Kočík Brio go. Máte zkušenosti? Na co si dát pozor?

dorotkaa
28. feb 2009

Ahojte mamicky a buduce mamicky, mate niektora skusenost s kočíkom brio go? Resp. co si o nom myslite? Ja zacinam pomaly vyberat kočík, ale kedže čakám svoje prvé baby, nemám zatiaľ žiadne skúsenosti, na čo pri vybere kočíka myslieť, čo je dôležité alebo naopak nie je podstatne.

ichbinich
18. aug 2010

@ziza55:
Origos podlozku nemam. Rozmyslala som nad nou, ale neviem. Mozno si ju kupim, ked bude chladnejsie. Teraz v horku mam hladku bielu plienku ako "plachtu", aby sa mi nepotil.
Podla mna k tej zltej pojde hocijaka farba. Ja mam modre Brio a zltu deku... tak skus modru deku k tvojmu zltemu Briu 😉 Bude zdaleka vidno, ze ten kocik je svedsky 😀
Ja mam aj jednu peknu cokoladovu deku, podla mna k tej zltej by nieco take tiez slo. Aj tie original Brio deky s tym "slnieckovym" logom sa mi pacia, najviac asi ta cervena. S tou zltou si treba vyskusat, aby tie oddtiene pekne pasovali a nebili sa. Vyskusaj si priamo v obchode alebo si pockaj, kym ti kociar pride. Potom si vezmi napr. ten "nanoznik" z vanicky ako vzorku a chod si pohladat deku.

ziza55
18. aug 2010

@ichbinich jasne ...dakujem za rdu...a este som sa chcela spytat pocula som ze ten nanoznik z vanicky pasuje aj na sportovu cast?je to pravda?a skusim nieco pospekulovat stymi dekami 🙂 ...a co sa tyka tych podloziek som pozerala album janavi a nechala si peknu podlozku usit do sportaku tu bielociernu...len sa bojim ze ked je to bavlna a maly tam nieco vyleje...tak to zafarbi tu sedaciu cast kocika...hm

ichbinich
18. aug 2010

@ziza55:
To ma nenapadlo skusat, ci ten nanoznik pasuje... Neviem, navyse ten nanoznik z vanicky je len taky kryt. A na tu sportovu cast potrebujes vacsiu plochu, ak sa dobre rozumieme 😉 Navyse na vanicke je k nanozniku pasujuci nasity suchy zips, aby sa to malo kde zachytit. Ten na sportovej casti nie je... Musela by si rozopnut striesku, aby si mala kusok sucheho zipsu k dispozicii. Mozno sa myslel fusak/spacak. Ten pasuje aj do vanicky aj do sportaku. Ma dokonca "diery" na pasy/popruhy zo sportaku. A tiez take protismykove gumene pasy. Ale este som to neskusala. Fusak som mala iba vo vanicke, ked dorastol do sportaku, uz bolo teplo 😉 Nanoznik si asi kupim Emitex univerzalny, zevraj pasuje. Alebo mozno iny, podla toho, ktory sa mi bude pacit.
Co sa tyka toho zafarbenia - skus tu podlozku najprv oprat a uvidis, ci bude farbit. Alebo poziadaj tu pani, co to sije, aby pouzila latku, ktora nefarbi. Priapdne nech ti spodnu cast podsije nepremokavym materialom... Neviem, ona ako profik na sitie ti najlepsie poradi. A bude aj vediet, co jej povedali zakaznicky, predpokladam 😉

ziza55
18. aug 2010

@ichbinich a ty mas aku farbu toho vajicka?ja som povodne objednala hnedu...a potom som to zmenila na sedu...xixi...kurnik ja som taka nerozhodna 🙂 dufam ze som spravila dobre

ichbinich
19. aug 2010

@ziza55:
Ja mam biely ram a modru vanicku a modry sportak, ale cervene vajicko (ked som kupovala, bolo na vyber cervene, sede a cierne).
Ale teraz v lete mam na tom cervenom vajicku aj tak Emitex potah zlty, lebo sa tam hrozne potil, tak aby mal kontakt na bavlnu a nie tu umelinu mam ten potah.
Tu hnedu som v reali nikdy nevidela, tak neviem. Ale seda ide ku vsetkemu. No a o nerozhodnosti by sme sa mohli dlhsie porozpravat 😉 😀

tanaja
21. aug 2010

Ahoj Denis funguje to!! WD 40 je na nase kolieska ako usity!!
ziza, no podlozku som kupovala aj ja emitex,oni maju aj fusaky a celkom to sedi na vsetky tipy kocarov. my mame hnedy,tak som kupila zltu podlozku,tak do zlteho sa hodi aj cierna, ruzova....podla toho co cakas. ale najlepsie je vyskusat si to priamo tam 🙂

