Kočík Quinny buzz alebo Concord neo. Poradťe prosím

jaja5
27. aug 2008

Ahojte, rozhodujem sa medzi tymito kocikmi. Vedel by mi niekto poradit, kto uz s nimi ma niake tie skusenosti?
Kocik kupujem prvy krat takze som z toho uz dost pomotana🙂
Chcela by som aj sportovu cast aj vanicku aj autosedacku. Alebo je lepsie mat dva rozne kociky?
Pripadne skuste poradit iny kocik, rozmyslala som este aj nad bugaboo.
Dakujem.

caira
3. sep 2008

ahoj jajo, tak ja jsem spokojena majitelka buzze, bugaboo mi prijde jako kocarek, ktery sice stoji neskutecny balik, ale zrejme jen diky tomu, ze se objevil v sex and the city, mela jsem moznost si ho pujcit od sousedky na ozkouseni a musim rict, ze mi prisel nizky a proste takova krabice 😅

s concordem zkusenosti nemam, ale reknu ti pro a proti ke quinny byzz 🙂

+ lehka manipulace a ovladani, prosvistim mezi ulickama v obchode a ovladam ho jednou rukou a je to brnakcka
+ i kdyz je to trikolka tak diky te specialne resene konstrukci je stabilni, nestalo se mi jedinkrat ani na svahu, ze bych mela strach, ze se prevrati
+ da se nasadit autosedacka na konstrukci
+ kdyz se slozi nezabere skoro zadne misto
+ sportovni verze se da dat jak po smeru tak proti smeru a polozit az do lehu, coz je vyhoda, kdyz do nej davas jeste prcka pod sest mesicu a chces na nej videt
+ lehky, vazi cca okolo 12kg

a ted negativa

- za prvni tri mesice jsme dvakrat pichli kolecko { u buzze pry docela caste, ale staci na to klasicke lepeni na opravu dusi od kola}
- do korbicky by se mi urcite neveslo cca 4 mesicni dite na zimu a teple oblecene nebo s fusakem, ja mela kliku, ze mame prcka koncem unora, takze kdyz uz ji bylo kolem tech par mesicu tak uz bylo hezky, do sesti mesicu se tam dite urcite nevejde, ja mam dite fakt drobny, ale korba ji byla tak tak uz cca kolem peti mesicu...
-musim ho dost casto promazavat, ma tendenci skripat { coz me vytaci naprosto do bela, nesnasim to}
-nejsem si jista, ze sportak je tak prostorny jak bych si prala, zatim nevim jak dlouho v nem mala vydrzi...

takze tak nejak..

asi kdybych se mela rozhodovat znova tak vyberu stejne, suma sumarum jsem spokojena, desne lehce se mi s kocarem manipuluje a je skladny a designove taky super. 🙂

evuliki
4. sep 2008

Ahojky,tak ja mam buzz,ale nie som az taaaak moc spokojna...Ta cena je fakt vysoka a vobec mi nepride pohodlny.Uz ma stal vela penazi,co sa tyka oprav-
-hned mala rozhryzla to penove madlo
-nema nanoznik,tak som ho musela dokupovat(no ziaden nepasoval,tak sa sil na mieru)
-predne dvojkoselo sa zasekavalo a na smyklavej podlahe strasne presmykovalo,tak som kupila to nove predne dvojkoleso z buzz4,pasuje a ide sa s nim teraz uuuplne super,hlavne stabilita sa neda porovnat...

