Kočík Cam Cortina x3 Tris Evolution. Máte referencie?

tin.tina
5. jún 2007

Ahojte. Mate niektora kociar Cam Cortina x3 tris evolution?
Prosim napiste akekolvek pozitiva ci negativa .
Dakujem.

Pytala som sa aj v teme kociky ale bez odozvy, tak to skusam este takto, mozno si novu temu vsimen viac mamiciek, alebo oceckov 😀

fifla
23. jún 2007

no ja mam uz z obchodu odskusany MB X6-ku a je uplne super. A aj do kufra by nam mala vliezt :o)))
budeme mat cerveno-ciernukombinaciu, zda sa nam univerzal a hlavne mi na nu nebude moja poverciva svokra pripinat vseliake cervene blbosti proti urieknutiu.
a keby sme mali druheo snorchlaca babenku potom, je to univerzal

adkag
23. jún 2007

aj mne sa TA FARBA PACI,ALE AJ ORANZOVA A ZELENA,TAK TIEZ NEVIEM.MNE VSETKY TIE FARBY PRIDU UNIVERZALNE. INAK JA TERAZ TUSIM MENIM VSETKY SVOJE ZASADY, NECHCELA SOM 3KOLKU A IBA CERVENA SA MI PACILA A UZ ZVAZUJEM VSETKO INAK 🙂

fifla
23. jún 2007

ja som chcela vzdy cerveny, aj auticko mame cervene.

adkag
23. jún 2007

ja mam tiez cervenu oblubenu 🙂 .ja som sa AKURA STAZOVALA DRAHEMU ZE KEBY SOM VEDELA CO BUDE NAJLEPSIE PRE MIMI,TAKE BY SOM KUPILA ALE KED NEVIEM TAK SA TAZKO 😖

aktak
23. jún 2007

farby su teraz vselôijake, kopec maminiek ma pre chlapcov napriklad cervene kociky a je to pekne 😉

luciaj
25. jún 2007

adkag, my sme objednali tiez trojkolku a este pred mesiacom som o inej ako 4kolke ani nechcela pocut. ale presvedcilo nas lahkost manevrovania s kocikom oproti tej4kolke (teda 6kolke🙂). a okrem toho ma 3kolka vacsie kolesa a zdalo sa mi, ze ide tichsie a omnoho menej hrka ako 4kolka (ale to som uz popisovala na predchadzajucej strane). no a farbu sme objednali tu oranzovo-bezovu a k tomu aj oronzovo-bezovy fusak a zavinovacku do autosedacky a tiez oranzovu decku do kocika🙂 ja nemam moc rada tmave farby, tak preto som vylucila vsetky kombinacie s ciernou. ale je to len vec vkusu. ja dufam, ze kocik vydrzi aj pre dalsie babo, takze sme sa rozhodovali podla toho, co je najuniverzalnejsie pre dievcatko aj chlapca a tak isto aby ta farba nepodliehala rychlej zmene modnych hitov ...

brendi
25. jún 2007

holky každému podle jeho chuti ale tady vám posílám pár ohlasů právě na tento kočárek a podle mě mají pravdu:
cortina ? bóže můj, nechápu, jak si to někdo může koupit. neonato je to samé, ale má to aspoň nafukovací kola. cortina je má z PU a v zimě půjdou do pr...
kočár jako celek nic moc, extrémě malá korba, samý plast, nebude dlouho držet pohromadě, bude vrzat
cortina je ten samý šmejd co bebecar vector, taky k poblití
Iris jí má doma. já jí to říkala nesčetněkrát po icq, ale vybrala si a tak ať s tím jezdí. a to nezmiňuji to, že ten kočár není vůbec odpružený. nemá tlumení, čili je to jako uložit dítě na molitan do žebřiňáku

adkag
25. jún 2007

aktak a co sa tyka toho perovania, teda skor neperovania,ake mas skusenosti?

luci,mne sa praveze pacia aj tie kombinacie s ciernou,su take decentne a to babo tam pekne vynikne,ale tiez mam radsej svetle farby,takze dilema. ukazovali sme kocik rodine a zatial aj u nas vedie ta oranzovo bezova. to si kde taketo doplnky zohnala?
inak zda sa ti ze trojkolka menej hrka jak stvorkolka? to manevrovanie je fakt lahsie s tou trojkolkou,ale ked mne to pripada jak keby som na nejake preteky isla 😀

brendi a ty mas aky kocik,resp. odkial mas skusenosti s Cortinou?

horty
25. jún 2007

A máme tady novinku, vypadá to velmi dobře : http://www.autosedacky-kocarky.cz/novinka-corti...

