Kočík Cam Cortina x3 Tris Evolution. Máte referencie?

tin.tina
5. jún 2007

Ahojte. Mate niektora kociar Cam Cortina x3 tris evolution?
Prosim napiste akekolvek pozitiva ci negativa .
Dakujem.

Pytala som sa aj v teme kociky ale bez odozvy, tak to skusam este takto, mozno si novu temu vsimen viac mamiciek, alebo oceckov 😀

emmka333
1. mar 2008

Ahojte,
zdravim specialne Tessu 😀 Som Stanka333 z augustovych babatiek 😎 Tak som dnes zistila,ze si si kupila tu istu farbu kocika aku mam ja moju Cortinu.Je pekna ze? 😎 😀 Ja sa chcem pridat k diskusii.Ja som si na radu mamin z netu kupila najprv hupaci kocik z druhej ruky.Ja som bohuzial to hupanie potrebovala.A nenaucila som to malu,ale si to vyzadovala uz od narodenia.Dokonca som skoro do jej 2 mesiacov malu ani nekocikovala,lebo tak revala (kvoli kolikam),ze sa proste nedalo.Tak sme vyuzivali len baby satku.Hupaci kocik sme vyuzivali do jej 5-tich mesiacov a potom sme sa rozhodovali aky sportiak kupit.Chcela som jednoznacne trojkolku a kedze sme uz mali autosedacku z druhej ruky Cam,tak sme sa rozhodli pre Cam Cortinu X3 evolution.Som rada,ze sme nekupili vsetko,lebo vanicku by som nemohla vobec vyuzivat,kedze som musela malu stale hupat (bohuzial nebola z tych babatiek ktore by kludne lezali v kociku a spinkali) a autosedacku sme kupili o polku lacnejsie ako v obchode.Takze sme super nakupili 😎 Autosedacka je uz aj predana,takze na nej som stratila len 500,- Hupaci kocik si nechavam aj pre druhe dieta a rozmyslam,ze tak o pol roka alebo o rok predam aj Cam cortinu.Ale este stale nad tym rozmyslam,ci si ju nechat alebo predat a potom kupit nieco ine.Paci sa mi sice dizajn aj farba (aj ked som vzdy tuzila po cervenom a nove modely Cam 2008 maju prave cerveny),ale som nespokojna so stabilitou kocika.Bola som sice upozornena,ze vsetky trojkolky su nestabilne,kedze maju v predu len jedno koleso,ale este ked sa mi aj viac krat stalo,ze sa mi kocik skoro prekotil 😖 Tak to som sa uz tak viac krat zlakla.Mala som viac krat problem vyjst na vyssi schodik alebo obrubnik.Mala som co robit s dvomi rukami a este ked mam zavesenu prebalovaciu tasku (ktoru som si kupila zvlast,ale nie Cam,lebo samostatnu nepredavali),tak to bolo este horsie.Aj teraz ako mame sportovu cast a dcera ma uz vyse 11kg a 1,5r. tak sa nam par krat stalo,ze som sa len dotkla rukovate a kvoli tazsej taske sa mi kocik prekotil,teda som ho zachytila.A taketo infarktove stavy som uz zazila viac krat s tymto kocikom.Ale inak som spokojna s jeho manipulaciou.Da sa v ochodoch riadit jednym prstom 😀 Dost som vyuzivala autosedacku nasadenu na konstrukcii.Je super ze sa da dat,tak ako aj sportova cast v smere aj protismere.No a este sa vyskytol jeden problem na kociku.Zda sa mi ze strieska je dost nekvalitna.Tento kocik pouzivame rok a sportovu cast o trocha menej,no strieska nevydrzala.To okienko sa zacalo trhat po par mesiacoch.Podla mna je to slabo spravene.Len prilepene.A ja som tam davala flasku a bundu.Roztrhalo sa to.Ale keby je to pevne prisite a nielen prilepene,tak by sa to nestalo.No a este sa nam zlomili tie tycky na boku striesky.Stalo sa to tak,ze kocik bol viac krat do tyzdna skladany do auta,kedze sme z dedina a chodievame do mesta aj viac krat do tyzdna.Strieska to proste nezvladla a dokonca nam to nechcu ani reklamovat.Som zvedava,ci este zmenia nazor.Este stale ju tam maju.No a este som chcela napisat,ze ak nahodou predam tento kocik,tak by som chcela v buducnosti trojkolku,ktora ma v predu dvojite koleso.Myslim si,ze tak bude kocik o nieco stabilnejsi,hlavne ked budem chciet vyjst na obrubni alebo schodik.Predsa by mala byt rovnovaha lepsia,ked bude stat na dvojitom kolesi,pokial ja ho zozadu zdviham.A zatial uvazujem nad Casual trojkolkou.Len sa mi nepaci,ze je cely cierny.Da sa sice dokupit farebna podlozka ale aj tak bude na nej sediet dieta.A autosedacku maxi cosi,ktora je k tomu by som kupila z druhej ruky ako predtym Cam.Tak,toto bol moj dlhyyyy prispevok,mozno ste aj zaspali 😅

