Kočík - poraďte prosím

terezka044
16. mar 2009

Ahojte,
nakolko som mlada a neskusena buduca mamina, uz pomaly riesime, ze aky kocik kupit 😅
vobec sa nevyznam.. presla som sice zopar tem tu, pozerala som si tipy "ako kupit kocik", ale teda pravdupovediac, je to pre mna stale spanielska dedina.
Chcela by som preto poprosit skusenejsie maminy, ci by mi pomohli, ako vybrat kocik.
Neviem co vsetko k tomu treba ale tak zatial par informacii zakladnych asi...
babo sa narodi na zaciatku juna, byvame v Bratislave, je tu vela betonu 😀 ale zas, chcem s nim chodit do prirody - horsky park, zelezna studnicka, este kam sa da...? Taktiez ho budeme bravat na chatu do Povazskeho Inovca, tak aby bol skladny. Teda nie prilis velky.
Videla som take typy kocikov, ktore boli pre male babatka, a potom sa upravili na taky mensi kocik, pre vacsie deti - to by bolo fajn.
Ku kociku nepotrebujem autosedacku, lebo tu mame, po bratovi, takze to tam je zbytocne pre mna... A dalej neviem ☹
cenova relacia, tu este neviem kolko bude, zatial som pozerala kociky okolo 10-15tisic, neviem ci to nie je vela/malo ?
Popripade mozete hodit aj nejaka tipy ak mate. bolo by to super.

terezka044
autor
21. mar 2009

u toho haucku sa skor bojim toho co si napisala - ze ked ho dam do toho sportiaka, tak bude mat odokryte nohy, a co s nim v zime - ci teda tak nejako som to pochopila? 😀

terezka044
autor
21. mar 2009
astrane
21. mar 2009

To je stejnej systém jako ten hauck....na Knorr jsem se taky kdysi dívala-je to 2,5 roku zpátky a bylo to hrozně těžký a nepoužitelný a to měl vážit jen 15kg,jednou rukou jsem ho nezvedla na zadní ani omylem,šel hodně těžce...ale třeba se zlepšili 😉
To lehký zvedání je důležitý ještě k jedné věci-po porodu můžeš být dlouhou dobu trochu zesláblá a když budeš někde přecházet a pak nebudeš mít sílu ten kočárek s mimčem zvednout zase zpátky na chodník,je to fakt blbý.....vlastní zkušenost u staršího syna-a to jsem měla celkem lehkej a pohodovej kočár...

když ho dáš do sporťáku,bude mít nohy kryté nánožníkem,pokud ho na kočárek dáš... 😉 U mě v albu je to zrovna vidět-sportovní verze s dvouletým dítětem ve fusaku a s nánožníkem-zakryje to celej kočárek.A pokud nebudeš mít obr dítě jako já,co má v 6 měsících 9,25kg a 75cm,tak se ti vejde i do větší tašky snad celu zimu i s fusakem,pokud ta taška bude 75-80cm,tedy stejná jako hluboké korbičky 🙂

terezka044
autor
21. mar 2009

vdaka 🙂 a mozem sa este opytat - pozerala som fotky v albume, ake mas kolesa na kociari? nafukovacie, alebo nejake gumene?

astrane
21. mar 2009

já mám nafukovací-potřebovala jsem pořádnej teréňák 😀

viki252
21. mar 2009

Ahojte,
máte skúsenosti s kočiarom Bolero? Vďaka.

astrane
21. mar 2009

Já nemám vůbec zkušenost s otáčecíma kolama vepředu...před dvěma a půl rokem to moc levnějších kočárků nmělo a pro mě se to stejně nehodí... 😉
-je hodně prostornej,ale taky už je spíš těžší-tady bude hodně záležet na těžišti...a je to polskej kočárek,co mi nic neříká-myslím značka,tady teda nejezdí...

