Kočík - poraďte prosím

terezka044
16. mar 2009

Ahojte,
nakolko som mlada a neskusena buduca mamina, uz pomaly riesime, ze aky kocik kupit 😅
vobec sa nevyznam.. presla som sice zopar tem tu, pozerala som si tipy "ako kupit kocik", ale teda pravdupovediac, je to pre mna stale spanielska dedina.
Chcela by som preto poprosit skusenejsie maminy, ci by mi pomohli, ako vybrat kocik.
Neviem co vsetko k tomu treba ale tak zatial par informacii zakladnych asi...
babo sa narodi na zaciatku juna, byvame v Bratislave, je tu vela betonu 😀 ale zas, chcem s nim chodit do prirody - horsky park, zelezna studnicka, este kam sa da...? Taktiez ho budeme bravat na chatu do Povazskeho Inovca, tak aby bol skladny. Teda nie prilis velky.
Videla som take typy kocikov, ktore boli pre male babatka, a potom sa upravili na taky mensi kocik, pre vacsie deti - to by bolo fajn.
Ku kociku nepotrebujem autosedacku, lebo tu mame, po bratovi, takze to tam je zbytocne pre mna... A dalej neviem ☹
cenova relacia, tu este neviem kolko bude, zatial som pozerala kociky okolo 10-15tisic, neviem ci to nie je vela/malo ?
Popripade mozete hodit aj nejaka tipy ak mate. bolo by to super.

terezka044
autor
13. apr 2009

mia peg perego urcite nechcem, prijdu mi to ako hrozne kociky. 😅 a navyse nie su sportove - ja potrebujem velke nafukovacie kolesa, ziadne srandy na dlazdenu podlahu 😉

astrane no to je dobry napad, len zas - musime brat z tych, ktore su tu, a mam moznost ich vyskusat, z internetu by som to bez vyskusania urcite neobjednavala. tak neviem ci ma cenu to hladat to takto, ked to potom mat nebudu 😀 ale pozeram to priebezne na nete, napriklad co sa mi jeden dost pacil, tak v predajni bol hrozny teda... maly, ovladanie priserne, no hroza 😖

som zvedava, kedy pojdeme pozriet dalsie - ak nepojdeme, tak vyrhava tento.

este by som sa ta chcela opytat - ten kocik mam zobrat az ked sa maly narodi, alebo ho mat doma uz predtym? priatelova matka je nazoru, ze ked sa narodi, tak to objednaju, ze dva tyzdne s nim aj tak nemozem ist von, a ze mi to netreba. 😒 co je dost mimo podla mna, lebo lekari odporucaju ist s babatkom von co najskor, uz ten prvy tyzden... a ja nechcem byt 2 tyzdne teda zavreta doma, co jej sibe...
ako ok, neviem ako to bude, mozno budem nutena kv. dakym chorobam alebo co, ale cakat len preto, ze ho nemam do coho dat aby sme sli von...to sa mi zda chore....
tak neviem co myslis??? ja by som to urcite teda chcela mat doma uz predtym. ☹

veverka83
13. apr 2009

Ahoj Teri, no my pořídili V-cross a jsme úplně nadšení, ale ještě nejezdíme, ale co jsme stihly po dvorečku, tak lehounké ovládání, jezdí se s ním vážně dobře.My jsme max spokojení.A k tomu kdy kočík koupit, tak bych se rozhodla podle sebe a ne tchýně.My sme si ho přivezli asi před týdnem. Na pověry nevěřím, co se má stát, to se stane a určitě to neovlivní to jestli budeš mít kočík doma dřív.A jak vidím, tak termín máme úplně ve stejný den, no a já předpokládám, že bude krásně a taky chci co nejdřív vyrazit do světa.Kdyby se mimi narodilo v zimě tak neřeknu, ale když bude teplíčko, tak proč sedět doma.Mimískovi bude určitě líp na čerstvém vzdoušku, že jo 😀 Tak přeju hodně štěstí při výběru kočíku.