alenka83
1. mar 2008

ahoj, díky za tento popis. Velice uvažuji o tomto kočárku. Máte již doma někdo kolekci 2008? Konkrétně třeba tu černo šedou?

monas
1. mar 2008

Myslím, že s tou stabilitou kočárku mají problém maminky, které na trojkolku nejsou zvyklé od začátku. My ji máme od narození a ani jednou se mi nic podobného nestalo a problém s najížděním na obrubníky apod. jsme nikdy neměli. Dokonce složil takovou zatěžkávací zkoušku, že náš byt je ve 13. patře, ale výtah je jen do 12. patra a od narození až doteď (16 měsíců) denně několikrát to jedno patro vyjíždíme po schodech (pěkně schod po schodu), jde to krásně a kočárek perfektně drží. Hodně cestujeme a každý den ho skládáme do auta a vše je v pořádku. S tím okénkem na boudičce máte ale pravdu, my ho tedy nemáme (máme tu starší kolekci bez něj), ale i majitelka obchodu, kde jsme ho kupovali mi nedávno říkala, že s tou další kolekcí byly tyto problémy, že se hlavně v létě ta okénka trhala a rozlepovala...

dominica
1. mar 2008

monas, pravda veľká, aj s tým najíždením na obrubníky to ide celkom fajn, aj po schodoch chodíme ako vy, aj cestujeme, ale to nie až tak často a našťastie to okienko drží, uvidíme dokedy. Takže spokojenosť 100%

alenka83
3. mar 2008

ahoj holky, to nemáte tady už někdo novou cortinu? Tu novou barevnou kombinaci? PRosím napiště, kdybyste měli

cathrin
3. mar 2008

ahojte,
tak my máme tiež tento kočík, ale už rozmýšľam, že ho predám alebo ešte dokúpim nejaký ďalší športový kočík. So stabilitou nemáme problém, to je v poriadku, aj vanička je dosť veľká, aj polohovateľnosť vaničky je super, ale už menej som spokojná so športovou verziou. Spolu s konštrukciou je veľmi ťažký a keďže nebývame priamo v centre mesta, ale na sídlisku, dosť často ho musím skladať a vkladať do auta a to teda mám čo dvíhať. A druhá vec je tá, že sa mi nezmestí do kufra auta (mám corsu), takže kočík nosím na zadnom sedadle. Ešte kým nosím malú v autosedačke na prednom sedadle,tak sa to ešte dá takto riešiť, ale potom, ked bude musieť sedieť na zadnom, tak to už riešiť budem musieť. A ešte mám teraz jednu nepríjemnú skúsenosť s kočíkom na letisku...nechcela som ho odovzdať spolu s batožinou, ale chcela som, aby v nom malá bola, až do nástupu do lietadla,ale bohužiaľ zložený sa mi nezmestil cez ten pás, kde sa kontrolujú príručné batožiny, takže ma vrátili spať do nadrozmernej batožiny, to som už dosť hromžila.
A aj strieška sa mi zdá byť dosť nestabilná. Takže toľko moja skúsenosť.....

