Kočík Mutsy Slider 2009. Poznáte?

zajaciq
2. nov 2009

ahojte, ma ho niekto? prave som si ho objednala aj s maxi-cosi cabriofix, tak sa tesim ako uz pride domov 😵 😵 😵

lolka
10. nov 2009

zajaciq, super, budem cakat na info 🙂 dnes som si definitivne vybrala - Slider 2009 v cervenej farbe 😉
este si nastudujem ako objednat a pockam na tvoje hodnotenie.

zajaciq
autor
2. dec 2009

Ahojte, v pondelok mi ho poslali z Polska, dnes doobedu prisiel. Cakala som dlhsie, pretoze objednavali adaptery a autosedacku a nakoniec mi poslali zatial dva baliky tj cely kocik s autosedackou a neskor mi doposlu adaptery a babysitter.

Takze ku kociku, je SUPER hihi. Spodnu cast, tj podvozok, som zlozila za 5 minut, stacil mi obrazkovy navod. Velke i male kolesa sa naklikavaju jednoducho. Potom som nadvihla strednu tyc packou a kliknutim zaistila polohu.
Horna konstrukcia, ktora sa naklikavala na tuto stredovu tyc, je v baleni "oblecena" do sportovej casti. Tu som uz sla do pisaneho navodu (UK PL ES FR NL IT D)... Na nej bola pripevnena aj rucka pre deti, ktora sa da odkliknut tiez. Z nej sa pomocou zipsu odopina aj zlty potah. Strieska je mohutna vyteplena zvnutra bavlnou, jednoducho sa nasadi na hornu konstrukciu. Pomocou dalsej packy (vonkajsej) a vnutorneho gombika sa menia polohy od sedacej az po spaciu - tam to nie je do uplneho lahu, nozky su vystrete,dieta je ohnute len v sede mierne asi, vyzera to byt anatomicky pohodlne-. Vnutorne rozmery tej sedacej casti: sirka 33 cm bez bokov, od hlavy po koniec sedacieho zlomu 49cm a od zlomu po nozky 42cm. Zlte potahy na upinacich trakoch sa daju dat dole.

Ked som chcela nasadit vanicku, najprv som dala teda dole hornu konstrukciu, vyzliekla ju zo sportovej casti, navliekla pomocou zipsov vanicku a rovnakym sposobom naklikla na konstrukciu. Do lezacej polohy cez vonkajsiu packu a vnutorny gombik. Matrac ma rozmery 330mm a 750mm aa hrubka do 250mm a nachadza sa este v takej vyberatelnej vanicke zo sietoviny a cierneho lemu,ktory je k tej vonkajsej priprevneny suchymi zipsami. Vonkajsia ma odopinatelne pasy (2+1), ktore zrejme sluzia na prenos, taktiez sa moze drzat vanicka za rukovat,ktora je sucastou hornej konstrukcie.

Vysku rukovate je mozne nastavit do 3 poloh velkym stredovym tlacidlom od cca 96cm do cca 107cm od zeme. Po bokoch sa nachadzaju cierne "frasy", pomocou ktorych sa meni poloha rukovate: obojstrannou rotaciou dovnutra sa rukovat uvolni a pohybuje smerom do vertikalnej polohy(nahor) az na druhu stranu kocika. Funguje to s hocijakou hornou castou.

Predne kolesa mozu tym padom byt aj male aj velke. Predne komplet rotuju 360%, je mozne zastavit tuto rotaciu jednoduchou packou. Cely kocik ma samozrejme brzdu, tu som zatial vyuzila na skladanie, aby mi neusiel podvozok 😎 😀 .

Co sa tyka autosedacky, vyzera strasne pekne, s nou niet co robit velmi, len som si vyskusala dat rukovat do vertikalnej polohy a vsunula do nej zavinovacku lodger 🙂 Cakam teda na adaptery a skusim to potom nasadit na podvozok. Zrejme to nebudem velmi vyuzivat, kedze horna konstrukcia je len jedna a oblieka sa cca 5-10minut na nu ta vanicka a ta ista sluzi na nasadenie adapterov. Mozno je to len vec zvyku, a pojde mi to neskor uz od ruky, totiz takto by som mala aj zlty kocik aj ruzovy 🙂 K autosedacke je dodana kojenecka vlozka a vzadu je skryta taka cierna navliecka proti slnku, co na obrazkoch vyzera ako strieska.

Fotky doplnim za xvilu. No mne sa to celkom pozdava, vsetko mi pride hrozne lahke, ta konstrukcia je hlinikova, manipulacia uplne bozska, na malom priestore som sa jednou rukou vykrutila sem a tam bez problemov. Natriasanim rukovate je mozne kociar aj hojdat.

A este k farbe, ta moja zlta je silno zlta az do oranzovej, bude nas vsade vidiet, som spokojna. Maxi-cosi je krasna ruzova. Potah kocika zlty aj cierny ako vsetky kociky taka umelohmotna tvrda sietovina, odolna voci vode a spine.