astrane
13. apr 2009

My jezdili už 6 dní po porodu,takže tři dny po tom,co jsme přišli domů.A byl konec února 🙂Pokud má dítě přes 3 kg není problém.... V létě to bude teprv pohoda.Určitě bych koupila aspoň tři týdny před termínem,kdybys třeba rodila dřív....A taky nevíš,za jak dlouho ti ho přivezou,pokud ho bereš přes net.V kamenných obchodech ti ho klidně do porodu schovají pokud ho nechceš mít doma...
Já bych tomu na tvém místě dala ještě tak 14 dní a pokud už se nikam nedostaneš nebo nepotkáš lepší,tak bych pak koupila asi tento,pokud je to zatím ten nej 😉 🙂 Ať se pak nemusíš stresovat na poslední chvíli..
Jinak já měla kočárek od 21tt 😀 Jsem se prostě nemohla dočkat... 😉 😀
Jinak máš pravdu-na obrázku to může vypadat super a v reálu se s tím nedá pořádně jezdit-je to těžké nebo malé nebo drahé nebo všechno dohromady 😀 😠

terezka044
autor
14. apr 2009

tak ste ma v tom len utvrdili. moja mama kupovala kocik tiez az potom - kvoli poveram. ale to je dnes uz uplne pase.
jeho mama chce zas z dovodu, ze co ak bude dieta vacsie - no s tym pocitam uz teraz a vacsiu korbu fakt nezozeniem, a tie obrnene transportery ktore maju tak 18kil, to brat fakt nebudem 😝

tak o par tyzdnov im teda poviem, nech to kupime - len neviem ako. ona je dost svojrazna a nenecha si kecat do svojich nazorov. 😕

matilko
14. apr 2009

ahoj! kočík sme mali asi od 30.tt 🙂 ja na povery neverím! kúpili sme atlantic espiro, spokojnosť nadovšetko 😉

terezka044
autor
14. apr 2009

ja na povery tiez neverim. chcem uz byt doma s nim pripravena.. a ten atlantic espiro vyzera velmi dobre! 😉

astrane
14. apr 2009

Je to taky tvůj šálek kávy 😉 a holky si celkem chválí...kdyžtak mrkni k nim do diskuse a počti si reference 🙂
Pokud ho tchýně nechce kupovat předem a ty se nechceš dohadovat,rezervuj si ho v obchodě a až porodíš,přítel ti tam zajede ho vyzvednout a doplatit a máš klid 😉 Nebo ho objedná,jak odjedeš do porodnice-pokud ho koupíte tam,kde je skladem,pošlou ho hned-myslím,že i v e-shopu,by se dal rezervovat a jen by tam na tebe čekal-stačilo by se domluvit....

astrane
14. apr 2009

http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
tenhle by taky nemusel být špatnej.... 😉

terezka044
autor
14. apr 2009

no len s nou je to tak ze ona do oci povie ze tak teda dobre, a potom budem len od priatela pocuvat aka som nevdacna a sebecka a rozmaznana podla nej 😔 ze to musim mat doma.. kebyze nemusim tak ju s tym vobec neotravujem a zaobstaram si to sama 😠

vsak sa este uvidi ci a kam pojdeme pozerat - ale najneskor v maji chcem aby uz bol objednany. snad to pochopi 🙄 🙄 🙄

editah222
14. apr 2009

Já jsem teprv v 17 týdnu a kočárek si jedu objednat už tento víkend (čekací doba na Teutonii je až 10týdnů). Chci ho mít pěkně doma nachystaný a na žádnou pověru nehldím. Bude ve sklepě tak co. Mamka mi říkala, že dřív se taky kočár koupil hned, nebyla možnost nechat si odložený až po porodu, a kdyby ho nekoupila okamžitě tak hrozilo, že nebude mít žádnej.