Vsetky doplnky nan(napr.taska na kociar,slnecnik,nova plastenka...) su neskutocne predrazene.Co sa tyka pohodlia,mala v nom nechce ani za nic spinkat,pretoze je stale v sede a ked dam sportak do "lahu" tak lezi iba chrbatik,no nozky ma do hora,co je fakt nepohodlne,neviem kto spava s nohami nahor....Tak sme museli este dokupit buginu,ktoru pouzivame,ked potrebujem,aby mala vonku zaspala.Pretoze v buzzovi sa jej to este nikdy nepodarilo.
Uz by som si nikdy nekupila kociar,ktory sa neda polohovat uplne do rovna,pretoze v buzz sa babo nikdy neotoci na bok,nedajboze na brusko....A uz ste v nom skusali prebalovat?Hmmm mne sa to este nepodarilo...Zato moje kamaratky,co maju kociare lacnejsie aj o polovicu,ked musia babo prebalit-jednoducho daju opierku do rovna a je to.Ja musim malu prebalovat niekdy na trave...A skladanie?Nam zaberie cely kufor,do mensieho auta musim davat dokonca kolesa dole...A zadne kolesa su velmi siroko od seba,vzdy narazim do niecoho,pretoze neodhadnem sirku napr.ulicky...
Takze ziadna vyhra.Pri druhom babatku buzz kupovat urcite nebudem

beruska21
12. sep 2008

Taky se rozhoduju mezi těmito dvěma kočárky,jen s rozdílem že cocorda máme vybraného fusiona, byly jsme teď v rakousku a na mallorce a musím říct, zrovna těchto dvouch kočárků tam jezdilo hrozně moc...speciálně quinňáků buzzů - ty tam měl každej druhej 😅 schválně jsem to pozorovala.Ale je fakt že už to bylo všechny mimča ve sporťácích takže hlubokou korbu jsem neviděla, ale myslím, že vzhledem k tomu kolik jich tam jezdilo to asi tak špatný kočárek nebude,když ho má tolik lidí...ale u mě asi furt vede concord. hlavně kůli hlub. korbě, ta quinny mi příjde fakt mini... 😅

jaja5
autor
12. sep 2008

moc vam dakujem za vase postrehy. Minule som ich bola obkukavat nazivo a myslim ze pojdeme do toho buzzu 😉 na velkosti vanicky myslim ze az tak zalezat nebude, nakolko maly sa narodi koncom decembra (pod stromcek 🙂 ) tak vanicku s fusakom budeme vyuzivat len par mesiacov.

caira
13. sep 2008

jaja pokud budes mit miminko koncem prosince tak s tou korbickou budes mit pravdu, krasne se ti tam pres zimu vejde a na podzim uz budete ve sportaku.

Jinak k nazoru Evulika;

nase mala naopak v kocarku spi desne rada, to, ze maji nozicky ve sportaku v leze trosicku nadzvednute je naopak dobre.. protoze je to jakoby simulace, kdyz je clovek chova, ja kdyz sportak sklopim tak mala je do peti michut chrnici 🙂 CO se skladnosti tyce, tak to, ze by zabral cely kufr je preci hloupost, je slozeny tak krasne placaty a poku jeste odendas kola { coz zvladnes jednou rukou} tak nezabere misto zadne..no treba my buzze opirame v chodbe za dvere, takze misto nemuze zabirat, jinak bysme preci dvere otvirat nemohli :-}

ja musim rict, ze ho urcite budeme chtit i pro druhe babo, teda doufam,ze tenhle neoddelame a vydrzi, jinak ho poridime znovu :-}

PS a nanoznik u nas byl v zakladni vybave, stejne tak plastenky na sportak, korbu, clona proti vetru, fleesova quinny deka, krasne mekoucka matrace,taska co se pricvakne na spod kocaru { super uzitecna na plastenku + ostatni vecicky, ja do ni narvu i prebalovaci podlozku, nahradni pleny a obleceni a porad se mi tam vejde i plastenka, telefon, penezenka i klice} 😀 takze se nemusim tahat s prebalovaci taskou...

