Kočík - poraďte prosím

terezka044
16. mar 2009

Ahojte,
nakolko som mlada a neskusena buduca mamina, uz pomaly riesime, ze aky kocik kupit 😅
vobec sa nevyznam.. presla som sice zopar tem tu, pozerala som si tipy "ako kupit kocik", ale teda pravdupovediac, je to pre mna stale spanielska dedina.
Chcela by som preto poprosit skusenejsie maminy, ci by mi pomohli, ako vybrat kocik.
Neviem co vsetko k tomu treba ale tak zatial par informacii zakladnych asi...
babo sa narodi na zaciatku juna, byvame v Bratislave, je tu vela betonu 😀 ale zas, chcem s nim chodit do prirody - horsky park, zelezna studnicka, este kam sa da...? Taktiez ho budeme bravat na chatu do Povazskeho Inovca, tak aby bol skladny. Teda nie prilis velky.
Videla som take typy kocikov, ktore boli pre male babatka, a potom sa upravili na taky mensi kocik, pre vacsie deti - to by bolo fajn.
Ku kociku nepotrebujem autosedacku, lebo tu mame, po bratovi, takze to tam je zbytocne pre mna... A dalej neviem ☹
cenova relacia, tu este neviem kolko bude, zatial som pozerala kociky okolo 10-15tisic, neviem ci to nie je vela/malo ?
Popripade mozete hodit aj nejaka tipy ak mate. bolo by to super.

marcina
16. mar 2009

ahoj terezka044, zial asi ti neporadim ale mam ten isty problem kedze babo sa narodi v juni ako to tvoje neviem aky kocik hlavne aby som ho tam mohla este v zime davat spinkat, teda do vanicky tie dnesne kociky su totalne male teda aspon tie co sa mne pacia, a tiez sama umela hmota tak som z toho tiez na nervy uz som hadam pozerala vsetky mozne znacky, vanicka je bud kratka alebo uzka tak tiez sama neviem, nechcela by som toho drobca uz 4 mesiacov davat do sportoveho.
snad niekto poradi? 😅

astrane
16. mar 2009

Napřed si musíš ujasnit,kolik chceš kol,jestli se mají otáčet,jestli to má houpat a jaké to má mít rozměry.taky jestli chceš hlubokou korbičku,nebo ti stačí vložná taška(měla jsem oba typy a je to podle mě jedno).Rozměry by měli být min 75 cm dlouhá vanička-taška,ale radši 80,sportovní verze nejmíň 85x34cm,váha do 15kg.Taky si rozmysli jak můžou být max od sebe daleko kola-kvůli výtahům....a pak můžeš začít hledat 🙂
spoustu odkazů najdete v diskusích-Kočárek do terénu a Kočárek pro miminko-nejlepší,ale tam jsme zaměřený na co nejpohodlnější kočárky pro mimča 😉 Taky je to diskuse jen o 3 kolkách....záleží jen na vás,k čemu tíhnete a co se pro vás hodí 🙂

kamiletka
16. mar 2009

Mila terezka,
tak ja by som ti po mojich skusenostiach, ktore mam,-
mam takmer 8 mes. dcerku, jednoznacne odporucala bugaboo na zaciatok typ chameleon, a potom bugaboo bee,
na stranke www.babytrader.eu - sa da objednat, lacno, teda oproti SR je to lacne a bezproblemove,,, donesu ti ho az domov,
Dovod preco?
tak, hlavne musis pocitat s tym aby sa ti s nim dobre manevrovalo, a aby si si na konstrukciu mohla nakliknut aj autosedacku - tu pasuej od Maxi-cosi,,
tento kociarik je lahucky , otocis sa s nim na mieste, vojdes do hociakeho vytahu,, je fakt stylovy a v porovnani s ostatnymi rovnako drahy,
dieta ti bude chciet byt vo vanicke max. 6 mesiacov, potom musis riesit sportak - tu odporucam bee, ja ho mam a je skvelyyy
uvedene kociariky malu pestru paletu farieb, daju s kombinovat,, podla toho co sa ti paci,, a su velmikvalitne, a tak isto sa nemusis bat toho ze ho potomnepredas, po bugaboo sa to len tak zaprasi,,, tak asi tolko,,,
ale najlepsie bude ked pojdes a vzskusas si v nejakom obcode ako ti sedi v ruke,, a porovnas s ostatnymi, a potom ho objedsaj cez web, je to neporovnatelne,,