monas
3. mar 2008

Cathrin, tééda, to mi neříkej, že se ti nevejde do kufru corsy? Vejde se i do kufru starého Peugeota 106, který má snad nejmenší kufr na světě🙂, tchýně ho tam dává a to i s tlustým fusakem, takže není úplně naplocho složený...To se divím. Ale pokud bys sundala kolečka, což je minimální práce tak na 5 vteřin, tak to určo půjde!

emmka333
3. mar 2008

DOMINICA, MONAS - Vy mate asi vsetky alebo skoro vsetky celu trojkombinaciu tohto kocika a mate tu origos tasku Cam na kocik.Mozno preto sa vam este nestalo,ze by sa vam kocik prekotil,kedze vpredu je len jedno koleso a ked je zadok tazsi este aj s tou mojou taskou,ktoru som si musela zvlast dokupit (kedze som kupovala len sportovu cast a k tej tasku nedavali ani sa nedala zvlast kupit).Ja mam taku dost velku tasku (ale taku som aj chcela),je tam vo vnutri plno vackov a vselicoho mozneho aj s sprebal.podlozkou a v kazdom vacku mam nieco.A ked ideme do mesta a mam v nej este penazenku,mobily,sklenne pohare Hipp s vyzivou,flasu s vodou pre malu... tak je ozaj dost tazka,no a preto sa mi stava,ze sa kocik ide prekotit dozadu ked nedavam pozor.No a s tym jazdenim,teda vychadzanim na obrubniky ani nemam problem preto,ze som najprv pouzivala klasicky hupaci kocik.Myslite,ze za ten rok co pouzivam Cortinu by som sa nenaucilo s nou jazdit?Ja nemam problem napr. ked idem cez prechod,vystupit na obrubnik.To zvladam rychlo a sikovne.Este na mna kamoska kuka,ze ako sikovne a rychlo s nim viem jazdit a zdolavam prekazky.Ale napr. na schodik,kde potrebujem najprv zdvihnut predne koleso a polozit a potom zdvihnut do vzduchu zadok kocika,tak to byva problem a ide sa vykotit do boku.Alebo su obrubniky kde musim vyjst z boku a tam byva tiez problem s tou stabilitou,preto ze to je trojkolka.Ja nehovorim,ze problem je v tomto kociku.Ale trojkolky su vsetky take.S tym nic nenarobime.Ma aj svoje vyhody.Super sa s nou karuje,zaberie menej placu v kufri,nie je taka tazka ako stvorkolka.A je aj krajsia,nie? 😎 😀

emmka333
3. mar 2008

Cathrin - my sme mali Toyotu Yaris.Je tam tiez maly kufor,ale Cortina sa tam v pohode zmesti,len sme davali predne koleso dole a vyrovnali sme tu cast kde bolo koleso.Len muza to nebavilo stale to davat hore dole hore dole... Mal na to nervy aj ked to trva len par sekund.Tak teraz kupujeme dalsi kocik,ktory budeme pouzivat len do mesta (kedze sme z dediny).Ten sa super sklada,zaberie malo miesta atd.Ale Cortinu asi nepredam.Bolo by mi za nou luto.A zatial sa mi ziadny iny kocik tak nepacil ako Cortina.Aj ked som chcela vzdy rucnu brzdu.

monas
3. mar 2008

emmka, máš pravdu, při najíždění na hodně vysoké obrubníky se někdy hůř najíždí s nezaaretovaným kolečkem (kdo by ho taky kvůli tomu aretoval), že se kolečko jakoby skroutí k jedné straně a celý kočárek se nakloní, s tím už pak člověk počítá a vyrovnává to, na některé schody je lépe najíždět pozadu. Ale v té tašce si myslím, že to není, máme ji kolikrát taky pěkně narvanou a hlavně malého skoro nikdy nekšíruju, takže v kočárku občas vyvádí psí kusy, staví se, kleká si a opírá se o opěrku zad apod. a ještě se nikdy nepřeklopil. Ale každý máme určitě vnímání stability a takových věcí trošku jinak posunuté, např. tchýně si na trojkolku nemůže zvyknout už celých 16 měsíců...Já si neumím vůbec představit, že bych si ještě někdy koupila čtyřkolku, teď budem kupovat golfky a hledala jsem zase jen mezi trojkolkami... 😀

