Kočík Cam Cortina x3 Tris Evolution. Máte referencie?

tin.tina
5. jún 2007

Ahojte. Mate niektora kociar Cam Cortina x3 tris evolution?
Prosim napiste akekolvek pozitiva ci negativa .
Dakujem.

Pytala som sa aj v teme kociky ale bez odozvy, tak to skusam este takto, mozno si novu temu vsimen viac mamiciek, alebo oceckov 😀

slevik
5. mar 2008

Ahoj maminky,
jsem taky uživatelka cortiny a nemůžu si absolutně stěžovat. Bydlíme ve městě, ale jsme výletníci, takže kočárek jsme ozkoušeli na různých cestách, no spíš necestách 😀. Je jasný, že v některých situacích je míň stabilní než čtyřkolka, ale na druhou stranu se díky tomu, že můžete jet jen po předním kolečku (zadní nadzvihnout), dají zvládnout cesty, kde byste s čtyřkolkou neuspěli 😉.
Co se týče nestability při najíždění na obrubník. Když jedunormálně dvouruč, tak jsem nikdy žádnou nestabilitu nepocítila ani v nejmenším 🙂. Ať při sjíždění, vyjíždění obrubníků i zvládání jiných "hrbů". Pokud teda v jedsné ruce držím deštník, mobil nebo něco jiného, je to samo horší. Ale dá se to zvládnout 😉. Já teda raději na chvilku sklopím deštník dolů nebo mobil, i když párkrát jsem taky vyjela...ale pohodlnější je samo mít obě ruce 😉
A těžký mi teda nepřijde, dost často ho skládáme a rozkládáme a v pohodě 🙂

emmka333
5. mar 2008

dominica - to ma cortina az 15kg?Ja ze len 12kg.Ci to ma len samotna konstrukcia?Inak mne sa najviac ten kocik paci ked ma autosedacku nasadenu 😎 To je take zlate a sikovne.Ked mala spala,len sme autosedacku vytiahli z auta a klik klik a bolo to.To sme sa s muzom nevedeli dohodnut,kto bude tlacit kocik.Taki sme boli hrdi,ze aky kocik mame 😎 😀

alenka83 - to je v poho,len vies mne to tak osobne vyznelo,kedze som tu asi sama,kto sa stazoval na tu stabilitu kocika.Ale vsak kazdy ma pravo vyjadrit sa a povedat svoj nazor aj na toho druheho.

monas
6. mar 2008

Tak jsem dnes prodala hlubokou vaničku a autosedačku a trochu se mi chtělo brečet 😢 😉 ! A souhlasím, taky se mi mnohem víc líbí sportovní část nasazená po směru jízdy (dítě otočené ke mně zády), když to dám obráceně, kočárek se mi moc nelíbí, äle každopádně je to hodně praktické, že to oproti jiným značkám (např Jané) jde, třeba při jízdě na bruslích apod...

dominica
6. mar 2008

No aj mne sa viac páči otočená sportová časť po směru jízdy, ale prakticky mi vyhovuje opačne, aspoň na malého vidím a vačšinou fúka oproti, tak malému nenafúka do tváričky. A tiež sme sa rozhodli Cam predať, lebo sme chceli niečo lahšie a skladnejšie a kúpili sme nové golfáče, ale po dvoch prechádzkach v golfáčoch sa snažím predať golfáče 😀 a Cam sme si nechali, kupujúcej som vysvetlila, že prečo a tiež som skoro plakala, keď sa blížil termín predaja. Cortinka je moja srdcovka a neviem si predstaviť život bez nej, bolo by mi za ňou neuveriteľne smutno ☹