terezka044
autor
16. mar 2009

kolko kolies? ja neviem tak klasicky 4 😀 ake ine su? 3 nechcem ani za nic.. ako sa maju otacat tak to netusim, hlavne aby to bolo bezpecne, a dalo sa s tym chodit do prirody a na dlhe prechadzky - takze asi skor vacsie kolesa, take tie "nafukovacie" alebo ake, neviem ci sa to nejako lisi??
Rozmermi by nemal byt velky, ale zas aby vydrzal, kym sa dieta nenauci chodit tak dlho, aby nebolo unavene po chvili - teda moze sa potom dat do takej tej polohy ze to nejako vymeni alebo co, ze to bude akokeby ten sportovy kociarik ak vies co myslim.
a tie kolesa by nemali byt daleko od seba,chcem fakt nieco skladne 😉

idem este tie temy popozerat, ale ako som uz pisala = spanielska dedina 😅 😅

astrane
16. mar 2009

u bugaboo by mi vadili následující věci-nemá v hluboké korbě možnost polohování zad-pro starší dítě se vyplatí,hluboká korba je do 9 kg-mě by se tam tudíž dítě nemohlo vozit už od 5,5 měs.Většina dětí kolem 6 měsíců ještě nesedí a já mám pocit,že sportovní sedačka tam není polohovatelná,tudíž pro nesedící dítě naprosto nevhodná-pokud se mýlím,tak mě oprav.....
A taky kupovat na 6 měsíců chameleon a pak ještě bee za takový peníze......navíc je to kombinace,ne?tak proč pak kupovat zase další kočár?A taky dost stojí,ale to už bych neřešila,to věc té které maminky 😉
vyjmenované výhody samozřejmě nepopírám,ale je to o tom,co je pro kterou maminku důležité....

astrane
16. mar 2009

Je to tam posaný dobře a určitě ti to při výběru pomůže,dobrej terénní a pro dítě pohodlnej kočárek ti seženu od 2 tisíc do 20 😉 jsou tam i odkazy různých typů kočárků....pomůže ti to udělat si přehled a ujasnit priority-mě třeba záleží na technické stránce a ne na designu a podle toho jsem i vybírala a vybrala si pro sebe ten nej.Ale je to docela těžký,protože pro každou je ten nej kočárek jinej,to zjistíš,jakmile sem přibude ještě pár příspěvků 😉 😀
-nafukovací kola nic nezkazí,do terénu bys otočná asi musela zaaretovat,ale pokud se pro ně rozhodneš,musíš se poptat mamin,co je mají 🙂 Do terénu je potřeba hodně dobrý odpružení a rozměrově je nejlepší se vejít dio 60cm-rozchod kol-tak máš zaručeno,že projedeš všemi dveřmi.
Já mám už přes 2 roky kočár za necelých 6 tisíc a mě max vyhovuje,to ale neznamená,že by vyhovoval všem 😉

terezka044
autor
16. mar 2009

no tak budem sledovat este debatu, a pozerat kociky, kym sa zacnem pytat dalsie veci - mozno sa daco priucim 😉

veroniq11
16. mar 2009

Ahoj Terezka 044.
Ja mám tiež taký istý problém ako ty neviem aky kočík by bol dobrý.Tie Trojkolesové sa mi vôbec nepáčia sú nepraktické mala ich kamarátka a ťažko sa jej manipulovalo s celým kočíkom.Ja som za 4 kolesové je to taka klasika.Idem ešte pozriť nejaké témi a potom uvidím. 😵 🙂

terezka044
autor
16. mar 2009

no hlavne mam problem s tym ze su tu konkretne kociky a temy, tak vobec neviem ze co s tym 😕
ale este to budeme riesit s priatelovou mamou, tak uvidime...co ona povie.. ale ona kocikovala naposledy pred 12rokmi odvtedy sa toho vela zmenilo 😝 😝 😝

veroniq11
16. mar 2009

Pozri niektore e-shopy budeš mať lepšiu predstavu odizajne aj cene.
😉

astrane
16. mar 2009

pokud chcete houpací klasiku,tak právě v diskusích co jsem jmenovala je dost odkazů na konkrétní kočárky 😉-Inglesina magnum,Roan marita,ap.... Určitě je to fajn pro přehled....Pokud chcete něco dražšího,mrkněte např. na Teutonie
Pokud chcete kočárek typu Tako,ale lehčí a prostornější a odpruženější a ještě i levnější,pak doporučuju Deltim(voyager nebo travel)-tedˇse jmenují Delti 😉

