Kočík Dema Basic. Máte skúsenosť s touto značkou?

evkavacka
7. júl 2008

Baby, máte niekto skúsenosti s touto značkou?

mojinecka
8. júl 2008

Skúsenosť ešte nemám, ale dala som si ju objednať do jedného obchodu. Potrebujem väčšiu vaničku hlavne na zimu - aby sa tam zmestil aj fusak a deka. Dnes som ju bola zmerať. Na dĺžku má 78 cm a na šírku 36 cm. Je to celkom slušné, tak váham nad kúpou. Chcela som ten červený s kvetinkami a je to taký cvikľovo ružový, ale pekný. Ja som tiež zháňala na nete informácie o tomto type, ale nikto mi neodpovedal. Predavačka mi vravela, že až teraz začínajú chodiť mamičky, čo čakajú jesenné deti, aby sa im tam vtrepali aj na zimu do pol roka. Tak asi preto. Dúfam, že som Ti aspoň trochu nápomocná.

evkavacka
autor
8. júl 2008

Mojinečka,ďakujem veeeeeľmi za odpoveď. Mne sa totiž o kočíkoch aj sníva 🙂 . Ja si tiež myslím, že keď mám do kočíka dať aj deku aj fusak, tak potrebujem poriadnu vaničku.Ten červený je krásny. Ty tiež čakáš jesenné bábo?

mojinecka
8. júl 2008

Čakáme na konci augusta, takže minimálne do februára potrebujem mať v hlbokom, kvôli chrbátiku. Zatiaľ čo som videla tie trojkombinácie, tak mali úzke okolo 31-34 cm a dlhé najviac 74 cm. Kamarátka porodila v júli a po 4 mesiacoch dávala dcérku do športového, lebo sa jej vo vaničke Chicca už nezmestila. Ale záleží od bábätka, všetko je individuálne. Možno iné by vošlo....neviem. Tak som rozmýšľala, že kúpim túto Demu Basic, osobitne autosedačku do 13 kg a potom na jar športový, do ktérho už investujem. Dúfam, že nebudem z tej Demy sklamamá. Tento týždeň by som ho chcela omrknúť s kámoškou, ktorá už má dačo odkočíkované, tak Ti dám vedieť. Ináč ja som tiež dlho rozmýšľala a toto sa mi zdá ako najprijateľnejšie riešenie. Ale dôležitejšie je, aby sme donosili a porodili zdravé bábätká. Ty kedy čakáš a ako si na tom s výberom kočíkov resp. autosedačky?

tintinka
8. júl 2008

ahojte. ja sice nemam skusenost s Dema Basic ale s Dema Quatro (tam sa da vybrat vanicka a je z toho sportovy kociar), ale inac je to to iste. Kupili sme ho od ruky (predosli majitelia ho pouzivali takmer tri roky) a ja som ho vyuzila celu zimu a nemala som ziaden problem. akurat ze je dost tazky a velky, takze nosit ho sama po schodoch alebo nalozit a vylozit z autobusu by som nezvladla. takze na cestu autobusom som si bravala sportovy kociar v ktorom som mala vlozene vajicko alebo prenosnu tasku na dieta (to aby maly lezal na rovnom)
ale inac je ten kociar super aj do snehu.

evkavacka
autor
8. júl 2008

No ja mám na výber kočíka a autosedačky presne ten istý názor ako ty. My čakáme dievčatko v septembri. Takže cez zimu potrebujem hlboký kočík-priestranný na fusak. Na jar, keď budeme potrebovať športový,tak kúpime lepší, predsa ten už bude tak do troch rokov. Máš pravdu, ja tu stresujem nad kočíkom a najdôležitejšie je aby sme mali zdravé bábätká 🙂 Autosedačku dedíme po sesternici. Ale inak by som ju kupovala zvlášť a tiež od Demy,majú tam celkom rozumné ceny.