alenka83
4. mar 2008

s tím najížděním je to asi o zručnosti. Myslím, že je opravdu málo případů, kdy se kočárek převrátil, kdyby přeci byly tak nestabilní, jak se o nich proslýchá, tak by je nevyráběli! Takže to spíš vidím v šikovnosti maminky a ostatních, co s ním manipulují. Pokud i prodejce prodává original tašku, tak musí být vyzkoušeno, aby se s ní kočárek epřevrátil, když je naplněný. Myslím, že je to asi věc názoru. Nemáte někdo tento kočárek možno vidět v obchodě? Tady u nás ho sice jeden obchod prodává, ale jen starou kolekci a nová je na objednávku, ale nechce se mi objednat něco, co nemůžu vidět jak vypadá pak barevně sporták a autosedačka. V katalogu mají pouze hlubokou korbu.

atreides
4. mar 2008

alenka: já tu novou kolekci viděla v obchodě a moc se mi nelíbila, ale to je o vkusu. Jsou u ní proti kolekci 2007 spíš vizuální změny

alenka83
4. mar 2008

a viděla jsi tu černo šedou kombinaci? Jak to vypadalo? Jaké změny jsi viděla? Nebo jsou?

atreides
4. mar 2008

viděla jsem ten červený, ta barva je pěkná, ale vnitřek je proti loňské kolekci šedý, nánožník na hluboké korbě je jiný a kolečka jsou celá černá, ale vesměs je to pořád to samé 😉

alenka83
4. mar 2008

ahá. No já právě vidím pořád jen obrázky a ty mě moc nebaví. Přeci jen ve skutečnosti to pak vypadá jinak, než na fotkách. Kde jsi je viděla? Hold bych si udělala výlet. Lepší než kupovat zajíce v pytli, pak přijde něco úplně šíleného a vracet to...nevím, jestli by to šlo! Děkuji ale za info🙂

atreides
4. mar 2008

v Brně v Babyexpertu, hned vedle Ikei. Nemáš zač, ale co se nelíbí mě se může líbit tobě 🙂

alenka83
4. mar 2008

jasně, právě proto bych to chtěla vidět naživo. To by mohlo být tedy i v Praze vedle Ikei, co? To bych se tam mohla vypravit🙂Co člověk, to názor, fakt díky za tip. Kdyby něco, máš to u mě 😵

atreides
4. mar 2008

jj to je ten samý obchod 🙂 a nemáš zač

alenka83
4. mar 2008

už jsem tam volala a zrovna na prodejně byl i dodavatel, tak snad v pátek by jim ho měli dodat. Tak se tam o víkendu vydáme. Aspon bych pak kdyžtak i já mohla posloužit dalším, kdo hledá tuto kombinaci🙂

minda
4. mar 2008

Holky, já tu novou černo-šedou kombinaci mám (typ 574). Ale ona ta šedá je ve skutečnosti trošku stříbrná. Nánožník na korbu je celý šedý, vnitřek korby je šedý. Autosedačka je taky černo-šedá, vnitřek šedý, vložka pro novorozence černá, stříška černá. Bouda u sportovní verze je: horní část šedá, zadní a boční část černá, nánožník černý. Bohužel zatím nemůžu popsat zkušenosti s jízdními vlastnostmi, ještě jsme nevyjeli. Já jsem tu novou Cortinu koupila přes MMB za dobrou cenu - 15.800,- vč. dopravy. Já jsem barvu až tak neřešila, klidně bych vzala i starší kolekci, ale jako novou ji v době, kdy jsem ji chtěla koupit nabízeli dráž než novou kolekci 2008 a za ojetou chtěli cenu, za kterou se mi vyplatilo koupit novou.