tereziep
17. mar 2009

ahoj terezka044 doporučuji ti kouknout na diskuse, co psala astrane. Je tam dost námětů na kočárky.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Je toho sice dost, ale uděláš si obrázek o kočárkách. Já mám třeba inglesinu magnum a jsem spokojená. Nepatří mezi ty suprmoderní kočárky - je to klasika houpací, ale mě vyhovuje. Je hodně dlouhej.
Záleží na tobě co chceš. Jestli chceš moderní kočárek nebo klasicku. Já jsem kočárek s nikým neřešila - koupila jsem to, co vyhovovalo mě. Nejpelší rada je kouknout na internet a hlavně jet do nějakého obchodu a kouknou co tam mají a vyzkoušet si kočárek, který bude vyhovovat tobě. Většinu času budeš jezdit s kočárkem ty.
Jo klasický kočárek s hlubokou korbou se dá použít tak do 7-8 měsíců, podle toho, jak je mimčo velké. Některé maminky preferují dávat mimčo hodně brzo do sportovních kočárků - některé i od 3-4 měsíců. Podle toho bych taky vybítala. Kdy ty bys chtěla dát mimčo do sportovního. Pak bych podle toho vybírala i délku lůžka. Nemá cenu kopovat kočárek s lůžkem 80 cm, když už od začátku maminka ví, že dá mimčo brzo do sportovního. Ty pak kupují rovnou kombinace - sportovní podvozek a na to hluboká korbička a sportovní sedačka.
Opravdu mirkni na diskuse a uvidíš, třeba se do některé zapojíš. Holky tam chodí docela často a ochotně ti poradí a podělí se o svoje zkušenosti.

europa8
17. mar 2009

terezka-ak si z BA,chod pozriet do Babymarketu v Petrzalke,maju tam siroky vyber kocikov a su tam velmi mili predavaci a myslim,ze sa skutocne vyznaju,urcite ti poradia a hlavne si vyskusas kocik nazivo
trojkolesove sa ti zrejme nepacia,ale do prirody a terenu su lepsie nez 4 kolesove.
Ja sa tiez neviem rozhodnut medzi Peg perego GT3 a Teutonia Spirit

astrane
17. mar 2009

europa-když už máš jen 2 favority,tak je to dobrý....oba jsou to skvělý kočárky a podle všeho sis vybírala pečlivě....
já se taky nemohla rozhodnout-na každým kočárku z mých 2 favoritů mi vadila 1 maličkost,tak jsem to dala k rozseknutí manželovi 😉 😀 A bylo to....prej-takovej už jsme měli a ty by sis pak ještě stěžovala,že máš furt to samý,já tě znám-kup si ten druhej 🙂 tak mám ten-aspoň můžu srovnávat 😀
tříkolku jsem z mnoha důvodů zavrhla-hlavně proto,že jezdím často na úzké cestičce,kam se vlezu jen 2 koly za sebou a druhý 2 mám v luftě....nějak si to s 3kolkou neumím představit-jet po zadním a jedním předním-pokud by se teda obě na tu cestičku vešly 😉 😀 A taky mám u známých malý výtahy,tak kvůli rozchodu zadních kol....ale prý se s oběma jmenovanýma jezdí moc dobře.... 🙂

terezka044
autor
17. mar 2009

idem si tie temy poprezerat.
dnes som sledovala jedneho dedka, ako kocikoval (asi vnuca), no mal uplne pekny kocik, aj uzke rozpatie kolies, boli velke tie kolesa (predne trosku mensie), no bala som sa opytat tak divne pozeral na mna jak kebyze mu chcem aj so psom ublizit 😀
chcela by som kocik, ktory bude hlboky a potom sa len vymeni ten priestor na lezanie a bude z toho sportova verzia, existuje nieco take? 😀

terezka044
autor
17. mar 2009

europa, ten babymarket je na sustekovej? alebo kde?

