Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

beruskanula
3. máj 2011

🙂 😀 a maj tam i origo plastenku na sportak- doted jsem ji nikde nemohla najit

mamazuzu
8. máj 2011

ahojte baby. da sa sportova verzia bria otocit v smere aj v protismere jazdy?

beruskanula
8. máj 2011

@mamazuzu :ahojik, ano da 🙂

zdenocka
9. máj 2011

Ahojte,
chcela by som sa opytat, ci mi neviete poradit, ktora pani na mimibazare sije podlozky do kociarikov. Mame Brio 2010, myslite, ze mi bude podlozka drzat, kedze pasy mame tie zboku?

ichbinich
10. máj 2011

@zdenocka:
Mne bola odporucna tato pani: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?strana=3&albu...
My sme sa s manzelom este furt nedokopali k vybratiu, tak to mam otvorene, ale este nevybrate 😝
Ja mam tiez iba trojbodove zapinanie, ale ak to nebude vyslovene smyklava latka, tak sa to bude dat. Ja mam zatial ako "podlozku" kusok plachty, a da sa to.

mamazuzu
11. máj 2011

@beruskanula ja som to len tak narychlo skusala otocit, ale zdalo sa mi, ze to tam nepasuje. nepotrebujem k tomu ziadne nadstavce, aby som to otocila v smere jazdy, ze? proste nasadim sportak bez nadstavcov v smere aj v proti smere? to jedost blba otazka, ked uz mam brio pol roka, ze? 😀 ale sportak som este nepouzila 😅

zajo79
11. máj 2011

aky je fusak brio? jasne ze nie teraz.. na zimu. 😉

beruskanula
11. máj 2011

@mamazuzu : 😀 bud v klidu.... fakt to jde jak ve smeru, tak protismeru a bez jakychkoliv nastavcu 🙂 , jezdim tak denne, tak mi ver 😀 🙂
pulku prochajdy jedu tak a na druhou pulku skrz slunicko zase prehodim 😀 🙂

@zajo79 : tak o origo fusaku taky zacinam premyslet 😀 🙂 , buud rada, kdyz majitelky pisnou, jak jsou s nim spokojene 🙂

aliceipv
11. máj 2011

Zdravím, máme brio již 9 měsíců - byla to láska na první pohled a teprve teď jsem objevila tuto diskusi. Jsem z Č.Budějovic a za celých 9 měsíců jsem potkala jen jednu maminku s briem a připadala mi jako zjevení. Brio je úúúžasný.... Fusak brio máme ten stříbrný a je super, lehounký, ne moc "naduchcaný", ale přitom teploučký, používala jsem ho zatím jen do hluboké korby, ale určitě ho využijeme i příští zimu na sporťák, je dost velký a prý neklouže.

beruskanula
11. máj 2011

@aliceipv : ahojky.... a brio si kupovala v bejbycentru? nam tam pri koupi bylo recino, ze jsme 4., kterym brio prodali 😀 🙂

ja v budejkach zahlidla dve bria, a u nas jsme jedini 🙂

aliceipv
11. máj 2011

Jo, jo v bejbycentru v červnu před rokem. Používali jsme ho až od srpna, v pátek slavíme 9 měsíců. Ach, jo to šíleně utíká...... kdyby tak zůstal malinkej co nejdýl.

beruskanula
12. máj 2011

@aliceipv : my taky kupovali zacali pouzivat v srpnu-mame srpnatko... a jakou barevnou kombinaci mate? jsi primo z budejc?

aliceipv
12. máj 2011

@beruskanula
Ahoj, tak to budou dětičky skoro stejně staré. Dlouho jsem vybírala barvu, jsem šíleně nerozhodná, ale nakonec vyhrál černý na bílé konstrukci. Přímo z budějc ne, ale do centra to máme tak cca 10 minut autem, tak jsem tam často a pořád vyhlížím brio a nic, asi nemám štěstí.Tak zatím. Jdeme na prochajdu, aby zas místní drbny měly co řešit... Máme novou položku do kárky, tak ji musíme vyzkoušet.

beruskanula
12. máj 2011

@aliceipv : no nekecej 😀 ... my mame taky cernej na bile a nemenila bych 😵 🙂

tak drbny si uzij 😀 to znam 😅 .... ja koupila podlozku jakoze na jaro, ale nakonec kdyz zacly ty paraky tak jsme dali letni verzi 😀 🙂

my dnes na prochajdu uz nejdem, je tu slejvak, ale zas na druhou stranu to krasne procisti vzdousek 🙂

stanka04
12. máj 2011

@aliceipv Ahoj,ten leskly fusak ti na zimu v pohode stacil? Ak ano,tak mam vybrane 🙂

aliceipv
12. máj 2011

@stanka04 Fusak úplně stačil, nejdřív jsem se bála, že maličkýmu bude zima, ale bylo to dobrý. Měl kombinézku z dutého vlákna, fusak a ten "nánožník" nebo co to je na hlubokou korbu. Narodil se srpnu, vážil 4,95 a měřil 56cm a celou zimu spinkal přes den jen v kočáře, krásně se tam vešel i s jeho mírama!! V těch největších mrazech jsem mu přidávala deku, ale asi by ji nepotřeboval, byl vždy krásně teploučkej a to spal třeba i 5 hodin bez přestávky venku v mrazu.

mamazuzu
13. máj 2011

@beruskanula no, budem to musiet skusit prehodit este raz 🙂 dakujem

zdenocka
13. máj 2011

@ichbinich, dakujem velmi pekne za link. Idem sa pozriet a nieco hadam vyberiem 🙂 .

