Kočík - poraďte prosím

terezka044
16. mar 2009

Ahojte,
nakolko som mlada a neskusena buduca mamina, uz pomaly riesime, ze aky kocik kupit 😅
vobec sa nevyznam.. presla som sice zopar tem tu, pozerala som si tipy "ako kupit kocik", ale teda pravdupovediac, je to pre mna stale spanielska dedina.
Chcela by som preto poprosit skusenejsie maminy, ci by mi pomohli, ako vybrat kocik.
Neviem co vsetko k tomu treba ale tak zatial par informacii zakladnych asi...
babo sa narodi na zaciatku juna, byvame v Bratislave, je tu vela betonu 😀 ale zas, chcem s nim chodit do prirody - horsky park, zelezna studnicka, este kam sa da...? Taktiez ho budeme bravat na chatu do Povazskeho Inovca, tak aby bol skladny. Teda nie prilis velky.
Videla som take typy kocikov, ktore boli pre male babatka, a potom sa upravili na taky mensi kocik, pre vacsie deti - to by bolo fajn.
Ku kociku nepotrebujem autosedacku, lebo tu mame, po bratovi, takze to tam je zbytocne pre mna... A dalej neviem ☹
cenova relacia, tu este neviem kolko bude, zatial som pozerala kociky okolo 10-15tisic, neviem ci to nie je vela/malo ?
Popripade mozete hodit aj nejaka tipy ak mate. bolo by to super.

kvjetecko
19. mar 2009

astrane a ako si spokojna s tou taskou na dieta? myslis, ze je to nebezpecne? ako inak to dieta prenesiem na kratku vzdialenost? napr. z auta k doktorovi alebo tak. Hadam nebudem sa s tazkym vajickom (autosedackou) trepat kdesi. alebo dokonca s celou hlbokou vanickou....ci ako to je?
a este sa chcem opytat, ci ti nevadi ze kocar deltim nema otacacie kolieska - da sa s nim lahko manipulovat do zatacky? a otocit?
dakujem

astrane
19. mar 2009

taška je v pohodě,já to použila spíš na návštěvě,kam jsem dojela kočárem a nechala ho zaparkovaný na chodbě před bytem a dítě spalo.Pokud jsem jela autem např k Dr,vzala jsem ho přímo v autosedačce nebo do ruky-podle toho jestli byl vzhůru.Mám dost známých,co nosili dítě v tašce denně do patra a nikdy neměli problém,ale je třeba být opatrná,samozřejmě 😉
mě otáčecí kola nechybí-na menší změnu směru stačí trochu zatlačit na rukojet na jedné straně a kočárek se začne otáčet sám,na ostrou otočku se samozřejmě musí zvednout na zadní,ale jde to lehce-má dobré těžiště,u prázdného kočárku to jde i 2 prsty 🙂
mě se na něm líbí,že krásně houpe,skoro jako klasika a dítěti je tak pohodlný,protože se v něm zbytečně nenatřásá....Mám ten svůj v albu i s mým synem 🙂
Akorát pokud budeš mít velké dítě,tak v půlroce už ho do tašky i s fusakem nedáš.Proto se mi líbí,že i když ji vytáhnu,je to pořád uzavřenej jakoby hlubokej kořárek a je tam to dítě trochu schovanější 😉
Jako drobné mínus bych viděla nerozepínací nánožník,špatný přístup do košíku,když dítě leží(ale zase se z něj nic nevysype) a taky to,že by nánožník mohl mít vyšší límec,aby bylo dítě víc krytý-u toho novýho to má aspoń taška....není to sice nic hroznýho,ale bylo by to praktický.
Já si teda nestěžuju,pro nás je jak dělanej a stál necelých 6 tisíc se vším všudy a jezdím s ním přes dva roky šílený terény i město a pořád je jak novej když ho napucuju.Určitě v něm odvozím ještě jedno,měnit ho nebudu 🙂

astrane
19. mar 2009

Jo jetě bych asi měla říct,že do šaliny ho sama teda nedáš,pokud nebude nízkopodlažní....na to už je moc těžkej(ale to všechny z těch co tě zaujaly)

katty6
19. mar 2009

Astrane, napis prosim konkretne jaky kocarek mas, kdyz uz ho tak chvalis, chtela bych ho podrobne prostudovat na internetu 🙂 Ja spise uvazuji o houpacim, uz jsem par kocarku drzela v ruce a ty nehoupaci mi prisli moc tvrde.. Ty pises, ze ten tvuj (je to asi Delti???) se take houpe, ale na fotce to nevypada.. Jaky je tam system odpruzeni? Napis prosim podrobne ji co ti na nem vyhovuje, plusy a treba se najdou i minusy.. V jakem terenu ho vyuzivas a jak se to ovlada..

