Kočík Bugaboo. Máte ho odskúšaný?

cicushka
3. máj 2007

Prosim, mate niekto odskusany tento kocik. Povodne som bola rozhodnuta pre Quinny Buzz, ale ked som si tento dokladne na internete prestudovala, velmi ma ocaril. Preto by som este rada pocula nazor mamiciek alebo oteckov, ktory ho maju. Dakujem za pomoc pri rozhodovani.

danulik
22. apr 2008

na sportaku je to ok, ale na vanicke mi to dost vadi 😖 tak snad sa s tym da nieco robit 🙂
ten denim je fakt pekny, ale chcem ho ist pozriet este nazivo.. a neboj, hadam sa neprestanu vyrabat 😉

cicushka
autor
22. apr 2008

danulik) musi sa dat. Vsak aj na tej sportovej casti by ti to prekazali pri vkladani a vyberani dietatka. Takze som si na 100 pero presvedcena, ze sa da.

inac kukala som nazivo ten bugaboo bee a fakt som sklamana..aky je mrnavy a uzulinky ten kocik 😔

Ella1) neboj...budu este aj dalsie kociky 😀

ella1
22. apr 2008

ja nechcem dalšie,ja chcem cameleon! 😀
bee sa mi moc nepáči,je moc malý.... ☹
mi pripadá,že idete niekam na výlet a ked budete dlhšie chodiť,aby sme nemuseli nosiť dieťa na rukách,tak použijeme bee.

amia
22. apr 2008

ahojte, danulik da sa madlo dat von, my denim mame uz doma 😀 😀 😀 a je naozaj kraaasny a vytesujeme sa 😀

danulik
22. apr 2008

kocky - dakujem vam, ste zlate 😉

amia - kde ste ho kupovali? a ako je to s autosedackou? treba tam aj adapter, vsak?

amia
22. apr 2008

kupovala som ho tak v obchode pre deti v BA. na autosedacku sa musia prikupit adaptery, stoja cca 1400sk, co viem ja tak sa da dat na ne autosedacka maxi cosi.

danulik
22. apr 2008

amia - vdaka 🙂
aj ja sa tam chystam ist pozriet, lebo u nas ho nemaju a rozhodujeme sa medzi concord neo a tymto, takze uvidime..

ella1
22. apr 2008

ano maxi-cosi alebo už je originál autosedačka bugaboo.aspoň na annaviktorie.cz ju už majú.

amia
22. apr 2008

danul oni ho tam nemaju to sa musi objednat, daju sa tam vidiet len farebne verzie. najlepsie si tam zavolat aby si sa neprehnala zbytocne 😎

danulik
22. apr 2008

amia - dik za varovanie, radsej tam teda zavolam 😉

saudi
22. apr 2008

amia - a kolko trvalo kym ti ten kocik dodali? denim si si vybrala len na zaklade obrazku, alebo si ho vopred niekde videla? ja som zatial na Denim nikde nenarazila. prave maturujem aku fareb. kombinaciu si vybrat. nemas nahodou zalozeny album aj s fotkou kocika? alebo, nebola by si ochotna nejake foto zaslat na mail? 🙂

albireo
24. apr 2008

bugaboo cameleon zvazujeme , cez vikend sa nanho pojdeme pozriet do obchodu. je pravda, ze cena je vysoka,ale chceli by sme lahko skladny, konvertibilny kocik. kazdy z nas ma inu vysku a tak sa mi pozdava aj moznost nastavenia rucky. mam par otazok pre kocky ,co kocik maju a pouzivaju: existuje moznost hojdania, teda su kolieska nejakym sposobom odpruzene?
ako sa sprava kocik v terene? u nas budu napr. caste vychadzky na plaz a mimo mesta realitou....,ako dlho je mozne pouzivat korbicku na lezanie? tzn. do kolkych mesiacov sa tam dieta zmesti? ak ho pouzivate aktivne , v akom technickom stave je podvozok, naklikavaci mechanizmus po cca 11-13 mesiacoch?

vlastovka
28. apr 2008

albireo, pokusím se odpovědět na tvoje otázky:

