Kočík Cam MB X6 Tris alebo X - LANDER XA 2008. Ktorý kúpiť?

wewe4
18. jún 2009

Poradte mi prosím....viem, ze tu o nich máte samostatne témy, ale nejak sa neviem rozhodnut 😒
Pri každom ste našli vela kladov ale aj zápory. Ktorý je lepsi? Moj maly bude zimne babatko, takže aj na to si musim davat pozor pri velkosti vanicky.
Ďakujem za každý názor 😉

wewe4
autor
18. jún 2009

Ten X-LANDER myslím komplet trojkombináciu, rovnako ako CAM

dosa
18. jún 2009

ak ti nevadia tie umele kolieska na CAM, brala by som ten - vo vanicke mas polohovaciu opierku chrbta a sportak mozes natocit aj v protismere jazdy. tiez som kvoli tomu mala vyhliadnuty cam, ale mne zase vadili tie umele kolieska, tak som chcela radsej tu trojkolku - cortina evolution 😉

emmka3
18. jún 2009

porovnanie CAM - vacsia, polohovatelna vanicka, moznost dokupenia auto kitu na prevoz babatka do 10kg v aute na lezato (super vec), naklikavanie v oboch smeroch vsetkych 3 casti, ovladanie toho madla za co tlacis kocar je jednoduchsie ako u XLanderu a mysli, ze CAM je aj kratsi do dlzky prave tym, ze ma inak riesene to madlo a neporovnatelne lahsia konstrukcia ...

X Lander - vacsi kosik, nafukovacie kolieska (aj ked neviem, ci je to zas az taka vyhoda, ked sa spravi defekt niekde na prechadzke v meste 😅)

wewe4
autor
18. jún 2009

Pri tých kolieskach by mi to bolo asi jedno, lebo ako čítam obidvoje majú výhody aj nevýhody.
Dosa, s cortinou evolution si spokojná? Ono to vyzerá byť vlastne to isté...len že je to trojkolka. Tá má nafukovacie kolieska?

emmka3
18. jún 2009

wewe, na cortinu sa daju dokupit, aspon kedysi sa dalo ... na MB sa neda 😔

emmka3
18. jún 2009

wewe a my sme vianocny a pri tohorocnej zime sme veru riadne potrapili vanicku, ale ani raz v nebol na tesno ... v vnicke sme do teraz ... sportak dame az ked bude lepsie sedkat ...

kamoska ma xlander a aprilove babo a maly uz je na tesno, tak neviem ako by to bolo v zime 😕

emmka3
18. jún 2009

a sorajs za preklepy 😅

dosa
18. jún 2009

wewe - pri prvej dcere som mala x lander XT (trojkolka) a prave pre tie vyhody, co som pisala, som chcela pre druhe dieta cortinu. sice sa predava tiez s plastovymi kolieskami ale je mozne si dokupit nafukovacky - ja som chcela nafukovacie, pri x landeri som nemala ani jeden defekt za dva roky a jazda sa mi zdala "maksia" 😉 ale ked uz som bola rozhodnuta na 100 % a isla do obchodu, oslovil ma uplne iny kocik a kupila som ten 😀

emmka3
18. jún 2009

dosa a aky? 😉

dosa
18. jún 2009

a s vanickou x landeru ja osobne som bola spokojna do chvile, kedy mala uz nechcela lezat, ale sediet v kociku (mala len styri mesiace) a ked sa zobudila tak to bol vecny krik, lebo nechcela lezat - preto som chcela bud polohovanie opierky vo vanicke, alebo aspon otacaciu sportovu cast. mala isla skoro do sportaku, ale vo vanicke mi v zime na balkone spavala este v januari - a to uz mala sedem mesiacov 😉 - to zalezi od babatka - my nie sme moc vysoka rodinka 😀

dosa
18. jún 2009

emmka - zmurkol na mna bertini X2, podmienky splnil a ostala som z neho paf 😀

emmka3
18. jún 2009

hmmm 😉 ale to uz je mimo temy 😎

dosa
18. jún 2009

to ano, nech to admin berie ako take "mimochodom", kedze si sa pytala 😀

wewe4
autor
18. jún 2009

Tak myslím, že CAM vyhráva 😀
A aký je ešte rozdiel medzi Cortina Evolution a MB - okrem tých koliesok? Lebo tá Cortina sa mi tiež veľmi páči...

dosa
18. jún 2009

tam uz je rozdiel len v tej konstrukcii - cortina je trojkolka a MB je stvorkolka (so zdojenymi prednymi) - lebo vanicku aj sportovu cast maju rovnaku 😉

emmka3
18. jún 2009

a dokonca aj vajicko 😉

wewe4
autor
18. jún 2009

tá trojkolka mi viac padla do oka 😅

emmka3
19. jún 2009

trojkolka Cam je fajn, ma dobre polozene tazisko, ale je to na ukor dlzky 😔 aspon mne pride Cortina ako najdlhsi kocar co som videla ale zato asi aj najbezpecnejsi 🙂

dudri
19. jún 2009

mamCam mB X6, som spokojna,
X-lander je mensie vajicko

emmka3
19. jún 2009

dudri aj vy mate MB? 😵 aj my, a sme spokojni ... aj ked starsiu verziu 2007, ale keby som mala kupovat uplne novy, tak zas idem do neho 😉

kwetinnka
19. jún 2009

a mali ste aj pomeranu vnutornu vanicku? ze aka je dlha?

emmka3
19. jún 2009

CAMy maju cca 80 cm (merala som to teraz cez spiaceho syna v kocary 😉 ) a XLander ma o nieco kratsiu, tusim 76 cm, ale to nemam ako zmerat 😅 ... ta XLander vanicka je aj trosku uzsia ...

emmka3
19. jún 2009

kwetinka, toto uvadzaju o X-pram na nete:
Vanička X-pram
Celkový rozmer: dĺžka 85cm/šírka 46cm/výška 29cm/výška so strieškou 59cm
Vnútorný rozmer: dĺžka 76cm/šírka 32cm

emmka3
19. jún 2009

a toto o CAMoch:
- dlzka 83,5 x sirka 34,3 x vyska 21 cm

dudri
19. jún 2009

neviem aky typ, minuly rok som kupila,zelene+cierne kruhy
ale jedna vec sa mi nepaci sportovy kocik-strieska 😒

wewe4
autor
19. jún 2009

dudri, čo konkrétme sa ti na tej strieške nepáči?

blesq
19. jún 2009

to by som aj ja chcela vediet ... my este sportak nepouzivame, takze neviem, co by tam mohlo byt vadne 😅 Jedine, co niekomu moze vadit je, ze tam nie je okienko, ale niekde tu na diskusii som citala, ze boli aj okienka ale odlepovali sa, ci co 😨

emmka3
19. jún 2009

najma ked neodhlasim MM a pisem pod jeho nickom 😅 😀

ejusaaa
19. jún 2009

Blesq,to je kto na fotke? 🙂

emmka3
19. jún 2009

sak bleskac vo fasiangovom 😀