kvjetecko
19. mar 2009

Astrane, dakujem. Pocitam s tym, ze tie kocare, co sa mi pacia su trochu tazsie, ale autobusy moc pouzivat nebudem (teda aspon dufam), vacsinou auto a aj to s manzelom. A pri jeho tlaceni aspon vydam trochu energie a spalim kalorie 🙂
Dost sa s kupou kocara spolieham na ten brnensky veletrh - aj kvoli cene a vyberu.
Jasne, ze budem kupovat dalsi lahky golfac, ale to ma este kopec casu (predpokladam tak okolo 1 roka veku - podla potreby).

mirka
19. mar 2009

my sme mali Breaker, boli sme spokojní, ale druhý krát by som už kombináciu nekupovala, maximálne zbytočné a zbytočne ťažké, ako hlboký sme ho používali do 9 mesiacov, potom sme kúpili šporťák. Kebyže mám mať teraz druhé dieťatko, kúpim si už iba hlboký, čo sa týka toho, že nemal otáčacie kolesá, vôbec mi to nevadilo

terezka044
autor
19. mar 2009

katy rozmyslala som o Inglesina Magnum

na tu sustekovu chcem zbehnut pozriet, kupovat to budeme asi v madarsku. 🙂 gesslein pocujem prvy krat. pozriem sa na to.

no a uz som pevne rozhodnuta ze chcem nafukovacie velke kolesa. aspon nieco 😀

kvjetecko
19. mar 2009

Jooj, bola som v kindercentre, aj manzelom.... a oni mi uplne prevratili hodnoty !! 🙂))
zacal sa nam pacit kocar coneco toledo - ale ten som teraz uz zavrhla, lebo mamicky tu pisu, ze nie je najlepsi. Ale muzik moj sa straaasne zaujimal o kocar CAM model MB X6 TRIS 2009 - aj mne sa paci, sak je perfektny, len keby nestal 19000 sk ! sice so vsetkym, ale predsa len, je to dost penaziiii.
a moj vyber typu breaker, patron a pod. mi u manzela nepresiel 😀

terezka044
autor
19. mar 2009

tak som to popozerala - paci sa mi aj DEPEMO Karen http://www.depemo.cz/sortiment2.php?id=181&kat2... toto
ta inglesina magnum ale zas stoji 16tisic (musim sa opytat kolko mame limit, lebo ani to nemam sajn 🙂 ), potom X-lander pozeram ze je velmi pekny, 4kolesovy, zas neviem, ci sa tam maly zmesti? ale asi ano. ?

terezka044
autor
19. mar 2009

tak zatial u mna vyhravaju tieto tri - ten x-lander tusim x-3, je velmi pekny.
mohli by ste mi napisat klady a zapory jednotlivych kocikov prosim?
studujem to studujem, a neviem, co s tym - akurat nejake zakladne rozdiely, ale prakticky fakt neviem 😅
dakujem za kazdy prispevok 🙂 🙂

astrane
19. mar 2009

Já mám deltim travel z kolekce 2005,takže už starší model 🙂 sportovní verze váží 14,5kg,jinak je nutno přičíst ještě váhu vložné tašky-není úplně nejlehčí,ale ani nejtěžší.Já chtěla kočárek do terénu,kterého mi nebude líto kvůli vysoké ceně,houpací,co projede i 60cm dveřma a vleze se i do kufru malýho auta a nebude mít víc než 15kg.A taky se s ním bude lehce manipulovat.Na obrázku mě nezaujal,myslela jsem,že stejně jako ostatní kočárky na pružinovém odpružení houpat nebude...to jsem zjistila jen náhodně v obchodě a protože mi rozměrově i cenově vyhovoval,koupila jsem si ho.Zatím jsem s ním spokojená.To samozřejmě neznamená,že bude úplně stejně vyhovovat i všem ostatním.
Klasický houpací kočárek je možná nepatrně lehčí na manipulaci.

