Kočík Bumbleride Indie alebo Quinny Speedi? Ktorý kúpiť?

sorrelia
28. apr 2009

Dobrý deň,

veľmi by ma zaujímalo, či má nejaká maminka skúsenosti s týmto kočíkom ?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5196677
Veľmi sa mi páči. Kočík potrebujeme aj do trošku náročnejšieho terénu - a tento má veľké nafukovacie kolesá. Okrem toho synček je veľké dieťatko a plocha na ležanie 100 * 35cm sa mi zdá asi najväčšia.
Neviem, ako je to s plochou na ležanie u Quinny speedi. Máte niektorá tento kočík ? Je vhodný aj na náročnejší terén a pre väčšie dieťatko ?
Ďakujem za rady a názory.

jerryjanka
29. apr 2009

vidiš to som nepočula - a pritom cena skoro ako na speeda 😖 hrúúúúúza
ono nurse značka su plagiatori značkových kočikov - maju kočiky ako jané, ako quinny buzz, ako bugaboo... ale ako vidim kvalitou sa asi dosť míňajú.
nuž žiadny kočík nie je ideálny a na každom sa niečo nájde.

sorrelia
autor
29. apr 2009

jerryjanky

niekde som čítala, že Nurse odkupuje od Jané komponenty a na tomto základe vyrába svoje kočíky. Vraj Dakar je menej vydarená napodobnenina Jané Powertrack, ktoré už Jané nevyrába. Ako píšeš na každom kočíku sa niečo nájde.
Dnes som videla Quinny Speedi na živo. Síce len s hlbokou vaničkou, ale mohla som si vyskúšať ovládanie. Speedi sa mi veľmi páči 😵 . Aj Jané Slalom som dnes videla na živo, no ten mi neprišiel taký úchvatný 😕 . Možno preto, že bol červený 😝 😀 . Dokonca som si prečítala na nete, že tá kotúčová brzda u Jané Slalom, je len módny výstrelok 😕 . Vrak Quinny má brzdenie lepšie vymyslené. Ono je najlepšie kočíky vidieť a môcť porovnať. Ach jaj... Ale ten Bumbleride, sa mi páči hlavne kvôli ploche na ležanie. 100 x 43 cm je proste super. A aj cena sa mi pozdáva, len mi tam chýba ručná brzda 😖 . Tá by sa mi v celkom zišla. No a teraz si má človek vybrať 😀 ?!

jerryjanka
29. apr 2009

no speedi ma tiež velku plochu na ležanie - je určeny až do 4 rokov!!! takže je jeden z najväčších

sorrelia
autor
29. apr 2009

jerryjanka

a ty máš Speeda ?

standu
29. apr 2009

sorry baby, ale ja by som v zivote nechcela ani za zadarmo kocik, ktory nema otocnu korbu alebo aspon prehadzovaciu rucku.....aj ked oba tieto kocik su krasne..ALE 😒

sorrelia
autor
29. apr 2009

Standu

momentálne máme kočík s otočnou korbou, ale drobec je smerom k nám nervózny 😖 . Vyslovene je radšej, keď sa môže pozerať do sveta, takže toto nie je pre nás priorita. A kočík s prehadzovacou rúčkou som mala tiež, a veľmi som to nevyužívala, takže takéto veci neriešim. Keď chcem mať s drobcom bližší kontakt hodím ho do šatky 🙂 😉

standu
29. apr 2009

mojej je jedno akym snmerom kuka...ale ked jej slnko do oci svieti, to je cirkus 😀 nie kvoli kontaktu, ale kvoli slnku...

ale opakujem, oba kociky sa mi pacia...ja by som asi riesila ten indie, speedi su na kazdom kroku

sorrelia
autor
30. apr 2009

No a sme na začiatku. Manžel dnes videl Casualplay S4 😀 ... Takže nakoniec skončíme pri úplne inom kočíku ako tak na to pozerám 😀 😀 😀

pepies
30. apr 2009

sorrelia ten je dobry ..............

