Kočík Inglesina Magnum s podvozkom Allum. Aký je?

kotenko
1. aug 2007

Ahojte dievcata, mam zaujem o tento kocik, fotku mam aj v albume. Ale rada by som sa chcela najprv poradit, ci je kocik bezpecny pre dietatko, ci je vhodny na zimu, kedze mala by sa nam mala narodit zaciatkom oktobra. Nepacia sa mi vsak kociare s velkymi kolesami, tie su nemotorne a tazke, tento kocik ma spolu s vanickou iba 9 kg, co je super pre mna, kedze som drobna a po porode budem este aj slaba.
Na slovensku som tieto kociky vsak nevidela v slovenskych obchodoch a na internete taktiez nie. Maju ich iba v Cechach, takze by som poprosila kazdeho o skusenost s tymto kocikom, nakolko som sa s nikym este nestretla, kto by mal kocik INGLESINA MAGNUM s podvozkom Allum.
Dakujem vam velmi pekne, s pozdravom Iwka - Kotenko

kotenko
autor
6. aug 2007

To tu fakt nikto nemate kocik Inglesina???? 😲 😒

sara2
7. aug 2007

Ahojček.
My máme kočiarik Inglesina Liberty s podvozkom Allum.Máš pravdu na Slovensku sa zohnať nedal,ale my sme pátrali a dopátrali sme sa na jednu pani z Košíc,ktorá robi sprostredkovanie predaja kočiarov Inglesina.Pre nás to bolo super lebo sme z Humenného a do Košíc to máme len na skok.Ale sprvu sa nám to zdalo ako podvod,pretože na vlastné oči sme kočiarik nevideli iba z katalogov ,ktoré nám táto pani ponúkla k nahliadnutiu.Kočiarik sme kupovali ešte v lete roku 2005.Naša slečna sa narodila taktiež v zime-november 2005.V katalogu pre tento rok už tento typ nieje.Ale podvozok áno.Aj mi ho máme v tmavo šedej farbe.Čo sa týka samotného kočiarika-fakt kvalita superová.Nevybledol ako zvyknú niektoré farby vplyvom slnka alebo prania zblednúť.A ako spomínaš je úžasne ľahučký.Celý náš aj s podvozkom ma 8,7kg.
No a čo sa týka podvozku tak ti poviem,že keby sme sa mali teraz rozhodovať či ho kúpime ,tak by sme sa rozhodli že nie.Je síce praktický,krajšie kolieska ako spomínaš,ani nám sa nafukovacie veľké nepáčili.Ale...keď som chodila s malou na prechádzku u nás do mesta a námestie je vydláždené a ten nerovný terén dal konštrukcii-teda podvozku zabrať.S malou to hádzalo.Keď sme išli po hladkom teréne super,ale fakt ak to bolo hrboľaté tak to bola hrôza.Dokonca sa mi malinká na to aj budila.Je síce pravda,že mala krehučký spánok a zobudil ju aj najmenší podnet,ale zas ťa nechcem vystrašiť.Aj tá pani,ktorá nám ho sprostredkovala tak nás upozorňovala do akého terénu s kočiarikom budeme chodiť.Mám aj jednu kámošku ktorá ma tiež Magnum tiež z podvozkom Allum a pri druhom bábatku si kúpili podvozok s nafukovacími kolieskami,kvôli tomu že ten pôvodný im strašne vrzgal a nejako neboli spokojní.
Tak neviem či som ti pomohla,ale dúfam že som ťa nezarmútila.
Veľa šťastia

susik77
7. aug 2007

kotenko: my mame ten podvozok Ergo-bike-nafukovacie kolesa. Inak, keby si mala zaujem o ten kocik Inglesina-prip. iny druh, dobra stranka: www.detskyraj.cz - je to internetovy obchod, zatial asi najlacnejsi, co som nasla-cesky, ale ked si objednas veci nad 8000 Kc, tak dopravu mas zadarmo 😉 My sme tu kupili aj postielku, matrac a odsavacku a som velmi spokojna, boli fakt rychli a asi do 2-3 dni mi napisali, kedy mi to dodaju... 😉