ziza55
22. aug 2010

@tanaja ahaa..a kolko stala ta podlozka a kde si ju kupila?jejda cmviac sa blizi den ked si mame ist pre to zlte brio..tymviac sa bojim...my sme ho vlastne ani nazivo nevideli...v predajniach maju vacsinou tie hnede vystavene...ty si videla nazivo to zlte?dufam ze nebudem v soku 🙂 a co myslis tie musky?budu ho obletovat?alebo o nic viac ako ostatne ine kociky

denis19
23. aug 2010

@ziza55 já videla žluté brio go v šporťáku a bylo to super...no mušky budou asi vuči vám akčnejší,ale každá barva má neco 🙂 bude se vám určo líbit!!!!!
@tanaja a kam jsi teda aplikovala to wédéčko 🙂 a kolik asi???

tanaja
23. aug 2010

Cau Denis, tak strekla som raz do loziska a raz ...ked som vybrala koleso,tak je tam taka mala dierka,asi je tam nejaka mini skrutka,tak tam som raz strekla.....proste do kazdej dierky 😀 ale bacha na oci 😀
ziza, tak to si uz nepamatam kolko stala. ale v podstate skoro nic, oproti original podlozke na brio. no, mne sa take leskle ani nepacia. znacka emitex je dobra alternativa, maju vselijake doplnky ku kocikom, urcite si to ale vyskusaj nez to kupis. farieb maju neurekom.

denis19
27. aug 2010

tanaja..tak mne to zázrakem ustalo, to vrzganie, tak zatím nechám wédéčko v šuplíčku...jak jsi jinak s briem spokojená? bydlíš ve meste či na vsi?

lulii
27. aug 2010

Ahoj holky,
taky by mě zajímal názor na Brio zase po delší době. Objevil se nějaký problém, nebo vás na něm něco překvapilo? A ještě bych ráda věděla, jak se vám polohují ty zádíčka na sporťáku tím "páskem".

lulii
1. sep 2010

Holky briačky, tak co je s váma? Nebo už nikdo nemá brio go? 🙂 Nějaký nový poznatky po delší době používání? A taky by mě zajímalo, jestli se na černou barvu sporťáku chytají nečistoty, jako chlupy,........a jestli je to vidět? Protože jestli jo, tak bych asi šla do šedé. A nemáte někdo fotky s univerzálním nánožníkem, teda jestli jste si ho některá dokupovala.

miska1981
1. sep 2010

tak ja mam brio cierny, ale zatial pouzivame len vanicku. je pravda, ze sa tam dost chyta prach, treba castejsie cistit, ja mam taky valcek co sa pouziva napr. na kabaty a zatial v poho.
zatial som velmi spokojna, super je, ze ma velky priestor dole, ked idem na nakup cely nakup si tam mozem dat, bundu, dazdnik, proste super, ze nemusim nic v rukach niest.

lulii
1. sep 2010

@miska1981 děkuju za info 🙂 A co ty kolečka, nezasekávají se ti? A budeš nějak na zimu řešit ten nánožník? Jo a jaký budeš mít na zimu fusak? To je otázek viď? 😀 A to si ještě určitě na něco vzpomenu 😀 😀

ichbinich
2. sep 2010

@lulii:
Nove poznatky? Tu su 😉
- ked je maly otoceny v smere jazdy, teda odo mna, tak sa mu to straaasne paci a cely cas sa vytesuje, ze tolko toho vidi. Tym padom na spanok ani nepomysli... 🙄
- ale v smere jazdy trochu vadi prebalovacia taska, ked sa sklopi opierka do lahu. Ale kedze aj tak nechce spat, tak ho necham vzpriameneho. Pripadne zase tocim, ked je unaveny.
- polohovanie pasmi je celkom ok. Neviem, ake to je na inych kociaroch a na ten kociar, ktory mala kamoska, ked som jej strazila deti, sa nepamatam. Ja by som si priala polohovanie od 90° do 180°, teda od uplneho sedu do uplneho lahu. Ale moj maly s tym problem nema, takze v pohode.
Ja mam modre Brio a jedine flaky su od piskot 😀 Vlnky a pod. sa nechytaju.
Nanoznik este nemam, zevraj pasuje Emitex. Fusak mam original shiny silver 😎 a ten pasuje aj do sportaku.

miska1981
2. sep 2010

@lulii koliecka sa mi chvalabohu nezasekavaju, ide lahko, tlacim ho jednou rukou a druhou napr.telefonujem 🙂
nanoznik este neviem asi ten od emitexu ten by mal pasovat.
fusak akurat riesim, vyberam si medzi emitexom tym najnovsim exclusive co su vlastne dva v jednom alebo combi 2010.

lulii
2. sep 2010

Holky, tak to byly opravdu vyčerpávající odpovědi, moc vám za ně děkuju 🙂 Já ho dneska byla obhlídnout zase v obchodě, no můžu říct, že tak, jak jsem váhala nad teutonií cosmo a briem go, tak je to jednoznačný. Brio je opravdu lehoučký, krásně se s ním manipuluje, a hlavně je to srdcovka 😀 Takže já už nad kočárkama nemusím přemýšlet.

