Kočík Jane Slalom Pro alebo Concord Neo / Fusion?

zajo79
16. júl 2008

Ahojte kocky.

uz dlhsiu dobu zvazujem aky kocik je pre nas ten naj... vysli mi z neho jane slalom a concord neo alebo fusion. Nemate prosim rady, skusenosti, porovnania pripadne tipy coho sa vyvarovat? A ktory z tychto dvoch je lepsi z uzivatelskeho hladiska?

uz som zmierena ze kocik, ktory by bol pre mna idealny, asi neexistuje...ale zatial mam dva ktore vedu ako najpravdepodobnejsie vozitko pre nase babo. Termin mam sice az v januari, ale som tip mamicky,ktora by najradsej mala vsetko popredu..zatial ho nekupim, az v januari, az taky frajer niesom 🙂 ale aspon sliedim,snorim, zistujem ktory by bol pre nas idealny.

moje naroky na kocik:

kvalitny, vanicka moze byt aj mensia, lebo babo sa narodi v januari, cize v lete uz presedlavame na sportak. Musim sa dat nan nakliknut autosedacky, vybrat a odniest do bytu vanicka (nemame vytah), skladny do auta, nemienim niekde pri aute pol hodinu skladat kocik za vydatnej podpory placuceho babatka a vecne urecneneho syna 🙂)) ktoreho vsetko zaujma...to by som ho radsej nechala na parkovisku, alebo hodila niekam, nemala by som nato nervy.

a samozrejme lahkej konstrukcie..alebo aspon teda lahsej.

som narocna? ...neviem...mozno, ale ked nieco kupim, nech je to kvalitne a stoji zato.

arivle
16. júl 2008

Ja som mala Slalom. Bolo to v roku 2005 kedy tato znacka este nebola uplne bezna na nasom trhu. Bola som velmi spokojna. Chcela som trojkolku, a z toho co vtedy bolo bol urcite najlepsi.

zuan
16. júl 2008

my mame slalom pro. som velmi spokojna, je super. vanicka sa tiez da pouzit ako autosedacka, takze ziadne prekladanie babetka a maly tam ma pohodlie. nas drobec je oktobrovy, takze celu zimu bol v hlbokom kociku aj s fusakom a dekou a v pohode.
lahucko sa ovlada, dobre sa sklada, je lahky - jeden z najlahsich.
polohovacie lehatko je tiez dobra vec v hlbokej vanicke a v sportaku sa da zase sklopit do lezatej polohy, takze sa babo dobre vyspi.

deina
17. júl 2008

My mame Fusion a som spokojna, tiez sa da vanicka odkliknut a pouzit namiesto autosedacky, autosedacka sa da dat na kocik, vanicka je polohovatelna... Vlastne su tieto kociky velmi podobne, nie?

danulik
17. júl 2008

my mame NEO - hladala som taky kocik, ktory sa mi zmesti do auta, lahko sa sklada, ovlada a tento vyhral 🙂 mozes si k nemu kupit SCOUT - skladaciu vanicku 😉 tiez usetri vela miesta v aute.. ale je to skor mestsky kocik..
mas pravdu, idealny kocik neexistuje, ale nejaky musis kupit, tak vela stastia 😉

deina
17. júl 2008

Ta nova Scout vanicka je velmi pekna, paci sa mi. 🙂 Aj to, ze je skladacia, my mame klasicku (Proton, tak nejak sa vola).

anezena
24. júl 2008

My mame jane slalom pro 2006 trojkombinaciu. Terza ju ideme predavat, maly ma 4, 5 mes., ale nechce lezat a strasne je zvedavy, tak ideme do sportaku. A mame maly byt a hlboka vanicka nam tu uz zavadzia, tak to vse predame a kupime len sportak. Ale urcite Jane Slalom. Sme s nim nadmieru spokojni, aj manzel, paradne sa ovlada. Niektori vrdia, ze je nestabilny, hlavne ked prechadzame z jendje strany na druhu a potrebujeme vyjst na chodnik, ale podla mna je to len o zvyku. Mali sme Fabiu Junior a konstrukcia sa nam paradne zmestila dozadu do kufra, a vanicku sme dali na zadne sedacky, popripade vajco. Pravdaze ma nejake muchy - napr. ze ma maly nakupny kosik podla mna, zmesti s ami tam akurat plastenka proti dazdu a mineralka, ale myslim, ze u trojkolkach je to bezne.