emmka333
4. mar 2008

alenka83 - a ty si uz s tym kocikom jazdila s dietatom a plnou taskou,ktora nebola original Cam (ako mam ja),ked vravis ze je to o zrucnosti?Ja mam praveze inu tasku nie Cam,ktora je mozno vyskusana vyrobcom aj ako naplnena na kociku.Ja nevravim,ze sa mi kocik prevratil,ani si nemyslim ze to tu niekto pisal.Mne ked sa isiel prevratit (co nevravim ze je kazdy den,ale mozno raz za 1/4 roka),tak som ho zachytila.To vyzera teraz ako keby som ozaj mantava a neviem s nim jazdit 😨 ked pisete ze je to o zrucnosti.Myslim si,ze aj keby s nim jazdim 3roky v kuse,tak sa to moze stat.A este som chcela dodat,ze nikdy by som tento kocik nedala do ruky neskusenej osoby,ze tu mas chod na prechadzku.A este tam kde treba napr. vychadzat na obrubniky.So stvorkolesovym,nech sa paci.Ale s trojkolkou teda nie.Vidim casto ze deti chodia kocikovat.Ja som ako 11 rocna chodila kocikovat bratranca.No neviem si predstavit,ze by som poslala na prechadzku moju 12rocnu sestranicu.Keby sa jej stane to co mne,tak urcite by ten kocik nezachytila a cely by sa prevratil aj s nou a este keby ide auto.... no zbohom.Dala som par krat do ruky tento kocik kamoske,ktora neviem ci volakedy drzala kocik,ale veru v meste,kde treba vystupovat a zostupovat,bola hotova.Normalne sa bala.Ale na rovnom povrchu je super.Presli sme s nim rozne tereny,polne cesty,hrbolate ako ho.vado.Minule sme mali na kolesach cele kila blata.Fakt doslova.Nedokazala som sa pohnut z miesta,chudak kocik.Ale to bola moja vina,ze sa vyberiem po polnej ceste,na ktoru den pred tym cely den prsalo a blata tam bolooooo.... No a teraz ma napadlo,ze aj ked je nerovna cesta,ze tam je najaka jama,tak som mala problem so stabilitou,isiel sa mi prekotit do boku (ale samozrejme som to zachranila).Neviem to asi dobre vysvetlit,na akych terenoch jazdime,preto to tu vyzera ako by som nevedela.To by ste tam museli so mnou byt a potom posudit,ci to je ozaj blby teren a tazka taska alebo moja neschopnost.

monas
4. mar 2008

Já nemyslím, že by si někdo myslel, že jsi neschopná, nebo nezručná... 😒 ! Každý tady říká jen své zkušenosti a každý má zkušenosti jiné. Já jsem osobně z vesnice, jezdili jsme s kočárkem po hooodně šílených terénech, chodili jsme s ním i do lesa na houby, byli jsme v zimě na horách, dokonce jsme s ním vystoupali skoro celou trasu na Bezděz, kde nám všichni přihlížející tleskali a nikdy ani náznak překlopení. hodně cestujeme, kolikrát ještě přes malého a přes boudičku naházíme velký náklad, abychom nemuseli od auta domů na třikrát a pohoda. Kočárek si od narození malého půjčoval kde kdo a taky s tím neměli problémy, jen takový ten běžný nezvyk na trojkolku... Takže u mě je to jasné, jsem do třech kol blázen a už bych nikdy neměnila, ale každý to vnímá jinak. 😉

emmka333
4. mar 2008

Monas - no ja neviem,mozno som to zle opisala.Mozno si to niekto predstavuje,ze ked sa mi ide prekotit kocik,tak uz ho na zemi tesne pred padom zachytim.Ale ja tym myslim to,co si ty pisala,ze ked napriklad,ides na vyssi obrubnik a to koleso nie je zaaretovane (ci ako sa to vola),tak sa zacne naklanat na jednu stranu a musim to vyrovnavat,ja hovorim o tej nestabilite,ze co je nevyhoda trojkolky oproti stvorkolke.Ale aj ja milujem trojkolky a nechcela by som stvorkolku.Mne to uz ani nepride pekne 😅 Aj keby predam tuto cortinu,tak pre druhe dieta by som urcite kupila trojkolku len inu znacku,ako som spominala,paci sa mi Casual S4 (to je tusim),lebo vpredu ma 2kolieska a je to trojkolka.Ale sa mi nepaci ze sa neda dat do protismeru.Tak asi zostanem verna Cortine.Velmi sa mi paci novy model 2008 - cervena.