Tak ho někde asi budeš muset omrknout sama a pak to sem napsat 😉
Pokud se budeš držet rad ,co jsem tu psala ostatním holkám a projde k tvé spokojenosti,tak bude dobrej,ovšem kvalitu nevím,zkusím něco pohledat aspoň o značce jako takové 😉

terezka044
autor
1. apr 2009

ahojky 🙂

tak sa ideme buduci vikend pozriet na tie kociky.
este sme rozmyslali ze kupit ten hlboky a potom sportovy - ale nenasla som ziadny, ktory by mal vanicku viac ako 89cm dlhu, tak to je potom zbytocne kupovat, nie? 😕

smardik
1. apr 2009

terazka myslím že víc než 89cm asi nenajdeš i to je totiž hodně, dnešní kočárky podle mě dělají na trpaslíky a ne na děti. my máme Hartan s vložnou taškou a velká spokojenost 🙂

beruska2x
1. apr 2009

ja mam Implast tan ma cca 80cm a maly se mi tam vejde jeste v 8m a dyl ti stejne lezet v hlubokem nebude, chce sedet a koukat kolem takze jdeme tak pristi tyden na sportak... a vesel se mi tam pres zimu i s fusakem a to neni zadny strizlik 😉

valentovasasa
1. apr 2009

ahoj holky - máte někdo zkušenost s kočárkem Cortina CAM Evolutions? Jak se vejde dítě do hluboké korby?

terezka044
autor
1. apr 2009

a co vravite na tento? http://www.mojkocik.sk/index.php?main_page=prod...

nebude to hebedo ? 😀

marika6
1. apr 2009

Cortinu cam majú dve kamošky a sú veľmi spokojné, myslím že s korbou namali problém, že by bola malá

astrane
1. apr 2009

Terezka-vyraž do terénu...na obrázku je to všechno super,ale realita je trovchu jiná-nemyslím vzhled,tpodle mě jsou všechny nový kočárky krásný,ale to poježdění.... 😉
Dlouhou ložnou plochu mají kočárky Bohemia Patron a Trend-Line.Oba kolem 100cm.Oba jsou ale kombinované s taškou,váha kolem 14kg....

Cortina je malá-korbička,má to tady jedna paní a dítě je drobek a v 6 měsících šlo do sporťáku,moje dítě by v ní už ve 4 bylo tip top,a v 6 vůbec....ale na zimní až pozdně jarní mimčo by asi stačila-tj bez fusaku,až bude mimi větší....S trochou štěstí tam to mimčo do března nějak narveš 😀 -má to mít 76cm-to nemají některý děti ani v roce-a některý to mají v 6 měsících....to dopředu nevíš...

terezka044
autor
2. apr 2009

astrane, pytam sa preto, lebo ten Knorr Alu Fly som nenasla zatial v ziadnej predajni ze by to mali. Tak ci sa oplati to ist pozriet do Madarska napriklad.
Inak ten Bohemia vyzera super, akurat to bude zrejme poriadne velke a tazke, co.
No kazdopadne, buduci vikend ideme do jednej velkopredajne, tak snad tam toho budu mat viac ako v inych.
😉

tereziep
2. apr 2009

Terezka - já teda nemám Chicago-Air-09 , ale mám traxx cruiser - dost podobné, jen ten můj není tahle odporužený a váží cca 12 kg a nemá nafukovací kola. Mám ho jako druhý - sportovní. Ještě stále používám na malou inglesinu magnum, ale už jsme ji skoro vyrostli a tak jsem pořídili od haucku traxx. Je dobrej - ta taška se dá rozložit, odepneš to co je za hlavičkou a vznikne ti pytel - ten jsem používala teď co byla ta zima. Už jsem ho párkrát použíla, když jsem někam jeli autem a je fakt supr. Do toho pytle jsem dala malou ve fusaku a supr. Měla tam dost prostoru. Je to delší. Dá se ke kočárku připnout a tak nesjíždí. Mrkni se na něj v krámu. Říká se, že hauck je dobrá značka.