Výběr kočáru je děsnej, taky jsem pročetla moře diskuzí a internetových stránek, ale nakonec jsem dala na zkušenosti a rady maminek. Doufám, že budu spokojená 🙂

astrane
14. apr 2009

Podle toho,co jsem četla,tak s teutonií bys měla být spokojená... 😉 Jen je trochu jiná cenová třída a myslím,že v té ceně je to nejkvalitnější kočárek,možná i nejkvalitnější vůbec ,a to jsou ještě i dražší....Pokud ho bereš s tím,že v něm odvozíš víc dětí,tak to nakonec ani tak draho nevyjde 🙂
Já ten svůj brala taky brzo,ale proto,že se už vyprodával a já chtěla tuto konkrétní barvu-ještě jsem nikoho se stejnou barvou kočárku neviděla a navíc je univerzální a hodí se k tomu skoro všechno 🙂

Terezko-a co je jí vlastně do toho,kdy si koupíte kočárek?je to přece tvoje mimi a tvého přítele a jestli je on na straně maminky,tak pozor na to,pak to s nima nebudeš mít lehký,budeš je pak mít vždycky oba proti sobě.To bych si s přítelem hned vyjasnila,že má být na tvé straně a bránit tvé názory a navíc dneska už je všechno zase jiný než tenkrát,tak to by měli snad oba pochopit....taky nemusí mamince na všechno kývnout...však ona ho snad platit ani schovávat nebude,ne? 😉
Já už ho vidím,jak ty budeš v porodnici a on bude shánět kočárek....haha...to bych nechtěla vidět,co by s maminkou přivezli.Tak snad když mu řekneš,že chceš mít na mimi vše připravený v klidu a nachystaný,aby už mu pak nic nechybělo,tak je to logický ne?nikdo neshání kočárek až po porodu....Ale třeba uslyší na to,že dáte zálohu a necháte si ho v obchodě schovat zdarma a ž než se to narodí...myslím,že je to přijatelný kompromis a tchýni bych neříkala vůbec nic....maximálně,že vybraný už máte 😉

terezka044
autor
14. apr 2009

astrane, oni jeho rodicia to totiz budu platit. my obaja studujeme, babo sme ani nechceli, ale tak stalo sa no. ale ja som velmi rada, ze nam pomahaju, aj jeho aj nasi rodicia, velmi si to vazim - nasi zas vybavuju vsetky veci okolo co treba, prerabame byt, mame nakupenu ostatnu vybavu atd.. tak preto..
A nemozem povedat ze je na jej strane, ale sme obaja na rodicoch este zavisli. tak preto.

astrane
14. apr 2009

Aha,tak to máte složitý....samozřejmě,že je to od nich pěkný,že vám pomůžou a taky se na malýho těší,co? 😉 Tak to zkus navrhnout s tou zálohou a zamluvením,třeba se to bude zdát tchýni taky celkem rozumný...hlavně se jí to musí správně podat... 😀 Třeba když jí vysvětlíš,že máš strach,že pak zrovna budou mít jen růžovej a to na kluka není,tak tu rezervaci pochopí.... 🙂
Jo-není nad to si ti vše zařídit bez rodičů...já jsem taky ještě studovala,když se starší syn narodil,ale naštěstí máme rodiče,co do ničeho moc nemluví a kočárek jsem si raději sehnali bazarový,jen abysme si nemuseli říkat o peníze-snažíme zásadně nic nechtít a nový jsme si dovolit fakt nemohli.... ale manžel už tehdy pracoval,tak jsme to měli snažší....tak držím palce a přeju pevné nervy s tchýní a ostatním příbuzenstvem... 😉 🙂

peroli
14. apr 2009

ahoj, já mám firkon quatro set s autosedačkou (černobílej) kdy jedny kola jsou klasik a ty druhý trošku menší a kousek od sebe, platili jsme za něj 9tis a v ceně byla hluboká korba (dá se i polohovat), sporťák + nánožník, autosedačka (s nánožníkem i stříškou), adaptér, taška, přebal.podložka, pláštěnka a myskytiéra. Výhodou je, že má i celkem velkej nákupní košík a dá se i lehce nasadit jak autosedačka tak hluboká k. (zvládla jsem to hned na poprvý a to je co říct 😀 )
je pravda že tento kočárek je trošku těžší a když jsem měla jet mhd tak jsem z toho měla celkem dost velký obavy ale překvapilo mě že to až tak strašný nebylo - dá se to celkem v pohodě zvládnout
jinak vím že se prodávají i o hodně lehčí kočárky ale strašně mě odradili ty malinkatý korbičky u kterých jsem měla pocit, že ten mrňousek se tam vlaze tak maximálně do 4-5 měsíců a s fusakem tam maximum do 2měsíců 😠
Za sebe musím říct že jsem s Firkonem vážně moc spokojená

