Kočík Cam Cortina x3 Tris Evolution. Máte referencie?

tin.tina
5. jún 2007

Ahojte. Mate niektora kociar Cam Cortina x3 tris evolution?
Prosim napiste akekolvek pozitiva ci negativa .
Dakujem.

Pytala som sa aj v teme kociky ale bez odozvy, tak to skusam este takto, mozno si novu temu vsimen viac mamiciek, alebo oceckov 😀

jamaat
16. máj 2009
majcidlo1976
17. máj 2009

Ahojte,
zabludila som sem len nahodou a nestiham vsetko citat, ale tiez mame doma Cortinu X3 Tris, zeleno seda farba a tak napisem par mojich skusenosti. Mozno sa budem opakovat, lebo isto to uz mnohe z vas napisali, ale nestiham vsetko citat a snad vam aj moj prispevok pomoze.

Takze kupili sme "camku" ako ju ja volam pred rokom, ked mala nasa mala 5 mesiacov. Dovtedy som pouzivala klasicky polsky tazky kocik JR inspire a kazdy den som nan nadavala, ako sa zle sklada, aky je tazky, ako ho neviem vylozit do kufra auta atd. Takze do obchodu sme isli s tym, ze chcem nieco lahke, spratne, lahko ovladatelne a tiez moderne. Do Cortiny som sa zamilovala na prvy krat, aj ked bola draha, ale na splatky to za to stalo ju kupit. Do dnes ju mame a som VELMI spokojna. Chodila som s malou dost casto na rehabky (nastastie iba zalezana hlavicka, nic vazne) a velmi som ocenila to, ze som mala sedacku-vajicko, ktore ide naklikat na konstrukciu z oboch stran, samozrejme v prvych mesiacoch pouzivania tvarickou ku mne, neskor tvarickou odo mna, ked uz bola zvedava. Lebo to neustale prekladanie predtym z vajicka do kocika a zas potom z kocika do vanicky bolo otravne a casto sa mi stalo, ze mi mala po ceste v kociku zaspala a kym som prisla k autu a vybrala ju, vzdy sa mi prebudila. Takze som ju dala s vajickom z konstrukcie dole, do auta a isli sme a niekedy som ju nechala v sedacke aj doma dospat (ale nie vzdy, lebo sa to nema, hrozi riziko udusenia babetka). Nasa mala ma teraz 1 a pol roka a meria cca 85 cm. Vo vajicku som ju mala takmer do 13teho mesiaca, uz jej sice trochu pretrcali nohy a isla v smere jazdy vzadu v aute, nakolko mame vpredu airbag, ktory sa neda vypnut, ale zvladli sme to.
Co sa tyka vanicky, je super velka a priestranna. Malu som v nej mala az do 10teho mesiaca, kym sa zmestila, potom uz isla zima a potrebovala som ju dat do fusaku a to jej uz bola vanicka mala aj s dekou a fusakom a vsetkym, ale to uz vedela aj sediet a tak pekne isla do sportaku. Este ohladom vanicky, niekto sa tu pytal, co davali ine baby na spodok v letnych mesiacoch, nakolko naspodku je len ta tenka latka. Mne sa osvedcilo davat malej vnutro z klasickej perinky-zavinovacky, to tenke molitanove, ktore sa da kupit v obchode do zavinovaciek. Ma rovnaky tvar aj velkost ako camkova vanicka, neni to velmi hrube, je to vzdusne a pre babatko makkucke. Este som na to dala klasicku plienku koli velkemu teplu v lete a bolo to super. Tiez som bola max. spokojna s polohovanim, nakolko mala este nevedela sediet zo zaciatku a ked som ju uz krmila prikrmami, bolo to super, ze som ju mohla nadvihnut a krmit v pohode aj vo vanicke. Tiez mala reflux, takze som to ocenila aj pri odgrgavani, ze som ju mohla nakrmit a nechat chvilu vo zdvihnutej polohy, kym si poriadne negrgla, prip. negrcla a mohla som s nou v pohode ist dalej, nemusela som cakat a drzat ju na rukach, ak sme sa napr. ponahlali.
Ostatne pisat nejdem, zbytocne by som sa opakovala.
Sportova cast - je super velka, priestranna, to ze sa da otocit tiez na obe strany je parada, ked je mensie babo a mne sa to osvedcilo pri uspavani malej, lebo ked bola otocena do smeru jazdy, bola stale zvedava, kukala na ludi a vsetko, co sa okolo deje, a nechcela mi zaspat, ale ked som ju otocila smerom na mna, tak bola s pokojna, ze ma vidi a zaspala mi ovela ovela skor, aj som na nu videla, kedy zaspi (nakolko je mala nevyhoda, ze neni na strieske okienko, ale to je fakt mala nevyhoda). Moj postreh ohladne sportovej casti je taky, ze som s nou spokojna, mala mi este teraz v nej v pohode spi bez toho, aby jej trcali nohy, alebo aby mala malo miesta, co je super, lebo ostatne sportaky su uz len tak na rychlu prepravu a spanok velmi nie, alebo je v nich babatko velmi pokrcene, alebo mu trcia cele nohy a skuste vy spat hodinu alebo dve tak, ze vam budu nohy visiet, nic moc.
Ale predsa by som napisala JEDNU NEVYHODU na sportaku z mojho pohladu. NEPACI SA MI, ako je riesenie sedenie a polohovanie chrbatika verzus nozicky, co som si samozrejme uvedomila az casom, pri pouzivani kocika, v obchode som na to vobec nebrala ohlad. Isto viete, ze ked date babetko do polohy lezmo, automaticky sa nozicky zdvihnu a naopak, ked date babo do polohy sedmo, tak sa automaticky nozicky sklopia, co je nevyhoda pri mensich babetkach, ktore este nemaju stabilne sedenie, teda potrebuju mat podoprety aj chrbatik aj nozicky. Nam sa casto stavalo, ze mala sice bola opreta, ale viseli jej nohy a nevedela dobre sediet, bola pokrcena, ohrbena v krizoch a musela som ju casto napravat a to bolo v oboch smeroch jazdy. Uz ma 18 mes. pomaly, ale stale s tym mame problem, nedobre sa jej takto sedi, stale sa mi sucha dole a hrbi, takze toto je JEDINA VELKA NEVYHODA. Je sice pravda, ze sa da dat sportak do polohy lezmo, nozicky sa zdvihnu a babo moze sediet aj tak, ale potom sa neopiera chrbatik a musi udrziavat vacsiu stabilitu. Aj tak sme to uz skusali a tiez to nebolo ktovie co. Takze po par mesiacoch pouzivania som sa rozhodla, ze ku "camke" este kupim mensi sportak, ktory ma lepsie sedenie a riesenie noziciek aj chrbatika zaroven a je len tak narychlo na prepravu do obchodu, alebo na prechadzku do mesta, ked mala nespi. Lebo ked spi, je zas lepsie ist s "velkou camkou".
Ohladne podlozky pod zadok do sportaku, ja som to tiez skusala a nepomohlo. Nemyslim si, ze je to tym, ze dieta je v kociku lenive, robi si pohodlie a preto sa sucha, skor si myslim, ze to sedenie tam neni dobre doriesene, stacilo by, keby sa dalo samostatne zdvihat nozicky, co sa neda.

