Kočík Bumbleride Indie. Má aj nejaké chyby?

zuzi26
8. jún 2009

vazne rozmyslam nad kupou trojkolky bumbleride indie, mate s nim niekto skusenosti z praxe? Viem ze v dvojickovskej verzii twin je velmi oblubeny, ale my potrebujeme single 🙂 tak si chcem zistit par info z praxe. Parametre ma velmi dobre.., len chcem vediet, ci je stabilny pri tak malej vahe, ci sa zmesti dobre do kufra mensieho auta a do mensieho vytahu v bytovke. Ma aj nejake chyby 😉 ?

zuzi26
autor
2. mar 2010

zojec nie ja som mala predchadzajuci Peg perego A 3, ten sa vobec nedal otacat, pozuzivali sme ho len klasika ako hlboky, teda s takou vanickou vloznou, ale to predsa v kazdom hlbokom vidis na babo 🙂 a potom sme uz mali len bumbleride. Mne to vadi najma v nakupnych centrach, ze na nu nevidim...vadi mi, ze sa musi pozerat na vsetkych tych ludi, co idu oproti a na blbe vyklady, radsej by som sa s nou rozpravala a jaj jej ukazovala veci...

ooxy
2. mar 2010

ahojte, ja som mala pred bmb kocik abc design zoom - dvojickovy - a tam sa dali otacat sedacky v smere aj v protismere jazdy...ked boli otocene na mna...tak sa mi rozculovali, tak som ich vzdy aj tak otocila od seba alebo ich dve oproti sebe...
takze bmb mi v tomto uplne vyhovuje, baby su spokojne, ked na mna nepozeraju a ja na ne zvrchu vidim dobre...

zojec
3. mar 2010

ahojte, no myslim ze je to vec nazoru a zvyku.. a nech sa deti ucia hned na zaciatku kukat po svete... ked budu vacsie uz ich neubranime pred svetom.. 🙂 ked kupim, porodim, pokocikujem, napisem.. 😀 ale kazdopadne toto je jedina malicka nevyhoda tohto kocika, ale neodradila ma aby som si ho nekupila.. idem do toho 😀
a dakujem za cenne rady... urcite ste mi aj vy dopomohli k rozhodnutiu..

kockovanka
3. mar 2010

zojec, ja som tie fotky videla ale aj to je nafotený twin.
Ale rozhodli sme sa, že dnes opäť zájdeme do obchodu a vyskúšame to ešte, lebo na športovom mi nevadí že bude kukať na svet ale ten hlboký chcem mať otočený na seba. A dosť nám na ňom vyhovuje že tá hloboká časť sa tam len nacvakne a keď potrebujem tak odnesiem malé aj s ňou. Neviem si predstaviť ako inak by som ho nosila na 4 poschodie pešo.
Napíšem ako sme dopadli v obchode.

skybaby
3. mar 2010

vidim ze je tu zuriva diskusia tak pridam aj ja svoje skusenosti 😉
barborka sa narodila prveho novembra a mala vyse 4kg, takze ziadny drobcek 😀 teraz ma styri mesiace a stale sa do tasky zmesti aj ked je pravda ze v tom fusaku je tam uz dost "narvana" ale ved zachvilu ide fusak von a tiez ju chcem v nejakych piatich, siestich mesiacoch dat uz do sportaku .... vanicku sme vzdy pouzivali smerom od seba, takze som na nu videla len cez okienko, ale vobec to nevadi ani mne ani jej ... ona aj tak vzdy v kociku do 5 minut zalomi .... neprehadzovali sme to preto lebo sme tam nevedeli vanicku naopak nakliknut ale len vlozit a to sa mi zdalo prilis labilne ....
no a zaver ... maximalna spokojnost, v terene je uplne skvely ani sneh nam nerobil problemy 😉

kockovanka
3. mar 2010

ahojte,mám dobrú správu 🙂 strieška sa preklopiť dá! boli sme kočík pozerať, znovu sme zamestnali 5 predavačiek a ukázali im ako sa strieška preklopí aj zacvakne. presne tak ako pri twine. videli to prvý raz a to už ževraj niekoľko kočíkov predali. boli sme taký šťastný, že sme ho aj hneď objednali. ten zeleno modrý. tak ďakujem Vám všetkým za rady a dúfame, že aj my budeme spokojný. 🙂

zuzi26
autor
3. mar 2010

kockovanka super teda, dik za vyskusanie 😀 ale ako som od skybaby pochopila, tak v protismere sa ta vanicka neda nakliknut??? 😕 viem ze sa ma dvihnut to polohovanie noziciek, ale ako tam potom bude drzat ta vanicka? Len nejakym priputanim? Ja by som teda nechcela vozit babo male v smere jazdy.

