Kočík - poraďte prosím

terezka044
16. mar 2009

Ahojte,
nakolko som mlada a neskusena buduca mamina, uz pomaly riesime, ze aky kocik kupit 😅
vobec sa nevyznam.. presla som sice zopar tem tu, pozerala som si tipy "ako kupit kocik", ale teda pravdupovediac, je to pre mna stale spanielska dedina.
Chcela by som preto poprosit skusenejsie maminy, ci by mi pomohli, ako vybrat kocik.
Neviem co vsetko k tomu treba ale tak zatial par informacii zakladnych asi...
babo sa narodi na zaciatku juna, byvame v Bratislave, je tu vela betonu 😀 ale zas, chcem s nim chodit do prirody - horsky park, zelezna studnicka, este kam sa da...? Taktiez ho budeme bravat na chatu do Povazskeho Inovca, tak aby bol skladny. Teda nie prilis velky.
Videla som take typy kocikov, ktore boli pre male babatka, a potom sa upravili na taky mensi kocik, pre vacsie deti - to by bolo fajn.
Ku kociku nepotrebujem autosedacku, lebo tu mame, po bratovi, takze to tam je zbytocne pre mna... A dalej neviem ☹
cenova relacia, tu este neviem kolko bude, zatial som pozerala kociky okolo 10-15tisic, neviem ci to nie je vela/malo ?
Popripade mozete hodit aj nejaka tipy ak mate. bolo by to super.

astrane
15. apr 2009

popis máš tady http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5404595 I barvy by myslím celkem ušly.....já teda nemusím ty vzorovaný a kvítkovaný....2 barvy mi stačí 😉 líbí se mi celkem oba ty zelený,ale ten míň zářivej je lepší
tady máš barvy: http://www.i-kram.cz/3163-http-www-i-kram-cz-31...

terezka044
autor
15. apr 2009

hej ten prvy som uz nasla - akurat mi vadi, ze tie predne kolieska ma tak pri sebe.. ten v-max ich mal len kusok blizsie ako zadne, nie takyto rozdiel.
ten svetly zeleny je pekny, to hej.
to je inak tiez polska znacka, ze?

astrane
15. apr 2009

Nojo,všechno je to polský....Ale zase aspoň většinou poláci ví,že je tam třeba nacpat mimino i s fusakem,to trochu výrobcům z jihu uniká.... 😉

astrane
15. apr 2009

Jinak mě se víc líbí konstrukce quatro....a v té zelené ho mají taky a taky ta šedomodrá kombinace je celkem dobrá... 🙂 Tady je k tomu prima vzorník:
http://www.i-kram.cz/183-http-www-i-kram-cz-183...

astrane
15. apr 2009

Jé ono je to moc dlouhý....tak si to tram budeš muset zkopírovat nebo na tom i-kramu najít.... ☹

juliankaaa
15. apr 2009

terezka044 uz si sa rozhodla aky kocik si ides kupit? ja uz s nich pomaly blbnem, ja uz fakt neviem, asi nakoniec pojdem do najblizsieho obchodu a tam zoberiem prvy ktory mi predavacka odporuci 😉
stale skumam, citam a uz si aj vyberiem a potom sa zas nan nieco zle docitam, tak zas hladam dalej, akurat viem ze urcite nechcem trojkolku a podmienka je este taka aby pri sportovom prevedni sa dala prehadzovat rucka 🙂

terezka044
autor
15. apr 2009

juliankaaa my sme tu s astrane preberali dlho vsetko mozne, si mozes precitat, velmi mi pomohla 🙂
a poviem ti - najviac aj tak zavazilo to osobne vyskusanie, tomu sa recenzie nevyrovnaju. treba si to obhliadnut a vyskusat.
este nevieme naisto, ale nieco na ten styl co sa teraz bavime = baby smile v-max, popr. firkon, ak zozeniem predajnu kde sa da vyskusat.
asstrane v pohode kuknem to vdaka moc 😉

astrane
15. apr 2009

jojo,člověk si to musí osahat,já bych taky jen tak nic nekoupila,ta ovladatelnost a hmotnost a rozměry se docela liší....to se bez vyzkoušení z obrázku prostě nepozná...Ale hlavně už teď víš,co bys chtěla a na co se zaměřit...vybrat si už musíš sama 😉 🙂