ichbinich
16. máj 2011

Info pre vsetky, ktore maju "stare" dvojbodove zapinanie:
Je mozne ho prerobit na nove 5-bodove! Treba ist k predajcovi a dat to zaslat, stoji to 25€ prerobenie a 4€ postovne. Tieto info mam z nemeckej pobocky Brio, volala som tam. Takze pred odchodom na dovolenku tu sedacku dame poslat a dufame, ze po prichode z dovolenky uz na nas bude cakat 5-bodove zapinanie 🙂 (na dovolenku berieme iba golfac)

Tie, ktore by ste to tiez potrebovali, skuste sa na to spytat u predajcov. Mozno to niekomu pomoze. Mne osobne lezie na nervy, ze sa to smyka, tak to urcite dam spravit.

tanaja
19. máj 2011

Caute baby, nechce sa mi vsetko citat,tak sa vas chcem opytat,ako ste cistili brio....zistila som ze sa neda potah vyvliect,len madlo...hroza ako nam vyzera....ako ste to riesili? rucne??

ichbinich
20. máj 2011

@tanaja:
Super funguje tzv. zazracna handricka (z mikrovlakien): navlhcit a vydrhut, aj stopy po mojom cookie moster su prec 😉 Ked mu raz dam piskotu alebo nieco do ruky, tak hned kociar vyzedra hrozne. Ale potom staci vydrhnut handrickou a je ako novy! To najhorsie predtym samozrejme vyklepat alebo povysavat 😉

martuska75
20. máj 2011

Baby, videli ste niektorá rozdiel v látke medzi kolekciou 2010 a 2011? Veľmi sa mi páči tento kočík v čiernej a neviem či kúpiť už novú kolekciu alebo starú, ktorá je samo že lacnejšia. POradte prosím. Kto máte ten čierny chcem sa opýtať, či v ňom nie je babetku v tomto počasí veľmi teplo a či tá farba veľmi nebledne na slniečku. A ešte ak ho niekto realne máte, zvláne to aj horšiu cestu, alebo je to kočík len do nákupného centra? 50 metrov k domu máme nespevnej cesty a testovací concord neo mal dosť problém 🙂 Mám aj iný kočík takže do snehu a tak byť nemusí, ale aspoň niekedy by som s ním chcela ísť aj nie len autom do parku. Poradte mi prosím, prosím, prosím.

mamazuzu
20. máj 2011

@martuska75 ahoj, ja som videla latkove materialy na novom brio a podla mna boli lepsie tie z minulorocnej kolekcie. a aj prevedenie sa mi pacilo viac minulorocne. ja mam cervene brio a to nebledne vobec na slnku. a videla som vela ciernych behat po ceste a nevsimla som si, ze by boli nejak vyprasivene. ci v uplne ciernom kociku nebude babatku teplo, neviem. ale podla mna tam musi byt upek. a brio zvladne vsetko. my s nim chodime na nas pozemok, ku ktoremu vedie tiez asi 50 m nespevnenej hlinenej cesty a pohodicka. a ked si este zaaretujes predne kolieska, nie je o com 🙂 . a sneh zvladol tiez paradne aj bez zabrzdenych prednych koliesok. takze na jednotku. ja by som moje brio nemenila 😀

mamazuzu
20. máj 2011

@ichbinich a to je aka handricka. daj sem prosim nejaky link, ak mozes, aby som videla, ako ta handricka vyzera, lebo nas kocik vyzera priserne tym, ze ho stale niekam nakladam, vykladam. uz som rozmyslala, s cim to cistit, ale bojim sa to s kefkou drhnut, aby nezisla farba

martuska75
20. máj 2011

@mamazuzu diky, si zlata. Ten cerveny je tiez super ale nasla som dobru cenu na cierny, hnedy a bezovy. Uvazujem nad ciernymso striebornou strieskou. Ta by asi pomohla. Alebo ten bezovy, aleto sa musi viac spinit asi.

stanka04
20. máj 2011

@martuska75 Kde si prosim ta nasla dobru cenu na hnedy? V jednom net-obchode bol za 500EUR, 2-kombinacia,ale to som prepasla,uz maju len modry,cerveny a zlty 2010...Inde stoji skoro 700,ak este vobec hnedy maju...Ja mam este chvilku cas,ale bud.mesiac uz asi objednam,nech mam pokoj.2011 sa nam az tak nepacilo,resp.dizajn to iste,len nejaky labilnejsi..

mamazuzu
20. máj 2011

@martuska75 neviem, ci to bude lepsie s tou strieskou. to ti musia povedat ti, co ho maju v ciernom. ale ja som cierny nechcela preto, ze ho maju vsetci. a hnedych som uz tiez videla vela.

mamazuzu
20. máj 2011

@stanka04 aj u mna vyhrava kolekcia 2010 😉

martuska75
20. máj 2011

@stanka04 Vieš čo musím to opäť pokutrat lebo už ani neviem nekde na nete som to včera videla 😉 za 500,- s vaničkou. Ja síce vaničku nechcem, ale čo už. Už viem v Hlovoci/ Aladin tuším bol hnedý za 500.- bez vaničky len šporťák a tiež na minibazáre sú 2 hnedé jazdené okolo 300-330 €. A čierny s pieskovým boli niekde aj s vaničkou tiež za 500 €/ 2010 ale ty si chcela hnedý, že.

martuska75
20. máj 2011

@mamazuzu Neviem či ho majú všetci, ja som ho naživo ešte u nikoho nevidela. Mali by ho mať v útorok v NR v Pre deti v červenej 😉 tak si pôjdem omrknúť. Malá bude mať 5 mesiacov musím to už začať riešiť. Takže ty ako kočík odporúčaš, že?! Ešte ma lákal aj ten pieskový. Inak čierne kočíky ma neberú ale tu je toľko doplnkov že som to chcela dokombinovať možno s ružovou, zelenou alebo striebornou ani vybrať si neviem. 🙂