Kočík Cam Mb X6 tris 2009. Aký je?

nellye
12. apr 2009

Dievcence, nemate niektora skusenosti s tymto kocikom? Je to novy typ na rok 2009, stvorkolka...dik 🙂

parvitas
16. jún 2009

kočky, neviete náhodou, kedy zvykne vychádzať nová verzia kočíkov? či v septembri, alebo neskôr? rozmýšľam, či sa náhodou potom nebude vo veľkom zlacňovať 😀

wewe4
17. jún 2009

ahojte baby, mne sa tento kočík tiež veľmi páči...
poradíte mi ešte, ako je to zo skladaním do auta..nie je tam problém? a náhodou, rúčka na športovej časti sa dá preklápať?
Díky

parvitas
17. jún 2009

ahoj wewe, my mame sedan a ked sme si pomerali poskladany kocik, tak sa do kufra v pohode vojde.
a s tym preklapanim je to myslim inak - ze sa da zacvaknut vajicko, hlboka korbicka aj sportova cast v smere aj proti smeru jazdy.

emmka3
17. jún 2009

wewe, konstrukcia sa da pekne zlozit na placku a vmesti sa aj do kufra nasho Kia Picanto 😀, aj ked sice potom tam uz nic nedame, ale da sa ... ak ti bude siroka, daju sa aj zadne kolieska jednoduchym naklikavanim zlozit ... a rucka sa nepreklapa, ale tak ako pise parvitas, vsetky 3 sucasti sa daju nakliknut v smere aj v protismere jazdy ...

parvitas, nove kolekcie zacinaju byt tak po septembri a nejake brutal zlacnovanie som zatial nepostrehla, mozno ako o cca 30€ a samozrejme, ze nakonci byva aj obmedzeny farebny vyber, takze ak sa ti nieco fest paci teraz tak by som to neriskovala 😉. Ako napr. my mame cierno cervenu farbu a ta bola len v 2007 a potom uz nie a ta sa mi zatial pacila naviac 😉

parvitas
17. jún 2009

emmka, vdaka, tak nebudeme dlhsie cakat 😉 , tiez som chcela ciernu s cervenou 😉 - lebo cervena s bielou ani s ruzovou sa mi nepaci. zelena je krasna, ale manzel trochu kruti nosom nad tymi kruhmi ci co to je 🙂 a tmave kombinacie som zavrhla zase ja - videla som deticky v tmavych kocikoch a vyzerali dost smutne podla mna... 😕
asi ostaneme pri oranzovej... je to aj reflexna farba, ked sa v zime skor zotmie, tak nas bude vidno... 😅 akurat sa bojim musiek
nema niektora z vas skusenosti s oranzovou farbou - ako na nu idu musky?

emmka3
17. jún 2009

parvitas, dobre si si vybrala farbu, mne sa tiez nepacia tmave kociare a v zime aspon nieco vycari dobru naladu, ked je vsetko sivo-biele 😉 a tu zeleno-sivu ma zas kazdy, aspon u nas ... a pokial ja viem, tak musky idu na zltu ...

parvitas
18. jún 2009

ok, vdaka 😉

nellye
autor
5. júl 2009

Babulky, tak ako??? Rozhodli ste sa pre kupu tohoto kocika pre svoje miminko? este tak tento mesiac pockam, ale v auguste, najneskor v septembri by som uz chcela kocik kupit, aby som mala istotu, ze mam taky, aky som si vysnivala...

mmv
5. júl 2009

Ahoj, rozhoduji se mezi kočárkem Cam MB X6 tris a Jane Nomand pro - verze bud 2008 n. 2009. Nemůže někdo z vás porovnat? Mimi čekám na listopad, takže potřebuji kočárek do sněhu, další podmínka je, aby byl hlavně lehký - splnují oba. Jane Nomand se mi libil, ale zarazilo mě, že nemá přehazovací rukojet. Jak se jezdí s kočárkem Cam ve sněhu a v terénu? Vydrží kolečka? Jak jsou kolečka velká? Je ve výbavě i nánožník? Je korba dost velká i na mimi ve fusaku? Díky moc za info.

nellye
autor
6. júl 2009

mmv...ja som rozhodnuta jedine pre Cam...ma velku korbicku, a myslim, ze manipulacia s nim je v pohode...Ja tiez cakam mimi v novembre...skusala som ho v obchode, velmi lahucko sa s nim manipulovalo...Uz sa tesim, ked si ho pojdeme vybrat 🙂

petrastudent
6. júl 2009

Ahojte prosím vás má tento kočárek korbičku homologovanou na převoz autem? Děkuji 😉

parvitas
6. júl 2009

petra: musi sa na to tusim kupit nejaky izofix alebo co. aspon tak nejako nam to vysvetlovali v obchode, ale poriadne som nepocuvala, lebo vo vanicke urcite nechceme a nebudeme prevazat babatko.