kotenko
autor
7. aug 2007

Ahojte, dakujem vam za rady. No kocik by sme chceli pouzivat iba u nas v meste, cele mesto mame vydlazdicovane, aj vtedy kocik natriasa? A este jedna otazocka, kocik s tymto podvozkom (allum) je aj odpruzeny, ze?
Ono, Sara, presne ako is spominala, bojim sa ho kupovat ked ho u nas nie je nikde dostat a este som ho u nikoho ani nevidela, ale na druhej strane sa mi velmi paci najma to, ze je lahky a ma otocne kolesa, no zas neviem si predstavit ako by som sa po porode nadrapovala s 18 kg kociarom 😠
susik, kocik budeme brat asi od www.caryfuk.cz maju ho najlacnejsi, vyjde nas do 14 tisic aj s prislusenstvom...

sara2
7. aug 2007

ahoj.
bombová cena na kočiarik.Magnum je krásny.V karovanej verzii ho má aj manželova sesternica a už v ňom odkočíkovala dvoch chalanov.Náš stál 14600 korún.V jednej predajni u nás v detskom svete mi ho predavačka núkala za 20tisíc a to sa dušovala že je to bezkonkurenčná cena.Tak keď bola Sárinka na svete tak som ju išla tu pani predavačku a zároveň aj majiteľku pozdraviť s kočíkom a bločkom o cene.Natriasalo s malou hodne,ale náš problém bol to,že malá fakt reagovala precitlivelo na všetkol.Ona bola také nespiace bábo a dosť uplakané.Ale keby som si mala vybrať znova značku,tak určite znova Inglesina.A fakt su ľahučké,ľahko skládateľné aj do auta.A ako spomínaš otočné kolieska je super vec.

kotenko
autor
7. aug 2007

No presne tomu nemozem ani ja verit, u nas ked som videla niekde v BA Inglesinu, tak ju predavali po 24 tisic a my ju budeme mat po 14 tisic, ibaze od Ciech... Ta cena ma fakt odrovnala... Sice budeme za dopravu platit okolo 1 000 Sk, ale je to stale lepsie, akoby som mala skoro raz tolko preplatit kocik, no nie? Inak som to ratala a vyjde nas presne 14 117 Sk cely kocik (podvozok Allum, vanicka MAgnum, vlozka do kocika, taska ku kociku, plastenka). Ozaj, Sara, rada by som sa ta spytala, treba mat vlozku do kocika? A plastenku treba mat original, alebo si mozem kupit aj nejaku univerzalnu? bude mi pasovat????
Zatial vam baby dakujem velmi pekne, ste zlate... 😉

sara2
7. aug 2007

ahoj
Pláštenku na kočiarik sme mali v cene,aj tašku.Vložku do kočiarika si myslím,že nevyužiješ.Malé sa ti narodi takmer v zime.Naša sa narodila v novembri.A do kočiarika keď sme šli von som dala fusak.Tak to bude asi aj v tvojom prípade lebo už bude chladnejšie.A na leto to už bude bábo veľké a bude ti už hopkať v kočiariku a to ti už vôbec nebude treba.V tej taške k tomu sme mali prebaľovaciu podložku.Tá sa mi zišla napr.u lekárky keď som musela malu prebaliť.Tak som pod ňu dala tu prebaľovaciu podložku.Keby sa dieťatko narodilo v lete ,vložku by som si objednala.Ale na zimu si myslím,že nieje potrebná.

kotenko
autor
7. aug 2007

No nam sa ma mala narodit 5. oktobra, ale ocakavame to skor... a tak neviem co spravit, ci tu vlozku objednat, alebo nie... Ale asi to teda poriesim tak, ze si kupim nejaku lacnu deku (napr v Tescu) a budewm ju pouzivat namiesto vlozky do kocika, lebo ta je dost draha, okolo 500-600 sk, neviem presne a v Tescu som videla taku letnu deku po 100 Sk, tak si zoberiem asi tu deku... Co ty nato hovoris? Dufam ze ta tym neobtazujem, ale som prvorodicka a o takychto veciach sa nemam s kym bavit, najma o kociku, kedze u nas ho nikto nema a dokonca tu v Partizánskom ked som sa pytala predavaciek na kocik tak povedali, ze tento kocik- tuto znacku este v zivote nepoculi.. Kde to zijeme? 😠