tin.tinka
7. mar 2008

Ahojte 🙂. 🙂 🙂

Ako rychlo to zbehlo. Uz pouzivam cortinu 6 mesiacov. Som spokojna. Jediny problem mam s udrziavanim jej cistoty. Cortina sa strasne paci mojej macke a ta pri kazdej moznej prilezitosti celu prelozi, dokonca sa uz aj povozila v kosiku a ak by mohla asi by aj maleho vystrcila. No co uz som sa zmierila s macacimi labkami. Da sa to lahko vycistit, ale mne sa nechce kazdy den po navrate zo zahrady cistit.
Ale teraz vazne. Nikdy som nemala problem so stabilitou. Trojkolka je podla mna v pohode. Moja mama mala raz koliziu, ale vysvitlo z toho, ze v podstate nie je problem v kociku ale v ovladani. Cortina sa velmi lahko ovlada a mama chcela jednou rukou vyjst na obrubnik. Ta lahkost riadenia zvadza k takemu to konaniu 😵 .
Vanicka je ok a myslim ze je jedna z navacsich na trhu. Autosedacka, je mi uz tazka. Maly pekne pribera a uz ho nevladzem nosit, takze sedacku prenasam prazdnu a maleho usadzam dodatocne. Sportovu cast som pouzila iba raz a zatial ..............., este to neviem zhodnotit. Mam pocit, ze je to nejak nizko. Vanicka aj sedacka su ovela vyssie. Musim si na to zvyknut, pouzila som ju iba raz a to v leziacej polohe.

Ale aby som len nechvalila je tu jedna vec co ma rozculuje a poriadne. Prsiplast no des. Neviem ho poskladat je taky pevny neforemny, asi si kupim za 400 sk nejaky univerzalny z maksieho materialu.
No a kolisacie listy z vanicky sme stratili na prechadke asi druhy mesiac pouzivania. Zatial som nezistovala ci sa daju doobjednat. Maly nema rad kolisanie 😵 .
A nakoniec, uz sa mi dost opotrebovali kolesa, dost sme sa najazdili kade tade, ked mal maly koliky, ukludnil sa iba v kociku.

monas
7. mar 2008

Jojo, to je pravda, nám se taky jedna ta kolébka vydrncala a pořád vypadávala, tak jsem ji radši schovala, aby se neztratila. Ty kolečka se hrozně brzy ojezdí, ale pak už zůstanou úplně stejná, už se to nehorší, ale v první chvíli se toho člověk lekne...
A ta pláštěnka časem změkne, nejdřív jsem z toho skládání byla taky jelen, ale jednoho krásného dne jsme zmokli a když uschla, tak byla najednou z ničeho nic krásně měkká, teď už se mi skládá perfektně a hlavně moc hezky na kočárku vypadá, rozhodně mnohem líp než ty běžný igelitový pytle

dominica
7. mar 2008

no mne sa skladá tiež blbo a nezmekol, asi sme chodili málo von keď pršalo 😀 a tiež mi zospodu vypadávali kolísacie lišty, teda jedna, tak som ju schovala, aby sa nastratila, ale nikdy som ich ani nepotrebovala.

tatiana
7. mar 2008

ahojte, aj ja mam cortinu a ziadne kolicacie listy nemam.
aspon som ich nenasla, ze by mi ich nedali v obchode???
neda sa s nim kolicat a teda babo este nemam ale toto ma zaujima 🙂

dik ...

dominica
7. mar 2008

sú to 2 lišty na spodu vaničky, dajú sa vysunúť trochu a ak si dáš čisto vaničku bez konštrukcie na zem, mala by sa dať vanička kolísať ako kolíska, ale pre mňa to je total blbosť a nikdy som to nevyužila 😉

monas
7. mar 2008

Náhodou to úplná blbost není. My jsme to docela využili, když byl syn hodně malý. Třeba když jsme přespávali mimo domov, kde neměl svou postýlku, spinkal krásně v korbičce-kolébce. Nebo i na návštěvě jsme ho v tom krásně ukolébali a spinkal jako v nebi. Jsou to opravdu takové dvě lišty zespodu vaničky, které když odklopíš, je z vaničky kolébka. Je to zajímavé, u jiného kočárku jsem o tom nikdy neslyšela, jen kdyby nevypadávaly...

emmka333
7. mar 2008

Kolisacie listy?Hmmm... to by sa nam urcite zislo.Ale my mame len sportovu cast,tak neviem presne o com hovorite,ale viem si to predstavit.Najprv som sa potesila,ked ste o tom pisali,ze sa to teda da kolisat na kociku,ked je nasadena.Ale ste pisali,ze ked sa da dolu z konstrukcie,tak vtedy sa da na zemi kolisat.Uz som aj rozmyslala,ze si kupim vanicku z druhej ruky,ked budem mat druhe (ale to je este aj tak daleko) ale zas keby to druhe babo bolo ako prve,cize by sa nijak nedalo utisit,niekedy ani kolisanim nie (ale vacsinou aspon to pomohlo),tak by mi ta vanicka bola asi na pr.d.Mame obyc.hupaci kocik na taketo pripady a veru si ho nechavam aj pre druhe babo.Tak fakt sa neda ta vanicka nijak kolisat na konstrukcii?Iba mykat (to by som sa zas bala,ze rozhegam celu konstrukciu)