Holky jeste ohledne te korby, opticky to klame, premerovali jsme korby u vicero kocarku a i kdyz Quinny vypadala mensi tak rozmery byly uplne stejne 😉

miskinadamko
13. sep 2008

baby uz som sa raz pytala ale nikto mi neodpovedal, neviete nahodou kde sa da kupit predne kolesa na quinny buzz?

evuliki
25. sep 2008

miskinadamko- ja mam to nove predne dvojkoleso z buzz4,objednavala som to cez net z predeti.sk a vyslo to okolo 1200sk.Neda sa porovnat s tym starym-absolutne ziadne presmykovanie,zasekavanie a neporovnatelna stabilita!
Caira to fakt sa vam tak v poho vopcha do kufra auta?My do BMW dame len kociar a nejaku mensiu batozinu 😒 Kociar sa skvelo ovlada,ale skoda toho (ne)polohovania.A hlavne my musime do bytu slapat s kociarom na prve poschodie po schodoch,no hruza aky je tazky s malou 🙄

evuliki
25. sep 2008

Caira a este nieco-vsimla som si,ze ty mas ten novsi buzz,ja mam ten s vacsim sportakom,myslim ze to bol ten prvy typ.V nom ma mala omnoho vyssie nozicky,tvoj je omnoho plytsi a tym padom aj pohodlnejsi.To na starom velmi nevymakali 😠 Uhol medzi nohami a chrbatikom je stale 90 stupnov a ked ju dam do lahu,ma nozky uuuple do hora.Preto tam nechce vobec buvat....Pri tychto novsich je to lepsie riesene,ja som musela sedadlo vypchavat vankusom,aby sa mi tam ako 5mesacna "nezlomila",neviem ci chapes co myslim,preto som s tym starym typom neni spokojna

miah
28. nov 2008

Ahojte, tie co mate Quinny Buzz, jedna otazocka 🙂
Z coho je to predne koleso? Plastove??

hviezda22
28. nov 2008

no baby, ja maniak na kočiky, mala som aj buzz aj concord fusion, teda jednoznačne odporučam Concord....Neo mala kamaratka a velmi bola spokojna. Mne buzz prišiel tažko ovladatelny.
miah koliesko nie je z umelej hmoty, proste ako aj na inych kočíkoch-niečo ako husta pena, fakt to neviem pomenovat, aj PP, Moon, myslim aj Zapp ma kolieska z takeho materialu
Mala som 14 kočíkov, doteraz:o) a concord fusion čo sa tyka praktickosti, priestorovosti, manevrovania bol jednotka. Ja som sa z buzzom neuveritelne "narobila"

lenkakusi
29. nov 2008

ohladne dvojkolieska sa obratte priamo na libfin.cz, je to vyhradny dovozca a nas dvojkoliesko vyslo asi na 800,- Sk,
neviem to sice presne lebo som objednavala aj nahradne madlo (maly to povodne obhryzol) plus kurier a bolo to dohromady okolo 1400,-
Co sa tyka buzza dvojkoliesko je omnoho lepsie a lahsie sa ovlada.

capricieux
30. nov 2008

jaja ja mam buzza, podla mna je uplne uzasny v manipulacii a hlavne pri rozkladani, ked mam maleho na rukach a potrebujem ho pr. vybrat z auta a rozlozit uplne v pohodicke, neviem si predstavit iny v tomto ohlade
co sa tyka vanicky vozili sme sa od oktobra prakticky celu zimu vratane fusaku atd. a nebol s priestorom problem
sportak je fajn, mam tu starsiu verziu ktora je priestrannejsia, vadi mi vsak presne to iste ako evulike, ked maleho sklopim do lahu trcia mu hore nozicky, teraz je to uz ale malokedy, prva poloha ked nahodou zaspi staci, inak spi v nom v pohode, do roka prakticky ani inak cez den nespal, len v kociku
teraz v zime mi vsak vadi este jedna vec, popruhy su strasne kratke a ked ma maly zimusnu budnu alebo overal a mam ten original fusak k nemu tak ho nezapnem 😠
co sa tyka miesta tak je sice super skladny ale do auta prilis siroky, ma velke a siroke kolesa
nakupny kosik by mohol byt vacsi urcite
celkovo mi ale v podstate vyhovuje hlavne preto ze je lahucky, sam sa rozklada, lahko sa ovlada... uricte si ho necham aj pre druhe mimi
concord neviem posudit