Druhe babetko este neplanujeme, tak rok dva chceme pockat. Povodne som chcela camku predat, reku naco ju budem skladovat rok dva doma, ale uz teraz viem, ze camky sa nevzdam, aj ked je pravda, ze za rok alebo dva budu kociky ovela lepsie, modernejsie a premakanejsie, ale camka je camka a ja som s nou spokojna. Aj ked ako ste uz pisali mnohe, menej peruje na ceste, neda sa v nej dietatko hojdat, skor len kocikovat zo strany na stranu, ale to nevadi. A tiez sa priklanam k nazoru, ze nafukovacie kolieska mi tam vobec nechybaju, sice plastove sa skor osuchaju, ale viem, ze sa daju dokupit aj nove nafukovacie aj plastove a neni s tym problem. My mame na nasich uz tolko dierok po skle alebo kamienkoch, ze by som asi mala vela defektov a takto nemam problem.

Este k uloznemu priestoru a vyuzitiu miesta nad prednym kolieskom. Ja som si na ten priestor ci uz pri vajicku, vanicke alebo otocenej sportovej verzii nad koliesko vzdy pri nakupe polozila maly nakupny kosik, ktory tam sedi ako uliaty a tam som si davala nakup a v pohode mi to stacilo, mala som ho v kosiku, bol stabilny a nemala som problem drzat kosik v rukach a este tlacit kocik.

Este ma napadlo ohladne vanicky a hojdania. Na spodku vanicky su take dva sede plastove zarazky, na ktorych sa babetko hojda. Z vlastnych skusenosti vam odporucam, ked idete na vychadzky von, davajte si ich dole, pretoze kocik neperuje dobre, ked idete po hrboloch tak hrka a mne sa stalo, ze mi stale tie zarazky vypadavali, az som ich nakoniec stratila uplne a uz sa mi nedalo malu hojdat vo vanicke. Takze zakladajte len doma, ked chcete dietatko naozaj hojdat napr. pocas varenia alebo tak.