zusma
25. jún 2007

Sice jsem tu novinku nestudovala, ale na první pohled se mi moc líbí 🙂

adkag
25. jún 2007

horty dik za informaciu,pozrela som to a vyzera to fajn,hlavne hmotnostou a rozmermi a moznostou nastavenia toho perovania. len neviem kedy sa dostane do obchodov a ja by som ho potrebovala vidiet nazivo. to uz do septembra asi nestihnem,kedze ho treba skor objednat.

lua
25. jún 2007

Ja mám objednanú X3 vo farebnej kombinácii čierno-oranžová a každým dňom ju už čakáme. A to ste ma potešili, že vanička je homologizovaná ako "autosedačka". Musím sa skúsiť opýtať, či sa v tom obchode, odkiaľ berieme kočík dá kúpiť aj ten kit car alebo si ho objednávam z babetkova. 🙂

adkag
25. jún 2007

lua,nam vravel v obchode ze sa da objednat ale ze casto sa to nerobi,kedze je autosedacka. kolko to stoji na babetkove?

tin.tina
autor
25. jún 2007

Ahojte 🙂

na nakup.sk som v diskusii nasla tot:

Dobry den, chcem poprosit o info, uvadzate,ze vanicka je homologizovana aj pre prepravu v automobile, mame uvedeny kocik objednany, ale v predajni nam oznamili, ze skusobnym ustavom nebola vanicka na takuto prepravu na Slovensku schvalena, a odmietli nam dodat prislusenstvo-t.j.bezpecnostny pas do vanicky.Na nete som ziadne podrobnosti nenasla, ale myslim, ze v Cechach takyto problem nie je. Dakujem
# Na tento príspevok reagoval: #3 Katka Schiffelová

003 - Katka Schiffelová, 27.02.2007 - 17:21 [ Reagovať ]
002 zuzana: Pekny den prajem. Na Slovensku nie je schvalena preprava deticiek vo vanickach, len v autosedackach. Je to koli bezpecnosti.

tin.tina
autor
25. jún 2007

Brendi,
aky kocik mas ty, resp. aky by si nam buducim mamickam odporucila. 😵
Tato tema bola zalozena na to aby sme si vzajomne radili.

Dakujem.

morusa
25. jún 2007

Holky,já se fakt bavím Brendiným příspěvkem 😀 Tipuju ,že Cortinu nemá,ale je potřeba to zkritizovat. Nejvíc jsem se zasmála tomu, že tenhle kočár má malou korbičku, neb má jednu z nejdelších, co vůbec jsou ve srovnání s ostatníma kočárkama a že jsme se na tohle obzvlášt soustředili, neb jsme oba vysocí a správně jsme předpokládali ,že budem mít i dlouhé dítě a jak se nám to vyplatilo.Jinak se s kočárkem jezdí super, absolutně si nemůžu stěžovat, lehce se skládá a vejde se v pohodě i do hatchbacku, prostě ,jak už jsem jednou tady psala, jediné ,co bych opravdu vytkla, je taška ke kočáru, která nemá žádné kapsy ,tudíž je to v ní nepřehledné a zrovna tak je blbé i zapínání, ale holt vše nemůže být ideální.

otrubka
25. jún 2007

Ahojte! Tiež uvažujeme nad kúpou X3 ale iba športovú verziu. A neviete mi povedať či má madlo, keďže to z obrázkov na nete nie je vidieť. A do akej polohy sa dá polohovať opierka chrbta, či mi tam bábo nebude mať problém zaspať?! Totižto ešte som nemala možnosť vidieť kočík naživo a tak ho len obzerám na internete. Ď.

aktak
25. jún 2007

neperovanie - nasmu adamkovi sa vyborne zaspava ked ideme po zamkovej dlazbe takze s tymto problem nemame, a to ze sa kocik neda hojdat nam tiez vyhovuje, lebo si na ten pohyb nezvykol a mame teraz menej problemov, ani na rukach s nim netreba "triast" aby sa upokojil
velkost vanicky - je dostatocne velka, aku uz baby pisali tak urcite lepsi priemer
kolecka sme pouzivali celu zimu a nic im neni 😉
a manevrovanie - jedna basen 😵

brendi
25. jún 2007

holky napsala jsem jen názory co jsem našla na internetu, cortinu nemám, ale měla jsem možnost si ji povozit po terénu i s miminkem, moc k ní výhrady nemám, jen mi tak nějak připadá celá plastová...... já mám x-lander XT, koupila jsem až sporták a je pravda že korbička je menší než u cortiny.
Chtěla jsem jen napsat že jsem se s pozitivními názory setkala až tady na koníkovy, jinde na ni nadávali, ale to je každého věc a zkušenost.........
A jaký kočárek bych doporučila? každý půlrok nový 😀 , mám v nich zálibu

tin.tina
autor
25. jún 2007

Brendi, to je dobra rada, len z materskej na Slovensku (cca 4700,-sk )to take jednoduche nie je. ☹

