Kočík Bugaboo. Máte ho odskúšaný?

cicushka
3. máj 2007

Prosim, mate niekto odskusany tento kocik. Povodne som bola rozhodnuta pre Quinny Buzz, ale ked som si tento dokladne na internete prestudovala, velmi ma ocaril. Preto by som este rada pocula nazor mamiciek alebo oteckov, ktory ho maju. Dakujem za pomoc pri rozhodovani.

bebel
26. júl 2010

@darica tak na to si potom kúp quinny zapp xtra, o mesiac bude v predaji aj v Európe, momentálne je dostupný iba v UK...B+ je podľa mňa ako 2. kočík zbytočne veľká investícia.

darica
27. júl 2010

bebel děkuji za tip. Opravdu zvážím. Zdravím.

lodgermaniacka
31. júl 2010

@petrasafr dakujem 🙂 a čo sa tyka tašky mam tam obyčajnu čiernu tašku z DM drogerie, stala 25 eur, ešte niekto odo mna pytal detailnejšiu fotku, ale nenašla som 😒 ale baby o nej asi v každej teme rozpravaju, znama je to taška 😀

lodgermaniacka
31. júl 2010

majitelky cameleona, mam na vas otazku, ako ste prežili zimu s kočíkom? Planujem na neho dať tie predne kolesa do snehu, ide to s nimi vpohode? Predpokladam že nebudu otočne, da sa s kočíkom jazdiť? Začínam už uvažovať čo v zime 😀 byvame sice v ba, tu toho moc nenasneži, ale zvykneme chodiť aj na lyžovačky.

lodgermaniacka
31. júl 2010

aha, ešte niečo, mam fusak lodger, ale tiež som chcela objednať ten origoš do cam, len mi z babyparku nevolali, ci mi ho môzu zaslať, asi skusim popatrať ešte na inych strankach, a na fusak davate ešte deku, alebo ste si dali ušit nanožnik, alebo nič? 😀

zucha
31. júl 2010

@lodgermaniacka zimu v meste som prezila aj bez tych zimnych koliesok. Mas pravdu, nedaju sa otacat, su na pevno, ale je to uplne v pohode. Tie zimne som davala do Tatier do snehu, pripadne v lete do piesku a na skalnaty povrch.. Ale v meste, teda na sidlisku som ich fakt nepouzila ani raz. 😉
Fusaky mam dva. Jeden origos a druhy nejaky iny a vzdy som pod neho davala aj deku, alebo dieta bolo v overale.

lodgermaniacka
31. júl 2010

@zucha dakujem, a v snehu sa išlo s tými velkymi kolesami dobre?
Jasne, maly bude v overale+ fusak, len ked husto sneží tak deka, alebo fusak stačil? Predpriprava, ale nech ma potom nič nezaskočí 😉 😀

zucha
31. júl 2010

@lodgermaniacka uplne dobre to neslo, lebo sa s nim neda tak manipulovat, ako ked su kolieska otacave. Ale urcite sa v snehu s tymi zimnymi chodi lepsie, lebo ak ich nemas, niekedy sa stane, ze sa vdaka tlaku snehu tie otacave pootacaju kadejako a potom to je uplne zle. Takze v snehu urcite zimne, ak nechces nervacit. Do zakruty kocik uz sama pootocis, to je najmenej.
Co sa tyka deky, ja mam stale jednu v kosiku dole a ak treba pouzijem. To sama zistis, ci je dietatu zima, ci nie

lodgermaniacka
31. júl 2010

@zucha jasne, budem ho musieť zdvihať, ked budem chcieť odbočit, ale prežijem to, dufam že tu nebude tolko snehu 😅 a zase ked bude kalamita, nebudem behať po vonku, koniec jula a ja o snehu, ale to ma dnes tak napadlo 😀

bebel
31. júl 2010

@lodgermaniacka ja som ich mala od januára do marca. A potom v horách.
🙂 Dá sa to, len to nie je taký komfort ako v lete. 😉 Dokonca som úspešne prebrodila 40 cm závej na jazerách. 😝
Fusaky a deky mám viaceré.. bgb, bunker lodger, Eisbärchen, rôzne zavinovačky, a deky(od španielskej, cez rúna, štrikované, po bavlneno zamatovú).