* v terénu jsem s kočárkem neměla žádný problém. Nedá se s ním jezdit všude, ale to s žádným kočárkem. Prostě polní cesty a tak nejsou problém... No, na pláži se asi nejezdí dobře s žádným kočárkem. Ten písek to hodně brzdí a tak je to namáhavé. Rozhodně se to dá jedině na dvou kolech - na těch zadních. Ale to bych zase viděla tak, že je to stejné se všemi kočárky. Nevím, jak si to představuješ, ale po pláži bych jela tak akorát na místo, kde si chci lehnout, ne na nějaké výlety. To už jsem radši dala Elenku do šátku.

* přední kolečka jsou odpružená. Co se týče hojdania, tak jsem Elenku utěšovala tak, že jsem ji houpala hlavně na zadních kolech, za jízdy i při stání. Jinak se mi spíš osvědčilo houpat kočárek do strany nebo jezdit s kočárkem dopředu a dozadu rychle po sobě. Ale však to si můžeš vyzkoušet v obchodě, jestli ti to tak bude stačit. Nám stačilo.

* hlubokou korbičku jsme používali skoro do devátého měsíce. A to je Elenka dlouhé děvčátko. V osmi měsících měla 73cm, což je dost. Pak už se stejně chtěla spíš dívat ven, takže chtěla do sporťáku, aby měla přehled. Ale to je všechno zase individuální. Záleží na délce děťátka, na tom, jak bude spokojené v hlubokém, jestli bude teplo nebo zima... Ale můžu říct, že je to jeden z nejdelších kočárků.

* kočárek používáme denně, jezdíme cestou necestou, skládáme, rozkládáme, letadlo... atd. Takže docela slušná zátěž. Podvozek i vše ostatní je stále v perfektním technickém stavu. Elenka má teď deset měsíců, takže tak dlouho jej používáme.

No, doporučuji ti, abys šla do obchodu a tam si s kočárkem pořádně projela a ozkoušela vše, co tě zajímá.

Jo a jinak madlo se dá jednoduše oddělat. U hlubokého lůžka mi na něm vadilo, že jsem přes něj skoro neviděla na Elenku, ale zase se za něj dá korbička výborně nosit. A taky jsem ho využívala tak, že jsem ho zavěsila na lana a tak jsem udělala z kočárku houpačku-kolébku a Elence se v kočárku i doma pěkně usínalo (třeba dopolední spaní a tak). U sporťáku se za madlo Elenka pořád drží 🙂 .

ivosh
28. apr 2008

Zdravím dámy! Moje těhotná manželka je (nebo spíše byla 😀 ) z toho kočáru úplně odrovnaná a snaží (nebo spíše snažila 😀 ) se mě přesvědčit o jeho koupi. Povinně jsem si musel přečíst pochvalné diskuze na netu, protože když na mě vybalila cenu, tak jsem šel do kolen. Viděl jsem ho následně i v reálu. Nelenil jsem a kouknul i na You Tube.
Bydlíme na vesnici a asi si umíte představit naše cesty. Jsou rozmlácené nebo žádné. Nechci, aby tam dítě nadskakovalo jak na kozlíku. V krámě jsme byli se známou, co má mimino asi osmikilové. Na uzvednutí to těžký nebylo, ale jinak mi to přišlo takový humpolácký, umělý, drkotavý, děravý.. prostě takový na ozdobu. 😖

Stránky prodejců vesměs šílený, než jsem se dozvěděl podstatný informace, musel jsem projít stupidní a nicneříkající řeči o designu, exlkluzivitě, barvách, inovacích, moderních rodičích atd. V té vaší debatě mi pro změnu přecházel zrak z výrazů jako tuctovky, ježdění mezi regály, věc prestize, celebrity, najlepsejsi zo vsetkych paradnych kocikov, barevné kominace, design, imageovka a tak dále.