mojinecka
8. júl 2008

Mne predavačka vravela, že minuloročné kolekcie boli celkom dobré a mamičky bolo spokojné. Mala len jednu reklamáciu na konštrukciu. Ale tá rodinka dennodene skladala a rozkladala kočík do auta, tak vznikol nejaký problém. Cena je rozumná 3690 Sk za hlboký nie až také hrozné, keď si predstavíš, že niektoré len vaničky stoja oklo 5-6 tisíc a to je len vanička. A takto máš osobitný kočík a na jar môžeš mať nový. Akurát, keď ideš na nákup do hypermarketu alebo k lekárke neužiješ si ten pocit, že naklikneš autosedačku na konštrukciu a ideš. Ináč nie je veľmi ťažký, skúšala som ho nadvihnúť a ide to. Keď si ho budeš chcieť kúpiť, tak nezabudni na pláštenku. Majú originál z Demy za 150 Sk. Tak čo navnadila som Ťa?

evkavacka
autor
8. júl 2008

Tintinka ďakujem za názor. Jediné čo ma odrádza je váha kočíka.Ale nezaškodí mi trošku posilovania.

evkavacka
autor
8. júl 2008

mojinecka ty si aká odborníčka!!! 😀 Myslím, že nemáme o čom váhať! Dema to istí.

mojinecka
8. júl 2008

Odborníčka 🙂 Ja rozmýšľam od apríla a hľadám praktické riešenie. Manžel je zo mňa chorý, lebo študujem kadejaké fora slovenské aj české. Keď ho pôjdem kuknúť, dám Ti vedieť, že či ho beriem. Mali by sme mať tiež dievčatko. Preto som chcela ten červený, že keby náhodou bolo prekvapko a bol by to chlapček....veď sa vykočíkuje aj v červenom. Ale tento je taký ružovejší, ako cvikľová šťava a má zelené a oranžové kvietky. Ale je pekný pre dievčatko, ešte som ho u nás v Košiciach nikde na ulici nestretla. A keby bol chlapec, tak dám preplatiť kočík doktorovi, že ako to pozeral 🙂

dobromila
8. júl 2008

my mame Dema basic z minulorocnej kolekcie - zeleny. Maly je letne dieta, takze tiez som hladala hlavne velku vanicku, aby sa tam zmestil polrocny aj s fusakom. V tomto je super, vyspal sa tam pohodlne este aj po dovrseni 7 mesiaca, len potom uz bolo treba davat pozor, ked sa zobudil, aby z kociara "nevyskocil".

To, ze je tazky, je fakt, priemerna baba ho nema sancu preniest s babom vo vnutri. Ku konstrukcii: prvu Demu sme reklamovali hned na druhy den po kupe, doma sme si vsimli, ze konstrukcia je vychylena do jednej strany. Na druhom sa postupne vychylila neskor, ale uz sme to nechali tak. Okrem toho velmi skoro zacal vrzgat, takze som ho neustale musela olejovat.
Nechavam si ho aj pre druhe babo, ale dnes by som ho uz nekupovala, radsej nejaky pouzity s velkou vanickou, tie sa predavaju uz od 1500 Sk, alebo by som radsej sla do nejakej kombinacie, kde je sice vanicka mensia, ale babo nad 6 mesiacov uz aj tak chce vidiet svet okolo seba a v sportovom sa uz moze divat, aj ked ho este nedate sediet.

evkavacka
autor
8. júl 2008

🙂 Mne sa páči ten modrý s kvetinkami. Daj vedieť ako ste dopadli, či si ho kúpila.

mojinecka
8. júl 2008

No tak si mi dala ☹ . Ja som sa už tešila. Asi poriadne omrknem tú konštrukciu v predajni. Viem, že za také peniaze nemôžem chcieť superkočík, ale kámoška má napríklad problém s Jane slalom a to dala 27 tisíc. a o tom vrzganí mi predavačka vravela, že treba pravidelne ošetrovať nejakým WT olejom či ako sa to volá. Chlapi budú vedieť. A že to treba pri každom. Ďakujem za upozornenie.