sara2
8. aug 2007

Máš pravdu.Kúp si radšej dečku a netreba ti investovať a preplácať tu vložku.Keby to bolo v lete tak nepoviem-skôr z hygienických dôvodov.Bábo by sa potilo,ale tak už horučavy nebudú a vložka ti moc neposlúži.Niektoré maminy dávajú do kočiarika aj bavlnenú plienku.Ja som tiež mala také malé dečky naspod.Ale nedávala som ich lebo ako som spomínala dala som na spodok fusak,malú do neho a ešte som ju prekryla tenšou dečkou len tak na ozdobu.Ale to bol už december a bola kosa.
Čo sa týka značky kočiarika u nás v obchodoch sa predáva.Ale nie tak že sú vystavené kusy ,ale cez ponukový katalog.Výhodné to nieje,myslím cenovo lebo si to predražuju.U nás v meste som videla viac maminiek s Inglesinou.Prevláda práve Magnum a tiež Zippy.Sú kvalitné tu fakt nieje čo dodať.

kotenko
autor
8. aug 2007

Sara, dakujem ti velmi pekne, tak si ma iba uistila v tom, ze INGLESINA urcite bude 🙂
No u nas som nevidela Inglesinu ani v meste, takze to fakt nemam s cim porovnat a ani ako odskusat- uz som rozyslala nad tym, ze ak by som videla nejaku mamicku s Inglesinou, tak sa jej prihovorim a vyskusam si kocik 😅 , ale u nas KDE NIC TU NIC 😠

sisstin
8. aug 2007

kotenko: Inglesina je můj vysnění kočík..no mít ho nebudu 😒 ale prý v BA se prodává 😉

susik77
8. aug 2007

baby, uuplne som zabudla, aj ja som videla v Blave Inglesinu-v takom malom obchodiku s kocikmi za Tescom -tusim na Rajskej ulici...

tvarohacek
8. aug 2007

ahoj, asi hloupá otázka ale chtěla jsem se zeptat...inglesina magnum je kombinace nebo pouze hluboký kočárek..nikde jsem neviděla obrázek, že by byla rozložená. dík

susik77
8. aug 2007

tvarohacek: je to kombinacia 😉
www.inglesina.cz

sisstin
8. aug 2007

tvaroháček: mrkni na www.detskyraj.cz ..je tam kombinace..buď samotný..a nebo v setu s autosedačkou, taškou..atd 😉

tvarohacek
8. aug 2007

díky...mě se líbí tenhle typ..INGLESINA MAGNUM EASYCLIP BIKE 🙂

kotenko
autor
8. aug 2007

Sisstin, Susik a za aku cenu ste ho videli??? Lebo my budeme brat s Ciech a vyjde nas 14 117 Sk (podvozok Allum, Magnum vanicka, vlozka, taska ku kociku, plastenka...). Ak by ale niekto vedel o lepsej cene, tak mi dajte PLS vediet

sisstin
8. aug 2007

kotenko: na dětským ráji je za 12tis...ale to je v přepočtu přesně ta cena v SK, jak píšeš..levnějc jsem ho neviděla 😉

tvarohacek
8. aug 2007

http://www.detskyraj.cz/zbozi/3361-inglesina-ma...

nevite jestli tohle je lonska kolekce? libi se mi tahle barevna kombinace
😉

sisstin
8. aug 2007

tvarohacek: jo..to je lonská..možná i předloňská 😉

tvarohacek
8. aug 2007

me se doposavad líbily kočárky od bohemia patron, ale ted se mi zalíbily tyto 🙂

kotenko
autor
8. aug 2007

Tvarohacek, toto je minulorocna kolekcia, mne sa praveze paci bud tohtorocna kolekcia (www.kotenko.webovastranka.cz), tam ho mam na stranke, alebo potom kolekcia 2005, mam ju aj v albume tu na stranke, ale bohuzial uz ho nemozem nikde zohnat a este k tomu za taku dobru cenu... 😒