Jo jediný, co mi moc nešlo, tak právě to polohování zádíček, ale jde asi jen o "grif" 😉

Tak kdyžtak zase písněte, jestli se něco nezměnilo, neobjevily se poruchy,.......Moc díky

beruskanula
7. sep 2010

hojky.... uz nejakou dobu s kocarkem jezdime 🙂 a parada 🙂

vcera dokonce i tchyne chvalila jeho jizdni vlastnosti 🙂 🙂

samo se najdou taci, co kritizuji.... ze kolecka nemaji vzorek- a podaj to tim stylem, ze je, vy uz ty kolecka mate sjety, jo? 🙄 , pak ze je kocarek-korbicka uzkej a kratkej 😅 😕 , no mame cernej, a ten ubira a celkove, kdyz jsou tady zvykli na ty mohutny, tezky kocarky typu takko, babyactivebreaker, co vypadaj velce, ale maj jen mohutnej podvozek, ze 😅 🙄

my jsme s kocarkem spokojeni 🙂 a snad i nadale budeme 🙂

sunset
7. sep 2010

beruskanula, je nadherny! Vyzera vazne luxusne! my uvazujeme tiez o tejto farebnej kombinacii. Len sa chcem spytat, ci sa ta biela konstrukcia neoskiera. Diky

beruskanula
7. sep 2010

@sunset : kocarek mame zatim "chvilku", ale nebojime se toho, kdyztak se veme bila barva 😀

jj, vypada fakt luxusne... kdyz nekde projedeme, tak ned na ansem meste vsici cumi 😅 😝

denis19
7. sep 2010

@sunset no my máme také bílou konstrukci,používáme 4 mesíce a dosti intenzivne a zatím žádný škrábanec a také každý čučí 😝
já bych jen na naše podmínky prijala vetší prední kolečka,ale vedela jsem do čeho jdu, tak jsem nadmíru spokojená 🙂

beruskanula
7. sep 2010

@denis19 : at cuci 😀

denis19
7. sep 2010

@beruskanula jo jo presne tak. Já se už teším na sporťák, už jsme o víkendu v nem po byte vozili malou a čučela jako divá co se to deje 😀

sunset
7. sep 2010

beruskanula a denis19 : tak to je skvela sprava 😀 manzel je nakloneny skor hnedej na ciernom podvozku, tak sa ho snazim presvedcit 🙂
denis19: v akom terene jazdis? mna tiez trochu kolecka odradzali, ale vraj je zase dobre odpruzeny.

beruskanula
7. sep 2010

@denis19 : no ja doufam, ze zimu zvladneme jeste v korbicce 😅 😀

jinka se samo na sportak taky tesim 🙂

ale je to prca... jak se lidi, kdyz kolem nich projdeme snazi rychle precist nazev 😀

beruskanula
7. sep 2010

@sunset : my jsme puvodne taky chteli hnedy na cernym podvozku, ale nakonec jsme vzali tenhle- neni tak tmavy a vypada fakt super 🙂 a hlavne bilej podvozek se jen tak nevidi 😀

sunset
7. sep 2010

@beruskanula 🙂 hej ja tiez chcem aby bol zivsi, ten hnedy vyzera trochu smutne. na zimu kupim cerveny fusak, kedze mame dievcatko a je to 🙂

denis19
7. sep 2010

@sunset no já jezdím na klasickém sídlišti u lesa, kde se nikdo nestará o chodníky a tak je to samá jama a to je na ty kolečka trochu náročnejší,ale co to tak okoukávám u jiných maminke, také to nemají jednoduché a mají treba velké nafukovací kolečka, tak to je jedno a určite bych šla do bílé konstrukce, ten hnedý s černou je takový smutný zbytečne,ne?To v tom lese je dnad i lepší,jako ježdení 😀

sunset
7. sep 2010

@denis19 my byvame zase na sidlisku za mestom pri poli a chodniky tiez vselijake, ale myslim, ze tie hrboly su citit aj s vacsimi kolieskami. takze biela konstrukcia je rozhodnuta 😀 tesiiim sa!

beruskanula
7. sep 2010

my tu mame taky vselijaky chodniky a jde to 🙂