Kočík Bugaboo. Máte ho odskúšaný?

cicushka
3. máj 2007

Prosim, mate niekto odskusany tento kocik. Povodne som bola rozhodnuta pre Quinny Buzz, ale ked som si tento dokladne na internete prestudovala, velmi ma ocaril. Preto by som este rada pocula nazor mamiciek alebo oteckov, ktory ho maju. Dakujem za pomoc pri rozhodovani.

ifkael
21. júl 2013

@h0sher len nenapis concord a jane ze sa mu rovnaju...

kokostenko
21. júl 2013

Ja s nim skusenosti mam a mozem ho iba len a len doporucit🙂

catherine214
21. júl 2013

@h0sher no asi takto, toto je moj 10ty kocik a odkedy mam bgb som verna uz len im a mojim detom sa tam spi vyborne, syn ten spal v koci aj 2-3 hodiny na terase este aj ako 2 rocny v nom a uplne v poho, ono je zase vyhoda, ze to korytko je dobre na chrbticu,ze ked tam das dieta co este nevie same sediet, tak mu nezatazujes chrbatik a ten lah je ok, ked ma trosku hore nohy, neviem, mojim detom to nevadilo, uvidime teraz pri dcerke, ta je este vo vani a miesta ma habadej a to nie je ziadne kuriatko 😀

catherine214
21. júl 2013

@valik hej spokojna som, ale ja stale tvrdim, ze dokonaly kocik neexistuje, preto mam naraz vzdy 2 az 3 a striedam 😀 a ano ma taky flees navrchu, urcite tam nic okrem fusaku riadneho netreba a este mas aj kryt na vanu, moja sa narodila 25.2. a mala krasne teplo vnutri a to sme mali len lodger, ak sa mi zdalo ze je moc zima, dala som este aj donho deku, ak kupis nejaky od jj cole alebo bgb artic tak netreba nic

h0sher
21. júl 2013

@ifkael tuhostou bol sola lepsi kocik...muum 2013 zase lahsi a ovela :P tych 9kg oproti 13kg je rozdiel, dvihal som oba
vanicka protonky je o kusok vacsia ako buffala
@catherine214 ale spat a popritom sediet by som neodporucil ani dospelemu,nie este dietatku :D je prirodzene ze pre cloveka je prirodzene spat naboku
aspon je vidiet,kolko zien si ho moze dovolit na SVK :( kolko? 0,05% 😢 ked niekto potrebuje setrit kde sa da,nemoze si vyskakovat

len ma neukamenujte :D pozeral som recenzie na zahranicnych forach a strankach tam je BGB treti v predajoch... vyhrava MnP a Quinny ... zaujimave

catherine214
21. júl 2013

@h0sher no ale ked ho napilohujes do lahu tak predsa lezi a ma akurat trochu nozky vyssie

h0sher
21. júl 2013

@catherine214 to ano,ale neviem si predstavit leh naboku,to som myslel....

catherine214
21. júl 2013

@h0sher no vo vani sa to da a ked je sportak tak nema co spat v koči asi 😀 vtipkujem 😎

h0sher
21. júl 2013

@catherine214 tak o vanicke sa nebavime :P to mi je jasne hehe.... ale chapes,ze co tym chcem povedat,kebyze spravia sportiak taky,tak bez debaty to je TOP kociar...skoda tejto malej,ale o to zasaditej vady

ifkael
21. júl 2013

@h0sher omg..... jane muum sa vyrovna bgb? 😀 😀 😀 😀 pobavilo...

korytkove sedenie je lepsie pre dieta od pol roka vyssie... teda ani sa nebavime o sedeni ako takom, ale o polohe, kde dieta nechce lezat a chce vidiet. v kociku s rovnou plochou sa dieta smyka do stran... a aj v neskorsom veku je korytkove sedenie pohodlnejsie.

h0sher
21. júl 2013

@ifkael dvihala si buffalo vs muum? niekde na tvojom profile som cital ako rada dvihas tazke veci 😀 😀 😀 wrestlerka..pobavilo... navyse 500 euro rozdiel v cene... pobavilo.... ktore dieta nechce lezat? vysvetli z tohto som mimo...v rovnom kociku sa ti dieta nesmyka do stran? vysvetli aj toto.... ako sa moze dieta v rovnom sportiaku smykat do stran..to potom vsetky firmy ktore tvoria sportiaky typ non-golf navrhari chybuju? cez 90% znaciek ich je.. dtto SOLA ..aj tam sa asi pomylili,ze?

