka tlacit pred sebou. ked sa na rucku navazate kocik nadlahcujete a tym padom predne kolecka skor "hrkaju pretoze ich nezatazuje vaha kocika ktoru vy prenasate na zadne kolecka. samozrejme ze po chodniku kde je kazdy 1,5 metra prasklina sa ide na prt ale to bohuzial s kazdym kocikom, tam treba vydrzat/najst inu cestu/alebo normalne vyslovene nadvihnut predne kolieska cez kazdu praklinu.

Jasne ze ked budete kocikovat po betenovo kamienkovom asfalte treba ratat s tym ze aj ked po tomto povvrchu kracate tak citite tie nerovnosti co s tym ma preboha spravit ten kocik, vyasfaltovat si pred sebou 😀 😀 😀

Vobec nesuhlasim s tym ze brio nie je kocik do terenu, teda neviem co si kto predstavuje pod kocikom do terenu velky polsky tank?
Hm s tym si celkom dobre viem predstavit ako prerazam zavej alebo ako sa nsazim v lese vyrovnat ked ten kocik ma sam o sebe 20kg plus vaha dietata a s tym pohnut to je jasna posilovna. s relativne lahkym briom ktore nadvihnem a prenesiem cez zavej je to ina kava.
Ako som pisala malas som GT3 peg perego ale tym ze je to trojkolka a teda vraj aj kocik do terenu tak v porovnani s briom sa mi s nim v terene chodilo ovela horsie kvoli stabilite. brio je stabilny, vobec nie vyslovene mestsky kocik, mestkym kocikom je podla mna Stokke, mima xsari concord neo a podobne neodpruzene kociky, aj ked ich majitelky si tiez (ak chcu) vedia predstavit cestu v terene.
Ide len o to chciet najst ten spravny trik a nie hladat ako sa to neda.

sevzuz
7. jan 2013

@kalifa28 ahoj, to som rada ze dobre sluzi, obcas si na mojho hnedeho spomeniem🙂

sevzuz
7. jan 2013

@kapokapo kludne sa tes neboj budes spokojna🙂

lulii
7. jan 2013

@sevzuz Naprostý souhlas 😉

madormi
7. jan 2013

@sevzuz pod kočíkem do terénu si představuji, trojkollku s velkými nafukovacími koly a ruční brzdou 😉 to je pro mě kočík fakt do terénu, jinak já brio žeru, nemám mu co vytknout a to srovnání myslím si mám slušné 🙂

kapokapo
7. jan 2013

@sevzuz
@lulii tak to dufam, tolko som vymyslala.... ze verim ze to bola dobra volba ...

madormi
7. jan 2013

@sevzuz jinak souhlasím s tím že stokke je městský kočík, ale třeba ta mima, ta má nafukovací kola, takže je srovnatelná s briem řekla, byhc, má jí kamarádka a polní cesta pro ní s mimou stejně jako pro nás s briem problém není, jasné drncá to ale řekla bych že aby to vůbec nedrncalo tak by dítě muselo být ve vznášedle 🙂

sevzuz
7. jan 2013

@madormi ja som mala trojkolku s rucnou brzdou a nebolo to lepsie ako brio 😝

sevzuz
7. jan 2013

@madormi a hovorim ze aj so stokke sa da ist v terene, mam to za sebou mala som ten kocik, ale primarne to fakt nie je uplne idealny kocik k prechadzkam po polnych cestach hlavne kvoli tomu ze nema ziadne odpruzenie 😅

madormi
7. jan 2013

@sevzuz ono se dá vše 🙂 další kámoška stokke má a chválí si jej, na pár dní jsme si vyměnili kočíky ale brio jí vyhovovalo víc 🙂 jinak já měla bebe comfort high treck, jako sedačka příšernost ale v terénu jako fakt pole les, se mi s ním jelo líp než s briem teda 🙂 a v hllubokém sněhu

bubinovci
7. jan 2013

ja som jazdila aj s vaničkou a bola som spokojná 🙂 to že dieťatku lieta hlava na nerovnom teréne je logické, predsa je maličké vo veľkom priestore, myslím že by mu lietala aj v inom kočíku, ale nebudem sa hádať 🙂 tiež si myslím že šporťák pruží viac ale ako už bolo písané je to tým že váha dieťatka je vyššia, na to nás upozorňovali už v predajni. a ešte k tomu, že niektoré kočíky sú odpružené lepšie, viac ... samozrejme, lenže tie kočíky vážia aj oveľa viac ako Brio 🙂 Brio je ľahučký kočík, výrobca ho schválne urobil ľahučký, aby sa s ním ľahko jazdilo, takže nie je možné očakávať od neho že bude pružiť ako ktorýkoľvek tank, či už poľský alebo aj čínsky 😀 každý si musí vybrať to čo mu najviac vyhovuje 😉

arsiella
7. jan 2013

Jsme denně alespoň 3 hodiny s kočárem venku, chodíme. Vím jak se to v tomhle počasí dá - po zadních kolech. Malý váží přes 6kg. Problémy začaly až jak opakovaně napadl a roztál sníh, led. Tady se chodníky neodklízí, prostě se jen několikrát posypou kamínkama. Nehledám na Briu problémy naopak, vyzdvihla jsem i jeho plusy, jsem si jich vědoma. Jen mě mrzí, že u nás s hlubokou korbou a v zimě prostě neuspěl. Není to špatným kusem.
Nedovedu si představit, že bych jela s hlubokáčem v lese.
Sevzuz - nedržela jsem Brio nijak křečovitě, ale nyní to jinak opravdu nejde.
Hledám levný kočárek k nám do té hrůzy na přechodné období. Jak opadne sníh a malý bude ve sporťáku, dám vědět jak se jezdí se sporťákem. Věřím, že to bude o 100% lepší. Každý má jiné nároky a asi i jízdní podmínky 🙂

bella22
7. jan 2013

Brio Go není kočárek do lesa, myslím, že ho výrobce zamýšlel spíš jako městský než do terénu. U mě ale obstál i ve sněhu a na louce s drnama. Nebo že bych byla nenáročná?

monulienkamt
8. jan 2013

@bosacka ahoj, priznam sa, ze este som tam nepisala ani nevolala. Ja som kocik objednavala az z Kosic (ja som z Martina), tak sa bojim, ze im ho budem musiet poslat a teraz bez kocika nemozem ostat ☹...ale dobre vediet, ze mam na to narok, budem sa musiet s nimi dohodnut