+ toto som nasla k x landeru na obchodnej inspekcii:
http://www.soi.sk/index.php?show=280

+ ine nebezpecne kociky:
http://www.soi.sk/index.php

Dobru noc 🙂

PS: Luciaj, prosim zistila si nieco o preprave deti vo vanicke?

brendi
26. jún 2007

tin.tina: díky ale tohle jsme už na diskuzích řešily, jedná se o starší typ kočárku a když jsem na tom svém hledala zminované chyby tak jsem nenašla ani jednu, a věz že mi jde o kvalitu a bezpečnost mého dítěte v první řadě a v kočárku který má podobné zjištěné vady bych ho rozhodně nevozila

jana.1
26. jún 2007

Já jsem u X landeru .. asi XA, ale to bude nejspíš u všech.. nepochopila u sporťáku polohování zádíček tím utahováním pásu. Zádíčka taková měkká, nevím.. celkově mi to přijde takové humpolácké.. ale nevím, to je jen pocit. nemám ho, takže nemůžu posoudit. Akorár má daleko od sebe kola, takže úplně každý s ním neprojede, kde potřebuje.. jak kdo..

brendi
26. jún 2007

A VIDÍŠ, JÁ JSEM SPOKOJENÁ, A TO SI PIŠ ŽE BYCH TU NAPSALA ŽE NEJSEM.......
je pravda že jsou kola dál od sebe ale když se najede do dveří prvním jedním a potom druhým tak je to hračka, při koupu mě vůbec nenapadlo že to bude problém....ale vyřešil se, polohování je taky v poho, no mohlo být lepší, ale dobře se sním manipuluje

luciaj
26. jún 2007

adkag: skusala som v obchode aj 4kolku aj 3kolku a uz v obchode na de facto rovnej dlazbe som mala pocit, ze 3kolka ide tak plynulejsie, tichsie a ze 4 kolka viac hrka. mozno je to len vec nazoru ... a jednoznacne sa 3kolka oooovela lahsie manevrovala. a ked si vezmem, ze v kociku budem mat dieta, nakup atd, takze bude tazsi, urcite to jednoduche manevrovanie ocenim.

No a doplnky (fusak, zavinovacka) v takej farbe maju aj na babetkovo.sk aj na babymarket.sk. nie je to presne znacka cam, ale emitex, ale farebne je to uplne zladene. pozerala som na to v obchode, takze naozaj to vyzera, akoby to bol set🙂

tin.tina: nic nove nema, len to, co som uz pisala, ze na ministerstve mi povedali, ze ked je homologizovana v taliansku, je aj u nas. ale podla reakcie na nakup.sk teraz si zasa nie som ista ... idem este nieco k tomu pozistovat ... dam vediet.

btw. prave mi volali, ze uz dosiel moj kocik, ale manzel ma dnes rokovanie o sietsej a teda nestihneme ist do obchodu pre neho ☹ takze az zajtra 😠

jana.1
26. jún 2007

brendi, jasně... já taky hledám na kočárech chyby a ne naopak - tj. jako když někdo obhajuje úplnou hrůzu.. a pěje třeba ódy na tako, těžký poruchový monstrum, protože té osobě se zrovna neporouchalo.. a co jako? 😕 když je o kočáru diskuze a je často kritizovaný (ačkoliv vžycky je zároveň někým jiným i chválený), tak od něj dávám ruce pryč. Čím vyšší procento kritiky, tím hůř pro kočár. X lander asi ale nemá o moc větší korbu než cortina, řekla bych, že jí má naopak menší, jestli si to dobře pamatuju.. umělá kola taky nemusím a taky na mě ta cortina působila celkově uměle.. u sporťáku bacha na slídičku ve stříšce, odloupává se od ní.. u jané zas praská..
Já mám inglesinu magnum a snad na žádný kočár jsem nečetla (a neslyšela) tak dobré ohlasy..vím, kde má nevýhody.. jako sporťák není tak úžasný díky houpacímu podvozku, ale to já stejně chci řešit golfkami (tak jako tak), které jsou lehčí než jakýkoliv sporťák. A taky se na netu neprodává tolik ojetin.. Často spíš vidím inzerát jako "za dva měsíce budu prodávat inglesinu.." a třeba u x-landeru vídám často (zdůrazňuji, že netuším, proč!!!) "prodám x-lander, hluboká korba používána měsíců, sporťák zcela nový nepoužitý.."