zuzi26
autor
3. mar 2010

tak nasla som navod 🙂 je na stranke bumbleride
http://www.bumbleride.com/pdf/2010-Carrycot-Man...

skybaby
4. mar 2010

zuzi ja to stale nejako moc nechapem .... 😠 to je ale asi k tej novej vanicke ze?

zuzi26
autor
4. mar 2010

skybaby uprimne ani ja to moc nechapem 😀 😉 ale vyzera to tak, ze je to k tej novej vanicke a ze ta ma strechu zvlast len pre vanicku a tym padom sa da cela ta strecha zo sportaka prec a ostane akoby len konstrukcia a na tu sa naklikne ta vanicka..takze nova vanicka sa podla mna uz da nakliknut (skybaby mozno by si si ju mohla dokupit a mala by si to vyriesene). Len neviem ci na konstrukciu 2009 da nakliknut vanicka 2010. Ja som pisala pani Vasekovej, ale neodppvedala mi jasne. Asi by sa mohla ona zapojit do tohto fora a objasnit to 😉 skusim jej napisat... 🙂 Inak uz je na ich oficialnej stranke aj fotogaleria nova a paci sa mi aj ten ich novy golfac, dokonca aj na ten ide ta vanicka. Mne sa ich dizajn velmi paci. Ja teraz riesim ci nechat Indie pre druhe babo, len musim zistit co s tou vanickou.

kockovanka
4. mar 2010

ahojte, vyčítala som, že 2010 ide do predaja v USA až v apríli, takže u nás neviem kedy bude a jediná zmena by tam mala byť tá, že sa dá nakliknúť autosedačka. Vanička aj strieška je tá istá. Čo sme včera skúšali, keď sa otočí strieška, vanička može zostať ako pôvodne, vtedy je aj zakliknutá len je pri hlavičke asi o 1cm užšia. Keď sa otočí zakliknúť sa nedá, dá sa priviazať a keď sa trošku napolohuje ten spodok tak to pekne drží aj bez zakliknutia. Keď ho budeme mať doma všetko vyskúšam a dám vedieť.

alali
4. mar 2010

Ahojte, ja mam bmb indie pre 1 babo - 2009. Mame aj tu ich prenosnu tasku. Pouzivali sme ho ako hlboky kocik, na maleho som videla, lebo sme otocili aj vanicku, aj striesku, vanicka zacvakla, takze to bolo bezpecne. Ale tiez som sa k tomu dopatrala, az ked mal maly 2-3 mesiace. Od 5. mesiaca pouzivame sportovu cast, na zimu sme si kupili aj fleecovy fusak a stacilo nam to aj s tym ich nanoznikom. Teraz ma maly 10 mesiacov a este sa zmesti aj do toho fleesu. S kocikom som tiez velmi spokojna, super ovladatelny, spratny, jednoduchy. Pre starsieho (3r.) sme dokupili skate - stupatko a tak na 9kg kociku odveziem obe deti - spolu 27kg. Uvidime este aka bude letna sezona v sportovom, ale zatial mam vyhradu len k stabilite - ale to je vec trojkoliek vo vseobecnosti. Clovek musi byt obozretny.
Este dodam, ze v pohode ho prenasam hore dole schodmi aj s malym, lebo vytah mame na medziposchodi. Este to treba otestovat v MHD🙂

zuzi26
autor
4. mar 2010

no tak som trochu surfovala, na facebooku je fanklub bumbleride 🙂 a tam som nasla toto http://blogs.babble.com/droolicious/2010/03/03/...
novinkou 2010 je teda aj ovela dlhsia strecha, ktora by mala zakryt babo este viac ako doterajsia, vraj sa inak da dokupit strieska 2010 aj na starsie kociky - ma stat 35 dolarov v USA. No ja by som si ju aj na leto teda dokupila, len zistit kolko bude stat u nas. Plus maju byt aj nejake zmeny na konstrukcii, ale neviem ake. Asi sa prihlasim ako fan na ten facebook, tam pisu vzdy novinky a maminy si tam davaju fotky a rady 🙂
alali a aky skatik ste si kupili?Neprevrati ti trojrocny cely kocik? V pohode sa dal skate na kocik namontovat?
A k tej vanicke, pochopila som to dobre? Ty otocila vanicku naopak, aby isla zakliknut? A je teda pri hlavicke uzsia?

