Kočík Buggypod. Aké máte skúsenosti?

olise69
14. jan 2009

Aké máte skúsenosti s buggypodom ?

iron
1. júl 2010

ahojte, my ideme kupovat buggypod. Mala som trojkolku tak sme kupili novy kocik. Satku aj nosic som zatial zavrhla, lebo po malej som mala krize totalne odpalene, takze som bola rada ze som rada. Najlepsie je si ten buggypod vyskusat, moja je taky drobcek a uz sme skusali. Bude to len ked sa budem potrebovat niekde dostat k lekarovi a tak..v nejakom case.
Na tych trojkolkach to vrajnie je stabilne, my mame teraz concord fusion. inak si pozrite na ich stranke ku ktorym kocikom to pasuje, niekde treba redukciu alebo predlzovaci diel ci co.

noraf
1. júl 2010

ahoj mimi21, ja mam buggypod, kedze medzi detmi mam 1 rok a 9 mesiacov a neviem si ho vynachvalit, kocik mam PP GT3, teda trojkolku a uplne v pohode..kupovala som ho cez bazar na inzerat, stal okolo sto eur, nie je to lacne, ale nelutujem.
urcite Ti ho odporucam, mne sa to sedatko tiez zdalo byt uzke, ale maly je dost velky,ma 12,8kg a uplne v pohode na nom sedi a vozi sa v nom rad 🙂
tak drzim palce nech sa dobre rozhodnes, ja som nechceka surodenecky kocik, nemame vytah a byvame na 3 poschodi, buggypod bol pre nas idealne volba.
tiez som ako Ty riesila phil and teds,strasne som ho chcela, ale ked som ho videla nazivo, zdal sa mi byt velmi uzky, aj ked je paradny...a to spanie pre babo sa da podla mna realne vyuzit len prvych par mesiacov, potom uz podla mna moze byt nervozne ak nevidi von, ale len dohora..

mimi21
1. júl 2010

@iron
@noraf
dakujem vam baby za rady, zatial som tak 60 ku 40 rozhodnuta pre buggypod, ale este teda pockam a uvidim

a noraf, zmen si pas, najprv som myslela, za mas 3 deticky 😀 😀 😀

iron
1. júl 2010

no ja som phil and teds videla a teda ma vobec ani neohuril a uz vobec nepresvedcil. Babatko tam vobec nie je na rovnom...skor nieco ako v satke. Ak by som chcela teda ten kocik tak na stale pouzivanie a mne sa zda ze je to len take prilezitostne..neviem. Je to vec nazoru...ja chcem pre mimi vanicku. Nech sa dobre vyvija chrbtica.

mimi21
1. júl 2010

@iron aj ja chcem pre mimi vanicku, len ja som ju predala aj s vajcom, lebo som si nemyslela, ze druhe babo bude tak skoro a ze si potom radsej kupim nove ako sa poznam
tak som sa toho rychlo zbavila, nech to este dobre predam a teraz budem musiet znova kupit 😅
aj som pisala tej babe co som jej vanicku predala, ze by som ju naspat kupila, lebo ja som jej ju predavala ako novu, ved sme ju pouzivali nejakych 5 mesiacov a ked mi poslala fotky ako ju znicila tak, mi az do placu bolo...takze budem sa musiet niekde inde poobzerat - kupim cez net pouzivanu

noraf
1. júl 2010

@mimi21
ahoj, neviem si ten pas zmenit, nikde neviem najste kde sa to robi, vies poradit ? info o detoch mi ide menit, ale to cakame rodinu nie....uz som nad tym maturovala niekolkoraz a nic :(

lucie.krajcarova
1. júl 2010

noraf, je to v nastavení - druhá záložka těhotenství a rodina - hned první řádek - ve tvém případě bych to změnila asi na neplánujem v blízké budoucnosti.

