Kočík Chipolino Bimba alebo Buggy Fit 3Wheels? Poraďte

dominica
11. feb 2008

Babenky prosím poraďte mi s výberom, nevieme sa rozhodnúť, mal by to byť kočár až na jar, skôr leto a na neskôr, keď bude malý bežkať.
Ďakujééém.

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1577793

pessy1
11. feb 2008

ahojky, z mé zkušenosti radím, kočárek s obyčejnýmy nafukovacími koly (4, nebo trojkolka).Měla jsem kočárek abc desing s těmito kolama a byla jsem neštastna.nejede ve sněhu, po kamenech, musíš mít jen hladký chodník.

dominica
autor
11. feb 2008

ale ja ho chcem skôr na leto, lebo ináč máme kočár trojkombináciu, síce nie nafukovacie kolesá, ale do snehu je super, vyskúšala som túto zimu. Tento chcem len na von, keď bude bežkať a ja ho budem musieť naháňať, poprípade rýchlo vybehnúť do mesta.

dominica
autor
11. feb 2008

baby, to mi neporadíte? Aspoň čo sa vám viac páči, alebo zdá praktickejšie. Ale asi vyhrá Chipolino.

mata79
11. feb 2008

Dominica, mame presne rovnake myslienkove pochody a asi aj rovnaky vkus. Vcera som bola do 23.OO na MMB a neviem sa rozhodnut medzi tymi istymi kocikmi.
Uz tu bola diskusia ohladom toho Moon Buggy kiss, pozri par tem dozadu, jedna hloka v Nemecku ho ma,pise aky je. Ale nikde na obrazkoch na nete som nevidela ako vyzera s nanoznikom.
Kolegyna ma zase ten Chipolino ale aj s autosedackou. Neviem, ze by si stazovala. Je s nim spokojna a objednala si ho aj jej sestra pre svoj prirastok v marci.
Ten Buggy by som chcela vidiet nazivo.
Tiez chcem len taky skladny kocik na leto, lebo mame prave ABC Desing Astro. Tie nestastne kolieska musim vyreklamovat, tak potrebujem nahnradny.
Ked sa rozhodnes, daj vediet.... 😉

vrtule83
11. feb 2008

dominico mě se také moc líbyl ten moon buggy, ale pár věcí mi na něm vadí, šla bych do chipolina (sice není nejlehčí, ale vypadá supr a pohodlně, nemá nejmenší kolečka tak v zimě po chodníkách by neměl být problém, švagrová používá golfky celoročně. Já také vybírám golfky, ale mám už vybrané uplně jiné.

mata79
11. feb 2008

Vrtulko, ake si si vybrala, ak sa smiem spytat?

vrtule83
11. feb 2008

mata já chci jané energy a dokoupit k němu madlo a na podzim nánožník, chci ho kupovat až na jaře až nebude potřeba teplý pytel. Psala jsem i na jiných diskuzích na koníkovi. Je lehoučkej a polohovatelnej a není nejmenší. U golfek typu buggy mi vadí že nemají polohování nožiček.

dominica
autor
11. feb 2008

Baby ďakujem, dnes som videla naživo ten Buggy, je síce super, ale nepáči sa mi nánožník a nemá kabelu, tú by som musela dokúpiť a to už sú korunky navyše 😀 . A Chipolino má výhodu, že sa doň zmestí aj menšie bábo, náš má teraz 10 mesiacov, ale buggy je už pre vačšie, nie je také kryté, aspoň sa mi zdá, ale zas nemá nánožník, no neviem.

dominica
autor
11. feb 2008

No, vlastne som chcela napísať to, že golfáče si chcem nechať aj pre druhé bábo a Buggy je dizajnový kočík, ktorý už pri druhom dieťati, ktoré momentálne neplánujeme nebude moderný. A do Chipolina by mohlo ísť prakticky dieťa už polročné, aspoň myslím, jak naňho a na ten fusak pozerám a to by som pri druhom snáď využila, už by som nekupovala takú drahú trojkombináciu ako teraz/Cam Cortina X3 Evolution/, už by som poriešila nejaký lacný kočík a potom golfky. Síce som s Cortinkou nadmieru spokojná a asi za ňou aj slzu vyroním, najradšej by som si nechala aj tú, ale financie nedovoľujú ☹ .

mata79 a tá kolegyňa a jej sestra majú Chipolino... aký?