astrane
14. apr 2009

já myslím,že ten quatro není až tak těžkej-tak těsně pod 14kg,ne?na to jak je velikej,to není tak zlý....jsou mnohem a mnohem těžší kočárky a jsou při tom menší....

terezka044
autor
14. apr 2009

astrane, hej tesia sa 🙂
a ono s tou rezervaciou je to dobry napad, ale ona ze to rezervujeme az po porode, ale to zas moze trvat dva tyzdne, ona je proste nazoru ze take male dieta nema co chodit von, ze sa moze nakazit, ze moze umret na infekcie alebo ze ked bude tak teplo jeho organizmus zlyha a ze nema inmunitu a proste uplne najhorsie scenare 🙄 🙄 ja to tak tragicky nevidim a urcite nevidim dovod zostavat s nim dva tyzdne doma zavreta..
ja som povodne tiez chcela nejaky starsi, pouzivany, vsak nepotreubjem nove - a oni ze nie, ze kupia, ze zaplatia, ze mi zaplatia porodnika ak budem chciet (no tu v BA je to 7tisic slovenskych), ze kupia hlboky a potom sportovy ak budem chciet ze si mam vybrat. oni dopraju, su fakt zlati, ja nechcem byt taka ze si to nevazim alebo co... len chapes no ☹ skusim sa s nou este porozpravat ze ci to nemozeme objednat skor a potom by to priviezli ked sa vratim z porodnice.

kazdopadne dakujem 😉 😉 🙂

terezka044
autor
14. apr 2009

peroli a ten quatro ma kolko cm tu vanicku prosimtA? 🙂

editah222
14. apr 2009

Terezko - ona asi tvoje tchýně zastává názor: Kdo platí, ten poroučí. No jo, jsme jen lidi a máme k tomu bohužel tendence. Ale možná by s ní mohl rozumně promluvit manžel a vysvětlit ji, že je to vaše dítě, váš život.

S názorem, že s mimčem se nemá chodit ven jsem se ještě nesetkala (jasně když je zima až praští nebo vedro k zalknutí tak je lepší sedět doma).
Většina mých kámošek se po dlouhých uvahách rozdhodlo pro V-cross a jsou spokojené, některá míň jiná víc. Asi je opravdu nutné si pár kočárů ošahat a přebrat si pozitiva i negativa.

terezka044
autor
14. apr 2009

editah, jej manzel je skor taky typ co poslucha 😝 ale ona nie je zas taka vyhrotena ze ako povie, tak bude - ale skor sa mi snazi vltacit jej nazory, ze su spravne. ja to beriem skor ako pomoc a nieco si z nich zoberiem, aj ked s nimi nesuhlasim niekedy. da sa s nou vcelku dobre diskutovat, akurat ja nie som taka, ze by som si pred nou vyskakovala, mam pred nou dost velky respekt, a preto sa aj trosku bojim jej to razne povedat. neviem, musim asi nazbierat odvahu alebo co 😖 ale opytam sa jej teda. ze ako. 🙂

kazdopadne no, za nejake hadky mi to nestoji, ale objednat to objedname uz skor dufam 😀

a inak ake su vlastne rozdiely medzi v-cross, twister a v-max?
na predajni mali len v-max od baby smile.

editah222
14. apr 2009

Tak to netuším, já znám jen v-cross (výrobce Polsko), jedna známá si ho koupila právě dnes, protože na něj byla u nás v obchodě akce - sleva 15%. Na cenu jsem se neptala, ale pokud vím tak se pohybuje kolem 10tis.kč.