emode
1. jan 2009

ahoj,
zatial ziadne skusenosti, ale rozhodli sme sa pre concord neo - objednavame na jednej madarskej stranke, kde vyjde o 30% LACNEJSIE ako u nas ... prestudovali sme vsetko, co sme mohli, napisem, ked ho dostaneme a ci bol obchod v poriadku ... ale vsetkym vdaka za postrehy, velmi to pomoze

duplicka
4. feb 2009

ahojte, no ja mam tiez quinny buzz a som velmi spokojna, dokonca som si na neho pozhanala predne nafukovacie koliesko, takze ziadne presmykovanie nehrozi. fakt sa s nim vyborne manevruje a taktiez ked mam v ruke autosedacku a potrebujem ju nakliknut, staci chytit rucku kociarika a sam sa krasne otvori. ozaj ho chvalim, hehe len mame jednu nevyhodu, ze mame chlapceka a mam ruzovy, takze ho musim co najskor predat, aby som si mohla kupit modry. teraz mam k nemu ciernu vanicku, takze ruzova mi nevadi.🙂. mam to aj tu na koniku v inzercii ak bys te nahodou niektora mala zaujem. emode- chcem sa spytat kamoska si chce kupit concord neo ale nie je este velmi rozhodnuta, zvazuje buzz a neo. uz ho mate a kolko stal a ozaj si spokojna, vies nejake typy na porovnanie? caute

bertica.h
4. feb 2009

prosím Vás,ako je to s tým polohovaním na Buzz-e?
Mne sa zdá,že nožičky idu polohovať.Zle sa mi zdá? 😅

duplicka
4. feb 2009

ahoj bertica🙂 ano da sa polohovat. pozri na tento link

https://www.youtube.com/watch?v=6DYLOIa-Ik0
soficianna
4. feb 2009

dobre sa Ti zda 😉 , buzz ma polohovatelnu opierku noziciek.

duplicka
4. feb 2009

este info, ak nahodou zhanate quinny buzz pre chlapceka, budem kupovat sebe a viem pozhanat za dobru cenu, kociarik capri 2008 -370eur, vanicka sail 2009 -140eur,autosedacka depp mint 120eur. tak zatial papa

bertica.h
4. feb 2009

To je paráda🙂

dík

bertica.h
4. feb 2009

ten link je prefišný,dakujem

duplicka
4. feb 2009

🙂

nikka.vo
5. feb 2009

Tak já bych taky ráda řekla něco k Buzzovi 🙂

Pláštěnka, taška na připevnění, matrace,slída (nebo jak se tomu nadává 😅 ) síťka, deka a já nevim co ještě bylo součástí kočárku již v ceně, jediný nákupní košík jsme dokupovali.

