Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

sevzuz
12. jan 2013

@zvalka
@zuska_29
ja mam drziak okiedog
http://www.bambini.sk/sk/7582/119/okiedog-drzia...
a sedi dobre, len nie je to to ze ak si predstavite original drziak na kociku, ten drzi pevne je na konstrukcii, tieto univerzalne drziaky su super ale pod vahou napoja sa trochu zosuvaju "otacaju", ale nie je to nic hrozne🙂

ivetka09
13. jan 2013

@memek ja len kvoli farbe ... je to fakt nadherna farba to sa musi uznat ale ja nemam rada tmave kociky a chcem nieco vyrazne takze bielu konstrukciu a bledo modry alebo mozno tmavo modry neviem este .... Ja kde zijem sa Brio vobec nepredava a ja som ho kupila s pod ruky na skusku ci mi Brio sadne lebo som tento kocik vobec nepoznala a nechcela som hned nove kupit ak by mi nesadlo zeby som vyhodila tolko penazi za nove, tak som kupila pouzite. Ale je fakt vo vynikajucom stave, skusila som ho a brio kocik je bombovy tak teraz ho chcem predat a kupit si novy vo farbe co je mojmu srdcu blizka 🙂 tak len zato ho predavam. Niekto ma rad tmave kociky ale ja nie ja mam rada skor pastelove farby a kriklave farby.

zuska_29
13. jan 2013

@sevzuz dakujem pekne 🙂

leishmania
13. jan 2013

objednavali ste niektora brio zo simplyprams.eu???

memek
13. jan 2013

@leishmania niekde uz sa spominalo ze to bude asi nejaky podvod... preluskaj par stran dozadu

alita77
13. jan 2013

ahoj... nemate niekto na predaj adaptery maxi cosi na brio go?....surne potrebujem....dakujem

mirkap84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macacka
14. jan 2013

Ahoj, dá sa meniť strieška aj na vaničke alebo len na športovej časti ďakujem

leishmania
14. jan 2013

@mirkap84
Dakujem 🙂
@memek

memek
14. jan 2013

@macacka myslim ze aj na vanicke je to rovnaky princip ak tak ma niekto opravi 😉

mirkap84
14. jan 2013

@leishmania Ako si sa dostala k tomuto linku? Na stranke sa vraj pracuje...

leishmania
14. jan 2013

@mirkap84 cez google nejak mi to vyhladalo uz si ani nepamatam co som zadavala a ked som dala potom stranku tiez mi to dalo co ty hovoris ale uz som mala ulozeny link z predosleho dna. Sm im aj pisala mail ktovie ci aj odpisu

mirkap84
14. jan 2013

@leishmania ...daj potom vediet ci odpisu, ci sa nieco zmenilo lebo ak je ta stranka ok tak poopravim prispevok hore kedze som dala starsiu infosku...mozno je to uz v poriadku 😕

chirabell
14. jan 2013

@ivetka09 ahoj v akej cene predavas ten hnedy brio? Ja sice cakam na cierny prave ale mozno by som vedela o niekom kto by bral hnedy...ak je to este aktualne

ivetka09
15. jan 2013

@chirabell ahoj, ano zatial to je aktualne este. Mam ho nahodeny aj tu v bazary a cena je 399 s postovnym. A ma aj original hnedy nanoznik

ivett
15. jan 2013

Zdravím, zvažuju koupi Bria Go, chci se zeptat, jestli má cenu kupovat i autosedačku od Bria nebo radši jít do MAxi cosi, ta pasuje na většinu kočárů...Máte někdo vajíčko od Bria s isofixem? Spokojenost? Jsou jejich autosedačky bezpečné?
A pak mě zajímá, jaké jsou rozdíly mezi kočárky strarších ročníků a ročníku 2013, zatím jsem vypozorovala jen to, že na 2013 jdo dokoupit ta náprava s dvěma velkými koly do sněhu nebo terénu a má nánožník...Je ještě něco zásadního?
A jinak jste celkově spokojné s tímto kočárkem nebo je něco, co byste mu vytkly, na co upozornily, na co si dát pozor a tak? Co materiál? Když jsem koukla na bazarové nabídky, dost jich bylo vyšisovaných, opravdu ten matroš tak rychle šisuje? Já bych určitě sporťák koupila nový 2013, ale korbu bych novou na tu chvíli asi nekupovala...
Díky za nějaké info, 150stran se fakt pročíst nedá 😀