astrane
17. mar 2009

http://www.depemo.cz/sortiment2.php?id=181&kat2...
http://www.kocarky-postylky.cz/?p=productsMore&... ten je taky vyměňovací....
myslíš něco na tento způsob?Takových je hodně... 😉

bershka
17. mar 2009

www.bimbomarket.it

my sme si kúpili peg perego a ušetrili sme kúpou z talianska 7400 SK
záruka je ako na svk a za 5 dní bol tu

katy1979
17. mar 2009

terezka babymarket je na sustekovej. ak chces zbehni aj do predajne pre deti ale to len pre inspiraciu. vysoke ceny a zavisi od predavacky na aku tam narazis. v ivanke pri dunaji za metrom je predajna kocikovo. maju aj internetový predaj. ja som kupovala cez malvik a tam mi poradili aj cez mail. samozrejme musis aspon dopredu vediet tvoje poziadavky na kocik.

a vidim ze pre teba je to total spanielska dedina ak sa ti pacil ten kocik mala si sa opýtat nič na tom nie je. popr. pohladat aspon napísanu znacku. samozrejme vacsina kocikov je dnes ako kombinácia t.j. odkliknes hlboku vanicku nakliknes sporták.
podla toho co píses ze by si chcela ja ti odporucim znacku Gesslein. tu maju na dunajskej ulici. predajna for baby.

astrane
17. mar 2009

terezko-tady máš přehled různých typů kočárků od jednoho dodavatele.Ostatní dělají podobné typy,ale v různých cenových relacích a kvalitě-je to jen pro inspiraci a přehled.... 😉 a Až budeš mít trochu představu,co chceš,můžeš začít pátrat po nějakým tom správným a konkrétním kočárku.... 🙂
http://www.babypoint.eu/kocarky1.php

europa8
17. mar 2009

terezka-ano,na Sustekovej 49.Este je dolezite,ci chces,aby sa sportova cast kocika dala otocit proti smeru jazdy-to znamena,aby si videla na mimco,mne radili,ze ked je mimi este mensie,od 6 do 9 mesiacov,kym poriadne nesedi,ze chce vidiet na maminu,potom uz radsej sleduje okoli.Ale to je individualne.
Zelam vela stastia pri vybere...

susan66
18. mar 2009

Som na tom uplne rovnako ako ty terezka dietatko sa ma narodit zaciatkon juna a ja zacinam rozmyslat nad kocikom a mam s toho rovnaku spanieksu dedinu ako ty. Som od Kosic (z dediny) teren je taky,ze zrejme 4 kolesovy by som potrebovala,tiez mi vravela jedna znama od nas nech si kupim taky kt. nema tie otacacie kolieska,lebo, ze su vraj neprakticke. Kedze byvam v rodinom dome je mi jedno, ci sa zmesti do vytahu 🙂 Pocula som,ze peg perego je vraj dobra znacka a uz som si myslela,ze mam aj vybraty,len potom prisla ta zmana zarusila ma kvoli kolieskam, tiez mi bolo povedane nech si kupim klasicky hlboky, nech neriesim ci sa s neho da,alebo neda urobit sportovy, lebo presne v zime bude mat dietatko moje pol roka a ked to clokek da do fusaka tak,ze sa jednoducho nezmesti,lebo vraj tie,ktore sa daju prerobit na sportaky su male, tak ja neviem a este som pocula,ze v madarsku su lacne a moj drahy manzel by so mnou aj siel ( aj ked sa priserne nechce),ale co s toho ked neviem predajnu,znacku ani poriadne ze co vlastne chcem😒 poradte nieco diky

astrane
18. mar 2009

Pokud vybereš něco vložnou taškou a zakončovacím dílem,tak budeš mít uzavřenej kočárek i po vyjmutí tašky a mimčo bude ležet na rovině,ale můžeš mu případně ty záda zvednout....záleží jen na tom co se ti líbí a čemu dáš přednost 😉
I kombinace s korbičkou se dělají prostorné,ale zase se ti třeba nebude líbit sporťák z takové kombinace-např Roan Marita nebo Inglesina magnum-to je hodně kvalitní kočárek a oba jsou vhodné i do terénu...