petrastudent
6. júl 2009

NO já jsem si to u prvého mimi také říkala- ale po zkušenostích- my jezdíme často do ČR- máme to 500 km a v létě, když se malý narodil byl ve vajíčku strašně pokroucený a spocený a byl nervozní- a tak jsme ho vždy přeložili, alespoň na část cesty do vaničky a tam krásně spinkal. Tak proto. Ale vím, že to není až tak bezpečné jako autosedačka. Ale je to omnoho pohodlnější pro mimi- a když to vezmeme tak v autosedačce se zase zvyšují procenta pro syndrom náhlého úmrtí dítěte. 😒

cropina
6. júl 2009

Mmv my sme pozerali Jane Nomad aj Cam MB X6 v obchode - stáli hneď vedľa seba a kolieska majú rovnako veľké, aj celkovo sú veľmi podobné. U nás to z nich vyhral Cam - má oveľa jednoduchší ten naklikávací systém, u Jané sa športová verzia pripevňovala ku konštrukcii takými popruhmi. Okrem toho u Cam sa dá všetko nasadiť aj v smere aj v protismere jazdy, čo u Jané nie. A Jané mal hroznú brzdu, som sa s ňou natrápila, kým som ju povolila, to má Cam tiež lepšie. No a o trochu menšie rozmery poskladaný.
Jedinou výhodou Jané bolo, že je trochu ľahší, ale nie o veľa a že majú vaničku homologizovanú na prevoz v aute. A prípadne sa dá kúpiť autosedačka, ktorá sa dá polohovať aj do ľahu.

No to je také moje zhrnutie, ale všetko sú to len teoretické postrehy z obchodu a z informácií, praktickú skúsenosť nemám. Celkovo by ma zaujímalo, ako sa s takýmito kolieskami chodí v snehu, tiež čakáme bábo na zimu. Nie je tu niekto kto má prax?

parvitas
6. júl 2009

petra:
aha, tak potom, ked uz mate skusenost, tak je to ine.
tu som nieco o autokite vygooglila, snad sa ti to bude hodit: http://www.kocik.fusion-is.sk/kit-auto-p146/

cropina: ja som priamo este nekocikovala s tymto kocikom, ale kamoska ma inglesinu s rovnakymi kolieskami, tak som si to vyskusala 🙂 a to bolo v pohode. aj tak bola vacsina chodnikov ocistena, takze cez nejake obrovske zaveje som nesla... bala som sa, ze sa budu tie predne kadejako tocit, ale v pohode.

petrastudent
6. júl 2009

No nemám zkušenosti přesně s těmito kočárky ale- jezdili jsme s více kočárky a přijde mi, že je to asi u všech stejné- je potřeba trošku cviku- my letos jezdili se sportovým po sněhu a s 1,5 ročním dítětem a fusakem .... a celkem to šlo. Jinak většinou je stejně odhrnuto a to se pak jde pěkně.

cropina
6. júl 2009

Parvitas díky 🙂 Ja som tiež z BB a teraz ho majú v All toys s nejakou zľavou, tuším do konca augusta. Ty ho kde plánuješ kúpiť?

emmka3
6. júl 2009

co sa tyka prevozu babatka vo vanicke, tak ja na to nedam dopustit ... maleho sme po dokupeni Auto Kitu do vanicky takto vozili az do teraz (vyse 200km cestu k svokrovcom) ... t.j. kym sa mi vmestil do vanicky ... uz ma 70cm a 7kg, takze uz je cas na sportak 😉 vo vanicke bol omnoho spokojnejsi a prespinkal nam celu 3hod cestu ... raz sme boli aj vo vajicku, na zaciatku ale to bol nepokojny a zle sa mu tam tak dlho sedkalo ...