ivetka09
15. jan 2013

@ivett Ahoj ja som majitelka sportoveho Bria a musim povedat ze spokojnost nadovsetko ... ja nemam co vytknut tomuto kociku fakt ... a aj material na kociku je ok aspon podla mna nema chybu 🙂 urcite kupu neolutujes 🙂

ivett
15. jan 2013

@ivetka09 díky...jak dlouho ho máš? já čekám druhé dítko, u prvního jsem vyzkoušela kde co a tak už toho moc není, co bych chtěla vyzkoušet, ale po Briu toužím, tak u druhého si ho koupím, tak zjišťuju, jestli mě nějak nepřekvapí něčím špatným, i když doufám a myslím, že ne...
co ty kola přední v zimě? jak je to se sněhem? vím, že sníh neprojede skoro žáden kočár snadno, ale mám teď 3kolku s velkými koly a ten takový problém nemá, to si myslím, že ty menší dvě kolečka na tom budou hůř, vyplatí se objednat i tu nápravu s velkýma kolama?
a co vanička hluboká? je dost krytá? a velká? jak velké dítko tam vleze?

ivetka09
15. jan 2013

@ivett fu tolko otazok naraz 🙂 ja mam len sportiak ja ho mam asi 2 mesiace lebo tiez som skusala kociky a menila az nakoniec som sa dopracovala k Briu ale len sportiak mam takze vanicku neviem ohodnotit aka je ale kocik ako sportovy je suprovy ja neviem ale ziadnu chybu nema tento kocik, a hlavne to lahke tlacenie je skvele na nom ... neverila som ze bude az taky dobry ako ho kazda mamina opisuje ale maju pravdu .... a kolesa predne to ti tiez neviem poradit lebo ja zijem tam kde sneh nie je a ked aj nahodou napadne par cm tak s tymito kolesami to zvladnem hravo .... takze to neviem

bosacka
15. jan 2013

@ivett my sme pouzivali vajicko brio s isofixom... pokial viem, je bezpecne, dobre dopadlo v testovaniach. je pravda ze babo sedi kolmejsie (mala som moznost porovnat s CAM a Maxi cosi), ale neviem posudit realnu pohodlnost pre dietatko. ta isofixova zakladna je super (my mame starsie auto, tak sme ju putali pasmi). je to neporovnatelne, ked vajicko iba nakliknes a ked ho mas zakazdym priputavat pasmi.
- co sa tyka rozdielu medzi rocnikmi, mysllim ze od r. 2011 je nanoznik a menili kvalitu potahu, v tomto roku su tie predne kolesa. niekedy pocas r. 2010 menili trojbodove pasy na 5-bodove a nasili hore na sportak uska na prichytenie fusaku ci podlozky
- nepostrehla som tu, ze by sa niekto stazoval na blednutie latky - mozno sa to tak zda na fotkach... skor tu boli riesene predne kolieska, ktore sa aretovali same od seba - to treba premazat
- vanicka je podla mna z tych lepsie chranenych, kedze ten kryt sa da dat dost vysoko a dieta je schovane aj ked fuka... a vyzera mala, ale v skutocnosti je rovnaka ako u porovnatelnych kocikov. my sme boli v tomto extrem - vozili sme sa v nej do 10m, kedze bola zima a bola tam lepsie chranena ako v sportaku... no a spinkala vonku 🙂
- ja som velmi spokojna, ani som nekupovala iny sportak, ani golfky a kocik bez vahania nechavam pre druhe babo.

miriamka
16. jan 2013

@ivett Ja mozem BRIO len a len vychvalit...kedze maly sa narodil v sept. tak musim povedat ze hlboka cast je super chranena v zime, v pohode sa mi tam zmesti fusak aj naobliekany drobec.Teraz mal 4 mesiace a ratam ze este 2-3 bude v hlbokej casti a potom sportak.
Co sa koliesok tyka jazdime teraz v snehu a uplna pohodicka.
Tak isto musim vychvalit naklikavanie autosedacky na podvozok co casto vyuzivam a tiez isofix v aute, super vec len nakliknem a idem ziadne trapenie sa s uchytavanim pasmi.
A este velke plus...velky ulozny kosik na kociku ku ktoremu je lahky pristup.