sorrelia
autor
30. apr 2009

no tak to je 😅 toto som nečakala... už len pozrieme rozmery, lebo náš malý má 78cm a 12kg... tak aby nám ešte vydržal chvíľu ten kočík

standu
30. apr 2009

casual je pekny ake malyyyyy.... ☹

soanpe
30. apr 2009

souhlas se standu
je maličký.
já i sestra máme speedi a super 😉
sestry 2 a 1/2 roční chlapec vypadá na 5roků a v pohodě se tam i vyspí. jinak já nedám dopustit na ruční brzdu.
co mě na nových speedi odrazuje, tak ty nové barvy 😒 😝
já jsem sehnala nový oceanic refl. z kolekce 2007

ten druhý kočár je taky krásný, ale jak je to se servisem atd.
speedi u nás vyjde kolem 6.500,-Kč

soanpe
30. apr 2009

krásné doplnky na kočárky dělá jedna paní z mmb a za rár korun 😉
http://www.mimibazar.cz/nove_fotografie.php
posílá i na Slovensko. mně šila do speediho vložku a letní nánožník

sorrelia
autor
30. apr 2009

Škoda toho Casualu ☹
Soanpe - ten link ma hodil len na prednú stranu MMB ☹

soanpe
30. apr 2009

tak daj v sekci kočárky, golfky ID 1168 😉

soanpe
30. apr 2009

my máme toto na speediho a z druhé strany je tyrkysový
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20067704&ta...

sorrelia
autor
30. apr 2009

soanpe
vdaka !
hm... a ty si ako spokojná so speedim ?
Manželovi robí starosť, hlavne strieška a polohovanie do sedu 😒 ... Keď vylúčime aj speediho ja už neviem aký kočík kúpime 😔

sorrelia
autor
30. apr 2009

Baby tak nič
výber sa zúžil na Quinny Speedi a Jané Slalom
Keby ste si mali vybrať, ktorý si vyberiete ?

standu
30. apr 2009

ja jané 😎

dididi30
30. apr 2009

ja som tiez za jane 😉

mauzos
30. apr 2009

sorrelia mam ten bumbleride ale dvojickovy a je fakt super, velmi lahko sa ovlada 🙂

sorrelia
autor
30. apr 2009

hm, a tak som nechcela ísť do kočíka z druhej ruky 😔 ,
ten Jané je fakt premakanejší 🙂 , len nový je veľmi drahý ☹

astrane
30. apr 2009

jané slalom pro 2008 včetně nánožníku se dá kupit na detskyraj.cz za 12900Kč...Takže to je 3 tisíce rozdíl oproti tomu bumbleride...to snad není až tak strašný......Oproti Quinny jsem se nedívala...mě se Quinny nelíbí 😉

soanpe
30. apr 2009

já jsem pro spedi,jen po drobné úpravě cca 60,-kč jde až do úplného sedu
Já speedi koupila za 6.800,- takže tady to bylo jednoznačné
jane mi přjde drahý a nelíbí se mi z boku ta konstrukce.

soanpe
30. apr 2009

já řešila, to ,aby se mi s ním jezdilo dobře v terénu a zdoláváme i pole a rozestavěnou silnici.
u těch starších speedi,co mám já, je vniřtesk stříšky s teflonovou vrstvou,takže líp izoluje od zimy a slunce.Ta tefl,vrstva je stříbrná,takže malá mi kouká na neutrální barvu a ne do černého,ohnivě červené atd. a líp se to i potom kombinuje.
Chytla jsme snad poslední nový kus republice 😉 😀

astrane
30. apr 2009

To už je ovšem slušný rozdíl-Jané x Speedy.... 😕

soanpe
30. apr 2009

No říkám
měla jsem víc štěstí než rozumu 😀 😀 😀

astrane
30. apr 2009

No já s tříkolkama zkušenosti nemám,pro mě to není....jen jsem si říkala,že by ta informace třeba mohla pomoct... 😉
ale za tu cenu to určitě nebyl špatnej kup 🙂 😀

soanpe
30. apr 2009

já ho měla možnost testovat u synovce asi půl roku a pohoda.rozkopané pražské chodníky zmáknul na 1

určitě jsou lepší kočáry, ale...výrobci by m+li výrobu konzultovat s uživateli 😉

standu
30. apr 2009

soanpe, to by teda mohli....este nevyrobili kociar, aby bol 100% 😠