Dovolím si přispět svým kouskem do mlýna:

1) Kupuju kočár pro dítě, ne pro image.
2) Pokud chci koupit kočár do terénu, tak nemůžu koupit kočár s malýma tenkýma kolečkama. To jsou fyzikální zákony.
3) Pokud budu vozit dítě v terénu, tak potřebuju, aby byl dobře odpružený, měl velká všechna 4 kolečka (ne jen 2).
4) Korbička je celkem dlouhá, dítě se tam vejde. Ale taky má být polohovatelná, protože dítě tak v 6 měsících bude chtít být zvedlý a koukat ven. Budeš ho pak muset cpát do sporťáku, který vypadá trochu jak japonka (= v tom se na stavbě vozil beton) nebo možná spíš prohlý žehlící prkno. Nemá žádný pořádný krytí, nelze polohovat, má malou stříšku, fouká do něj... Když bude špatný počasí (slunce, vítr, déšť..), tak co...
5) Zkus si připravit, co si vezmeš s sebou na výlet.. Plíny, deku, jídlo, pití, pláštěnky, nákup.. sem se nic nevejde, do košíku je hrozný přístup.. Pokud budeš všude jezdit autem, tak to neřeš.
6) Je celkem lehký, takže na nějaké to nakládání do MHD to ujde, do schodů to vyneseš. Pokud ti nejde o nic jiného a máš na to, tak do něj jdi. Ale připrav se, že i tak budeš mít co dělat.. nemá to tvar jako nákupní taška. Zas si uvědom, že se to musí někde projevit. Proč má 9 nebo 10 kilo? Nejde jen o materiály.. Dost věcí tam jednoduše chybí. Všechno od podvozku po korbu je malinký, úzký, tenký.. trocha látečky na boudu atd.. Prostě snížit váhu, jak se dá. Nemůže být skvělý zároveň do města, zároveň do terénu, být bytelný, pohodlný, praktický a vážit při tom minimum.. to si odporuje. To se ani nemusí vysvětlovat, stačí se kouknout na jakékoliv stránky. Je to prdítko.
7) Když vybírám kočár, tak od firmy, která se výrobou kočárů zabývá řadu let nebo desítek let, má zkušenosti a ne nějaký módní výstřelek, který je drahý a se kterým se budu předvádět. Bugaboo je kočárek na ozdobu. Jestli jseš na moderní extravagantní věci, nábytek, oblečení, tak ti do toho tenhle kočárek zapadne. Jinak jsou na trhu kočáry, který zvládnou terén daleko líp a jsou kvalitní a hlavně při jízdě pro dítě daleko pohodlnější a praktičtější.
8) Bugaboo je předražený.

Ženský nosej v zimě krátký bundy i kalhoty, záda holý.. Šílená móda dorazila i na kočáry, otázka času je, kdy dorazí i na mimina. A to bude tehdy, až nějaký zlatokop něco podobnýho vyrobí. 😉

Tak abych to zakončil. Manželka má smůlu. 😀 V těhotenství s ní mávají hormony, tak blbne. Někdo jí musí usměrňovat. Upozorňuji, že čekáme druhý mimino.. na první jsme koupili těžký kočárek. Neskladný, bolely z něho ruce. Poučili jsme se z chyb a máme už nějakou praxi. 😉 Ale jeden extrém nebudem řešit jiným extrémem. Tudíž jsem rozhodl (a manželka nakonec souhlasí), že koupíme Inglesinu Magnum na houpacím podvozku. Mají ještě nehoupací s umělými koly, ale to je k ničemu. V Dětském ráji na Žižkově mají ve slevě pěkný zelený. Cena je rozumná.
http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/...

Takže ženský, vemte rozum do hrsti a kupte něco pořádnýho, výběr je ohromný 😉 Ivoš

ivosh
28. apr 2008

K tomu ježdění po pláži..