Ten komentář k firkonu mě dostal 🙂 nevím,co měla paní za kočárek,že měla strach,že jí v něm dítě v Praze zmrzne....Ale chápu,že po zdatném ježdění třeba i 2roky někde na dědině už ta manipulace s ním mohla být nic moc a že na nošení do metra je těžký...(já myslela,že tam mají jezdící schody...no asi jen někde...-18kg je fakt hodně,i těch 14 je kolikrát dost...)

juliankaaa
16. apr 2009

no inak ten baby smile v-max fakt dobre vyzera, urcite ho pojdem okuknut do obchodaku, a ked pojdem k nasim, tak zbehnem do polska, mozno tam bude este za lepsiu cenu.....a dakujem za radu 😀

astrane
16. apr 2009

tento taky prodávají i na Slovensku...a je to podobný http://www.anjelik.okshop.eu/kombinovany-kocik-...
detailní popis je na anicka.cz

terezka044
autor
16. apr 2009

astrane praveze taky nechcem - to vyzera jak pre vozickarov, velke zadne kolesa a predne malicke. to mi je naprd 😀 ale dakujem 😉

astrane
16. apr 2009

to bylo spíš pro julianku 😉 Tam nevím,co by chtěla....ty už máš v typu jasno 😀

zuz11
16. apr 2009

lesik • Dnes o 15:55
Ahojte 🙂 Mam k Vam otazocku.Chcem zainvestovat do kocika a nejako sa neviem orientovat v zaplave znaciek a cien. Oplati sa mi investovat do drahsieho kocika alebo sa mam uskromnit a kupit aj lacnejsi? Podotykam,ze viac ako 500 EUR nehodlam dat. Aj tak sa mi zda,ze ceny niektorych kocikov su nadhodnotene a neprimerane vysoke. Takze babulky poradte aky typ a s akou znackou mate dobre skusenosti/ ale aj tie negativne.Vdaka 🙂 🙂

juliankaaa
16. apr 2009

jaj, tak pre mna kocik ako pre vozickarov? 😀
no co by som chcela, huf, sama neviem, nechcem aby bol predrazeny, musi mat 4 kolesa, ziadnu trojkolku nechcem, aby bola vanicka dostatocne priestranna, male sa nam ma narodit v prvej polovici augusta, cize akurat v horucavach a coskoro nastane zima, cize kociarik ktory dokaze tocit kolieskami aj v snehu a este mam jednu podmienku, pri sportovej verzii musi byt prehadzovatelna rucka, nechcem tahat kociar za sebou, ak bude fukat vietor z opacnej strany, no a aby nebol moc tazky,.....hm, asi zatial s mojich poziadaviek vsetko, no tak co mi astrane poradi???? 😉

astrane
16. apr 2009

a chceš mít ty přední kola otáčecí nebo pevný?Pokud otáčecí,pak asi jedině Teutonia-ta je drahá,ostatní nemají přehazovací rukojeť(nebo teda já o jiným nevím).To co požaduješ jinak splňují skoro všechny kočárky s vložnou taškou a přehazovací rukojetí a pak ještě z klasických houpacích Caren Gondola 🙂
A taky mi řekni co je ne moc těžký?-10kg,15kg?

terezka044
autor
16. apr 2009

lesik kludne kupis dobry kocik aj okolo 300eur v pohodicke, dolezite je, co potrebujes. ci byvas v meste, na dedine, ci planujes vozit po meste alebo chodit do prirody.. ci budes mat babo v lete alebo v zime, ci chces 3 alebo 4 kolesa a tak. ja som najprv tiez vobec nevedela, ale postupne sa to vykrystalizovalo 😉 je dobre popozerat sa na internet, na vselijake typy - ktory by sa ti pacil, aky typ asi, a potom po takych pozerat, aj v obchode, ze ako sa ti ovlada.