Uvidime ako budeme spokojni s novym sportakom.

mareli
24. júl 2008

my mame NEO.
skladatelnost na jednotku. velmi rychlo a jednoducho. je velmi lahky. ale treba si ho vyskusat a porovnat na vlastnej kozi. a este k cene, ked sme ho kupovali v novembri 07, v pre deti.sk vysiel 36tis a v rakusku SCS nas vysiel rovnych 30tis

cicushka
24. júl 2008

kuk na najnovsji Concord Neo....kraaasny a ULTRA lahky 😵 http://www.predeti.sk/?idmenu=753

deina
24. júl 2008

Mne sa Neo nie velmi paci, ale ta kombinacia farieb - tie su krasne. 🙂 Asi ta kremova nie je velmi prakticka, ale kebyze je Fusion v tejto farbe, tak menim!

danulik
24. júl 2008

cicus - kraaasny je 🙂 keby som ten nas nemala uz davno kupeny, tak aj porozmyslam 😉 no ale zase ta cena - 70 litrov je trosku vela 😖

alzbetkaz
28. júl 2008

ja som našla ž eten nový stoji okolo 30tis nie 70 🙄
http://www.babymarket.sk/index.php?page=search&...

aida
28. júl 2008

my mame slalom pro 2007 a som spokojna vanicka bola super lahko sa dala nakliknut a vybrat my nemame tiez vytah tak som vanicku aj s malou nosila na druhe poschodie a nebola vobec tazka, autosedacka tiez jednou rukou som naklikla a konstrukcia sa velmi lahko sklada teraz mame uz sportiak a malej sa v nom velmi paci.
Treba porovnat a hlavne vidiet a vyskusat. 🙂

danulik
28. júl 2008

alzbetkaz - nas NEO stal komplet okolo 35 tisic, ale ten carbon je len na objednavku a stoji 70 😒

certica
28. júl 2008

cicushka, nadherny je ten neo - teda farebna kombinacia. taka elegancia 😎 , ale mne na tom neo stale nejak vadi, resp. chyba dolu nakupny kosik.

certica
28. júl 2008

my mame fusion a mne vyhovuje na par drobnosti, chcelo by to par doplnkov naviac k dispozicii

danulik
28. júl 2008

certi - my uz mame ten novsi model a tam je aj "nakupny kosik" - sice taky malicky, ale aspon nieco 😉

certica
28. júl 2008

aha, som si nevsimla. ja totiz ked idem aj so starsim trebars na piesok alebo tak, milion veci trepeme, no a do obchodu to tiez neni zle

mir13
28. júl 2008

Jane som ani nepozerala, lebo kamaratka mi povedala, ze ho predala tyzden po narodeni babatka. Hrozne vrzgal, az tak, ze budil malu. Tak som sa rozhodla pre Concord. Cim dlhsie ho mam, tym viac som presvedcena, ze za tie peniaze by sa dalo kupit aj nieco lepsie. Okrem takych detailov ako maly kosik, nemoznost v sportovom kociari otocit dietatko tvarou k sebe, vrzganie, ktore sa po case objavilo, hoci to manzel pravidelne olejuje a pod. mi na nom vadili trochu vaznejsie veci. Napr. az nedavno som zistila, ze autosedacka (hoci stala nenormalne peniaze a v obchode tvrdili, ze je to spicka) nedopadla v testoch ADAC uplne najlepsie. Su ovela kvalitnejsie a za lacnejsie peniaze, A nasa malinka v nej ani nechcela byt - vacsinu ciest preplakala. Tak isto som mala pocit, ze vo vanicke bola malinka nejako pokrutena, nebola vo vodorovnej polohe (a hoci som to chcela nastavit, nedarilo sa mi to). Tak neviem...

anezena
28. júl 2008

My sme prave vcera predali Jane Slalom Pro 2006 - trojkombinaciu. I ked uz bol po jednom dietati, vobec nevrzgal a bol uplne super. Len nam chybal ten bezadapterovy system. Ale uz sme objednali novy sportak Jane 2008 aj s "vajcom", ktore sa da nakliknut aj na sportak. Tak s avelmi tesime.
Podla mna je Jane jeden z naj kocikov a testy na autosedacku "vajco" dopadli v testoch najlepsie, i ked rok predtym to bola hruza. Asi sa poucili.
Tiez sa na Jane neda otocit sedacka tak aby som na maleho videla, ale myslim, ze je to iba o zvyku. ked potrebujem mrknem nanho cez otvor na bude.

danulik
28. júl 2008

mir - mas fusion? lebo neo sa da otocit aj do "protismeru" 😉
som zvedava na to vrzganie, to som pocula od viacerych, potom napisem..

alzbetkaz
30. júl 2008

😀 danulik to som si nevšimla.
my máme fusion celý komplet ale už stále naňho nadávam, za tie hrozné peniaze čo stál... písala som o ňom v teme kočík concord fusion...
malý ma 13 meiacov a za pol roka tu bude ďalší prírastok 🙂 a robím si prieskum lebo budem potrebovať súrodenecký kočík a rozhodne nejaký čo sú za sebou, aby sme sa zmestili do nášho maličkého výťahu.
možno mi viete niektorá poradiť 😀 lebo ja som toho teda vela nenašla ☹
Už po prvom dieťati som strašne náročná a bojím sa že dovtedy nič vhodné nenájdem... 😅