Kočík pre letné bábo. Aký kúpiť?

vita1
6. máj 2007

Ahojte, skusene maminky, poradte mi prosim, aky kocik si mam kupit pre letne babo (ma sa narodit koncom juna). Zvazujeme kombinovane kociky Jane Slalom, Peg Perego GT3 a Gesslein Vision (sportaky + vanicka + autosedacka). Ake su vase skusenosti s tymito kocikmi? Odporucate ich? Vraj by som pre letne babatko nemusela kupovat hlboku vanicku - staci autosedacka. Len sa bojim, ci je to naozaj vhodne pre detsky chrbatik a neviem, ci mozem polrocne dieta dat v zime do sportaka... Budem vdacna za kazdu radu.

zoja
6. máj 2007

vita aj mne sa ma mimi narodit koncom juna 😉 , mam objednaný jane slalom pro 07 - vanička, sportak , autosedačku som teraz nebrala, nakolko budem mimi v aute vozit vo vaničke , ked bude vačšie tak to vyriešim autosedačkou 😉 , v tej vaničke ho vyvozím tak do januára, februára a potom už nabehneme na športak nakolko tam je polohovanie chrbatika uplne do rovna, takže nebude pokrčené a keby aj tak už sedemmesačné bábo sedí tak v pohode

sranda
6. máj 2007

vita, zoja má pravdu a má to dobre premyslené. To, že letné bábo nepotrebuje kočíkovú vaničku, nie je pravda. Petra sa narodila zač. mája a zač. júna začala hrooooozná sahara. Prenášali sme ju vo vaničke a to je pre bábätko najlepšie, aby malo rovný chrbátik. Radšej investuj do kvalitnej autosedačky, netvrdím, že chicco je nekvalita, ale je to taká "miniatúra" že veľa bábätiek z nej rýchlo vyrastie a sú priúzke, takže niektoré sú nervózne keď tam majú byť. Vo vaničke sme ju prenášali len keď šoféroval manžel a ja som bola s ňou vzadu. Po mesiaci som išla 1. krát ku kaderníčke a sedela v autosedačke, no bola tam ako pragraf a to sa narodila hypertrofická. Vynikajúca je Renolux omega od 0-18 kg, je polovateľná aj na spanie a majú ju v Babylande. Je polstrovaná, to znamená že v samotnej sedačke je akoby ešte jedna, pre malé bábätká. Chicco sú síce šikovné, ale na tú chvíľu pridrahé na môj vkus..... no a po pol roku šporťák s polohovaním ako zoja.

vita1
autor
6. máj 2007

Zoja, dakujem. Ja mam termin 28. juna, len tato stranka mi ho vypocitala trochu inak 😉 U nas zatial tiez vitazi Jane Slalom, ale stale mame nejake pochybnosti... Neviem, ci v tej vanicke nebude babo v aute prilis lietat (je totiz dost priestranna). Inak kde ho mate objednany vy? My sme zatial pozerali v Babymarkete a na internete, ale tie ceny su v podstate dost podobne.

vita1
autor
6. máj 2007

Sranda, aj vy ste teda najprv pouzivali do auta len vanicku? Do kolkych mesiacov sa to da? A je to aj oficialne schvalene ako alternativa autosedacky?

petruska77
6. máj 2007

baby, ja by som neriskovala vozit dieta v aute bez autosedacky 😒

zoja
6. máj 2007

nebude lebo je práve prisposobená na prepravu autom ako alternatíva autosedačky- prepaše sa pasmi a vo vnutri vaničky maš dalši širší pas ktorým prichitíš mimi, ja budem často jazdiť autom a určite pre mimi je lepšie ležať na rovnom ako sa niekde krčit v autosedačke,

zoja
6. máj 2007

petruska tiež by som to neriskovala, keby to tu autosedačku nanahradzalo 😉 , nie však každá vanička je na to prisposobená , ale práve jane tieto korbičky ma na to certifikované

sranda
6. máj 2007

vita1, ano presne tak, do auta sme najprv používali len vanicku. Petra tam bola tuším do nejakých 5 mesiacov, no vlastne dovtedy, pokiaľ sa tam zmestila. Veľa krát sme išli keď mala 1 mesiac za hranice a colník by nás upozornil si myslím. Aha a dokonca v Rakúsku nás aj polícia zastavila a bolo to v pohode, že malá ležala vzadu vo vaničke a ja pri nej. A ked som išla sama tak som mala prázdnu vaničku hodenú na zadných sedadlách a keď som prišla do cieľa, prehodila malú z autosedačky do vaničky, rozložila kočík a vaničku šupslado kočíla a už sme jeli. Je to trošku zdlhavejšie, ale mala som dobrý pocit že je na rovnom. kamoškina dcéra bola celé dni od narodenia nosená v kočíkovej autosedačke, lebo kamoška je akčná a teraz tá malá sedí ako Joe Mc placka a nič...