lodgermaniacka
31. júl 2010

@bebel s tymi fusakmi a dekami som na tom podobne, akurat ešte chcem tu bgb, aj deku bgb, a nejak si v zime poradime, potešili ste ma, dakujem za skusenosti 😉

petrasafr
31. júl 2010

lodgermaniačka: Taky jsme měli zimní kola jen do největší kalamity, jinak jezdíme ve městě a dalo se to zvládnout i s malými. Zimní fusak máme, minulou zimu jsme jezdili ještě v hluboké korbičce, tak jsme měli ve fusaku ještě jeden slabý fusáček, aby měl malý teplo i od zad. Teď už jsme ve sporťáku a určitě budu dávat do fusaku ještě deku, není tak teplý jako například Lodger nebo Aesthetic a uvažuji, že si nechám od paní na MMB ušít na míru nánožník.

lodgermaniacka
31. júl 2010

@petrasafr o nanožniku som tiež uvažovala, budeme mať na zimu športak a budem spokojnejšia ked bude snežiť na nanožnik a nie priamo na fusak, keby si ma nahodou s nanožníkom predbehla tak potom daj vedieť 😉

petrasafr
1. aug 2010

@lodgermaniacka přesně to si taky myslím. Paní nabízí nánožník buď z šusťákoviny nebo z batohoviny, oboje látky jsou nepromokavé, ta batohovina je taková hodně pevná a tuhá. Taky mi přijde lepší, když bude sněžit na nánožník než na fusak, ten mi přijde, že když bude mokrý, tak v něm bude malému zima.

lodgermaniacka
1. aug 2010

@petrasafr presne, aj ja mam taky pocit, musim popozerat, kto šije aj nanožniky na cameleona, davala som si šiť ešte na predchadzajuci kočík teutonia podložku od pani Mariny z CZ MMB, tak ju asi poprosim 🙂

petrasafr
1. aug 2010

@lodgermaniacka To je ona. Šije nově i nánožníky, už tam má nějaké i nafocené.

petrasafr
2. aug 2010

Holky, nemáte některá do Cameleona fusak Lodger Bunker? Že bysme místo nánožníku koupili nějaký fakt teplý fusak! Jde mi o to, jestli tam dobře drží a neklouže.

linda46
3. aug 2010

@petrasafr Ahojky, ja má ku Cameleonovi aj fusak Lodger Bunker. Veľkostne pekne sedí, ale určite nie tak, ako ten Bugaboo fusak. Keď malá sedí v kočíku úplne rovno, tak sa trošku zošmykne, ale iba trochu, lebo potom tie pásy ho držia. Ten Bugaboo tam ozaj krásne sedí, lebo sa zadná strana natiahne na tú opierku. Ale keď dieťatko spí, tak žiadny problém. Ale tej fusak Bunker je ozaj krásny a hlavne teplučký. Šikovná krajčírka tam ale našije látku na zadnú stranu, ako je to na Bugaboo fusaku a máte to.

petrasafr
4. aug 2010

@linda46 Děkuji moc za odpověď!!! Taky o tom přemýšlím, že by tam švadlena našila zezadu kousek látky, aby to šlo natáhnout na to opěrátko. Jen doufám, že by pak přes to šla natáhout ještě i boudička, protože je to dost natěsno. Lindi a dáváš na něj ještě nánožník, nebo je ten Bunker nepromokavý a stačí to?

lodgermaniacka
4. aug 2010

@petrasafr ja mam doma bunker, chcem si kupit aj fusak bgb, ale aj tak si dam asi ušiť ten nanožnik, môžu písať predajcovia kolko chcu že je nepremokavy, ale keby mu malo priamo na bunker husto snežiť a v ten den by som chcela isť ešte raz von, pôjdem s takym navlhnutym fusakom? no ja neviem...

ninnaricci
4. aug 2010

ahojte...ja mám lodger bunker a chystám sa ho využiť na zimu do bee+ ...zdá sa že sedí perfektne...realitu zistím až pri použivaní.

...ešte jedno info...našla som obrázok kde je klasické bee (žlté) a bee + (červené)
...pre porovnanie kto sa nevie rozhodnúť...aký je rozdiel v šírke...a zdá sa mi že tam nie je vysunutá opierka...takže ešte plus pre bee+ 😉

k.a.t.k.a.
4. aug 2010

@ninnaricci ja mam tiez zlte bee ale ako pozeram tak bee+ nema tie bocnice 😝 to by mi asi vadilo, inak ja som v pohode v bee previezla aj spiacu 3,5 rocnu dceru 🙂

tie vyhody ako dlhsia opierka pri bee + pre mna az taka vyhoda nie je, lebo ked dieta dorastie tak ci tak uz nebude chciet sediet v kociku, predpokladam ze ho vyuzijem tak do 2,5 roka a tam ta dlzka opierky postacuje 🙂 a klasicke bee sa mi paci viac 😎