sry,non flame pls

ifkael
21. júl 2013

@h0sher pouzival si muum? skladal? chodil s nim? potreboval dobru striesku? ....aj o tom je kocik. nie o haraburde za par eur, ktora je sice lahka, ale kazdy kto ho ma ho predava hned ako moze.

ifkael
21. júl 2013

@h0sher ked budes kocikovat aspon jedno dieta, hodime rec... pokial si nezazil, tazko tu budes teoretizovat.

chichinka
21. júl 2013

@h0sher ahojky 🙂 tiez som bola zvedava na kociky ake mas vo vybere 🙂 onak mrkni na Brio Smile.. O nicom farebna skala ale ostatne parametre ma oslovili.. Pri druhom dietati som rozhodnuta pre bgb, ale keby nan nevyslo, tak brio smile by som brala 🙂
A k tomu rovnemu lahu a tym aj "lavickovemu"/rovnemu sedeniu - presne ako Ty som zmyslala, tak sme kupili gesslein f6, super vanicka (mali sme tu pevnu compact), maly max.spokojnost, strasne rad spal kocikovany v mraze 😀 ale ked doslo na sedenie v sportovej casti - katastrofa 😖 nikdy by so m nepovedala, ze sa bude tak strasne smykat a padat do stran.. Tbol v nom na nervy, ja tiez, tak som kupila Solu od Mamas and Papas a super, panko zrazu uplne stastny, - je to nieco medzi korytkoma rovnym..das do uplneho lahu ale ked dieta sedi ma paradnu oporu aj zo stran a nikam nepada, max.spokojnost.. Kvalitu kocika Sola nejdem do hlbky rozoberat, mame ju velmi radi aj ked je to kvalitovo o dost nizsia trieda ako bgb, je to tvrdsi kocik a dost vidiet na nej pouzivanie (a to si ju ofukujem, ked f6 som predavala tak zasli aky super stav kocika) ale ta sedacka vyzehli akekolvek muchy, lebo je skvela 🙂 no a este mam bee+, tam je pekny rovny lah 🙂

kilian
21. júl 2013

@h0sher len pre Info,korytkove sedenie na kociku BGB bolo navrhnute ortopedom 😉

smale
21. júl 2013

@h0sher My máme Buffalo a už bych jiný kočár nechtěla. Syn má rok, takže používáme už sportovní sedačku a to,že nejde nožky napolohovat do roviny malému vůbec nevadí. Naopak si je sám opírá ještě výš o madlo, nebo pokud ho vezu v Bee (které jde do lehu), nožky si zvedá a pokládá na boční rám, aby je měl nahoře. Tvar sedačky je na Buffovi super, když v ní sedí, nikam nasjíždí, nanaklání se do stran, nesedí nakřivo. Měli jsme kočárek s polohováním zádové opěrky a podpěry nohou do lehu a vůbec mi to nevyhovovalo. Syn se tím polohováním budil, a pokud měl v kočárku sedět, sjížděl dolů a seděl nakřivo. A mimochodem - pokud je dítě ve sportovním kočárku připoutáno bezpečnostními pásy, tak si na bok nelehne v žádném kočárku (ani v polohovacím do roviny).
A dalšími bonusy, které člověk ocení až při používání, jsou u Buffa prodlužovací stříška, velká otočná přední kola, snadné skládání, možnost otočení sadačky po/proti směru jízdy, velký a dobře přístupný koš pod kočárem, stabilita a velká nosnost (celkem až 39kg). To je můj názor... 😉

mahulenka87
21. júl 2013

kočky, neviete kto už šije nové striešky na Buffalo???

leishmania
21. júl 2013

@smale tiez ma zaujalo spaniena boku v kociku, ja maleho doteraz som nikdyneviezla nezapasaneho, aj ed spal doma v kociku bol zapasany

smale
21. júl 2013

@mahulenka87 taky by mě to zajímalo, jestli už má někdo stříh na stříšku?? 😉

smale
21. júl 2013

@leishmania Taky dávám pásy hned, když ho posazuji do kočárku. A nerozepínám mu je na spaní...