Je to obyč 4 kolka,má hodně měkké pružiny,proto je houpací,i když vahadla to nejsou,ty jsem měla na starým kočáru a houpe to samozřejmě líp,přesto jsem druhý takový měkce odpružený nepotkala(nyní je to Delti Travel soft,má navíc kovové středy kol a jiný potah,možná tak bude v součtu se vším všudy o nějaké to deka těžší)

Minusy už jsem tady popsala,ještě bych asi přidala celkový minus všech kočárků s konstrukcí do A-můžou a taky většině lidí časem zatáčí na jednu stranu(i když jsem se dočetla,že to dělají i dražší a tříkolové kočárky).Jde to spravit doma,stačí trochu silou srovnat geometrii.My jsme to dělali jednou.

Nemůžu ale srovnávat s kočárky s otáčecími koly,s těmi jsem nejezdila a s tříkolkou taky ne-ty vypadly kvůli rozchodu zadních kol z mého výběru a otáčecí kola měl tehdy jen X-lander a ten byl tehdy na mě moc drahej a nehoupací 😉
Popis máš tady 😉http://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=...
Jinak už se asi nový neprodává,sem tam se objeví nějakej doprodej zbytků.... 😀

terezka044
autor
19. mar 2009

astrane a co vravis na porovnanie tych troch co som napisala?? 🙂

inak tej konstrukcii do A nerozumiem - viem si to predstavit jedine pri 3 kolesovych, a ten ja nechcem. a tie otacacie kolesa na ne pocuvam pozitiva aj negativa - no neviem si predstavit ci je to az taky rozdiel?

astrane
19. mar 2009

terezka-Inglesina za 16 tisíc je i s autosedačkou?je to dobrej kočárek.Mě přijde ten Caren praktičtější,ale zase na něj asi nejde autosedačka.Cena je tam fajn.S oběma se bude dobře jezdit,jen u Carenu nevím,jaká je kvalita ptahu a pod.
X-lander má menší korbičku a nehoupe,pokud budeš mít obříka,tak se to do korby v zimě nevejde a bude muset do sportovní verze a ta jde jen po směru...dál je to na tobě 😉

kvjetečko-cam je pěknej,ale je to golfáč s hlubokou korbou na ježdění jen po rovině a ne do sněhu.nehoupe a málo pruží.Zase je lehký a skladný.Nenašla jsem rozměry sportovní verze a jestli jde úplně do lehu-pro dítě kolem půl roku je to lepší.Design pěknej,cena vysoká.Nic pro mě,nemám golfáče ráda,jezdím s nima s malým do města kvůli jejich skladnosti a na rovném chodníku je to super,jinde se s nima jede blbě....to už bych brala raději něco s 4nafukovacíma kolama a přední otočný jednoduchý a raději větší-je to pohodlnější jízda pro tebe i miminko

astrane
19. mar 2009

U konstrukce do X je výhoda,že je jedno jakým směrem máš sedačku-je souměrnej a jede se s ním pořád stejně,to u těch do A neplatí,u některých je ten rozdíl hodně velkej( u mě to po přehození není tak zlý,ale radši mám dítě naproti sobě-vidím na něj a líp se to řídí)

terezka044
autor
19. mar 2009

astrane neviem - ja autosedacku uz mam, po braskovi, tu nepotreubjem, len som tusim videla na internete ze 16tisic, ale ista si nie som.
a na co potreubjes na kocik nasadit autosedacku? vsak ta je do auta, nie? 🙂

a ten X-lander je teda na co hlavne vhodny? 🙂
astrane a tie co som napisala maju aku konstrukciu? ci to najdem priamo u predajcu?

astrane
19. mar 2009

Klasickej houpací-Inglesina i caren mají X a X-lander má A 😉 Prostě se na to podívej-to uvidíš hned 🙂
Někdo chce aby kočárek houpal někdo ne....proto takový výběr,stejné je to s typem koleček...prostě každá jsme jiná a chceme a potřebujeme něco jiného-někdo tráví hodně času po lese a někdo v nákupním centru a tak podobně-tudíž máme různé nároky.někdo chce něco super na design,někomu je to jedno,záleží mu na ceně a na technických vlastnostech a podle toho se rozhodují.Já měla limit 7,5 tis.Dražší kočáry mě moc nezajímaly 😀(i když pár jsem jich okukovala taky)

kamarádka má ten X-lander se 4 pevnýma kolama,ale jen jako sporťák.Je trochu těžší,než by se mi líbilo,lehčí je XA,ale má zadní kola dál od sebe...proto ho nekoupila