No rozpisala som sa riadne, ale dufam, ze som pomohla a som rada, ze som sa mohla podelit o nazory a tiez si precitat niektore vase.
Zelam vam pekny den, vela spokojnosti s camkami a zdrave a stastne deticky 🙂
Majka.

nikucika
17. máj 2009

Ďakujem jamaat, dačo to pomohlo

nikucika
17. máj 2009

majcidlo 1976, to si sa ozaj dobre rozpísala, ale to je dobré pre nás čo ešte nemáme skúsenosti a chceli by sme pre naše dieťatko len to najlepšie. Ja so za gumené alebo aspoň pogumené kolieska Umelé mi vôbec nič nehovoria hrkajú a skôr sa zničia. Dúfam, že tá 2009 atka má ozaj pogumené a že sú dobré, lebo kočík je pre dieťatko skoro druhý domov 🙂

lucie.krajcarova
22. máj 2009

Majcidlo, dobře napsané! Právě rozmýšlím koupi nafukovacích kol, ale nechce se mi platit 2 tis.. jen bych chtěla trochu měkčí jízdu. jo a neměli jste někdo návleky na kola proti špíně? my máme kočár doma na chodbičce, kde je málo místa a hrozí ušpinění stěn od koleček při manévrování, tak nechci riskovat časté malovaání. Máte někdo návleky a kde se dají koupit?

romcatko
23. máj 2009

já mám ty návleky - na "na-dlani" a jsem spokojená. máme ty trochu lepší. PES

luciana21
24. máj 2009

Ahojky, tak konečně mám cam cortinu doma.Sice ještě nemám odzkoušenou jízdu v terénu apod., ale na skládání a předělávání sedačky, vaničky a sporťáku jsem nadmíru spokojená.Všechno jde velice rychle a snadno, během několika vteřin. Než jsem ji měla doma, měla jsem strach, zda-li bude hluboká korba dostatečně velká, ale obávala jsem se zbytečně. Takže kdo nad cortinou ještě váháte, směle do ní🙂)

zuzkaxx4
24. máj 2009

Ahoj baby,mate hlboku vanicku pripojenu napevno? pretoze moja vanicka sa tak trocha hybe. Citala som ze cortina ma funkciu hojdania ale ja by som chcela mat vanicku na pevno. Co s tym?

liluska
25. máj 2009

zuzka ta vanicka sa tak hybe len ked je prazdna...ked tam das babo tak sa nebude tak "hybat".
Ja som si myslela ze je to zavada a isla som to aj reklamovat, ale fakt to robi len ked je vanicka prazdna.
Fakt to vobec neovplyvnuje pevnost vanicky 😵

romcatko
25. máj 2009

zuzko, funkci "hojdani" májenom když se krba sundá na zem - má tam takové plastové podložky. ale mi to tak nikdy nepoužívali.

kozicka
25. máj 2009

ahojte
tiez sa mi velmi paci cam cortina X3, ale z tej novej serie 2009 si neviem vybrat farbu, chcela som nejaku nevyraznu neutralnu farbu, sedu,bezovu alebo hnedu, skor by som si vybrala farbu z tej serie 2008, netusite niekto aky je medzi nimi rozdiel? Precitala som si skoro celu diskusiu o tomto kociku, trochu ma odradza to hrkanie, resp. ze nie je velmi odpruzeny, ale tomu by snad mohlo pomoct dokupenie tych nafukovacich koliesok a tiez ma odradza ze sa babatka vraj zosuchavaju dole, ked nedociahnu nohami na nanoznik, len nechapem ako tomu pomozete ked babatko podlozite dekou? Asi mam blbe otazky, musim si nastudovat ako vyzera dieta v kociku..😉
Ale v kazdom pripade budem vdacna za odpoved.

atreides
25. máj 2009

kozi mě na to sesouvání pomohlo připoutat Niny spodníma kšírama, vrchníma nepoutám vůbec, páč jí to vadí a pohoda
kolečka jsem měla objednaný, ale ty za 900,- ... ale měli už jen ty za dvojnásobek a v době, kdy jsme v hluboké končili, tak jsme to přežili i bez nich

lucie.krajcarova
26. máj 2009

romcatko, taky jsem přišla na stejnou firmu ohledně těch návleků, dokonce sídlí v mé rodné Osstravě, takže návleky už jsou na cestě 🙂
Luciana, z trojkombinací má cortina největší korbu, takže chybu jsi určitě neudělala 😀
holky, nevíte, kde se dají sehnat nafukovací kolečka, ale ne nová?nechce se mi dávat 2 tis. za příslušenství kočárku, který mě stál celý 7 tis...