dominica
4. mar 2008

no, ja viem, že keď sa s predným kolieskom vychádza na obrubník a treba nadvihnúť zadné, tak mám čo robiť, aby som tú stabilitu na jednom/prednom/ udržala, to je pravda a je aj pravda, že trojkolka nebude nikdy tak stabilná ako 4kolka, ale naučila som sa s ňou jazdiť a nemenila by som 😉
S tou kabelou, veľkou a ťažkou - vidím tam problém v tom, že dieťa máš asi otočené od seba a ak tam dáš tú ťažkú kabelu, tak sa ti všetka váha dá na zadné kolieska a to môže byť problém, ale ja mám malého otočeného k sebe a ťažisko je skôr na prednom kolese, takže sa mi nemôže stať, že sa mi prevráti... ale ak máš malú k sebe, tak neviem, kde je chyba...žeby v kabele? 😉

emmka333
5. mar 2008

Malu mam otocenu od seba,tak sa mi to viac paci ten kocik 😉 Ale je pravda,ze ona je uz "velke" dievca,ma uz 1,5r a chce vsetko vidiet.Tak je pravda,co si teraz napisala.

alenka83
5. mar 2008

emmka333 - je mi líto, že jsi si to vzala osobně, ale já to tak nemyslela 😉 Bylo to myšleno spíš tak, že každýmu vyhovuje něco jiného a že je tolik trojkolek, že kdyby byly tak nestabilní, tak by je určitě nevyráběli. Není to o tom, že bys byla nezručná nebo tak něco. Stát se může cokoliv, samozřejmě i mě. Prostě to je ale jenom blbá náhoda, než nějaké pravidlo. Možná jsou opravdu 4-kolky více stabilnější, ale o to víc jsou třeba těžší a nejsou tak pohodlné než 3-kolky, ale je to hodně věc názoru. Každý na to má jiný pohled, takže jsem určitě nemyslela to, že bych byla nešikovná nebo tak. A vlastně jsem ani o Tobě konkrétně nemluvila...Tak si to neber osobně, jen můj názor🙂

cathrin
5. mar 2008

no tak vyskúšam dať dole to koliesko a uvidíme, či sa zmestí 😕 ale to že je ťažký, mi asi nevyvráti nikto

alenka83
5. mar 2008

cortina a těžká? Myslím, že pokud myslíš celý kočárek, tak nevím, ale přijde mi jako jeden z nejlehčích. Stejně jako Jané. Ten je také lehoučký.

dominica
5. mar 2008

aj podľa mńa je ťažká, mám čo robiť naložiť konštrukciu do auta, mám 45 kg a kočík 15 kg a malého vo vaničke dať dole z konštrukcie - uf, možno keby som bola kulturistka...

cathrin
5. mar 2008

alenka, neviem, máš doma už kočík? skús si vyskúšať športovú verziu s konštrukciou a uvidíš, ale asi radšej to neskúšaj, kedže si tehu.....
ešte pokiaľ dvíhaš len konštrukciu lebo si odklikneš vaničku alebo autosedačku, tak to sa ešte dá....ale keby som mala za každým oddelovať športovú časť od konštrukcie, tak to by som radšej nikam ani nešla....a určite nepatrí k najlahším kočíkom.....ja ked som ho vyberala, tak sa mi tak veľmi páčil, že som ani nedala na rady ostatných a neskúsila som si ho zdvihnúť, bola som pre tento kočík rozhodnutá a hotovo, ale ako som už písala vyššie, teraz som to už oľutovala a ked budem mať druhé dieťa určite si zvolím iný typ kočík a budem sa riadiť aj jeho váhou....

dominica, presne.......