Já jsem sice rozhodnutá pro Teutonku, ale jedu si ji objednat do Prahy a tam mají na prodejně velký výběr kočárků od hodně firem. U nás mají jen V-cross, X+lander, bebecar a Peg+perego a k tom sem tam najáký jiný.

terezka044
autor
14. apr 2009

no ten v-cross vyzera takmer tak isto ako v-max, ale ake su medzi nimi rozdiely, to neviem, mozno astrane by vedela?

a inak ten x-lander 4kolesovy bol tiez v pohode

briketa
14. apr 2009

Bumbleride Queen B alebo ja nakolko som len na trokolky, typ Indie. Ten kociar nema chybu. Ma cast vanicku, sportovu cast s polohovatelnym chrbatom, nozkami, dieta moze byt v smere aj protismere jazdy, je dobre skladatelny da sa doplnit sedackou pre surodenca, ma sedacku do auta a vyzera fesne 🙂
Je uz v predaji aj na Slovensku
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=84783

astrane
14. apr 2009

Tak co jsem se dočetla,tak V-cross má 17kg a baby smile 15kg,u mě teda jednoznačně baby smile,v-cross není zrovna nejlehčí.A na manipulaci a přizvedávání z dvojice v-cross a firkon vyhrává firkon,na váhu taky ale tu z hlavy už nevím,případně pohledám 😉 (opsáno z diskuze o V-crossu.Informace od holek,co je porovnali v obchodě-firkon je i vymakanější 😉 )cenově je to myslím přibližně nastejno...

peroli
14. apr 2009

terezka:
změřila jsem to a na délku má +-83cm a na šířku asi 35cm, tak si dokonce myslím, že při troše štěstí bych mohla toho svýho miláčka v tom hlubokým odvozit aspoň kousek příští zimy, sice asi už bez fusaku, ale myslím že by to možná i šlo, ale je fakt že nevím nevím, vzhledem k tomu že měl při narození 51cm 😀
ještě jsem si vzpoměla, že jsem nenapsala že firkon má i oboustranou podložku na dně kočárku (zimní a letní verzi)

terezka044
autor
14. apr 2009

peroli tak to znie dobre 🙂 skusim ho niekde omrknut, ale zatial som ho tu nikde nevidela 😒

astrane takze len vo vahe, asi aj trosku vo velkosti nie?
myslim ze dvihanie toho v=maxu mi bude uplne stacit 😀

astrane
15. apr 2009

terezka-rozměry nevím,tak +- nějakej centimetr je to asi nastejno,ale nerada bych tě uvedla v omyl.Popravdě jsme přiznala,že jsme kočárek s natáčecíma kolečkama neměli,takže to ani nemám vyzkoušený..ale hlavní je,že ty ano 😉
Firkon je z té trojice nejvymakanější,má nejvíc vychytávek a doplňků a nejnižší hmotnost a co jsem se dočetla,jsou s ním maminky spokojené.Pak tedy záleží ještě na tom,zda se ti taky líbí 😉 🙂
Tady je super popis http://mimi-vyskov.com/5587-firkon-f4-quatro/5/
A má 90cm sporťák a 80cm hlubokou korbu a váží 12,5kg.....asi bych šla do Firkonu 🙂

terezka044
autor
15. apr 2009

ten firkon je podla popisu vyborny, akurat ten potah je priserny 😝 😀
kazdopadne u nas ho nemali, skusim pozriet v tom gyori alebo este dakde, a vyskusat.

inak tie natacacie kolieska su super, ked som skusala s nimi a bez nich, tak do kocika bez nich by som nesla 🙂

terezka044
autor
15. apr 2009

nasla som este toto http://www.batolatko.cz/NEJNOVEJSI-MODEL-2009-!...

to je ale asi iny model - firkon verano
ale teda o rozmeroch tam nic nepisu 😖

terezka044
autor
15. apr 2009
astrane
15. apr 2009

popis máš tady http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5404595 je jheště trošku lehčí než quatro.I barvy by myslím celkem ušly.....já teda nemusím ty vzorovaný a kvítkovaný....2 barvy mi stačí 😉