Inglesinu Magnum koupíš v ČR od 10tisíc-podle toho,jaký ročník 😀

Autosedačku jsem na kočárek-teda na jeho konstrukci nasadit nikdy nepotřebovala a ani to u mýho nejde a nebyla to moje priorita 🙂

terezka044
autor
19. mar 2009

tak zatial sa mi najviac ten caren lubi, asi ho pojdem vyskusat 😉

astrane
19. mar 2009

ten se mi taky líbí...hlavně ten co má letní a zimní nánožník a další na sportovní sedačku-za necelých 8 tisíc by to nemuselo být marný.taky ta přehazovací rukojeť se může hodit-já ji sice skoro nevyužívám,ale hodně lidí ano a chválí si to moc 😉 A taky je prostornej-tam se ti mimi s fusakem ještě v zimě vejde určitě 🙂 A polohování zad v hluboké korbě je taky +Až bude mimčo zuřit a nebudeš vědět co s ním,tak ho před spaním na chvíli přizvedneš a máš klid,i když se to nemá-samozřejmě až bude starší-po 6 měsících věku...ale třeba bude hodnej a nebudeš to potřebovat 😉

astrane
19. mar 2009

ještě jsem chtěla připsat jednu obecnou radu-pokud nezvednete v obchodě prázdný kočárek lehce a praticky bez námahy jednou rukou na zadní kola,neberte ho,at už j to jakýkoliv typ-nadřeli byste se při najíždění na všechny obrubníky a podobné schodky

terezka044
autor
19. mar 2009

no uvidime, musim sa este pobavit teda ze v akej cenovej relacii sa mame pohybovat, a podla toho.. a samozrejme vyskusat treba 🙂
a ten tip je dobry, urcite na to nezabudnem! 😉

astrane
19. mar 2009

kvjetecko-pokud budeš jezdit jen po městě a máte tam pěkné chodníky,mohl by vám vyhovovat.Ale na cesty po polních a lesních cestách,loukách a stráních to není.takže pokud nejezdíte do přírody,může se pro vás hodit.Já bych ale pohledala něco s většíma kolama 😉
Pokud bych chtěla něco na ten způsob a chtěla hodně investovat,šla bych cpíš do tohoto
http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty.php?sub...

kvjetecko
20. mar 2009

Astrane, budem chodit fakt vacsinou len po meste, nechodime moc na take vylety do lesa.
ten CAM sa nezda, ma celkom dost velke kolieska. Ta teutonia ma praveze tie predne kolieska uplne male, a take nechcem.
Inac ten X lander tiez nie je zly - vyzera dobre. Podla nazvu mam stale pocit, ze s nim mam chodit kdesi po Mesiaci alebo kde ... hihi 🙂))

astrane
20. mar 2009

Poku u vás ve městě nebývá na chodníku sníh a pokud nejsi houpací typ,tak by se k vám třeba hodila 😉 já bych do nehoupacího kočáru nešla...(mrkni ještě třeba na diskusi bebetto vulkano-ten se třeba mě osobně líbí víc,tento typ....ale nadruhou stranu-hlavní je aby se líbil a vyhovoval tobě 🙂 )

terezka044
autor
20. mar 2009

nasla som tento http://www.malvik.sk/Kociky/kociky-kombinacie/H...
velmi sa mi paci, zda sa mi dobry podla popisu na tejto a este jednej stranke - astrane, ake su prosim ta zapory toho kocika? a naopak co je na nom dobre? vyznas sa v tom lepsie ako ja 😉 dakujem 🙂

astrane
20. mar 2009

nevím jakej je na povožení-to bys musela zkusit,jaký je to odpružení a jak se s ním manipuluje..váha by šla,délka lůžka je taky. pěkná.....30cm šířka sedáku je podle mě málo,dítě s fusakem kolem roku nebo 2 se tam asi bude mačkat-ale vejde se-brala bych tak 34cm...mě osobně by vadilo,že nemá zakončovací díl lůžka-tedy ta taška je tam přidělaná jen tak na sporťáku a když ji odděláš,už kolem nožiček nic nemá,na zimu pro půlroční dítě... no nevím....třeba ti to vadit nemusí.... 😉 (kdybys měla dítě v změ a vyšlo to na léto,tak bych to tak neřešila)

ještě by mě zajímalo,zda jde celý potah sundat- i z boudy,oceníš to při praní
jo a je docela velký po složení...nevím jaké máte auto,ale já chtěla kočár aby měl po složení max 90x60x50(výška i radši míň) aby se skoro do všech aut vešel-i do krátké felicie apod(můj má ještě menší rozměry)