Mimi, jaký máš kočár teď?

mimi21
1. júl 2010

@lucie.krajcarova no teraz mam quinny speedi, ja som s nim max spokojna, tak ho nechcem menit

lante
6. júl 2010

Babuľky,

ja idem práve predávať Buggypod. Už ho nepotrebujeme. Je v záruke do 5/2011.
Mala som ho namontovaný na PegPerégu GT3 a aj Pliko...no oboch bez problémov. V predajni nám tvrdili, že na GT3 sa dá dať len s pomocou predĺženia, ktoré treba zvlášť dokúpiť...no keďže ho vtedy nemali, tak sme kúpili len "sajtku" a bez problémov šla primontovať aj bez predĺženia. Ak by ste mali záujem, ozvite sa. Predávam ho za 80,.€ a ak ste z BA alebo okolia a prišli by ste si po ňu, tak vám ju manžel môže rovno na kočík namontovať.

lucie.krajcarova
6. júl 2010

Lante, dobrá nabídka, škoda že pro nás hodně daleko. a jak jsi s tím byla spokojená? jak se ti jezdilo v zimě? máš naprosto stejný věkový rozdíl mezi dětma jako já 🙂 budu mít 🙂

lante
6. júl 2010

@lucie.krajcarova ja som bola veľmi. Lebo sa dá bez problémov sklopiť a v prípade potreby dvoma tlačidlami ho odcvakneš od kočíka úplne. Takže keď chcel Vili behať...tak som "sajktu" sklopila a keď už bol unavený, tak za 15 sek. už v nej sedel....mali sme ju aj teraz na dovolenke....ale doma už viac menej chodí alebo sa vezie na svojom bicykloodrážadle 😀
No ja neviem odkiaľ presne si, ale tento týždeň sa chystáme na Moravu 🙂 a zase nie je problém to poslať aj zo Slovenska....ibaže netuším koľko by tam bolo poštovné 😖

lante
6. júl 2010

o a jazdili sme aj v snehu 😉 sajtka to zvládala bez problémov...má dosť veľké to jediné koliesko....len som hromžila, že som vymenila kočík.....GT3 išla cez sneh ako nič a Pliko s tými pidi kolieskami a ešte dvojitými sa niekedy zadrhávalo.

lucie.krajcarova
6. júl 2010

Lante, tak to jsi mi udělala radost 🙂 už jsem na 90% rozhodnutá, že koupíme toto a pravděpodobně kočár peg perego gt3, zatím je favorit. a vlastně jsem na něj narazila náhodou a díky tobě díky 🙂 ještě mám otázku, měla jsi u sporťáku v boudě průhledy, aby jsi viděla na dítě?

lante
6. júl 2010

@lucie.krajcarova nemala som, lebo ja som mala kolekciu z roku 2007, keď sa mi narodil prvý syn...a netuším, či to už u tých nových je...ale nejak mi to nechýbalo 😅

lucie.krajcarova
6. júl 2010

Lante, dobře. a co korbička, dá se polohovat - trochu do sedu? díky tomu mi v ní malý vydržel až do 11 měsíců, hodně jsme to využili.

lucie.krajcarova
6. júl 2010

Lante, ještě otázka, ten buggypod jsi kupovala nový nebo už byl použitý? je to na něm vidět?

lante
7. júl 2010

@lucie.krajcarova Korbička sa dala polohovať...dokonca mala zo spodnej časti možnosť odvetrávania...ale ja som ani jedno nevyužila...ani pri jednom...akonáhle mali pol roka tak šli do šporťáku..teda Miško ešte skôr, lebo sa už s fusakom ako 5m do korbičky nevmestil. Ale jeho som dávala ešte do ľahu aj v šporťáku.

A Buggypod som kupovala nový, a teraz je vidieť, že sa s ním jazdilo...prach z ciest, na koliesku je to vidieť,že sa používal ale nič hrozné.

lucie.krajcarova
7. júl 2010

Lante, díky. teď si musím dát pauzu.... ze zdr. důvodů. doufejme, že za pár týdnů se vše urovná a budem moci pokračovat v nákupech..

rovni
26. aug 2010

ahojte,
baby co ste mali namontovany buggypod-netaha pri tom kocik trochu do strany prip.sa nekrivi konstrukcia kocika v mieste kde je pripevneny?dakujem za odpoved

lante
8. okt 2010

@rovni ak máš 3-kolesový tak trochu ťahá ak štvor tak som to až tak nepociťovala. Mala som ho na PegPerégo GT3 a na PegPerégo Pliko

hpaja
21. nov 2010

Ahoj holky, chtěla bych koupit buggypod, ale nejsem si jistá, jestli půjde namontovat na náš kočárek - máme Patron Bohemia Apollon alux (kombinovaný, 4kolka). V seznamu kočárků od výrobce jsem ho nenašla, ale může to být i tím, že je to český kočárek... Nevíte někdo, zda by to na něj pasovalo? Díky moc 🙂

zuzka72
6. jan 2011

@hpaja ahoj prosímtě koupila jsem si přídavné sedátko, jenže nevím, jaký k tomu pořídit kočárek, aby to pasovalo,-poradíš prosím....