katrin79
26. máj 2009

kozicka: aj ja som mala problem s vyberom farby lebo tieto nove farby na tento rok su dost o nicom, preto som si kupila cortinu v limitovanej edicii, pozri si v mojom albume mam odfoteny kocik, ktory mam doma, limit.edicia ma uplne ine farby ako tie katalogove, urcite si vyberies

majkapajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valentovasasa
2. jún 2009

majka - sice sháním, ale pokud chceš prodat, tak doporučuji za tuhle cenu zkusit nějaké slovenské bazarové servery. \koukala jsem, že by ten tvůj POUŽITÝ vyšel na 15t, ale u nás se tyto dají sehnat od 11t NOVÉ, jinak bazarové se tu pohybují v ceně od 6t výše.

luciamo
2. jún 2009

Ahoj Sasa, nevies poradit, kde v Cechach kupit Camcu za super cenu. Inac suhlasim, ze pytat 15 tis. za pouzitu je vela..Videla som eshopy za 14 tis. Kc, ale menej nie

valentovasasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciamo
3. jún 2009

Super, dakujem 😉

majkapajka
3. jún 2009

Ahojte, dakujem za typy, no ja skusam, lebo videla som rozne ceny, ale kedze je ten kocik ako novy, zachovaly, myslim, ze cena je primerana, akurat ze teraz uz isli tie modely dole s cenami a daju sa kupit nove za lacnejsie ... to je bohuzial tak so vsetkym (kociky, elektro ... kriza darmo) a tiez nezabudajte na to, ze sice 14t. ceskych je pekna suma, ale ked si to preratate na Sk, vyjde to kus drahsie ... a tiez je rozdiel medzi cenami na SK v BA a v BB ... bohuzial ...
ale dakujem aj tak ...

valentovasasa
3. jún 2009

majka - právě proto že vím, že když se přepočtou peníze, tak to už díky kurzu je rozdíl, ale proto jsem psala dát to na slovenské weby - myslela jsem to v dobrým vůči tobě, protože tady pro nás je to opravdu drahý.

mizu24
5. jún 2009

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či má niekto cortinu z limitovanej edícia farba svetlo modrá (alebo tyrkysová). Strašne sa mi páči, len sa bojím, lebo je dosť svetlá a neviem či sa nebude špiniť. Videla som, že niekto tu má aj tú svetlo zelenú. Tiež by ma zaujímalo, či sa nešpiní, ak ju už používate. Dlho som hľadala na internete kočík s veľkou vaničkou a táto sa mi zdá najväčšia a dosť ma zaráža, že v Čechách to vyjde v prepočte na staré koruny aj o 2000,- menej. Ale našla som dobrú cenu cez net u nás, za 555€.

majkapajka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leniccka
10. jún 2009

mizu24, ja mam tu zelenu limitovanu cortinu ale este ti neviem poradit 🙂 lebo malej sa nechce na svet 🙄 takze ti napisem ked uz nebudem 2v1 a budeme sa denne kocikovat 😉

babula
10. jún 2009

leniccka prosím ta,nie je ten material taký leskly a smyklavý hlavne v sportovej časti?

leniccka
11. jún 2009

babula, na tomto zelenom nie, ale na tom tyrkysovom to tak vyzera ze je taky leskly a tusim este aj taky hnedo-oranzovy je z takeho materialu...
ale ja si myslim ze ak sa ti ma dieta zosmyknut tak je jedno z akeho materialu... a super je ze cely kocik sa da vyzliect a oprat 😀 😉

atreides
11. jún 2009

holky včera jsem tu limitovanou edici viděla v obchodě a je fakt pěkná, ale co mi vadilo byla ta clonkana na boudě, mi přišlo, že to nejde nějak zatáhnout - nebo se pletu?

majkapajka
11. jún 2009

ahojte, znizila som cenu za moj kocik Cam Cortina X3, ak by vas zaujimala ponuka, tak si prosim kuknite moj inzeratik ... nemozem ho sem uviest, lebo je to proti pravidlam, ale toto hadam napisat mozem ... !? ci ...? 😨

babula
11. jún 2009

no leniccka ja som chcela ten tmavo hnedy 😒

biggy
11. jún 2009

Korbička určite nie je mala, ma 82 cm na dlžku, osobne som ju meral. Je to skvelý kočiar, jednoducho ovládateľný, s otočiteĺnou športovou časťou... Fakt pecka...