Jezdíme s ním už přes rok a půl, za tu dobu jsme jednou píchli, kočárek celkem rychle začal vrzat, tak se na to chlapi v rodině podívali, zjistili kde vrže, promazali a dobrý, musí se čas od času promazávat komplet. Pokud nechcete aby se vám přední kolečko zasekávalo, tak ho vyndejte a omyjte a potom i promažte a zasekávat se nebude 😉 Co se spaní dítěte v kočárku týče, tak u nás naprostá pohoda, usnul vždycky v pohodě. Mám naopak zkušenost s golfkama, že když mi syn usnul v sedě a já ho pak položila, tak ho probudilo to, že je natažený jak prkno, kdežto v Buzzovi je to přesně jak píše caira, že je to dítě jakoby v klubíčku 😉 Co je možná nevýhoda (ale já mám tu starší verzi - nevypolstrovaný sporťák - tudíš máme prostornější) když je dítě ještě menší (6měsíců třeba) a měla bych s ním jezdit v létě už ve sporťáku, tak je ta sportvní sedačka na můj vkus moc tvrdá a i velká. Nám to vyšlo na pozdim, takže měl pod sebou syn fusak bez vrchní části a měl to jen jako měkkou podložku. V létě by pod sebou asi musel mít deku (myslím tím hlavně pod zádíčky a pod zadečkem 😉 Někdo tu psal, že jsou krátké popruhy, to je bohužel fakt, když má dítě bundu a je už větší, ale to šlo vyřešit tím, že jsem odepla pásy na boku a už z toho nebyl 5 bodový pás, nebo kolika to je, ale jen 3 bodový. Jestli mi rozumíte 😅 a hned se prodloužil 😉 Madlo mi syn taky ohryzal, takže jsem ho otočila opačně (to madlo 😅 ) , ohryzanou částí dolu, aby to nebylo vidět a ze začátku jsem musela madlo ovázat plenou, když se do něj chtěl syn zase pustit 😅 A potom, co jsme ještě koupili golfky kvůli létání, tak jsem ten potah z madla z golfek natáhla na to quinňácký madlo a vypadalo to super 😉 Takže radim koupit univerzální potah na madlo a radši potáhnout preventivně, protože to hryže v určitém věku dost dětí 😉
Sporťák je super v tom, jak se dá dát jak po směru, tak proti směru. Už třeba jen vůli sluníčku. Když syn usnul a sluníčko mu kvůli položení svítilo do obličeje, tak jsem boudičku přehodila, dokážu to ještě dneska sama (se synem v té sedačce) kdy má 12kg. A nebo když jsem někde a syn je ospalý, tak přehodim sedačku směrem ke mě, aby nečumákoval všude kolem a radši zavřel kukýny 😵 🙂 Dofukovali jsme kola asi 3x za tu dobu. Fusak jsme nekoupili originál, zdál se nám málo teplý, tak máme od Mutsy Eskymo, má taky ten tvar, kdy je dole zužený, tudíš pěkně zapadne do opěrky nohou 😉 Rozložení kočárku naprostá bomba 😵 , je tam i poutko na zajištění proti rozložení. Velký do kufru mi nepřijde, od toho má taky lehounce sundavatelný kolečka. 😵 Co bych ještě napsala 😕
Jo, moje ségra ho má taky a já se po roce dozvěděla, že v té spodní tašce je vzadu malý zip (o něm vim) a v něm je ochraný kryt té tašky, třeba když kočár skládáte, nebo na zimu, že není taška zablácená 😅 Já jsem si vždycky myslela, že je tam jen hodně té látky (jakože kapsa) ale ta látka uvnitř jde vytáhnout, je tam přidělaná na pevno jen na jednom místě a jen to přetáhnete. Tak by mě zajímao, jestli je tu taky někdo, kdo to nevěděl 😅 😅 😅

nikka.vo
5. feb 2009

Jo a když to shrnu, tak jsem za Buzze hrozně ráda, je to nadčasový kočárek 😵 😵 😵 , takže ani u druhého dítěte nebudu mít pocit, že nemám moderní kočárek 🙂 Nepřijde mi, že by byl nějak dorasovaný, takže ho pro druhé použiju s klidem. Ale popravdě řečeno si nejsem jistá, jestli bych si koupila ten nový model s vypolstrovanou sedačkou. jako to polstrování je bomba do určitého věku, ale později už je to spíš na škodu podle mě 😕 Zbytečně to zmenšuje sedačku 😕 Přemýšlela jsem prodat naší starší verzi a koupit tu novou, ale asi bych si ho musela hodně detailně prohlédnout, případně tam posadit syna abych věděla 😕

Ale jinak fáááákt Buzze doporučuju, já nejsem náročná, takže sem tam nějaké vrznutí mě nerozhází 😅 , kdo maže, ten jede. 😎

bertica.h
6. feb 2009

nikaa super.díky za krásny opis 😵 😵 😵 😵 😵

soficianna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maximilian
6. feb 2009

Baby neviem či už ste to tu spomínali, ale k novým modelom Buzzu sú dve športové sedačky, menšia viac vypostrovaná a potom pre vačšie dieťa.

soficianna
6. feb 2009

o tom som vobec nepocula, mozes poslat nejaky link ako to vyzera?

maximilian
6. feb 2009

o trochu vyššie je link na yutube a tam v tom videu je to tiež vidno

maximilian
6. feb 2009