https://www.youtube.com/watch?v=T6Ac2ywjen8


Koukni, jak jde pán nahrbenej a předkloněnej.. jako když má naděláno v gatích. Evidentně má co dělat. A to proto, že kočár má vepředu malý kolečka, který kladou odpor a rukojeť není za kočárem, ale nad kočárem. Auto taky roztlačuju za zadek a ne za střechu. Takže daleko lepší jsou rukojeti kloubové, které jsou polohovatelné horizontálně (ne jen nahoru a dolu). S touhle rukojetí se daleko víc nadřeš a kočár ztěžkne, hlavně když ho budeš chtít přizvednout. Zkus si to u různých kočárů napolohovat v krámě, i když s mimčem je to citelnější. V krámě to není tak úplně poznat. Taky si všimni, jak to okopáváš nebo neokopáváš, když jdeš.
Jediný, co je vedlo k tomu, aby jedny kolečka byly menší a jedny větší, je snížení váhy. čím menší kolečka, tím hůř se pojede. Proto se už nejezdí na kostitřasech, proto terénní auta mají všechna 4 kola velká. Logicky. Víc už si dovolit nemohli, protože pak by ten kočár byl použitelný maximálně na rovný městský chodníky. I když se to otočí velkýma napřed, tak ty malý stejně budou vadit, zapadat, brzdit...

ella1
28. apr 2008

nemáš pravdu a to už len z jedného dôvodu: si chlap 😀
ale vážne:mohol by to byť neviem aký kočík,ale pokiaľ by ľudia neboli spokjný s ním,tak by si ho toľko nekupovali.
-je ľahký-skús trepať po schodoch 15 kg kočík s dieťaťom! a každý kočík musíš držať tým iným spôsobom,nie ako tašku.
my nekupujeme kočík kvôli imidžu!
-terén-tak to ťa chcem vidieť,ako pôjdeš s tou inglesinou po pláži!
-ukáž mi kočík,čo má polohovateľnú vaničku!
-šporťák-dá sa polohovať,a ked prší existujú pláštenky!
-košík-už ťa vidím ako nosíš veci na výlety v košíku!sa zamysli,že ani do iného košíka nemôžeš napchať 20 kg!
-dalšia vec-bugaboo nevyrába kočíky rok ani dva!

a bugaboo má možnosť vymeniť malé kolieska za veľké,tak chod kritizovať niekde,kde o to niekto stojí....
uvidíme ako budeš spokojný so svojim kočíkom,ktorý je len do 2-och rokov..........

asi by nedostal od pediatrov cenu,keby to bol taký hrozný kočík ako píšeš.....naštuduj si anatomiu+skúsenosti mamičiek a potom môžeš mudrovať.

albireo
28. apr 2008

dik za postrehy Ivosh...
co dodat...nespominam si ,ze by som v svojom prispevku na prvom mieste vychvalovala design alebo sa chcela sa chcela predvadzat po meste s extravagantnym kocikom hoc za cenu, ze bude nanic🙂

Chapem tvoj nazor, je pravda ,ze tehotne zeny vnimaju vela veci inak a rozhoduju sa podla inych kriterii ako za"normalneho stavu" eg. ja som si este pred par tyzdnami myslela, ze po Novom roku pojdeme objavovat juhovychodnu Aziu a ani vo sne by ma nenapadlo,ze miesto Lonely Planet a leteniek budem kupovat knihy typu:" ahoj ,tati" a vyberat kocik.
Co ma na Bugaboo zaujalo? V prvom rade, nizka hmotnost. Byvame na piatom poschodi bez vytahu a hoc akykolvek podvozok bude zostavat na prizemi domu( nekradne sa tu),predstava,ze taham hore spiace dieta v X kilovej taske/korbicke ma nenaplna nadsenim.
lahka manipulovatelnost? ano, vacsina supermaketov tu ma rozlohu ako povedzme Billa city v PHA. uzke ulicky medzi regalmi a pod.
auto nemame a neplanujeme vzhladom na vyborne fungujuci system verejnej dopravy. Na tu spominanu plaz sa da autobusom+vlakom odviezt za cca 20 min. S vynimkou 5-6tt nie je more vhodne na kupanie, ale aj zimne prechadzky po piesocnatom pobrezi su fajn.

cicushka
autor
28. apr 2008

ivosh) jasny chlap...hahahaaa musim sa strasne smiat 😀

no ja osobne kupujem kocik pre seba, nie pre dieta 😀 😀

lebo ja ho tlacim, ja ho skladam, ja ho budem zdvihat a "trapit" sa s nim. A pokial kocik presiel vsetkymi testami, ktorymi mal, (cize je pre dieta bezpecny) tak si budem vyberat kocik na zaklade mojich poziadaviek.