evkavacka
autor
8. júl 2008

Nikdy by som nepovedala, že je taký problém kúpiť kočík. Ešteže mi má kto poradiť!!!Ďaaaakujem

dobromila
8. júl 2008

no mna od demy tu vo fore pred rokom odhovarali, ale som tvrdohlava, takze som ho kupila, no, poucila som sa na vlastnej chybe

dnes by som si asi kupila x-lander, vyzera dobre, cenovo je myslim velmi prijatelny a pocuvam nanho len same chvaly

mojinecka
8. júl 2008

Mňa zase odhovárajú od X landera. Chcela som XA 2008. Ale vanička má 31 na šírku a 73 či 74 na dĺžku. Radšej by som, aby som ju z kočíka v zime nemusela vyberať obuvákom. Zdal sa mi ťažší, nezmestil sa mi do výťahu a myslím, že madlo bolo veľmi vysoko na bábo v šporťáku. Ale tie predné otáčacie kolesá a nafukovacie, to ľutujem. Tak babo raď. Fakt neviem a hádam pol roka dajak vydržíme, pohúpame a kúpime pekný šporťáčik.

mojinecka
9. júl 2008

Evkavacka, tak ja som ho dnes kúpila. Pokukala som ho, či nie je niečo s konštrukciou, vychýlený nebol. Farbu som si nechala cez noc uležať v hlave a išla som predsa do tej cviklovej. Do auta by sme ho mali poskladať, do výťahu nám žiadny aj tak nevojde, tak už to neriešim. Dúfam, že budem spokojná, teda dcérka. Ty ako?

evkavacka
autor
9. júl 2008

mojinecka,musím ešte porozmýšlať, mám čas do septembra. zatiaľ uvažujem aj nad kúpou kočíka z druhej ruky. ale ak tam nebude väčšia vanička, tak ho nechcem.

mojinecka
9. júl 2008

Ináč v tom obchode je aj bazár kočíkov. A mali tam Peg Perego s podvozkom Classico a vaničku Culla. Tiež bol fajný veľký a tá vanička bola namakaná. Keď mrkneš cenu na nete, tak len podvozok vychádza okolo 6 tisíc a tá vanička do 10 tisíc. A tam to mali spolu za 6 tisíc!!! Vyzeral ako nový, ale nemal záručný list a za tie peniaze som do toho nešla. Keby mal a bol by platný ešte ten pol rok - rok, tak kúpim. No držím palce, nech sa dobre rozhodneš. Daj mi potom len zo zaujímavosti vedieť, čo ste vybrali, že aký hlboký a aký športový do internej pošty.

evkavacka
autor
9. júl 2008

Určite dám vedieť, čo sme vybrali. Držím palce!!!

emita
12. feb 2009

žiadne nové skúsenosti? máte niekto ešte tento kočík?

simusko
20. jún 2009

Ahojte to je teda od veci, že sa tu zapájam po pol roku, ale možno sa na to ešte niekto mrkne 🙂 Ja mám presne ten modrý s kvietkami a je super 🙂 Ale idem ho predať malý má už 15 mesiacov a je problém udražť ho v tom sedieť, máme už športový, a je mi smutno, že sa s ním musím rozlúčiť ☹ keby som nemala také obmedzené skladovacie možnosti (žiejme v paneláku) určite by som si ho ponechala, ja možem povedať len áno, je to super veľký, vôbec nie je ťázký, cenovo prístupný a moc peknučký kočárik kto sa rozhoduje preň robí dobre s pozdravom Simona

fuska
21. aug 2011

Ahojte, neviete o vajicku, ktore by sa dalo nacvaknut na tento kocik?

lutsy
23. sep 2011

kocky ste spokojne s tym dema (pure basic?) ja uvazujem nad nim alebo nad pure classic, len

gabrielatok
13. feb 2016

Mile mamicky pozerala som si basic 2010 su aj prakticke aj za rozumnu cenu mam druhe vnuca ma 3 dni co vy na tu znacku ine su nekrestanske peniaze ...

tinka1695
21. jún 2016

Dobrý večer,chcem.sa spýtať či má predné kolesá otočné?