Zkoušela jsem svého času hrozně moc kočárků různých značek a všude psali,že je lehký-váhově byli do 15kg a dobře odpružený a já je v obchodě nezvedla prázdný!na zadní kola -ne jen jednou rukou,ale skoro ani oběma a silou....představa,že tam budu mít dítě a budu najíždět na chodníky a tak byla neúnosná-s dítětem bych to asi nezvedla vůbec....a přesto si je mnoho maminek chválilo,že jsou super a lehký....nechápu...
dobrý kočárek zvedneš prázdný 1 rukou úplně lehce -a některé i jedním prstem zatlačením na rukojeť-neboj,nepřevrací se pak s dítětem nebo tak něco.... 😉

astrane
20. mar 2009

kvjetecko-pokud se vám fakt líbí a myslíš si,že by to mohl být ten pravej,zajdi si pak ještě v klidu do obchodu a znovu si ho vyzkoušej,nadzvedni na zadní,jak moc lehce nebo těžce to jde,projeď se s ním, mrkni,jestli jde sportovní sedačka do lehu a jestli jde sundat celej potah i s boudou na vyprání a při jízdě si uvědom,že v obchodě máš pro jízdu ideální podmínky,tam jede všechno samo a popřemýšlej,jak by se mohl chovat venku,na dlažbě a na štěrku a písku na cestách a se zátěží 3-15kg....pokud budeš i poté nadšená a přesvědčená,že bude v pohodě a nevadí ti,že nehoupe,klidně si ho kup 😉 🙂 a náležitě si ho potom užij 😀 přeju hodně štěstí při výběru a spokojenost při ježdění 🙂

terezka044
autor
21. mar 2009

astrane tak teraz fakt neviem ze ktory ☹ ty by si mi co odporucila?
buduci tyzden sa chceme ist pozriet do predajne na kociky, tak uvidim, ze co tam budu mat. ale kazdopadne vdaka teme som si upresnila poziadavky 😉

astrane
21. mar 2009

Já bych doporucila jít to omrknou naživo a pohledat tam,co se ti bude líbit....vem si s sebou metr a třeba i tužku a papír a můžeš si i dělat poznámky 🙂 Prostě to projdi a potěžkej v ruce všechno,co se ti bude líbit,to pak oměř,jakou to má vaničku nebo délku sport.lůžka a jejich šířky,klidně si změř i tašku na mimi a třeba i rozchod kol....a z těch lehkých a dobře ovladatelných a tobě sympatických si pak už určitě vybereš.....Třeba tam narazíš na nějakej úplně jinej a uchvátí tě.... 😉
Určitě porovnej třeba s Inglesinou Magnum,tu si můžeš vzít jako mustr-napřed si zkus do ruky tu,zvedni si ji na ty zadní kola třeba i popojeď a pohoupej a pak můžeš jít na to.... 🙂 a testovat tak i ostatní tobě se líbící kočárky- cokoli,co bude stejně dobře ovladatelné,lepší nebo maximálně jen o malinko horší bude dobrý 🙂
A pak mi sem můžeš napsat favority a vyberem spolu ten nejlepší-resp. já ti je pomluvím a ty se pak rozhodneš,co ti vadí,co ne a co málo a uvidíš,kterej bude vítěz... 😉 😀

terezka044
autor
21. mar 2009

😉 dobre tak este poprezeram, a ked to budem mat okuknute, napisem favoritov - zatial mam favoritov len cez internet, 😀

astrane
21. mar 2009

jojo,vyraž do terénu a pak dej vědět,cos objevila 😉 😀
Toho carenu bych se třeba nebála,ten vím jakej bude,stejně jako Inglesina Magnum...je to v podsatě totéž co se týče jízdy....-vyzkoušj na té Inglesině,tu určitě někde potkáš....
Do toho X-landeru bych já osobně nešla,ale jí si nevybírám.. 😉
A ten hauck by za omrknutí určitě taky stál 🙂 Nakonec tam bude stejně ještě nánožník a pokud je pořádnej,tak by to bylo dobrý..... 🙂 teď ještě zjistit tu manipulaci...