je to ako s autom...kazde ta odvezie...aj lacnejsie...aj drahsie. Snad sa nemusim k tym autam viac rozpisovat. Sam si odpovedz na otazku, preco si ludia kupuju drahsie auta.

lula5
29. apr 2008

Ivosh na materskej budes ty ci manzelka? Ak ty tak potom ok, vyberaj si kocik, ktory budes denne tahat, tlacit, zdvihat a bude aj tvojim kazdodennym doplnkom. Ak ale ona, tak to na nu nechaj, bud tak zlaty. Ja keby som nechala vyber kocika na polovicke, tak mam jeden spred 12 rokov co maju jeho rodicia na zahori na chalupe...

iza
29. apr 2008

já teda s ivoshem souhlasímve všech bodech 😉

tilly
30. apr 2008

😀 ivosh supeeer, ale aj tak sa mi bugaboo páči stále viac a viac, najprv sa mi strašne nepáčil, ale teraz som videla videjko s bugaboo bee a chcem hoooo, našťastie nemám mimi a nie som ani tehu, takže ho nemám pre koho kupovať, pre trojročného haranta to nemá význam 😀 😀 😀 😀

inak so všetkým súhlasím, hlavne s bodmi 6,7,8 😉

albireo
30. apr 2008

no este ma napadlo, netusim u akeho kocika nakoniec skoncime ( okrem bugaboo su v zozname Brio a Teutonia)ale vec sa ma tak,ze kocik vyberame spolocne. Chlapi tu bezne kocikuju, chodia s detmi k pediatrovi a pod. mozno preto tu na uliciach vidiet vela tmavych a technicky dobre zvladnutych kocikov, a tak mojho chlapa zaujima ci so svojimi 190cm bude napr. drzadlo v normalnej vyske.
Samozrejme neverim, ze Bugaboo je zazrak medzi kocikmi, urcite ma svoje nedostatky. Mozno to bude naivne prirovnanie, ale ku kupe kociku pristupujem podobne ako ku kupe biku.(bicyklov som uz par vymenila, kocik v zivote nevlastnila)
jazdit sa da na hocicom. na bicykli za 5-30tisic. ak prejdete za rok povedzme 100km po rovine,bicykel nikam netahate(vlak,metro)je vam jedno ako tazky je, ako sa s nim naraba a v akom stave su brzy,prevody,sedlo a pod. po roku dvoch. ak najazdite rocne 2500km, obcas idete do terenu, date si sakra pozor,aby prevody boli presne, bicykel lahky a vobec,aby vam sedel.

tilly
30. apr 2008

albireo, aj môj manžel sa ku každému kočíku staval veľmi technicky a posudzoval ho hlavne z technického zvládnutia a tak, farby a pod. boli nezaujímavé, on by malého vozil aj v ružovom kočíku 😀 no a z toho jeho skúmania kočíkov mu vyšlo, že nabudúce jedine hartan 😉 a to sme vyskúšali 12 kočíkov + sme nejaké ešte okukovali v obchodoch u kamarátov a tak... teutonia tiež nie je zlá voľba, mala som fun system a solano (to je buginka), fun system je na štýl bugaboo, ale dá sa polohovať, má dobré poťahové materiály a obrovskú striešku, celkovo to bol výborný kočík aj s pružením...

tribitka
30. apr 2008

mne sa tento kočiar velmi páčil, uvažovala som nad ním.... ale potom, čo som bola vo Viedni a každá druhá žena!!! ho mala, pripadalo mi to ako za socíku, všetky deti v jednom type kočiara.... 😀
tak sme ho zavrhli....

