Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

zuzik311
21. júl 2013

kočky ako sa polohuje sportova cast?

zuzik311
21. júl 2013

este mam jednu otazku od kedy mozem pouzivat sportiak? narodili sme sa 24/2/2013 je to este skoro?

startule
21. júl 2013

@zuzik311 v zádu na zádech je taková černá spona. Tu zatáhneš kousek nahoru a zádovku směrem dolů.

Do sporťáku jsem malou dávala v osmi měsících. Ale v podstatě můžete kolem půl roku.

ifkael
21. júl 2013

Neviete, ci sa da kupit ina farba- potah, sportoveho kocika brio go?

martuska75
21. júl 2013

@ifkael aká iná ? 😀

startule
21. júl 2013

@ifkael potah jako takovy asi ne.jedine si nechat usit boudu a vlozku do kocarku.porad ale ta puvodni v sedaci casti zustava

ifkael
21. júl 2013

@martuska75 tak uz mam info, da sa kupit inej farby sedacka...normalne v obchode. super!

ifkael
22. júl 2013

nemate prosim fotky, vacsie dieta v briu? syn ma 2 roky aj dva mesiace, 15kg a cca 95cm.. mam moznost ho kupit teraz a povozit ho ked treba tak dva krat do mesiaca.. a nechala by som ho pre babo potom - dokupim len vanicku.
kupovat nejake rozhrkane golfky za 200€ sa mi nechce ked by som mala vybaveny aj kocik pre babo tymto.

martuska75
22. júl 2013

@ifkael podľa mňa najlepšie vyskúšať. nemáš nejaké Brio v okolí? Ja som mala pocit že malá mala už neskôr dosť blízko nad hlavou búdičku. Ide aj o to koľko chodíte kočíkom a kam, či tam ešte spáva.... Ja som už neskôr viac využila golfky, aj ked Brio je Brio 😉 Nejazdí sa s nimi samozrejme tak super ako predtým s Briom, ale ak je to len na rýchlovku do auta pre istotu ... Dajú sa kúpiť aj nejaké slušnejšie a odložiť pre bábo na neskôr.

olimon
22. júl 2013

@ifkael kuk do môjho fotoblogu, mám tam dcéru v briu. Ak chces, môžem ešte nejake pohladat fotky...

olimon
22. júl 2013

@ifkael prosím Ta, a koľko stoji ten náhradný poťah na Brio? Je to komplet aj zo strieskou? Ďakujem.

ifkael
22. júl 2013

@olimon dakujem ;)

150€ cela sedacka vraj.. Kedze potah sa neda dat dole - tak myslim ze to je cela sedacka ;)

olimon
22. júl 2013

@ifkael poťah sa da dat dole. Je to pracné, potrebuješ na to náradie, ale ide dole. V ktorej predajni si sa pytala? Pred nejakým časom tu jedna babenka predávala sivy poťah na Brio. Bol to len poťah bez ramu.

ifkael
22. júl 2013

Info z aladdinu

ifkael
22. júl 2013

Mne pisal - cela sedacka

olimon
22. júl 2013

@ifkael skús sa popytat aj v bambini. Tam su zatazeny na Brio, alebo aj v babymarkete. A chcela by si len poťah alebo aj s ramom...?

ifkael
22. júl 2013

@olimon ja mam aladdin osvedceny. asi aj sedacku... ja to taaaaaaaaaaak nemam rada prezliekat potahy 😅

borrasca81
23. júl 2013

Dobrý den, chci se zeptat těch co už kočárek mají, má sklony se nějak rozvyklávat? A dá se složit sporťák i když je nasazen čelem ke mě? A takže potah se nedá snadno sundat aby se vypral, ale musí se nějak odmontovat? I ze stříšky? A má látka sklony se zašpinit? Děkuji za odpověď 🙂

olimon
23. júl 2013

@ifkael 🙂 to áno, jednoduchšie je prekliknut sedacku aj s ramom, ako to montovat 🙂

olimon
23. júl 2013

@borrasca81 ahoj, konštrukcia sa nerozkyve, ale po čase začne vŕzgať, stačí dobre premazat. Poťah výrobca neodporúča prať, ale cistit len vlhkou handričkou. Strieska sa da dat jednoducho dole a vymenit sa farebnu, hocijaku, ci už originál alebo situ na mieru.
Sedacka sa da nasadit do oboch smerov a aj zložiť kocik sa da ked je sedacka v oboch smeroch.
Ja som mala cokoladovo hnedy a mal skolny sa zaspinit ☹
A po roku používania sa začne trhat ručka, kde sa kocik drží. Niekomu aj skôr, našťastie to predajca vyreklamuje.