tilly
6. máj 2007

zoja, ja by som to neriskovala, videla som crash testy tej vaničky, čo chceš a bežnej autosedačky, nedá sa to porovnať, to bábo v tej vaničke je ohrozené...

alexandra
6. máj 2007

My sme mali Matrix, ale neda mi to a predsa len sme kupili aj autosedacku.. a teraz to cele menime za slalom aj so sedackou a vanickou, takze ja doporucujem Jane :-0

zuz11
6. máj 2007

alex, tak to uz 4 kocik?

zoja
6. máj 2007

neviem tilly nemala som ju , zistovala som si však jej bezpečnosť a zatial som na to dostala len dobré referencie, dokonca na dlhšie vzdialenosti sa odporuča viac ako autosedačka ked je mimi malinké 😉 , všetko zaleži aj od typu auta a jeho bezpečnosti, a to moje je vybavené naozaj dobre

a vôbec dufam, že nikdy nebudem musiet na vlastnej koži a koži môjho mimiska zistovať bezpečnost či už auta alebo autovaničky klop klop klop

zoskag
13. máj 2007

Ahojte babenky,ja rozmyslam nad Casualplay S4 a k tomu by som pridala vanicku/autosedacku v jednom easy prima od 0-13kg.Co na to poviete??je to dobre??Mimino sa mi ma narodit 11.juna,len mi povedali,ze v zime tam nevojde.Ako to mam poriesit??Dakujem za kazdu radu. 🙂

lucia123
14. máj 2007

Ja len pridam svoj nazor, este nie som skusena mamicka, termin mame az 15.augusta, ale dlho som studovala kociky, chodila obzerat, skusat a pod. Nakoniec sme kupili Quinny Buzz, trojkolku, vanicka + sportova cast + autosedacka, je samorozlozitelny, lahucky, pohodlny. Ceny u nas su velmi prehnane, my sme ho kupili v Rakuskom SCS schoping (www.babyone.at) za 500 EUR, (17000,-Sk) + autosedacku za 130 EUR (4400,-Sk) u nas stoji len ten kocik 26.000,-Sk!!! v babylande. Ine kociky, napr. chicco alebo jane sa mi zdali byt tazsie aj horsie ovladatene, no treba vyskusat, ist si "zajazdit" po predajni 🙂
No a co sa tyka autosedaciek, tak tie budu povinne, a neriskovat, nesedi tam babo nikdy dlho, potom sa da dat do vanicky. Vo vanicke nie su take bezpecnostne pasy a prvky ako v autosedacke. Tolko moj nazor 🙂 uz sa tesim na prax.

vita1
autor
14. máj 2007

Ahojte, my sme sa napokon rozhodli pre Jane Slalom Pro (s hlbokou vanickou aj autosedackou Rebel). Skusali sme v predajni aj Peg Perego GT3 a Casualplay S4, ale Jane u nas zvitazil. Peg Perego bol sice tiez fajn, ale isiel len tazko narvat do nasho Fordu a tiez vazi viac ako Jane. Casualplay mi zase pripadal skor pre mensie babo, hlavne ta vanicka a autosedacka - urcite by v nich uz po par mesiacoch bolo malemu tesno. A v zime by sa nam uz do tej vanicky vobec nevtrepal. Jane mala jednoznacne najvacsiu vanicku aj ostatne prvky sa nam pozdavali, takze sme rozhodnuti 🙂

iliria
5. júl 2007

Ahojte, ja tiez rozmyslam nad tym kocikom Jane... Chcem sa ale ine opytat, je podla vas velky rozdiel medzi tymito vajickami, co su ku kocikom a samostatnymi autosedackami, hlavne co sa bezpecnosti tyka?

lindda
5. júl 2007

len si nekupuj cassuplay S4 mna sa vnom prevratil syn ked spal a skoro sa mi prizabil to je moja rada je drahy a stoji za h.... 😠

iliria
5. júl 2007

No ved prave, jane je drahy, a kazdy povie inak, niekto, ze sa neoplati tolko investovat do kocika, druhy zase, ze je skvely... keby som vedela, ci moje babo bude chciet byt v kociku a ako dlho sa bude mestit do vanicky... 🙂

hanka274
9. júl 2007

baby ja som mala, uz mam len sportovu cast, peg perego Atlantico, Navetta a autosedacka.
Navetta-je dost malunka, bola tam hanka asi 5 mesiacov...sedacka v pohode, a sportak je uzasny, pretoze je perfektne siroky, jeden z tych najsirsich sportovych kocikov!!! zostava stala cca 24 tisic tusim...
Ale pri druhom dietati to spravim inak. Kupim si obycajny hlboky kocik, nejaka obycko znacka...proste za par, hlavne aby bola vanicka taka ako volakedy....pomaly do 2 rokov 😀 😀 , autosedacku si kupime jasne znackovu-na cene nezalezi....no a sportovy to sa uvidi po tych mesiacov co bude vo vanicke....ci uz trojkolka, kvoli korculovaniu, alebo iny....
ale vyjde to urcite lacnejsie, a budem spokojnejsia-vacsi hlboky a sportovy nemusim nosit s hlbokym, pretoze ho este nebudem mat a budem kupovat az ked vyjde s vanicky.