petrolejka
30. apr 2008

Tak já si Bugaboo po dvou měsících ježdění s jiným kočárem koupila. Důvodem bylo, že musím kočár vynášet denně do patra (nemáme výtah) a hodně jezdím MHD, což s tím předešlým skončilo tak, že jsem měla odrovnaná záda.
Z Bugaboo jsem nadšená, trošku mě brzdilo, že se mu říká kočárek celebrit, mě tyhle snobárny neberou ... ale pak jsem si v krámě ozkoušela, jak je lehounký, rychle skladný, otočný, přehazovací rukojeť, praktická pláštěnka, perfektně manévruje a zvládá i terén - a bylo rozhodnuto. Zatím jsem s ním maximálně spokojená. Uvátala bych jen větší prostor na nákup, ale je pochopitelné, že když byl konstruován s vizí udělat ho ultralehký a skladný, že nebylo místo pro velký koš. Super je, že se dá všechno vyprat v pračce, takže jednoduchá údržba. Vůbec nemusím řešit, jak někam dojedu, předtím jsem pořád hledala nízkopodlažní spoje, teď jedu kam chci, kklidně ho snesu i s malou vevnitř ze schodů a nemusím si nikomu říkat (a to jsem sama drobek). Korbička je větší než u většiny kočárků, takže tam má malá dost prostoru a určitě vydrží aspoň do půl roku. Na eskalátoru stojím na dvou schodech, kočár bez hnutí drží, žádné držení v polodřepu na dvou kolech.
Jo a drahej je, ale to si myslím o většině kočárů, není to výjimka.
Každý si msí zvážit, co chce, my nejdřív kupovali spíš teréňák kvůli letním výletům, ale častěji jezdím po městě a s Bugaboo je to duper ... a po trávě, hliněné cestě i šutrech jsem už jela s kámoškama a nezdálo se mi, že by Bugaboo terén zvláda hůř nebo v něm malá víc lítala. Není to na hory, ale tam bych stejně s kočárem nejela. A na dovču do letadla bude super, do písku se oddělají ta menší kolečka a vleče se jen se sedačkou za sebou ... Já ho můžu jen doporučit. 😉

petrolejka
30. apr 2008

Jo a Ivoši, nechej ženu, ať si vybere kočárek, který chce ona, však s ním bude muset jezdit roky. Ty Bugaboo nesnášíš, tak Ti na něm všechno připadá blbé včetně prezentace na webu. 🙂
U nás vybíral 1. kočár partnet podle podobných pravidel, jako píšeš Ty a pak sám uznal, když viděl, jak jsem zničená (a to jsem nenadávala, jen funěla jak zvíře), že to byla blbost ... Bugaboo vybral taky on, ale přesně podle mých požadavků - lehký, skladný, velká korbička. 😉

lefika
1. máj 2008

petrolejka, u nas podobne: vybrali sme 1.kocik podla manzelovych strelenych kriterii a dopadlo to tak, ze po par jazdach som dceru nosila v satke, kym sme nekupili druhy 😀 bol to podobny tank ako ta inglesina a este mi strasi v pivnici, nedari sa mi ho predat 😠

ella1
5. máj 2008

tak z tohto som sklamaná 😒
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

to už čo je,takéto kopie?to vôbec môžu?!
hlavná vec ako sa bugaboo nikomu nepáčil a teraz ho všetci napodobňujú.......des!

cicushka
autor
5. máj 2008

ella1)

nerozculuj sa.. 😀 😀 Vela kociek ani netusi, ze si nejaku napodobninu vybrali a paci sa im 😉 A ci to je napodobnenina...alebo nie..to sa neda povedat. Vzdy niekto musel prist s niecim ako prvy.

mne sa tiez stalo, ze som citala reklamu ne nejaky kocik, kde pisali, ze je to prvy kocik s hydraulickym rozkladanim...som sa iba usmiala...ze quinny buzz to mal uz na svojom prvom modeli v r. 2006. 😉

ella1
5. máj 2008

no,áno,ale myslím že ten dizajn mal prvý bugaboo,tuším už od nejakého 98-ho určite.......
videla som už viac takých kočíkov,aj nejaký cosatto,či ako sa to píše.len sa nestačím diviť,ako každý nadával,málo komu sa páči a teraz je toľko kopií a zrazu sa každému páčia..... 😒

ja si raz možno kúpim bugaboo a potom tu už bude chodiť milion kopií,a už nebudem výnimočná 😀 ale nie,len už to bude o ničom.