ninnaricci
4. aug 2010

@k.a.t.k.a. ja to predlženie opierky a nožičiek beriem ako velkú výhodu...lebo môj drobec v kočíku ešte dosť spinká a krásne je v ňom natiahnutý...vôbec mu nevysia nožičky
...tie bočnica vraj niekomu len zavadzali...a uberali dieťaťu miesto...no ja to odskúšané nemám
...ale rozmýšlam, že niečo vymyslím na zimu...prídavné bočnice 😉 ne leto my nechýbajú
...hoc viem, že to nie je kočík na zimu...ja už iný nechcem tak ho idem tuningovať 😀

...ináč tiež sa mi páčilo viac staré bee...pokial domov nedošlo plusko...nedám na neho dopustiť 😀
...ale nemám nič prosti klasike...len som chcela poskytnúť foto pre baby ktoré sa nevedia rozhodnúť 😉

petrasafr
4. aug 2010

@lodgermaniacka My zas máme už koupený BGB fusak a taky se mi zdá, i kdybych do něj dávala deku, že když na něj bude hustě sněžit nebo i v zimě pršet, tak navlhne. Proto jsem přemýšlela ještě o jednom fusaku, ten Bunker je fakt nádherný. Nakonec to asi opravdu vyřeší ten nánožník.

petrasafr
4. aug 2010

@ninnaricci Super fotky!!!! Na jaro uvažujeme o Bee + a tady je rozdíl krásně vidět 😀

linda46
4. aug 2010

@petrasafr No ja si myslím, že keď husto sneží, tak treba dať na Cameleona ten igelit proti dažďu. Určite by som sa s malou vonku neprechádzala bez neho, keď husto sneží. Mne osobne nechábal nánožník vôbec. Ten Lodger Bunker fusak je super teplučký a keď je vonku trošku teplejšie, tak som ho rozobrala a použila iba fusak bez vnútornej vložky, alebo iba tú vložku a malú som prikryla španielskou dekou alebo Bugaboo dekou. A tiež - ten Lodger fusak je tak nádherný, že by som nemala srdce ho zakryť. Boli sme s kočíkom na lyžovačke nie raz a keď snežilo, tak som ho prikryla celý a malej nefúkalo dnu.
Čo sa týka BGB Bee Plus, už na neho veľmi čakám a som veľmi zvedavá, objednala som si limitovanú edíciu. Veľmi dlho som sa rozhodovala, akú buginu mám malej kúpiť vedľa Cameleona. Stále som čítala tu, čo o ňom píšete. Tak uvidím.

rada17
4. aug 2010

Ahoj holky...jsem tu nová a po pečlivém pročtení všech příspěvků o Bugaboo Bee Plus, jsem si jej také pořídila ....je to úžasný kočárek a posílám Vám fotografii....Pěkný večer..R.

ninnaricci
4. aug 2010

a tu je krásna prezentácia nového bee +

https://www.youtube.com/watch?v=Y9rG8hkaEuE

@rada17 krásne bee...nádherná kombinácia...tá biela strieška...a super podložka

...ja som už vystriedala pár kočíkov a zatial som z bee+ nadšená...uvidím ako prežijeme zimu
...a keď velmi husto sneží tak sme radšej v teplúčku doma 😉

citinka
4. aug 2010

Ako som uz pisala, my mame aj lodger aj bgb fusak a obidva su super, aj ked bgb je bgb 🙂...jeho vyhodu vidim napr. v tom, ze ide az k tvaricke.
A ked snezilo tak sme mali na kociku prsiplast (je to aj dobra ochrana proti vetru). Ja osobne by som nedavala nanoznik, jednak by som nekazila imidz nejakou imitaciou a okrem toho nie sme v Norsku (obidva fusaky su podla mna OK na nasu zimu, a ked ma dieta este aj overal...).
P.S. Fusaky sme pouzivali v Cam. Teraz mame Bee, ale na zimu dame opat Cam.

petrasafr
5. aug 2010

@citinka Mluvíš mi z duše! Taky se mi do toho nánožníku moc nechce ☹ , když to není originál. Asi to dopadne tak, že koupím ještě jeden fusak - pravděpodobně ten Lodger Bunker a bude hotovo. Je pravda, že když prší nebo sněží, tak člověk dává pláštěnku. A malej už bude chodit, takže určitě bude mít zimní bundu a teplé kalhoty nebo kombinézu.