jenny.kay
21. júl 2013

@h0sher Z osobní zkušenosti: měla jsem sporťák s polohováním do lehu, malá v něm byla nešťastná a plakala. Koupila jsem kočárek s "korýtkovým" sezením a rázem měla dcerka pohodlí, byla spokojená a vozí se strašně ráda ještě teď v necelých 20 měsících. Se spaním taky není problém, já mám tedy kočárek, u kterého se dají ještě zvlášť polohovat nožičky. Nevěřila jsem, dokud jsem nevyzkoušela, ale opravdu je to korýtkové sezení prima. Teď jsme půjčovali kočárek známým pro jejich malou holčičku, která ještě nesedí (dali si ji do lehu) a byli z něj nadšení. Oni sami mají Muum.

chichinka
21. júl 2013

@jenny.kay babulka aky kocik s korytkovym sedenim, kde sa daju polohovat nozicky mas?

canama
21. júl 2013

@jenny.kay @hosher Moja skusenost je tiez taka, ze v korytkovom sportiaku sa dietatko zadkom nezosmykava dolu, cize nema chrbatik zagulateny a tym je ten kociarik vlastne paradoxne pohodlnejsi. povodne som sa bala ake to bude ked bude mat tie nozicky akoby hore v polosediacej polohe, ale malej sa to praveze pacilo. a pokial sa bavime o malom dietati do cca 1 roka, ktore si v kociari aj zdriemne a je este relativne male, cize lahko sa moze pri spanku "zosuchnut do strany", tak korytko je jasna volba. teraz uz jazdime na bee, ale my uz kociar pouzivame len na nutny presun na dlhsie vzdialenosti po meste, mala mi v nom dlho neobsedi, takze nejaka vychadzka alebo spanok nepripada do uvahy. ale prave toto by som ako nevyhodu bee-cka uviedla, ze sa tam mala akoby zosuchava dole, a drzi ju tam potom len ten popruh v rozkroku. 😒

mimimer
21. júl 2013

ahojte, hladam tu nejaku info o prebalovacich taskach bugaboo, no zatial nic nevidim. Prosim Vas, ake tasky pouzivate? Mam bee plus. Prosim Vas, tie tasky s vymenitelnym krytom sa uz nevyrabaju? Nasla som z danej znacky uz iba akusi vysoku, kde sa ohyba okraj, a potom tu kozenu, no ta sa mi nepaci. Odporucite mi nieco ine? Vdaka velka... 😉 P.S. ospravedlnujem sa, ak to tu uz zaznelo...

xmarg04
21. júl 2013

@chichinka Ahoj, jen k diskuzi - ja mam mimo jine baby jogger city select a tam je "korytko" s polohovatelnyma nozkama... 😉

canama
21. júl 2013

@mimimer ja mam ten maly organizer, ktory sa uchyti zozadu kocika za operadlo, ale velmi ho nevyuzivam, je to naozaj len na nahradne plienky a flasku s pitim a to uchytenie o kocik nie je velmi stabilne, cize pri manipulacii s kocikom sa ti moze ten organizer uvolnit. prebalovacie tasky ine ako spominas myslim ze BGB nerobi a suhlasim, tie co robia su o nicom. Ja mam prebalovaciu tasku Laessig a som velmi spokojna co sa tyka kvality aj funkcnosti, ale aj vyzoru, lebo som chela nieco co pripomina viac kabelku ako postarsku brasnu 🙂 , ale super su aj Skiphop, Elodie Details, Oioi...je toho vela, zalezi aky styl sa ti paci.

jenny.kay
22. júl 2013

@chichinka Mám Baby jogger city select jako @xmarg04. Naklápí se celá sedačka do 4 pozic, ale nožičky jsou u toho ještě polohovatelné zvlášť.

chichinka
22. júl 2013

@xmarg04
@jenny.kay dakujem babulky za odpoved 🙂 kukam ho prave, sikovny kocicek to je 🙂

bebel
22. júl 2013

@jenny.kay BJCS je super kočík pre súrodencov, ale pre 1 dieťa skôr potom BJ versa.

Textilom nie sú BJ kočíky úplne najkvalitnejšie, ale konštrukčne sú výborne riešené a super sa skladajú.
Ich slabinou je chýbajúce opruženie a iritovali ma hore/dole otvárajúce sa prídavné madlo resp. pultík.
A striešky sú všetky zvnútra čierne. 😎

pstroska1984
22. júl 2013

my mame bugaboo cameleon a bugaboo bee+ neon pop a nemenila by som...maly je v nom nadmieru spokojny...