kotenko
autor
9. aug 2007

Sisstin, ozaj a vy aky budete mat kočík? A preco nebudes mat Inglesinu, ked je Inglesina tvoj vysneny kočík??? 😒

magda27
16. aug 2007

Ahojky 🙂 Mám kočárek Inglesina Magnum Ergo Bike, kolekce 2006 i s autosedačkou a jezdím s ním denně takové určitě 3 hodinu po venku a jsem skutečně moc spokojená. Je to skvělý kočárek, pěkně se skládá do auta, jezdí se s ním po městě i v terénu... Fakt doporučuju. KOupila jsem ho na www.detskyraj.cz za výprodejovou cenu 9700 😉 Jen se musí občas namazat podvozek, ale to u každého kočárku, takže to neřeším.

adusa
16. aug 2007

Mam inglesinu espresso, je to len sportovy kocik ale kvalita inglesiny je naozaj vyborna. Kupila som ho za 160$ co je v prepocte okolo 4000 sk. Za tu cenu sa velmi oplatil.

krista
19. dec 2008

luciek9 • Dnes ve 13:00
Nemáte některá zkušenosti s tímto typem podvozku? Koukala jsem, že je zde několik diskusí na téma Inglesina Magnum, ale na podvozku bike. Docela se mi líbí podvozek Allum - i když nehoupe. Jako sportovní kočárek vypadá daleko lépe než na podvozku bike a myslím, že by se dal jako sportovní používat i déle. Vypadá to, že je pak trochu nižší než na biku.

mates22
19. jan 2010

Ahoj,

tak koukám, že už se na tohle téma dlouho nediskutovalo, ale pro mě je teď aktuální. Vidím, že podvozek Allum od narození moc nefrčí, ale já mám následující problém:
jeden kočár s pevnými nafukovacími koly už máme (cca 16,5 kg), teď čekáme druhý mimčo a jeho sestřička , necelý čtyři jí jsou, plánuje jak bude vozit. Tenhle kočár ale neutáhne, obzvlášť ne do zatáček. Takže jsem se rozhodla pořídit ještě jeden s otočnými koly, ten už vyzkoušela u sousedů, ale patron. Já bych radši inglesinu, všude na ní pějí chválu...
No a tak mám dilema, jakej podvozek, jestli allum, nebo bike? nerada bych z prcka vyklepala duši 😀
A nebo ještě mám v záloze dorjan danny sport, ale ten je těžší a recenze na něj nejsou až zas tak super jako na tuhle inglesinu.

Nemáte některá zkušenosti? Myslím, jak dokáže malé dítě uřídit kočárek s podvozkem Bibe a jak Allum?
a nevíte, jestli mi na letošní (nebo loňský) podvozek pásne korbička z roku 2007?

díky moc

tereziep
19. jan 2010

Ahoj,
tak já mam inglesinu na podvozku bike. No a žádný problém v řízení nevidím. Moje neteř vozila naši malou a pohoda. Neteři bylo v té době neclých 1,5 roku a zvladla to. Do zatáček pomůžeš a po rovině není problém. Stejně nebude jezdit s kočárkem sama a pokud bude potřeba tak pomůže dospělá ruka. Já osobně bych do podvozku allum pro mimčo nešla.

mates22
20. jan 2010

Ona je taková svéhlavička a vozí zásadně sama - po dvoře v tom nevidím problém, aspoň s tím patronem nebyl. Ale jako s pevnýma kolama se neotočí a vzteká se - tak jsem plánovala právě pořídit ještě jeden kočárs otočnejma kolama. Jinak mi ten původní celkem vyhovuje.

no ale do tý inglesiny asi nepůjdu, vím jak moc drncaly golfáče. Takže díky za radu.
Pokud by někdo měl jinou zkušenost dejte mi prosím ještě vědět

mpavlinka
20. jan 2010

Ahoj holky, měla bych dotaz k Inglesině Magnum. Byla jsem si ji vyzkoušet v obchodě a přišla mi vrklavá, jakoby nestabilní, což mne dost zklamalo, v porovnání s Roanem (můj druhý favorit). Jaká je vaše zkušenost? Nepřevrhává se vám?