a co sa tyka zimneho pouzivania, tak my sme decembrovi (vianocni) a pri tohorocnej tuhej zime, co sme mali sneh este v marci sme riadne vytrapili podvozok a dalo sa ... sice nepruzi ako stare pruzinace ale malemu obcasne netriasanie vobec nevadilo ... a vmestil sa v pohode vo vankusi a este aj vo fusaku (ale takto sme chodili len ked boli mrazi)

parvitas
6. júl 2009

cropina, nemas za co. ano, aj ja som videla tu zlavu. tiez to tam planujeme kupit, aj nam poukazovali ako sa sklada a proste vsetko okolo 😀 len musime pockat na vyplatu. inak, bola som aj OCA a tam neplanujem kupovat nic, lebo pristup predavaciek bol otrasny.
a ty? budes ho kupovat uz teraz? ak ano, aku farbu?
my sme sa zhodli na oranzovej s manzelom. aj ked mne sa paci aj zelena, ale uz som ich par v zelenej videla, tak nech sa neopakujeme 😀

parvitas
6. júl 2009

emmka:
dik za skusenosti. a mozem sa este spytat, ze kolko veci sa ti zmestilo do toho kosika pod vanickou? ze ak nahdou kupim cojaviem plienky, zmesti sa tam este nieco?

cropina
6. júl 2009

Emmka a kolieska nie sú nejaké zničené? Vydrží aj na prípadné druhé bábo?

Parvitas nepamätám si, či je tá zľava až do konca augusta, to by sme ho už kúpili. Tiež sme za oranžovú 🙂
Ináč ja som ich našla aj na českom aukre za 9200CZK vo výpredaji, ale to sú 2008 a tu baby písali, že tie majú horšie kolieska. Tak sa neviem rozhodnúť.
No v OCA sme boli 2x, prvý krát sme mali predavačku OK, ale ten druhý, ja som skoro odpadla. Ja som na ňu použila rovnaký tón ako ona na nás, tak potom trochu skrotla, ale aj tak... Takže tiež sa tam nechystám nakupovať 🙂

janka1874
6. júl 2009

vaničku má homologizovanú len tam treba dokúpiť tú sadu čo tu už bola daná linka
no spodný košík nie je nejaký obrovský ale vpocháš tam aj plienky a aj zopár maličkostí (no podľa toho aké plienky samozrejme 😀 😀 😀 )
ja mám verziu z r. 2007 a teraz čakáme druhé bábo a nedám na kočík dopustiť poslúži určite aj teraz perfektne

janka1874
6. júl 2009

a voči jane má ešte aj tp výhodu že sa dá dať do úplného ľahu čo sa jane nedá okrem tých vecí čo tu už boli spomenuté

janka1874
6. júl 2009

a kolieska ani nemajú náznak zničenia a to ho používame viac menej dnne lebo moja malá je kočíková slečna ona by sa len vozila 😀 😀 😀 😀

mmacko
7. júl 2009

ahojte, ja pouzivam tento kocik mesiac, len verziu 2008. Kupila som ju v super akcii ako vypredaj 2008 verzie v aprili 2009 za 13 tis celu zostavu.
Kocik je super, nemam vyhrady, aj ked nie je velmi "makky" ked je niekto zvyknuty na styl kocikov Tako. Ale da sa to zvladnut v pohode. Ja to vidim len preto, ze mame na ulici zamkovu dlazbu, ale malej a to viditelne paci.
Jazdi sa s nim super, lahko sa sklada a klik system je super. A super je napr aj "vstavana" sietka proti hmyzu v strieske.
Ja mam tyrkysovu farbu.

mirullka
9. júl 2009

Ahojte kocky, po dlhom vyberani a zvazovani sme sa nakoniec rozhodli pre Camku X6. Viete mi poradit, kde by som ju mohla vidiet v BA "nazivo"? Streatavam sa len s Cortinou X3, to je trojkolka...
Dakujem za rady!

mmacko
10. júl 2009

Mirulka, pozri www.babydirekt.sk. Oni ich predavaju a su na galvanyho

mirullka
13. júl 2009

Mmacko, dakujem za tip, boli sme tam v piatok, no boli otvoreni len do 15:00 ☹ Skusime teda cez tyzden.

parvitas
21. júl 2009

tak, kočky, kočík (v oranžovom) už máme doma a prišiel prekvapio rýchlo. vraj bude trvať dodanie od dvoch do šiestich týždňov, ale mali ho na sklade, tak bol v obchode už za 2 dni! 😀
jasné, že manžel sa do rozbaľovania pustil hneď, ako sme prišli domov. boli to také malé vianoce 😀
jo, a do konca augusta je naň zľava.

jabaka
21. júl 2009

parvitas, ak sa mozem spytat kolko ste zan zaplatili? a kde ste ho kupili? je to kolekcia 2009? A uz si ho skusala? Ake su prve dojmy?