zuzi26
autor
4. mar 2010

tu je ta strecha nova http://www.bumbleride.com/updates/?cat=1
zda sa vam naozaj dlhsia??? 😨

alali
5. mar 2010

Ano Zuzi, pri hlavicke bola ta taskovanicka uzsia, ale nevadilo to. Velmi som sa potesila, ked som zistila, ze to ide🙂, lebo dovtedy som na maleho nevidela, rsp sme pouzivali zo zaciatku este kocik po starsom. Skate som kupila od abc design, trochu sme sa natrapili s montovanim, ale navela sa to podarilo. On sa totiz montuje nie na tu horizontalnu tyc, ale na tie bocne vertikalne a ltt to malo rozptyl. Ale funguje🙂 Co sa tyka stability, samozrejme, nemozem nechat kocik bez toho aby som ho drzala, ked si tam starsi nastupuje, alebo tiez v obchode, ked sa po nieco nacahujem, musim stale jednou rukou drzat kocik (ak starsi odmieta vystupit zo stupatka - co je dost casto🙂. Myslim, ze by sa lahko prevratili. Inak aj mne sa velmi paci bmb flayer, ale asi to zvladneme uz dokonca s indie. Hovorim, uvidime ako bude v lete...

zojec
11. mar 2010

ahojte... takze aj ja pridavam celkom nove videjko... 🙂 vsetko co sa zmenilo na novom 2010

https://www.youtube.com/watch?v=6-_ocCplwo0

, akurat tam nie je spomenute to, ze ta strieska sa da preklapat pri vanicke.. na to asi kazda z nas musi prist sama a vyskusat to.. ale zatial sa to vsetkym podarilo 😀

mmacko
11. mar 2010

Zojec, vyzera dobre ten kocik, len skoda, ze stale nemaju zvlast vanicku a zvlast sportiak. A aby sa vajicko dalo dat len na konstrukciu. To by som ho hned brala pre druhe dieta 😉

berus222
11. mar 2010

ahojte. zhanam 3oj kolesovy sportak a tento sa mi celkom pozdava. len este som ho nevidela na zivo. mohli by ste mi prosim niektora odmerat sirku a dlzku chrbtovej casti? nikde som to nenasla. vsade pisu iba celkovu dlzku na lezanie. dakujeeeem

zojec
11. mar 2010

mmacko, mne to napriklad vyhovuje, ze to nie je zvlast.. aspon usetrim miesto v aute.. 🙂
berus, odmerala by som ale este ho nemam doma.. 🙂 no v kazdom pripade je to dost velke... zmesti sa tam nalezato aj 5 rocne dieta.. 🙂

sasrnka
11. mar 2010

berus, tak som to isla premerat. Merala som v najuzsej casti a sirka je 32cm. Opierka chrbatika ma dlzku 48-49cm, neda sa to presne na centimeter odmerat. Dlzka sedenia je 25cm a nozicky maju 20cm+6cmje troska zosikmena gumenna cast(no neivem, ci sa to da teraz po mne pochopit 🙂 ).

mmacko
11. mar 2010

Berus, na dlzku je to cca 100 cm a na sirku okolo 35. Minule som to merala kamoske.

Zojec, ja mam iny kocik,kde to fungovalo ako pri indie, ze na sportak vanicku a praveze v aute to bolo zle, ze musis dat do kufra aj podvozok, sportiak aj vanicku.
Ja planujem druhe dieta az v 2011, tak mozno ma este prekvapia kolekciou 2011. Keby tento kocik bol aj otocny proti smeru jazdy a zvlast vanicku, tak je to asi naj kocik.

berus222
11. mar 2010

dakujem baby

zuzi26
autor
11. mar 2010

zojec dakujem za video..no len som sa nahnevala, ze dokelu preco tie vylepsenia nema aj kocik 2009 😠 Presne tie veci by som zmenila na svojom Indie - dlhsia strecha, aby viac zakryla babo, to madlo ma stve, ze ja ho nemozem sklapat, ale len zakazdym vybrat a znova nasadit, a presne to polohovanie rucky zvonku ide obcas dost tazko, chce to grif...plus je lepsie urobeny ten patent polohovania...no nechapem preco neodzipsovala strchu pri vanicke, ved takto to vyzera divne...