Ale je rozdíl číst:
- mně upadlo kolo, mně praskla konstrukce, je to těžký jako kráva, nesložím to, nevytáhnu do schodů atd. atd. (mezitím vždycky je několik ženskejch samozřejmě spokojenejch)

a

- mně vyšisla stříška, vrzalo to, tak se to namaže a je..mně se nelíbí ty barvy, trochu víc to houpe, ale do sněhu a terénu perfektní (a mezitím převaha chvály..)

o cortině se toho zatím moc neví, musí se terpve zajet.. plastová kola někdo zrasí, někdo ale ne... to záleží kde a jak často jezdí. Jinak samo jako každý kočárek, který je lepší jako sporťák, tak není moc pohodlný pro malé mimi. Moc drncá, je to tvrdá jízda. Ale pak je jako sporťák lepší. To myslím obecně na všechny kočáry. Já tohle neřešila, páč koupím prostě ty golfy. Inglesinu můžu polohovat za jízdy do sedu/lehu, takže tam mimi vydrží déle než půl roku.. výhled mít bude 😀

Ale ještě jednou souhlas.. hledám na kočáru chyby, ne omluvy, proč není tak strašný a že tamta paní byla v poho.. čím víc má chyb jako malé rozměry, krátký sedák, poruchovost, velká váha atd., tím rychlejc se jím přestávám zabývat.

jana.1
26. jún 2007

jo a x-lander sporťák (kolekce 06) má taky na stříšce malou slídčku a ta je čtvercová a jedna strana není přišitá, ale otevřená.. a to proti dešti na straně šikmo nahuoru, takže nevím, jestli tam neteče.. kdyby ta "kapsa" byla alespoň obráceně.. otevřenou stranou dolů, aby déšť stékal..to by se mi zdálo jako rozumější řešení.. U kolekce 2007 jim to docvaklo a slídička už otevřená není.. ovšem jestli praská, to nemůžu vědět.

luciaj
26. jún 2007

tin.tina:
takze som trosku preliezla tie normy tykajuce sa autosedaciek. Takze nie je pravda, ze na slovensku su povolene len autosedacky a nie vanicky. Nariadenie vlady 554/2005 nehovori o tom, ze to ma byt len autosedacka ci sedak, ale ze to ma byt detske zadrziavacie zariadenie v hmotnostnych kategoriach 0-III, a to bud ako zabudovane alebo nezabudovane zariadenie. V kazdom pripade musi byt schvalene podla osobitnych predpisov, medzi ktorymi je uvedena aj norma EHK OSN 44/03. No a podla navodu na pouzitie kit car setu pre vanicky CAM, tato vanicka splna normu 44/03, hmotnostna kategoria 0 (pre dieta do 10 kg). Z toho mi vyplyva, ze by mala byt tato vanicka pouzitelna na prepravu v aute. Este skusim napisat na ministerstvo a opytat sa ich, snad budu promptni v odpovedi. potom dam vediet.

brendi
26. jún 2007

strana slídy na otevření u x-landeru je právě tam aby jsi mohla při otevření dát látku dolů, kdyby byla nahoře, tak musí mít uchycení ne. A ani mě nenapadlo že by tama měla jít voda když prší 😉
Ale jinak už o x-landeru psát nebudu, přece jenom jsme na cortině, tak všem kteří si ji vybraly at slouží, a hlavně at jsou v ni zdravé děti.................už jsem si totiž začala připadat jak na tom slepičím kurníku 🙂 , ale nám že ženským se to hold někdy zvrtne 🙂

jana.1
26. jún 2007

brendi, střílíš hezky, ale míříš špatným směrem. 🙂 pěkně jsi trefila cortinu, pak jsi už trochu couvla. X-lander fakt není bez chyby. cortina taky ne. Inglesina taky ne. Kočáry v dnešní době jsou totiž šmejdy vesměs. Některé víc, některé míň a bacha na ty hodně velký šmejdy. Debata o technických věcech není kurník a každá konstruktivní kritika by měla být vyloženě žádaná - nikoliv naopak. A samozřejmě by jí nikdo přece neměl brát osobně. To je nesmysl a nikdo by takhle moc daleko nedošel - opravdu maximálně na ten kurník 🙂 . Do vysloveně technické debaty zkrátka nepatří emoce. Ale nám ženským se to někdy zvrtne 🙂

brendi
26. jún 2007

ach jooo, tobě tak něco vysvětlovat, 🙄 .
no jo sam že se tu opět setkám s tvým negativním postojem vůči mě ale víš že mi to vůbec nevadí.
to je uděl člověka co řekne svůj vlastní názor, jo a pozor, názor zkopírovaný a už tu jednou řečený.
Já o cortině řekla jen to jsem si na x-diskuzích přečetla, následně udělala ctrlc, ctrlv 😀