Ináč presne ako ste písali, v zime by nemal byť problém, má schopné kolečká, Buggy ich do snehu veru nemá. A pozerám, že bábeno mám o mesiac a dva od vás staršie, ako nám to ide pekne po mesiaci, ten ich vek 😀 , takže som rada, lebo som myslela, či to neriešim skoro, dať ho do golfáča. Ináč kamoške sa narodil malý pred zimou a nakoľko má už ďalšie dve deti a málo peňazí, tak malého riešila golfáčom, bol tam pekne schovaný a nikomu to nevadilo, že nie je v klasickom kočíku.

vrtule83
11. feb 2008

dominico přinejhorším se dá dokoupit nánožník univerzální a není drahý

lyzenka
11. feb 2008

chipolino sa mi paci viac....sa mi zda tak aj viac praktickejsi aj dizajnovo sa mi viac paci....ja si chcem tiez nejaky golfac obstarat... :O)

dominica
autor
11. feb 2008

vrtule83, díky za radu, nevedela som, že sa dá kúpiť univerzálny 😉

lyzenka, aj mne sa viac páči Chipolino a s mužom sme sa na ňom konečne dohodli, ale chceme ho vidieť naživo a potom musím najprv predať, alebo aspoň mať záujemcu na Cortinu, aby som nemala doma v dvojizbovom byte dva kočíky a potom nikto Cortinu nekúpi 😀

mata79
11. feb 2008

Dominica tento http://www.aliza.sk/pooky.htm

Ona ma maleho septebroveho, takze tiez je teraz v zime schovany v nanozniku a v takej tasticke.
Viem, ze ked si jej sestra objednala tiez ten kocik, bol trosku z ineho materialu. Akoby kvalitnejsieho.
Mozem sa jej zajtra spytat ake neduhy ma ten kocik a hodim Ti info.
Pises mi z duse. Po Cortine sme tiez pozerali, ale bol velky do auta. A tiez uz by som isla bud to takehoto niecoho, alebo do klasickeho hlbokeho a golfky alebo sportak maly sikovny.
Ked clovek dopredu nikdy nevie a snazi sa vzdy vybrat to najlepsie ale az cas ukaze.... Nie?

dominica
autor
11. feb 2008

Ďakujem, daj vedieť, čo povie kolegynka.

A ohľadom kočíkov, my sme sa nejako našli? 😉 Tuším lepšie, ako s mojím manželom 😀

A tiež sme s mužom hovorili o tom, že časom uvidíme, že človek môže vybrať čokoľvek, ale až praxou zistí, či vybral správne. A u Cortiny sme vybrali správne, len sme nedomysleli, že čo potom, keď malý trošku podrastie, lebo predsa len je ťažká atď. Ale stále sa dá predať a vybrať nový kočík 😉

eldzina
12. feb 2008

ahoj.
No aj mam prene taky isty kocik ako chipolino, len iny vyrobca a tiez uvazujem nad Moon, len ma odradza to skladanie. Chipolino sa skalada ako vseky golfky a Moon na lezato. Takze skus zvazit aj to. Ak mas velke auto alebo necestujes vela sama s malym busom, tak to Ti je asi jedno.

dominica
autor
12. feb 2008

máme celkom veľké auto a náš Cam sme museli dávať na ležato, len bol toho plný kufor, ináč mi to je jedno, lebo autom chodíme málo a autobusom vôbec 😉 A nedá sa ten Buggy aj keď sa skladá na ležato postaviť?
Ináč vybrali sme Chipolino.