juliankaaa tak tie co sme sa bavili v-max a firkon su take akurat v-max nema prehadzovatelnu rucku, ale mozes dat v oboch smeroch sedacku na sedenie, takze je to v podstate to iste jak s ruckou 😉
ale astrane lepsie poradi 🙂

terezka044
autor
16. apr 2009

inak astrane, tu caren som pozerala v obchode - no nazivo ta vanicka bola dost mala a divne sa to ovladalo, a ten potah bol priserny ako do nejakeho salonu 😀

a este tam mali taky zlaty kocik, cely so zlatym trblietavym potahom materialu asi ako sustaky spojene s baliacim papierom tym lesklym... 😀 mali k tomu aj ten postroj na nosenie v zlatom prevedeni 😀 😀

astrane
16. apr 2009

Vanička je uvnitř dlouhá 81cm-měřila to maminka,která ho má doma,ten Caren...někomu se líbí a potahy mají různé...to už je ale věcí osobního vkusu 😉 🙂 A na ovládání prý taky dobrý-jak gondola,tak oring,ale já to netestovala 😉Já mám svůj tankoidní Deltim a až na detail,že by mohl mít rozepínací nánožník jsem maximálně spokojená...splnil všechny mé požadavky včetně ceny a design mě moc nezajímal🙂
Zlatý třpytivý bych teda nechtěla-to musela být síla! 😀

přehazovací sedačka je fajn,ale za jízdy s 10kg dítětem bych teda nepřehazovala,je to spíš tak,že dokud je dítě menší vozíš čelem k sobě a pak pokud chceš, zase čelem od sebe....

juliankaaa
16. apr 2009

jaaaj tak kolieska ake chcem, tak to teda neviem, musim zistit aky je v nich rozdiel 😅
uz som rozmyslala nad tym ze najskor kupime len hlboky a potom az bude potrebny tak zas budem behat po obchodoch a zhanat sportak....ale to asi potom mojho mangela porazi 😉
astrane....a ty predavas kociky? alebo mas taky prehlad?

astrane
16. apr 2009

neprodávám 😀 jen jsem ten svůj vybírala půl roku a pak ještě jeden s kamoškou,takže co bylo už tehdy k mání mám ošahané snad vše s cenou do 8 tisíc-chtěla jsem něco levnýho 😉 Už jsem psala i terezce,že kočárky s otočnýma kolečkama neznám,páč tehdy byl asi jen x-lander a ten byl mimo můj okruh zájmu....spíš jde o to zjistit,co potřebuješ a požaduješ,konkrétní kočárek si ale stejně jako terezka musíš vybrat a koupit sama....A u těch nových-a že jich je taky absolutně netuším kvalitu a výdrž,nemůžu hodnotit,co jsem nikdy neviděla-jen to čeho si všimnu na obrázku,že to třeba není praktické a nebo je to malé a pod....nebo se to třeba do malého auta určitě nevejde a tak... 😉 🙂
terezka tak zjistila,jaký typ kočárku chce a potřebuje a byla se podívat v obchodě,kde se rozhodla ještě navíc pro otáčecí přední kola.Teď už jen kouká po těchto typech a srovnává....vybrat si z nich ale musí sama a obhlídnout a ozkoušet je taky 😉 Nakonec jde přece o to aby se líbil jí a aby s ním ona byla spokojená 😉
Totéž u tebe 🙂

juliankaaa
16. apr 2009

no ved si raz vari nejaky vyberiem 😀
teraz som pozerala ten Caren Gondola, tiez vyzera celkom dobre, ale tiez ho budem chciet vidiet nazivo, potom sa rozhodnem, no a uz davnejsie som sa pozerala po Teutonia, ale tie sa mi zdaju byt predrazene
astrane ale predavacka by bola z teba dobra 😉