dai
9. júl 2007

ahoj vita,
ak si sa uz rozhodla tak ta nebudem zbytocne presviedcat - ale my mame gesslein future a som moc spokojna... a vsetci ktory v nom kocikovali moju malicku si velmi pochvalovali 😉 myslim ze vision je podobny...

ena
9. júl 2007

myslim, ze sportovy quinny speedi je este o nieco sirsi ako PP atlantico.ale vanicka je takisto dost malicka.. takze pre letne babo v lete ok, ale v zime mu uz bude v nej tesno.

hanka274
10. júl 2007

ena, myslis SX?? Quinny speedi SX??
ak myslis ten, tak ten sa tazko porovnava so 4kolkou Atlantico 😉
nema ani madlo pre deti, kosik je smiesne maly, a cena neadekvatna ku kociku. 😉
Atlantico je zo 4 kolesovych takmer najsirsi, je super, skoda len ako pises tej vanicky...inak je to paradne velky koc 🙂 🙂 🙂

ramzesa
10. júl 2007

vita, moja Bambula sa narodila na konci juna, 35 st. horucavy a ona nevedela zaspinkat inak ako v perinke 😅 . Mali sme kombinovany kociarik s prenosnou vanickou. Oblecene mala iba kratke bodiky ale bola prikryta vrchom z vanicky. A to som sa tak tesila,ze letne babo nebudem musiet babusit 😅 . Este aj teraz ked je vacsia ju musim teplejsie obliect, ako som obliekala starsieho v jej veku.

ena
10. júl 2007

hanka274: hej SX, kosik pod kocikom sa da este trocha zvacsit rozzipsovanim.. a ako som niekde citala, kosik na kociku je na veci nevyhnutne pre dieta.. akoze plienky, utierky, flasa, hracka a nie na 5 kilove vrecka zemiakov a pod ;))
A madlo sa tam da dat z Chicco ct 0.4 golfacov.

hanka274
10. júl 2007

ena, ale skladat 1 kocik z 2 sa mi zda divne...
mne moj kosik na pp staci na mensi nakup-je to super, nemusim vlacit v rukach, takze aj na to pozeram ja. 😎

ena
10. júl 2007

kvoli madlu si netreba kupit cely chicco golfac, ved predavaju samostatne 😉

ada78
11. júl 2007

Ahojte. Aj ja som starsne rozmyslala medzi Jane a PP a vyhral Jane. Ale doma mame PP 🙂 , pretoze je uzsi. Ja budem davat kocik do pivnice, kde je zarubna 60 cm a Jane ma 61 😠 😠 😠 .

A vyriesila som to ako pise Hanka. Hlboky je obrovsky, ale kedze je len na chvilu, tak je z bazaru. Vajicko je primo viago a sportak uno - obidvoje nove. Vsetko je to PP, tak mi aj pasuje naklikavat. Uz len verim, ze budem spokojna a nebudem kazde 3 mesiace kupovat iny kocik ako tu pisu niektore kocky. 🙂

hanka274
11. júl 2007

ena,
aha, tak to som nevedela, ze sa to da kupovat na casti, to asi PP nie 😒 .
Ale aj tak je to proste take divne, mam kocik taky ale tu cast mam z ineho, hento zase z ineho....chapes... ale naozaj som pocula vela prispevkov (citala) o Atlanticu, ze je to takmer najsirsi kocik, ale neberem, ved neni to jedina znacka a kocik na svete... 😎

ada78,
presne tak som to myslela, uz sa tesim na druhe, budem rozvaznejsia a mudrejsia aj v inych veciach. 🙂 🙂

cat
11. júl 2007

hanka, aj PP predávajú samostatné časti kočíkov, pred pár dňami som sa bola pýtať v Auparku, lebo syn, keď mu rástli zuby, tak obhrýzol celé madlo 😀 vyzerá to strašne ☹

hanka274
11. júl 2007

fakt?? ja viem iba o taskach, kolieskach....
no ale samozrejme od takej znacky by to bolo divne keby nepredavali aj po castiach...papa 🙂 🙂