Já bych nešla do kočárku,kde se nedá polohovat opěrka a nožičky u sportovní verze-tedy se pokládá celá a dítě spí jakoby v sedě-možná na příležitostné usnutí to nevadí,ale pro dítě,které tam bude denně třeba od 7 měsíců to podle mě vhodné není 😖 Taky bych nechtěla kočárek,kde nejde sportovní verze úplně do lehu,nebo kde není madlo a atkových detailů by se našlo ještě víc...

kvjetecko
18. mar 2009

ja tiez riesim vyber kocara, babo sa ma narodit na konci juna. aku - taku predstavu uz mam, ale je to tazke si vybrat, kocarov je milion druhov!!
este sa ale neviem rozhodnut, ci volit variant taky, kde je pri hlbokej verzii vlozna taska, alebo nie. Skor som za to, aby bola ta taska, aby som dieta mohla lahko prenasat - tu ale neviem, ci pri takejto hlbokej verzii sa da polohovat opierka na chrbat - ale asi si myslim ze nie. Tie kocare, kde sa prenasa cela hlboka vanicka su neprakticke - ta vanicka je tazka sama o sebe a nieto este ked je dnu dieta, a prenasat to v jednej ruke sa mi zda dost namahave.
zatial mam takyto vyber: babyactive breaker http://www.babyactive.com.pl/
junior viper (tiez polsky) http://www.junior.biz.pl/sk/viper.html
bambi ozon http://www.kocik.sk/kociky/uni/bambi.php
patron apollon http://www.mimi-kocarky.cz/cz-detail-100098.html
mate s nimi skusenosti? potrebujem chodit vacsinou po meste, aby sa zmestil do vytahu a aby sa do hlbokej verzie voslo dieta aj s fusakom v zime (to bude mat okolo pol roka).

astrane
18. mar 2009

U těchto kočárků budeš mít hlubokej i bez tašky,pokud mají zakončovací díl lůžka.Pro větší dítě je to akorát,a do tašky už se po 6 měsících nevleze.Dokud je v tašce,tak polohovat záda nemůžeš...mě to vyhovovalo-do 6 měsíců ležel malej v tašce a a pak byl bez tašky ale jakoby v hlubokým kočárku(leží úplně na rovině a kolem nožiček je to zakončený) a občas jsem ho trošku přizvedla aby viděl ven.....
taška je fajn,když je mimi malý a někam ho potřebuješ odnést z kočárku-třeba na návštěvě,když necháváš kočárek za dveřma a tak....
Pokud se chceš všude vejít,najdi si kočárek,co má rozchod kol max 60cm-ten projede všude.
Taky neber nic nad 15kg bez tašky-s taškou do 17 a s rozměrem sportovní sedačky pod 85x34cm taky nebrat...
já mám podobnej tomuto-pěkně houpe 😉:
http://www.autosedacky-kocarky.cz/kocarek-delti...

paola.o1
18. mar 2009

najlepsi je kocik ktory sa da prestavat na sportovy, takze nemusis kupovat dva... ja mam peg perego - skate. a co je podla mna mega dolezite - dostatocne siroka vanicka, aby sa tam pohodlne zmestilo aj vacsie dietatko aj v zime naobliekane a vo fusaku...

kvjetecko
19. mar 2009

astrane, aj ten je pekny co si dala link - deltim travel soft. uz aj ho radim medzi TOP.
v Brne je teraz prave veltrh Pre deti, tak ideme pozriet, mozno odtial aj nieco donesieme 😉

kvjetecko
19. mar 2009

ozaj, a este som zabudla povedat, ze ja som dost nizka (len par cm nad 150 🙂 ) - hadam nebudem mat problem s tymi kocarmi manipulovat ....

tereziep
19. mar 2009

kvjetecko - mě dětská doktorka varovala, abych mimčo nenosila ve vložné tašce. Dost často se setkává z úrazy, kdy dítě z tašky vypadne. Ať už špatnou manilupací nebo se zkrátka urthli uši - takže pokud chceš mimčo nosit v tašce tak nikdy né za uši.
Jinak kamarádka má patron apollon a naprostá spokojenost. Já jsem ho těžkala a je fakt lehkej. Dobře ovladatelnej a myslím, že má i nějaké testy. Jinak co vím od kamarádek tak jsou z polských kombinací docela nešťastný. Možná záleží na kusu kočárku.

astrane
19. mar 2009

Já mám asi 158cm,takže taky nejsem obr 😉 jak breaker,tak ten travel soft jsou pro menší mamky dobrý,jsou takový nižší,což by vysoké mamince asi vadilo,že se musí k mimču dost naklánět,ale rukojeť jde dost vysoko,kdyby chtěl vozit u tatínek 😉 Apollon je taky v pohodě,i když pro mě osobně je málo houpavej,ale je taky moc pěknej a pro dítě prostornej....Viper a ozon neznám,ty jsem v ruce neměla a neviděla jsem je.
O kvalitě breakru nevím,s deltimem jsem já osobně spokojená a apollon je prý dobrej kočárek... 😉