januliak
7. mar 2008

My mame celu trojkombinaciu a ja som s nim spokojna. Vyhody:na cestovanie skladny, lahky, ked ho ladujem do auta, vanicka polohovatelna a velka(stvormesacnu dceru mam v nej aj s hrubym fusakom a este ma plno miesta),lahka manipulacia, da sa otocit na mieste jednou rukou a co sa tu pisalo, ze nema nafukovacie kolieska,tak maju, daju sa dokupit za cca 1290SK, je vysoky, tak nemusim sa ku kociku zohybat atd.
Nevyhody:neda sa v nom dieta natriasat ako v klasickych kocikoch, a je trosku dlhy ako kazda trojkolka.

dominica
8. mar 2008

januliak, no mne sa zrovna ľahký a skladný nezdá, ja ho ledva udvihnem, už som tu o tom písala a skladný? Máme veľké auto - Renault, ale je ho plný kufor... 😉
A ináč, mne sa tam malý vošiel s fusakom ešte ako vyše 8 mesačný, ale už tam nechcel byť, lebo nevidel, tak sme dali káričku 😉

emmka333
8. mar 2008

Tak to hej,aj my mame Renault s velkym kufrom a zaberie celu plochu kufra 😠 Ale vsak ktory nezaberie.Teda okrem golfiek 😀 Vela nakupu sa tam uz potom nezmesti,tak radsej davame nakup dopredu pod sedacky.Ale nam sa zmestil aj do maleho kufra do Toyoty po vyske a museli sme davat predne koleso dolu a vyrovnat tu cast kde bolo koleso (to bola ale otrava).Mne velmi tazky nie je,ale zas nie som z tych malych stihlych zien,tak mne to je v poho ta vaha kocika.Ale keby som tehotna,tak urcite by som ho sama nenakladala.To nie je ako golfky.

cathrin
8. mar 2008

tak ja som to vyriešila tak, že som si ku kočíku cam objednala lahučký kočík britax verve, takže keď sa budem s malou presúvať autom sama, tak pôjdeme s týmto....

neroriso
8. mar 2008

ahojte...my mame vyhliadnutu cam cortinu X3 tris evolution uz dlho mne sa zda byt v celku v pohodicke dufam ze sa tak aj osvedci

alenka83
9. mar 2008

ahoj, byla jsem si cortinu ozkoušet a i zdá se mi dost lehká. Neměla jsem s ní sebemenší problém a proto jsme se rozhodli si jí pořídit. V týdnu si pro ní chci jet a už se jen těšit, až s ní vyrazíme do terénu. Přeci jenom je něco jiného si jí jen ozkoušet a pak s ní vyjet naostro, ale fakt se mi zdá spolehlivá. Líbí se mi u hlubokého lůžka, že se dá sundané houpat, dá se polohovat....fakt má spoustu přednsotí, které za to stojí....

januliak
9. mar 2008

Dominica my mame vectru a to sedan,takze tiez zaberie kufor skoro cely,ked berieme aj vanicku, ale to kazdy kocik ti zaberie,pokial nemas kufor ako svet napr. taky jeep alebo ine hoviadko, pripadne combi.
A este jedna vyhoda: da sa bez namahy otacat jednou rukou(co rukou prstom 😀 )
A co sa toho tyka, ze je lahky, tak ja si stale stojim za tym, ze ano, kedze iba sportaky(nemyslim teraz bugyny) maju 9kg.
Ja som s nim spokojna 😉

pirlenka
12. mar 2008

Holky, nekupovala jste některá na Cortinu slunečník?

lua
12. mar 2008

Pirlenka ja mám na Cortinu tento slnečník:
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

A ja som s týmto kočíkom maximálne spokojná. Len to prevážanie v aute je trošku problém. Keď sme používali vaničku, tak sme ju mali vlastne ako autosedačku a do kufra sme dali len podvozok. Ale teraz už mám šporťák a ten veru do kufra nedám, takže ho musím rozobrať, takže v aute na prednom sedadle máme celý šporťák a vzadu je normálna autosedačka, takže viacerí ako dvaja dospelí (možno max. traja) nemôžeme ísť. A to myslím, že nemám najmenšie auto: Citroen Xsara. Do manželoveho sa síce dá, ale častejšie ja jazdím s malou mojim, takže je to otrava.
Kvôli tomu tiež chcem kúpiť nejaké golfáče. Na také rýchle presuny autom.