dominica
autor
12. feb 2008

Ahojte baby, tak Bimba nám už stojí doma, môj manžel sa do nej zalúbil asi viac jak ja a dnes sme ho museli kúpiť. Mali len poslednú a vo farbe oranžovo-zelenej, pôvodne sme chceli tú bordovú, ale naživo bola pekná aj táto, tak sme ju zobrali. Je super, Buggy by som fakt v porovnaní s týmto nechcela, nie je pre tak malé dieťa ako náš Alex. Nie je ani až taká ťažká, síce s malým som to neskúšala 😀 .Len ma sklamala kabela, je len taká handerná, makká, ale skúsim ju dať krajčírke nejak vystužiť a dokúpili sme univerzálny pršiplášť. Aj nánožník je taký handerný, ako taška. Ale žiadny kočík nie je dokonalý ☹ No a ostatné zistím praxou.
A ešte som chcela, strieška sa dá sklopiť tak, aby malému nesvietilo, dá sa nastaviť, takže netreba slnečník 😉

mata79
13. feb 2008

Dominica, som rada, ze si sa rozhodla. Ason nam poskytnes referencie... 😉
Da sa dat uplne lezato? Dala by si tam aj novorodeniatko? A ten nanoznik sa da dat na nozky aj takeho 1,5 - 2 rocneho?
Asi ste ho kupovali niekde v predajni, ked vam uz stoji doma. Kolko vysiel cenovo oproti MMB?
Inak, kolegyna je s nim zatial stale spokojna....... Oni ho nazivo videli, takze vedeli do coho idu..
Tej strieske som rada, lebo mame slnecnik k ABC v takej zvlastnej farbe, ze by sme tiez museli kupovat druhy. A uz sa nam jeden zlomil, ked fukalo, tak som rada, ze strieska zacloni.
A vcera som v meste stretla jednu maminu a bala Buggi a mala v nom celkom male babo zababusene v deke a s nanoznikom.
Este mi, prosim Ta, napis, ci sa Ti zda Bimba dost priestranna cez chrbatik. Mam pocit, ze kociky, ktore maju na opierke chrbatika tie bocnice, ze je to take uzke. Ci tam das maleho na buducu zimu v pohode, ked bude naobliekany.Ale tie bocnice mas aj na Cortine, ze?

dominica
autor
13. feb 2008

No idem poporiadku, ale nie som si istá, či ti odpoviem na všetky otázky 😀

Ak dám káričku úplne naležato, má mierny sklon, ale úplne minimálny a myslím, že keď si tam bábo lahne a zaťaží to, bude skoro ležať, fakt ten sklon je minimálny, muž hovorí, že 8-10 stupňov.
Nie som si istá, čo by som spravila, ak by som novorodeniatko mala doma, ale keďže nemám, tak si myslím, že by som ho tam dala. Jak pozerám, že mám v ňom fusak, naobliekalo by sa, prikrilo dekou, nikto by ho nevidel a vôbec by nefúkalo, ale v lete by na mňa asi každý čumel, že mám tak malé bábo v káričke. Takže v zime by som ho tam dala, ale v lete neviem, to sa mi zdá také čudné.
Sedacia časť s nánožníkom má dĺžku 37 cm a ak dám nánožník smerom dole, tak mi zostane sedacia časť ledva nejakých 18-19 cm, neviem koľko má 1,5-2 ročné dieťa dlhé nožičky, ale myslím, že v poho sa mi malý na budúcu zimu zmestí.
Boli sme ho kúpiť v Bratislave - Samo kočíky, je to predajňa tej pani, čo má reklamy naňho na mimibazáre a je o 100,- Sk drahší ako na mimibazáre, ale dali nám ho za cenu internetovú + 200,- Sk pláštenka.
Tá streiška sa dá preklopiť úplne aby nesvietilo, síce ak leží, zostane zo zadu diera, ale to mi nevadí, ale neviem, čo povie malý, keď ho tam tak schovám a on nebude vidieť na svet okolo.
Bočnice mám aj na Cortine, vyzerá priestrannejšia ako Chipolino, ale po premeraní je to to isté. Malého tam dám asi aj na budúcu zimu aj s fusakom/možno/. Ja ti ho pofotím všelijako a dám ho do môjho albumu. Dám ti vedieť cez IP, že ho mám v albume.
Ak by ťa ešte niečo zaujímalo, daj vedieť, neviem, či som odpovedala na všetko, ale teraz musím ísť.