astrane
2. apr 2009

Mě Knorry moc neoslovili...ale jsou maminky,které si je moc chválí,je to individuální..Taky bych spíš mrkla na ten Hauck...
Bohemia Patron Má 14kg,takže to není tak zlý,ale na můj vkus moc tvrdý péra-rozhodně se to nedá srovnat s klasickým houpacím-a opět to mnoha maminkám nevadí a mě jo...
Mrkni ještě sem,jen tak pro inspiraci,pokud už ses nedívala-váha a rozměry raceru plus jsou pěkný,ale naživo sem ho neviděla.... http://www.trend-line.cz/

terezka044
autor
2. apr 2009

astrane, mne sa ten knorr praveze velmi paci, ale to je jedno teraz.
ideme buducu sobotu do tohoto kamenneho obchodu. chcela by som sa opytat, ze co by si mi odporucila na co sa mam blizsie pozriet 😉 http://www.kocikovo.sk/ dakujem 🙂

astrane
2. apr 2009

Mrkni se na ten Hauck,Bohemia Patrony,zkus si třeba i ten Atlantic,ať to můžeš porovnat s otáčecíma kolama a pak to porovnej s tím jejich hlubokým houpacím-to je jako Inglesina... 😉 A pak uvidíš,co ti bude na manipulaci nejbližší a bude se to zdát nejšikovnější a tím směrem bych se pak zaměřila...
Bohemai Patrony jsou dobrý,Haucku bych se taky nebála a ten zbytek,pokud tě něco zaujme,tak otestuj v krámě a třeba si to i přeměř,ať to má těch 85cm nejmíň na délku ložné plochy a jde to opravdu lehce zvedat na zadní...
pokud máš doma výtah,tak si ho změř,ať víš s čím tam vejdeš...a pak už záleží jen na tobě...Hlavně neber nic,co má potah zvenku tenkej jako bavlna-trhá se to a bledne,ale to tam asi žádnej mít nebude...

Co se týče Knorrů,tak pro mě byli příliš tvrdé a těžko se mi zvedali,ta manipulace nic moc,...ale jsou i horší kočárky,navíc tento konkrétní to nebyl,takže nemůžu říct,že je taky špatnej....jen jsou prý těžce k sehnání na omrknutí...jinak je to kočár,co hodně vydrží....

terezka044
autor
2. apr 2009

astrane ten bohemia patrony tam maju na tej stranke? nemozem to tam najst. a tu vanicku budeme brat urcite co najvacsiu. inak ten fusak uplne staci kupit tak na jesen, na zimu, vsak? 🙂

No ten Knorr prave nemaju nikde tak to neviem porovnat. Skusim este popozerat ine obchody v BA, ale neviem no. Kazdopadne ti velmi pekne dakujem za pomoc, velmi mi to pomaha sa v tom zorientovat a vybrat si vobec co by som asi tak chcela. Dufam ze aj vdaka tebe vyberieme ten spravny 😉 Vsak este napisem urcite 😀

astrane
2. apr 2009

Jo mají je tam mezi kombinovanýma-Athos,Apollon a Zephyr🙂
Fusak stačí na podzim,ale teď mají výprodej,takže třeba Emitex Combi stojí i 899Kč a na podzim 1180Kč...a mají ohromný výběr barev...Mě se líbí,že je zkracovací-na malý mimi 70cm a na velký 110cm a není až tak drahej a je hodně teplej....

terezka044
autor
11. apr 2009

ahojky

tak sme to boli dnes pozriet. najviac sa nam pozdaval Baby smile V-max 😉
aj sa s nim velmi dobre manipulovalo, velmi pekny je, toto je on, v zeleno-tmavej farbe http://www.babyborn.sk/pod-so-mnou-na-prechadzk...

akurat tie vanicky boli vsetky take rovnako velke, ale zdala sa mi celkom v pohode, aj na sirku. tak neviem no, snad to babo nebude velke (ale ani nema byt po kom) 😀

este sme teda nekupili, len sme boli pozerat, a mozno este do madarska pojdeme (ale to zas neviem ako priatel bude mat cas, ma stale prijimacky kazdy vikend 😖 ). popripade ho objedname, alebo nejaky iny - ale prezreli sme 3 obchody a tento sa zdal byt najlepsi 😉

co povies? 🙂 🙂

terezka044
autor
12. apr 2009

nemate s nim niekto skusenosti prosim? 😕

astrane
13. apr 2009

Promiň,ale byla jsem teď s malým pár dní v nemocnici ☹
Kočárek je pěkný a pokud se ti zdál i lehký a dobře se ti s ním manipulovalo,tak proč ne?U staršího dítka ty otáčecí kolečka jistě oceníš a pokud je i pěkně odpružený....Má polohování v hluboké korbě,sportovní sedačka je taky plně polohovací a pokud jde úplně do lehu,tak bych se toho nebála....Jistě je to příjemný kočárek,,,Probíral se i diskusi V-cross,ale jen okrajově.
Váha a rozměry nevím jaké jsou,ale tys ho měla jistě v ruce,tak to víš.... 😉