astrane
16. apr 2009

pro mě třeba bylo moc důležité houpání nebo extrémně dobré a měkké odpružení a možnost přizvedávat kočárek na zadní kola jen jednou rukou a to opravdu lehce,taky jsem chtěla,aby projel 60cm dveřma měl velkej košík a ložnou plochu min 85x34cm a váhu do 15kg při ceně nejlépe do 7 tisíc Kč,taky měl mít opěrku na nožičky do L-ne přidělanou na konstrukci a měl mít při složení výšku max 45cm a délku 85cm,aby se vešel do malýho auta.a taky buď hlubokou korbu,nebo zakončovací díl lůžka-tzn,že když vytáhneš tašku,tak máš pořád uzavřenej kočárek.a taky potah,kterej jde sundat celej i s potahem z boudy a vyprat...nebylo lehký takovej kočárek najít 😉 😀

pepies
16. apr 2009

neviete prosim, ako sa povie po nemecky madlo a nánožník?
hladam na nemeckych strankach a neviem to prelozit ......

astrane
16. apr 2009

pepies-zkus se zeptat v diskusi Teutonia kočárky přímo Michala,když je objednává z Německa,tak by takový věci měl vědět 😉

astrane
16. apr 2009

juliankaa-nebyla,hrozně bych se snažila vybrat s každým ten nej kočárek pro něj,ale taky by mě hozně mrzelo,kdyby pak měli s kočárkem potíže a tak,měla bych z toho pak špatnej pocit.....ale díky 🙂
taky tady mám v diskusi dotaz,ale zatím bez odezvy ☹ je na espiro vector lite....budu se po něm někde muset mrknout asi sama 😉

meike
26. nov 2009

ahojte, terezka044:
my sme mali podobny problem s kociarikom. teraz som v 24 tt a tiez vyberame. nasla som Roan marita - predava sa v CZ a PL. Je rozmerovo fantasticky a mamicky su s nim velmi spokojne, co citam z diskusii... aj kolise zevraj dobre, ale to ti potvrdim neskor ak chces, v sobotu sa s muzickom poberieme do polska a budem mudrejsia...zatial je moj top...vyzera tak kalsicky, je velky.pozor: ci sa vprace do auta a do pripadne vytahu...vela stastia pri vybere 🙂

alca85
26. nov 2009

ahojte...pozrite si aj stránku http://ppluxbazar.sk/pplux/ , sú tam kočíky rôznych druhov a za veľmi dobré ceny...ja som spokojná...až na brzdy, ale čo počúvam s tým má problémy väčšina kočiarov...

rivatha
27. nov 2009

Meike, mna ten kociar tiez celkom zaujal. Zda sa, ze splna vsetko dolezite a okrem toho je celkom vyhodny 🙂 My by sme tiez chceli ist do Polska kupit vsetko podstatne, pravdepodobne do Bielsko-Biala do toho velkeho detskeho obchodu.
Kde sa chystate v sobotu na nakupy vy? Das mi, prosim ta, vediet potom aj ake su tam ceny? Tento Roan, pripadne ak by si si vsimla, tak aj ine znacky. Bola by som ti velmi povdacna 🙂 Zatial sa popozeram aspon po nasich obchodoch, nech mam lepsiu prestavu. Tiez sa nam to krati 🙂

beatka.b
10. nov 2012

Ahojte🙂chcem pridat info o kociari roan marita..hlavne kde ho najvyhodnejsie kupit.my sme ho kupovali cez polsku stranku mamaija.pl a vysiel nas s dovozom 260eur.cize o 100eur menej ako u nas.jazdime s nim uz pol roka a zatial som na nom nenasla chybu.okrem toho, ze ho treba obcas premazat..a vojde aj do maleho vytahu hoci sa zda velky..a je uzasny aj svojou velkou vanickou..mala tam vojde aj vo fusaku a to uz je riadna slecna. a este sa mi velmi paci ze sa vo vanicke da dvihnut opierka chrbatika.mala sedi a nemusi ist do sportoveho ani teraz ked uz zacina zima. na ulici si nas ludia obzeraju a aj sa ozvu ,,ze konecne normalny kociar"..

ivanka2134
12. nov 2012

@terezka044 hlavne pozeraj na kolesá a váhu kočíka.Ja som mala malé kolieska a po meste sme dosť hrkotali.A tiež som musela kočík nosiť po schodoch,tak som pozerala na váhu.Vážil 11 kg.Stačilo,ale myslím,že sú aj ľahšie.