Kočík do lietadla

gabika53
26. feb 2009

babenky ktorá z vás mi poradí kočík pre 1,5-ročné dieťa do lietadla? aby bol skladný, ľahký aj pohodlný..

mkr
26. feb 2009

vem si normálně svůj, já měla boldera korbu jsem měla na palubě a podvozek s batohama a nepočítal se dováhy batohů

lubu
26. feb 2009

ahoj gabika kukni ABc desing Take off vyrobený do lietadla 😉

gabika53
autor
26. feb 2009

joj ďakujem, lebo už mám dilemu, ešte som neletela s kočíkom... 🙂

denisab32
26. feb 2009

gabika53
- ako prosím ťa zvládaš všetky aktivity? s 1,5 ročným ideš lietadom, s 2,5 ročným chodíš behať 😀 , ty si fakt superžena 😉

mkr
26. feb 2009

ten take off je pěkně skladný a vypadá dobře

gabika53
autor
26. feb 2009

malá má len rok, ale o 5mes letíme na dovolenku 😀 malý má 2,5roka 😀 nuž, krátko po sebe krpci 😉

gabika53
autor
26. feb 2009

Deniska, ja mám 3 deti, superžena nie som, dajú pekne zabrať 😉 ale najstarší je už školák 😀

bejby29
26. feb 2009

Gabi, ja budem mat taky isty rozdiel, ako si to zvladla?

mkr
26. feb 2009

já bych vzala kočár z domu nekupovala bych spešl kvůli dovče, jinak ten take off není polohovací myslím, užojte si dovču a tiše závidím 🙂

gabika53
autor
26. feb 2009

mkr idem ho kuknúť 🙂

evicka7
26. feb 2009

já bych asi taky vzala domácí, přijedeš si s ním až k letadlu, tam ho složíš, dají ti ho k zavazadlům a u výstupu ti ho zase vyndají hned u letadla

gabika53
autor
26. feb 2009

bejby29 ahojky, no zo začiatku to bolo ťažké, ale už som si zvykla v pohodke 🙂 ke´d sa malá narodila, bola som v strese, ako to zvládnem, kojenie, spánok, predsa len, malý mal už svoj režim, ale vieš čo, dá sa to a sú hrozne zlatí, lebo nie je medzi nimi veľký rozdiel 🙂 a začínajú sa hrajkať a rehni´t na seba 🙂 ale dá to zabrať dakedy 😉 no nebojkaj, dá sa to a časom predsa len vyrastú a už je to bez problémov 😉 akurát po pôrode treba pomoc, keď je maminka ešte unavená a ubolená a starší krpec predsa len potrebuje ísť aj von, aj sa pohrajkať aj papať...no uvidíš, akí budú zlatí, keď sa začnú vnímať a objavovať, budeš sa smiať na nich 🙂

gabika53
autor
26. feb 2009

babenky asi vezmem svoj, však? načo ďalšia investícia? takže do batožiny sa nevzťahuje? 🙂

bejby29
26. feb 2009

Dik Gabi, lebo ja sa toho trosku bojim, ako to budem zvladat a okrem teba nikoho nepoznam, kto ma taky rozdiel medzi detickami.. Musim asi zalozit nejaku taku temu.. Dakujem za povzbudenie 😉

gabika53
autor
26. feb 2009

joj založ, pridám sa tam 😉 veď ani ja nepoznám, a preto som sa bála aj ja, všetky kamošky vrátane sestry majú väčšie vekové rozdiely/3roky ../ a ja som bola veĺmi zvedavá, ako to zvládnem napr. aj s bruškom pri malom 😉 držím palce hlavne na bezproblémové tehotenstvo, aby si mohla byť domka...no ja by som ti veru vedela písať zážitkov 🙂 ale určite teš sa, budú zlatučkí 😉spolu 😉

gabika53
autor
26. feb 2009

joj ja to balím, lebo mi o chvíľu malá vstane na kojenie, tak dobrú nocku a ďakujem za všetky rady 🙂

denisab32
26. feb 2009

gabika53
- a čo ti poradila odborníčka cez kočíky tvoja sestra? 😉

- do lietadla každopádne aspoň nejaký cestovný obal, aby kočík nepoškriabali, ale treba počítať s tým, že sa im občas podarí kočik aj zničiť, ale od toho je poistka a väčinou preplatia opravu alebo celý kočík 😉

gabika53
autor
27. feb 2009

ahoj Deniska, ty si už letela s
kočíkom? no moja sestra ak šli lietadlom, tak len keď krpci už boli veĺkí, teraz pri malej dcérke cestujú k moru autom/Taliansko/ ...takže skúsenosť s tým nemá, preto som sa chcela opýtať tu... 🙂len viem/videla som/ ako hádžu batožinu, tak sa neoplatí mať nejaký drahší a asi aj ťažší kočík.. mám to Plico, ale zdalo sa mi veľké...no zasa investovať na kočík len kvôli dovolenke si myslím, že by bolo zbytočné...a aj manžel by ma už prizabil 🙂 tak bude musieť aj naše staré Plico vydržať, nie? 😉