mata79
13. feb 2008

Dominica, diky za vycerpavajuce info. Pochopila som teda, ze sa da aj nanoznik - podnanoznik polohovat a nozicky nevysia.
Tesim sa na foto.... 🙂

dominica
autor
13. feb 2008

Musím sa poopraviť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Malý sa tam na budúcu zimu s fusakom určite nezmestí! Dnes som bola testovať, som spokojná, ale... moja Cortinka - láska je lepšia, ale už je zajednáná a nemôžem si nechať oboje ☹
Chipolino bolo dnes na prechádzke plné malého - bol tam tak akurát, čiže budúca zima bude asi v deke, no uvidíme. V Cortinke by bol určite s fusakom. Cotrina sa aj lepšie ovláda, ale to som vedela, lebo sestra má golfáč, takže na ňom som testovala, ale zas golfáč je lahší, skladnejší a nebavilo ma už vláčiť tak ťažkú káričku a večne v nej malý nemohol byť a Cortina by klesala na cene, tak preto som sa rozhodla takto. Ide teplo a golfáč je na také obdobie lepší. No, mám zmiešané pocity, mužovi som "vyplakávala" jak mi bude smutno za mojou láskou a on sa mi rehotal.
Na chipoline sa ešte dajú dať rúčky do dvoch polôh do výšky a potom sa dajú aj otáčať. Ak ma ešte niečo napadne, dám vedieť.

dominica
autor
13. feb 2008

Ešte jeden postreh, ak je v golfáčoch fusak a malý naobliekaný, nezapnem ho do poruhov ☹ 😠

katusradus
24. sep 2008

ahoj dominica prave čítam, že si kupila bimbu.Máme ju doma tiež od februára peknu červenu 😉

katusradus
24. sep 2008

čo sa týka fusaku je síce krásny, ale malý!!!!Presne tak buducu zimu budeš musiet mať malého v deke alebo zhánať nánožník tak ako ja teraz

katusradus
24. sep 2008

ináč je to dobrý kočík, ľahko sa ním manipuluje, aj tá striešk je dobrá, ja som spokojná až na ten fusak 😠 ale ta cortina..bola určite lepšia ved uvidis sama a ozaj popruhy nezapneš!!!

kacka79
25. sep 2008

Ahojky buggy fit jsme měli a po měsíci jsem ho prodala. Je to sice moc fajn kočárek, designem i provedením ale pokud ho pouříváš ve městě nebo v nákupním centru. My s Fílou ale jezdíme hodně ven a potřebovala jsem něco trochu terénějšího.. nakonec jsem si koupila golfky od chicca - ted už je asi nedělaj / označení je myslím CT 04/ale měly velká kola a jsem moc spokojená..

kubinkov
25. sep 2008

Celou diskusi jsem nepročítala, tak se možná budu opakovat. Mám Moon fit 3. Je to náš příležitostný kočárek, jinak mám Mikrus, teď už sporťák. Moon používám do MHD apod. Jsem s ním spokojená a přestože máme nový malý nánožník bez zipu, nevadí mi to a nevypadá špatně. Jen se musí podvléct pod madlem, protože je úzký, jak už se tu psalo v jiné diskusi. Malý se do něj bez problémů vejde, i když měl teplou bundu. Proti Mikrusu není Moon tak stabilní, ale je to hmotností kočárku. Moon jsem zvolila hlavně kvůli hmotnosti a úžasným rozměrům po složení. 😉