Dostala som ku kociku aj ciernu tasku, ktoru este neviem kde presne uchytim (na suche zipsy). A ako darcek od obchodu Spray na otacave casti a prvy detsky umelohmotny poharik s dvomi uskami 🙂

zajaciq
autor
2. dec 2009

este nieco... som to dostudovala do konca. Horna konstrukcia sa sklada celkovo z troch casti, a teda je mozne celkom lahko odopnut vanicku bez vyzliekania komplet ( prva a tretia sa odopnu). Na konstrukcii zostane len stredna cast, na ktoru potom idu adaptery a autosedacka 🙂 cize sa to da prehadzovat kedykolvek huraaaaa 😵 😵 😵

agatkag
2. dec 2009

zajaciq, všetko je to tak ako píšeš, tá autosedačka sa naklikne úplne ľahko, veľmi často to používame, keď ideme na nákupy alebo keď zaspí v aute a prídeme domov, tak si ju viem ešte nakliknúť a povoziť. Budeš spokojná. Nemenila by som za žiadny iný. Lepší a krajší som ešte nevidela. V tej autosedačke je ešte taká vložka pre úplne malé bábätká. My sme ju museli dať po dvoch týždňoch preč, lebo malá sa tam nezmestila, mohla som to urobiť hneď od začiatku, lebo tam malá tak divne sedela. Veď uvidíš, ako ti to bude pasovať.

zajaciq
autor
2. dec 2009

no presne to akurat studujem,ze je tam hrozne malo priestoru s tou vlozkou kojeneckou. resp. nenatahovala som este tie pasy sive, dufam,ze to pojde... joj krasny je, lahky, pekny, stabilny, kompaktny..

a dostala som k tomu taky cierny dlhy latkovy navlek (aj s vrchom oddelene). to je na co? matrac do toho zabalit ci ako?

a este jednu otazocku k sportovej casti: uz mas k tomu kupeny nanoznik? alebo fusak?

agatkag
2. dec 2009

Ty si dostala čierny návlek a ja šedý a doteraz neviem na čo to je. Na nič to nepasuje. Ale možno že je to na nejaký paplónik alebo prikrývku ako návliečka. Originál nánožník som si nekúpila ani originál fusak. Nánožník si kúpim univerzál čierny za pár euro a fusak mám pekný béžový od emitexu.
Máš dobré mená pre bábo...

ellysa
2. dec 2009

ahojte, máte krásny kočík, dosť ma zaujal 😉
len sa nikde neviem dopátrať koľko váži celý kočík s vaničkou a potom so športovou časťou, nemáte to náhodou zvážené 😀

cherryblossomgirl
3. dec 2009

Zajaciq, takze odporucas? kupila si si aj to lehatko? ake je?

zuzulik
3. dec 2009

ellysa cca 14 kg

zajaciq
autor
3. dec 2009

lezadlo pride zajtra aj s adaptermi.

co som kocik vazila so sebou na vahe, tak vanicka do 6kg a podvozok 8,4. so sportovou to moze mat 12kg cca.

cherry, no ja som osobne velmi spokojna. uvidim potom v marci v reali... 😵 😵 😵

zajaciq
autor
5. feb 2010

dievcata, co ho uz mate a pouzivate nejaku tu dobu - ako ste to vyriesili s nakupmi? na slider sa neda dokupit nakupny kos, len ten cierny box som k tomu dostala - to mam dat dole a pripevnit suchymi zipsami ci ako? a prebalovaciu tasku ste si kupili mutsy? a s nanoznikom ste to ako poriesili - ten sa tiez k sliderovi nevyraba, ten fusak co k tomu dostat, to nie je vonkajsi nanoznik 😔

elika
6. feb 2010

ahojte, ja mam urban rider a mne tam vadi na sportovej casti, ze je ta strieska tak nizko. je to sice jediny kocik, co ma najdlhsiu cast pre dieta za chrbtom, ale ta strieska nam to trosku kazi, lebo dcerka ma uz dva roky (95 cm) a zacina sa jej pomaly suchat hlava o strop. je ale na svoj vek docela vysoka, takze mensie deti to maju v pohode 😉

petrasafr
22. feb 2010

díky zajaciq za upozornění 🙂, nemohla jsem jí najít
Majitelky Mutsy Slider - máte některá i negativní zkušenosti?
Co ten košík pod kočárek? Tam se nedá nacvaknout ten velký košík Mutsy?

zajaciq
autor
22. feb 2010

petrasafr ahoj, ja som to tiez riesila u predajcov, ze na Slider sa nevyraba velky kosik - ten sedi len na podvozky rider atd.

cize sa tam da dat len taky box cierny co ti daju pri kupe - mam ho ako tasku zavesenu na kociku - pozri album.
mne to osobne nevadi, dole mi to vytvori platformu a mozem na to popripade nieco dat ( ma to pevne dlhe pasy na suchy zips cize by sa tam dalo cosi pripevnit - nejaka taska a tak)

a tie ktore uz mate - ja zas by som chcela original tasku zltu k tomu, da sa zohnat k sliderovi? lebo ked nie, tak si spravim prebalovaciu tasku z toho cierneho boxu a dole nic a bude

tatiana1760
19. sep 2011

Mutsy slider 2010 sa dá dať do polohy ľah... 🙂
Je krásny chcem fialový,, 🙂

tatiana1760
19. sep 2011

teda slivkový --magenta 🙂

mnopq
3. jan 2017

Mutsy spider ake skusenosti s nim mate dakujem