adulik23
27. feb 2009

gabika - ked mas starsie plico, tak zober to. ono s tymi kocikmi az tolko nehadzu ako s batozinou. kocik odovzdavas az pri schodikoch do lietadla a po pristati si ho zase pri schodikoch beries, takze s tym ani nemaju kedy moc hadzat. 😉 akurat pozor na hracky. ja som zabudla poodopinat serepeticky z madla, tak nam ich otrhlo. ☹

poletucha
27. feb 2009

gabika- kvuli tomu bych fakt nekupovala kocar. Vetsina leteckych spolecnosti to ma zarizeny tak,ze dojedes s kocarem az k letadlu,tam ho slozite a oni ho odnesou do carga...takze s tim nikdo moc nehaze a jdou tam az naposled a vetsinou do jiny casti nez kufry,...prave aby zase po priletu bylo snadny je jako prvni najit a vyndat. A navic i kdyby vam ho nejak znicili.tak mate narok na odskodneni,za to nesou spolecnosti odpovednost. 😉 ...stejne jako za zniceni kufru

gabika53
autor
27. feb 2009

jeej babulky ďakujem, adulik23 vidíš, to ma nenapadlo s tými hračkami 😉 dobrá rada 🙂 a teda nerátajú kočík k váhe batožiny? 🙂

tilly
27. feb 2009

mutsy spider, teutonia solano, gess. swift, q. zapp, mclaren, abc... takeoff... je toho kopeeeeec

lenkakusi
27. feb 2009

ale pozor na chartrove lety (ci ako sa to presne pise), tam vela veci neplati... Taketo lety nemusia vybavit ubytko ak sa nemoze letiet a ani napriklad nezodpovedaju za poskodenie veci, v tomto pripade kocika... A nemusia zobrat ani kocik na palubu a musi sa podat ako batozina!!! Najlepsie bude, overit si to v cestovke, respektive u leteckej spolocnosti.

tilly
27. feb 2009

nerátajú kočík do váhy, je to príručná batožina, teda na check in ti ho musia označiť (na to si daj pozor, lebo ak si tá baba na check ine nevšimne, že máš kočík, je zle, takže aj keď nečakáš v rade, s deťmi sa to niekedy nedá, tak kočík sa musí dať označiť), a potom ho odovzdáš pod schodíkmi do lietadla letiskovému pracovníkovi, niekedy ti povedia, že to máš zložiť a položiť vedľa schodíkov, ak je tam veľa kočíkov, oni ich berú postupne 😉

gabika53
autor
27. feb 2009

tak fajn, veď to, s 3 deťmi sa nedá stáť ako vojak 🙂 musí sa to dopredu overiť, no super babulienky, že tu píšete 🙂 fakt vďaka 😉

digysa
1. mar 2009

kocik do lietadla: najmensi ako zozeniete.

poletucha
1. mar 2009

lenkalusi- to neni pravda, charterovy spolecnosti zodpovidaj za kufr (kocarek) stejne jako ostatni. Na palubu ti ho nevezmou temer nikde, nejsou tam na to ulozny prostory,vzdycky jde do carga (ako batozina)

lenkakusi
1. mar 2009

poletucha: no ja lenze nam kocik poskodili a oprava nas vysla dost draho a teda nic sme sa nenahadali a zacvakali sme si to my (bola to slovenska linka a leteli sme z Ba). Doteraz mam este v supliku vyjadrenia, ze sme si ho mali dat do pevnejsieho puzdra........ A napriklad mojej mame stratili batozinu a skoro 2 dni bola na dovolenke bez kufra a nikto jej nic nenahradil!
Ono je velky rozdiel ci sa jedna o spolocnost zo slovenska alebo z inej krajiny.
Od vtedy lietame vzdy z viedne o ani raz sme nemali problem. A dokonca raz uz tiez stratili muzovi tasku jak letel na sluzobku a pekne mu preplatili veci ktore si nakupil. Ale samo ze maju na to tabulku: napriklad spodne pradlo 100 % ostatne 50%.

poletucha
1. mar 2009

lenkakusi- aha,tak to je asi na slovensku jiny...i kdyz na to,ze ti kufr nekde pozdrzi se asi nic nevztahuje 😒 , ja jednou byla v Egypte tejden bez kufru 😀 ...ale je mi divny ze kdyz vam znicili kocar,ze vam nic nedali...resi se to normalne jako reklamace..ale urcite se to nejak posuzuje a tak...

livia76
1. mar 2009

V inzerátoch tu lucia79 predáva super golfáč, má 3,6 kg 60x33x32cm objednala som si ho , zo španielska som ho mala doma do týždňa, stojí len 75 eur 😉 fakt parááda-odporúčam 😵