pirlenka
12. mar 2008

Na ten jsem koukala, jde tam dobře? A jakou máš barvu?
Mně se vejde sporťák v pohodě do auta, ale máme kombíka. Naši mají Škoda Fabia, co má malej kufr a vejde se tam také, jen ho musím dát jakoby na bok a vyndat ten horní dekl...

lua
12. mar 2008

Montovala som ho ja a zvládla som to, je to síce úplne na fest, ale drží pevne a mám čiernu farbu, lebo kočík mám kombináciu oranžovo-čiernošedá, takže k tomu išiel najlepšie aj ten.

Keby som to horné plato dávala preč, tak by som ho tam dala, ale ja tam namontované dosť veľké repráky (to bola ešte manželova robota) a tie by som musela odpájať a pod.

pirlenka
12. mar 2008

Díky, já mám červeno-černou, tak asi koupím černý slunečník (ta červená by určitě nebyla stejná).

Hm, tak repráky, to je jasný. Škoda...

lua
12. mar 2008

Pirlenka rada som pomohla. Dúfam, že budeš spokojná.
A myslím, že tá červená by nebola presne taká istá, ale možno keby si ho mala možnosť vidieť niekde naživo 🙂 🙂 a prirovnať.

dominica
13. mar 2008

aj ja mám te Casualplay slnečník v čiernej farbe a maximálna spokojnosť. Až na to, že sa nám minulý rok zlomila tá rúčka, čo sa s ňou nastavuje slnečník, tá pružinová rúčka, ale na počkanie vymenili a nové už nie sú tak ohybné ☹ A problém nastal teraz, malého mám v šporťáku otočeného k sebe a v tomto ročnom období je slnko ešte moc nízko a môžem robiť čo len chcem, ale slnečník nijako nenastavím, tak zvykám malého na slnko 😀

andilek
13. mar 2008

holky a neuvažovala jste některá na sluneční stříškou 😕
http://www.babystyle.cz/zbozi/274-teutonia-slun...

romcatko
13. mar 2008

Ahojky, tak jsme se rozhodli taky pro Cam Cortinu a doufám, že nebudu litovat. Nechtěla jsem trojkolku, kvůli stabilitě v MHD, ale viděla jem jí naživo a měla šanci ji odzkoušet a opravdu mě nadchla. A navíc má docela velkou korbičku. Budeme mít letní mimi, ak aby nemuselo v 5ti měsících do sporťáku.
Chci se jen zeptat, jakou máte tašku? Tu originál? Ta mi připadala hodně nepraktická, jak není dělená a taky trochu nekvalitní ten vnitřek. Dokupovali jste jinou? A pokud ano, tak jakou? Děkui.

andilek
13. mar 2008

romcatko, mám originál a jak píšeš, tak je fakt nepraktická, z domova když odcházím, tak mám vše krásně urovnané a když se vrátím třeba od dr., tak tam mám budoš jako prase 😝
ale dostala jsem ke kočárku zdarma ještě jednu tašku, ale tu moc nevyužívám, i když je praktičtější, zase pro změnu neladí ke kočárku 😝

alenka83
13. mar 2008

ahojky, tak mi taky včera koupili tu Cam cortinu 2008 a jela jsem s ní kousek a je neskutečně lehká a dobře se mi skládala. Ještě to chce určitě nějakej grif na rychlejší manipulaci. Romcatko, také čekáme letní mimi (stejný termín jako ty) a moc se mi právě líbilo i polohování korbičky, aby trošku i půlroční mimi vidělo ven. Tak jsem zvědavá, jak s ním budu spokojená. No, taška není sice dělená, jedině vše oddělit v pytlíkách🙂))

lua
13. mar 2008

romcatko naša malá má už 7 a pol mesiaca a dnes bola ešte vo vaničke, lebo strašne fúkalo a chcelo sa jej spinkať, tak som na kočík naklikla vaničku a bola tam ešte aj s fusakom.
Takže sa nemusíš báť, tak skoro Ti z vaničky nevyrastie 😉 🙂