hpaja
6. jan 2011

@zuzka72 ahoj, seznam kočárků, ke kterým buggypod pasuje je např. tady... http://www.babystyle.cz/pdf/Buggypod_compatibil... 😉
Já jsem místo sedátka nakonec koupila sourozenecký kočárek, nechtěla jsem riskovat, že to na ten náš nepůjde...
Jinak koukám, že tvým klukům je už 10 měsíců 😕 (Minulý rok jsem chvíli špízovala dvojčatovou diskusi, pže jsme měli mít taky dvojky, ale nakonec to nedopadlo 😔 , jedno mimčo to vzdalo, tak jsem se k vám nakonec nepřidala... no a ty jsi zrovna v tý době rodila 🙂 ) Omrkla jsem pár tvých fotek, jste pěkná rodinka 🙂
Jo a ještě k sedátku - známá ho má k trojkolce a prý to děsně tahne ke straně, asi teda radši pořiď spíš 4kolku... 😉

zuzka72
6. jan 2011

@hpaja jé takže mě tak nějak znáš...no škoda, že to nedopadlo ☹ ale máš 2 krásny děti a to je hlavní, moc děkuji za info, já to nastuduji co a jak, snad to bude na něco pasovat, co se mi podaří sehnat, na diskuzi dvojčat mi poslali jen seznam na co to nepasuje a ten mi není k ničemu skoro. Lepší je tenhle seznam na co pasuje, ať je z čeho vybírat. Hodně zdravíčka dětičkám... A prosímtě pro mě pro úplného blbce co neumí ani kvák anglicky, který ten sloupeček, nebo křížky je pro mě aktuální-nevíš???

hpaja
6. jan 2011

@zuzka72 díky, vám taky hodně zdravíčka 🙂 Koukni se na kočárky pod nadpisem "Suitable for the following" a nejlépe na ty, kde je křížek hned v prvním sloupečku - na ty totiž pasují připevňovací svorky o vel. 51, který by měly být přibalený k buggypodu. Kdybys koupila kočárek s křížkem ve 2. sloupečku, musíš dokoupit ještě připevňovací svorky o vel. 70 (koukala jsem a stojí 340,- Kč). Tak dobře vyber 🙂

olise69
autor
14. jan 2011

tuto diskusiu som otvárala, a tak po 2 rokoch podávam správu: buggypod je perfektná vec pri 2 malých drobcoch. Neskutočne ulahčuje mobilitu, naložíte detičky, dostanete sa skoro všade. Ak máte záujem, už nám ho netreba , drobci vyrástli
https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/8kp2/bug...

adulikacik
14. jan 2011

Ahoj olise69, ja by som mala záujem. Dohodneme sa? 😉

prettybaby
21. mar 2011

ahojte, mozno sa to tu uz pisalo,no mna by zaujimalo,nakolko cakame druhe na jesen a pojdeme teda do zimy, nebude starsiemu moc fukat v buggypod-e? v lete je to urcite super riesenie, len sa bojim , predsa, bude sneh, fujavica,bude tam dostatocne chraneny? nerada by som aby bol chory.dakujem za vase nazory, skusenosti .-)

lamarika
21. mar 2011

@prettybaby já si myslím, že v té době už určitě nebudeš buggypod využívat jako plnohodnotný kočárek, ale pouze na rychlý převoz kvůli kojení nebo tak. Když se malá narodila, tak bylo synovi 18 m a vyšlo nám to akorát na zimu. Převážela jsem ho tam opravdu pouze když jsem kvůli něčemu spěchala a jinak jsem ho nechala ťapkat aby mu nebyla zima. Ono stejně poznáš, že ta manipulace s tím sedátkem není až tak nejlehčí a natož v zimě nebo třeba když máš tlačit kočárek do kopce, tak se strašně zapotíš 😉
Ale na takový ty rychlý převozy je to supr věc 🙂

prettybaby
22. mar 2011

@lamarika dakujem 🙂