silvusa1
11. mar 2010

zuzi26 vaše madlo sá dá sklapať tak isto . Kolekcia 2009 v USA nemala madlo vobec
madlo sa musí stlačiť dovnutra a skopiť je to v návode . Striešky ešte nemáme ani my skladom budu až v maji v juni máme sice INDIE TWIN 2010 ale nezdá sa mi že by tá strieška bola niejekaá velká oproti kolekcii 2009
Bumbleride plánuje 2011 vyrábať QUATRO bude vychádzať z INDIE ale bude to štvorkolka s nafukovacími kolesami a s reverzným sedadlom . Sú to zaťial návrhy najskor ich budeme vidieť na výstave v USA v LAS VEGAS v septembri 2010 .

zojec
12. mar 2010

silvusa, ale to potom bude podobny ako Queen B.. ja som aj nad tym rozmyslala, ale odradili ma prave tie 4ri velke kolesa.. cely ten kocik potom vyzera velmi masivne.. :( no ale necham sa prekvapit.. tak ja si teda pockam az dovtedy kym budete mat tu kolekciu 2010,dufam ze to bude teda v tom maji, aby som to stihla 🙂 lebo mne sa tiez najviac paci, hlavne to polohovanie opierky, a to ze sa da dat uplne nalezato..
zuzi26, a inak tiez som kukala, preco tu striesku nedala dole.. ved na to babo potom aj tak nevidi, ked ho da do stanu.. 😀 ale taktiez to urobila aj ked nasadila sedacku...

zuzi26
autor
12. mar 2010

silvusa dakujeme za nove info. Ja som s tym madlom vedela, ze sa da sklopit, ale len uplne na lezato, teda ked napr skladam kocik, ale na tom novom sa mi paci, ze sa da polohovat do viac poloh, teda nie je problem nasadit dieta do kocika, ked dam nizsie madlo. No moje madlo nema viac poloh, len bud hore alebo sklopene a tak ma to trochu otravuje, ked tam chcem posadit malu, musim jej cez to nohy strkat..ale toto mozno nevyriesi ani polohovacie madlo, neviem. Ta strecha 2010 teda nie nie je o moc dlhsia? Ale z obrazkov zakryla skoro az po nohy dietatka. A silvusa este sa chcem spytat na tu vanicku novu - ci pojde rovnakym sposobom zacvaknut aj na starsi Indie, lebo vraj patenty na novej konstrukcii su vylepsene...???
To Quatro sa mi zda podobne podla opisu ako Queen..len asi bude teda otocna sedacka? To je fajn..to by mohli zmenit aj na Indie🙂
My si zatial nas Indie nechavame, hadam pocka na nase druhe baby 🙂 Uz nech je jar a mozem vyhodit z kocika fusak a zalozit nanoznik, plus som si dala sit peknu podlozku do kocika, tak nech uz je teplejsie🙂

berus222
12. mar 2010

baby a nezakopavate o brzdu?

sasrnka
12. mar 2010

berus, tak zakopnut do brzdy sa mi este nepodarilo. Je tam dost priestoru.

zojec
14. mar 2010

tak ja som ho bola vcera pozriet nazivo!! 🙂 v obchode mali len 2009, ale aj tak som bola unesena.. predavacka mi ukazala aj ako sa da prehadzovat strieska, aj vsetko.. je neskutocne lahky a sportova cast priestranna... 🙂 este som trosku poucila predavacku o novom 2010.. ani nevedela ake vsetky zmeny su tam. takze tesim sa na jun!! 😀

hipuska
16. mar 2010

ahojte, tak som sa konecne predrala na koniec tejto dlhej diskusie ... ja chcem tiez kupit tento kocik. Ideme kupovat bmb-twin a k tomu chcem kupit aj indie ako sportovy pre jedno dieta. Niekde som citala, ze ta vanicka z twin sa da pouzit aj na indie, este si to musim overit.

Trochu ma metie ta stabilita co ste tu popisali. Co to znamena? Ze sa moze dieta preklopit ked sa nakloni? Alebo ako?

Ja by som najradsej chcela kocik, ktory by sa lahko sladal a aby som videla aj na dietatko v sportovej casti. Preklapacia rucka eee no a otocna cast-uz trosku horsie skladanie a zaberie viac miesta. Preco nevyrobia kocik, kde bude dieta pozerat na vas aj v sportovej casti a bude sa pekne skladat cely?

zojec, kde si bola na predajni? v akom meste?