terezka044
autor
13. apr 2009

astrane a stalo sa nieco vazne? dufam, ze nie, ze to bude coskoro v poriadku ☹ budem na vas mysliet 🙂

no ten kocik sa mi zdal fajn, aj som ho nadvihla - akurat kv. tomu odpruzeniu to slo trosku tazsie jednou rukou, ale dvoma v pohode uz 🙂 jedine ta vanicka ma na dlzku asi 83-84cm, ale to bola z tych vacsich, ostatne mali 80minus, len take dva "pohrebaky" velke jak krava mali 90 😝 a to vlacit fakt nebudem, to by sa mi ani cez dvere nevoslo asi.a malo to asi 17kil 😀

astrane
13. apr 2009

Byla to akutní laryngitida...už jsme doma 🙂

mě by to horší zvedání asi vadilo a zkusila bych pohledat podobný kočárek s lepším těžištěm...ale zase s těma otočnýma kolečkama nebudeš zvedat tak často....jenže s 10kg zátěží to pak nebude nic moc 😒 (já kočárek prázdnej zvednu na zadní kola 2 prsty jedné ruky a to mám slušnej tank🙂-ještě mám v plánu odlehčit košík,mám tam novou desku a je zbytečně tlustá a těžká...)

Korbička kolem 80cm je v pohodě...rozměr tak akorát 🙂

terezka044
autor
13. apr 2009

tak to je fajn 🙂

okej, tak este sa pozrieme, skusim si to ovladat ze jak sa mi s tym chodi, prejst sa s tym vonku, a pozrieme podobne kociky. mali podobny x-lander, ale tam mi nieco dost vadilo, zadne kolesa mali strasne siroke rozpatie, autosedacka a tie sportove.hlboke verzie maju samostatne adaptery a neda sa to natocit v smere v akom chces - pri tom v-max mozes natocit tu sportovu cast ku sebe aj od seba 🙂
poznas nejake podobne typy?

aktak
13. apr 2009

Cortina urcite neni mala 😀 moja bambulka je riadne dlha, ma vyse 8 mesiacov a na spanie je este vo vanicke 😉 kamoska tam mala malu do 10 mesiacov 😀 myslim ze patri k tym vecsim vanickam 😉

mia78
13. apr 2009

skus pozriet Peg-Perego nam hned padol do oka a je dobry mas tam hned aj sportovy nato sa da dat vanicka a mozes si kupit ktomu aj autosedacku ,vanicka je polohovatelna a vetratelna ,sportova cast je tiez polohovatelna aj na nozicky a chrbat mame so styrmi kolieskami a predne su otacacie aj. ja som snim velmi spokojna syn sa vnom vyvozil skoro 2,5roka a mam ho vzdy v dobrom stave tak ho vyuzijem aj teraz pri druhom.
su stych drahsich ale myslim ze sa oplatilo skus pozriet a uvidis.. 🙂

astrane
13. apr 2009

x-lander je opravdu širší....Mě takhle z hlavy napadá Firkon verano,v-cross-ale ten je asi těžší,babyaktive jet,dorjan danny sport,espiro atlantic,hauck apollo, a jistě je ještě mnoho dalších(tady na koníkovi mě zaujalo ještě nějaký bebetto,tak zkus pohledat v názvech diskusí)-stačí pohledat na netu a porovnat váhy a velikost a pak uvidíš,jestli má cenu se ještě po něčem dívat,nebo ten váš je z nich nejlepší.Samozřejmě u všech neznám detailní popis a jízdní vlastnosti teda vůbec...já bych si udělala seznam,zapsala míry a váhy a plusy a mínusy a 3 nejlepší omrkla naživo 😉 Myslím,že ten v-max by se mohl probojovat do finální trojice 😉 jen bych porovnala jízdní vlastnosti ještě s jinými kočárky tohoto typu -prostě pro přehled 🙂 ale už se ti to teda taky pomalu krátí 😀 ...10.června není zase tak daleko... 😉