borrasca81
23. júl 2013

Děkuji, kde se shání ty barevné stříšky? A má tu někdo zkušenosti s poruchou aretací předních koleček, kolik stála oprava, a rozbité polohování zádíček, na kolik vyšla oprava? A madlo u dítěte se nějak polohuje? Nebo se prostě zacvakne a víc se s ním nehýbe?

olimon
23. júl 2013

@borrasca81 striesky sa daju kúpiť originál alebo dat usit. Na mmb cz je pani Monika a Ta sije striesky na Brio, kuk moj album.
Ak Ti blbne aretace predných koliesok, skús ich vybrať, vyčistiť brzdovym cisticom a premazat vazelinou.
Ostatne zavady musíš riešiť s predajcom. Ak máš zlomene to polohovanie, objednanú Ti to v danej predajni, mne všetky reklamácie robili zadarmo.
Madlo sa len zacvakne, da sa sklopiť úplne k nohám, ale nevidím tam žiaden význam resp využitie 🙂

borrasca81
24. júl 2013

Děkuji za odpověď, Já mám možnost koupit ojetý Brio Go za 2500Kč i s hlubokou korbičkou, paní na něm má ale závady, že nedrží aretace, je prasklá ta přezka na polohování a madlo nedrží zacvaknuté a volně se pohybuje nahoru a dolu. Je používaný 3 roky a já už drahý nový kočár nechci, spálila jsem se s Teutonii a už víckrát nikdy, vyhozené peníze...tak proto se ptám, jestli se mi vyplatí ho nechat opravit.

borrasca81
24. júl 2013

A ještě mi prosím písněte vy co ho máte, zda využíváte aretaci předních koleček např. v terénu nebo ve sněhu?

ifkael
24. júl 2013

@borrasca81 taku haraburdu nekupuj pokazenu

martuska75
24. júl 2013

@borrasca81 čo sa týka artácie kolies - tak to som skoro nepoužila, ale zase je to asi na zvyku. Ale to polohovanie vidím ako problém aj to madlo. Najlepšie si možno zavolať do nejakého servisu kolko by stála oprava aby sa ti to potom extra nepredražilo na opravách. Za kočík dáš síce cca 100 eur ale pravdepodobne ďalšiu stovku za novú sedačku lebo lacnejšie ti ju podľa mňa neopravia. Okolo 300 stovák už kúpiš jazdený v top stave. Treba si to prepočítať. Možno sa aj oplatí, možno ani nie.

jul11
24. júl 2013

Kamoska ma taky kocik a tie predne kolieska su teda dost male a chodit s nimi po nasich chodnikoch aleb vyjst na obrubnik je problem.

pinonka3
24. júl 2013

Holky,jak moc vhodný je do terénu prosím? A nebyla by nějaká ochotná maminka,co by dala fota nebo mi poslala na mail ,kočárek v "akci"? Jen jsem chtěla vidět,jak vypadá u postavy🙂 Díky moc!

martuska75
24. júl 2013

@jul11 no to sa čudujem. Si ho skúšala? Neviem aký by to musel byť terén aby ho brio nezvládlo. Ani tomu obrubníku celkom nerozumiem, lebo predsa pri výjazde na obrubník predné kolieska dvíhaš nad terén, nie?

borrasca81
24. júl 2013

No tak se servisem jsem to řešila, pán byl pěkně protivný, nejdřív psal částky náhradních dílů, pak odpovídal jako politik, že si nemám kupovat ojetý kočárek a když jsem mu napsala, že na to jsem se ho neptala, že mě zajímá zda to opraví nebo ne, tak mi napsal, že staré kočárky neopravují z důvodu nedostatku náhradních dílů, takže pokud vám skončí záruka, tak jakmile se něco rozbije, tak ho můžete vyhodit a za docela velkou sumu si koupit nový kočárek. To je teda síla, to mě odrazuje od Brio Go i kdybych si chtěla koupit nový 🤐 😒