ivett
16. jan 2013

@miriamka díky za kladné info...máš origoš sedačku s isofixem? my isofix 100% chceme, i u prvního jsme ho měli, na to nedám dopustit, z poutání sedačky pásem bych zešedivěla, jezdím i několikrát denně v autě, to by mě šlak trefil...předpokládám, že maxi cosi sedačka je taky nacvakávací pomocí adaptérů, že? máte někdo zkušenost?

sasena033
16. jan 2013

@ivett Ahoj no ja za mna by som Brio vajko nekupila ..mne sa nepacilo aj tam babo viac sedkalo takze ja som isla do Maxi cosi a dobre som urobila mala tam bola doteraz a ma 11 mes 🙂 ja mam berry 2012 a rozdiel 2013 nie je ziadny jedine v cene ja som dala za vanicku 199€ a teraz stoji 245€ sportak je tiez drahsi ako 2012 ale je to to iste akurat ako pises tie kolesa sa daju vymenit za vacsie ale mne sa ten kocik s tym nepaci 😒 chodim s nim uz rok a nemam mu co vytknut proste najlepsi a najpohodlnejsi kocik aky existuje a super jazdi aj v snehu byvame na dedine 🙂 urcite naj kocik aky som mala 🙂

ivett
16. jan 2013

@sasena033 díky, to jsem ráda...my asi koupíme maxi cosi, i proto, že jako golfky mám Bugaboo Bee+ a na tu maxi cosi taky jde nacvaknout a rozdíl v ceně mezi něma je 1tis. takže to není taková hrůza...vaničku se pokusím sehnat z druhé ruky, jako 5900kč mi přijde šílené za ni dát, tak snad nějakoupěknou seženu...
mě se to s těmi velkými koly taky bůhvíjak nelíbí, ale zase pokud nám tu napadá fakt hodně sněhu, tak na těch pár dní nebo do hor ten design až tak neřeším a volím praktičnost...

ivett
16. jan 2013

a ještě se zeptám na konstrukci, chci bílou konstrukci a černý sporťák, co ta bílá konstrukce? není hned poškrábaná nebo tak něco? často ho budu skládat do auta...

miriamka
16. jan 2013

@ivett ANo, mam original sedacku a dokupili sme isofix, aj my sme pri prvom mali tu zakladnu v aute pri sedacke Chicco a teda fakt super vec, a teraz pri druhom je to pre mna viac nez nutne kedze autom chodim stale, do skolky, do obchodu...a teda drobca mam stale so sebou a len ho prenasam a potom naklikavam v aute naspat 😉

Inac ja mam hnedy kocik...tmavu konstrukciu a zatial skrabanec ziaden a to skladam kocik niekolko krat tyzdenne.

sasena033
16. jan 2013

@ivett ak sa rozhodnes pre Brio budes spokojna .ja som akurat predala maminke s MK vanicku aj vajko MC s adaptermi 🙂

mirkap84
16. jan 2013

@ivett ...ja mam bielu konstrukciu a navy sportiak a konstrukcia a vlastne cely kocik vyzera stale ako novy, pouzivam ho denno denne, biela konstrukcia nema ani tuk a to ho casto skladame a rozkladame a uz sme aj sem-tam do niecoho narazili, musi tam byt velmi kvalitna povrchova uprava...a keby sa nahodou stalo ze sa oskre, poradim ti to co mi poradili v predajni - zalakovat bielym lakom na nechty 😅 😎

ivett
16. jan 2013

díky holky...a ještě mě zajímá korbička, mám možnost koupit kanárkově žlutou, moc se mi líbí, je univerzální jak na holku tak na kluka, je ještě brzo, ale tak když můžu koupit teď, brala bych ji, ale zajímá mě, měla jste ji některá? nejdou na to moc mušky? já ji v realu viděla a je krásná, ale bojím se toho hmyzu v létě...