Kočík quinny freestyle 3xl comfort

lulla
22. júl 2008

ahojte maminy a buduce maminy🙂

chcela by som vas poziadat o pomoc - vyberame kocik a konecne som nasla nieco - co sa mi celkom paci "quinny freestyle 3xl comfort". Mate prosim niekto skusenosti s tymto kocikom ? Je to tusim model 2007, ale stale sa da kupit. Jedina nevyhoda bude asi ze je tazsi nez novsia kolekcia 2008 - jeho vaha je az 15kg a asi nie je najspratnejsi.
Vyhody : brzda na rucke, nafukovacie kolesa, prehadzovacia sportova verzia v smere aj proti smeru jazdy.
Nevyhody: velkost, vaha.
Ak mate niekto priamu skusenost s tymto modelom - velmi by mi to ulahcilo konecne rozhodnutie ..Vopred vdaka. 🙂

tilly
29. dec 2009

je to môj 15. kočík a ja som s ním max. spokojná až na ten defekt teda... urobila som ho po troch týždňoch jazdenia a tak, že bolo treba meniť dušu, ale našťastie to je rozmer ako má detský bike, tak sa to dalo rýchlo urobiť...
ja mám vaničku a som spokojná, asi by som na tvojom mieste dokúpila vaničku niekde na mmb na to, ja som ju kúpila ojazdenú za 85 eur, ale videla som už aj za 70...

ludva
29. dec 2009

Taky jsem o tomto kočárku uvažovala, hlavně kv. přehazovací rukojeti, ale zdála se mi strašně malá sportovní sedačka - úzká. Přece jen sporťák používáš nejdelší dobu, kdy dítko potřebuje prostor.
Další věc, nedávné testy Q. Karcinegenní madla, vím, že byl testován Speedi, ale technologie výroby bude podobná.

Blanka.k kamarádka má PPGT3, je to super kočárek. Určitě bych ho zvolila na tvém místě. Sporťák je opravdu prostorný, košík na nákupy super, nafukovací kola. Jen tu přehazovací rukojeť nemá, ale na druhou stranu je kočárek stabilnější a lépe ovladatelný pokud je dítko po směru jízdy (to každý kočárek).

tilly - 15. kočárek? Proboha!!! To neděláš nic jiného, než prodáváš a kupuješ ne???

blanka.k
1. jan 2010

Tily - my už máme komplet kočárek doma,a hlavně použité věci nemáme rádi, takže máme i korbičku, atd. 😉 Akortá mi chybí ty různé tašky na madlo, fusak do sporťáku,.. 😉
Ludva - mě to taky přišlo úzké, když to stálo vedle Speedi, ale ono je to takové vypolstrované, že to docela zkresluje....snad budu mít normální dítko a vleze se tam 😀 Peg P. byl můj sen, ale přečetla jsem si tu celou diskuzi + na jiném serveru a zděsila jsem se kolik lidí má prpblémy s podvozkem (křivá kolečka, vrzající, praskající podovzek a kolik a lidem to neuznali jako reklamaci!!! Už znám osobně 3 maminy, co ho mají (proto jsem ho taky chtěla, když jsem ho viděla ve skutečnosti, byla to láska na první pohled), jedna bojovala s reklamací dost dlouho a neuspěla (prasklá ložiska), druhá bude reklamovat teď, a třetí reklamci vzdala a má kolečka trošku našišato "do sebe"... kdyby byly reklamace ok, ale dát za kočárek třeba 22.000 a pak ti neuznají reklamaci? 😅 A ty karcinogeny má Speedy a Maxi Cosi Mura, no co dnes je zdravé, že? 😅 Když si vzpomenu v čem jsem jezdila já se sestrou 😀

blanka.k
1. jan 2010

A staráte se nějak o ten kočárek - třeba mažete pravidelně kolečka, nebo když dojedete z deště, tak to třeba utíráte, jsem viděla někde v bazaru Quinny (ale jiný typ) a byl pěkně rezavý 😨

blanka.k
1. jan 2010

A ještě jedna důležitá věc nám chybí... pláštěnka na sporťák. Koukala jsem, že na korbu stojí kolem 200,- a na sporťák originál 1400,-!!! To se zbláznili ne? 😅

blanka.k
1. jan 2010

A jinak všem vše nej do nového roku, hodné děti, poslušného manžela a spolehlivý kočárek 😉

tilly
1. jan 2010

pláštenku na športiak dostaneš aj v DM 😉

a tašku na rúčku predávajú tiež aj v dm a je celkom fajn... no v ostatnom som ti napísala svoj názor

ŠNR 😉

blanka.k
1. jan 2010

Díky moc, takže ty pláštěnky jsou asi celkem fuk, na jaký sporťák jsou, že? 😉

tilly
2. jan 2010

hej, tam stačí univerzálna

denuska82
4. apr 2010

Ahojte maminy, chcela by som sa opytat, ako je to so striedkou u tohto kocika? Da sa stiahnut nizsie v pripade ze fuka?Nie je prilis kratka?

susik77
8. apr 2010

Ahoj, strieska ide az uplne dole ale len ak mas sedadlo viac do sedu. ak dieta lezi tak to nejde. Vtedy davam cez kocik plastenku ak fuka a je to ok🙂

tilly
12. apr 2010

ja mam otazku, lebo doteraz som na to neprisla, kedze sme este stale vo vanicke... ta strieska sa da stiahnut uplne dole? ako myslim na pranie... z konstrukcie...

tilly
18. apr 2010

baby, keby ste mali niekto zaujem, predavam free aj s vanickou, je to super kocik, chcem taky isty, len v inej farbe, vymyslam 😀

blanka.k
18. apr 2010

Tilly - jaký máš a jaký budeš kupovat? Ten světloučký budeš měnit za jiný?

blanka.k
20. máj 2010

Tak jsme dnes poprvé kočárkovali s Quinny 😉 Potkali jsme několik známých, až na jednoho se všichni ptali, jeslti máme holčičku. Ta červená barva na sluníčku hází trošku odlesky do růžova, tak tím můžeme mást 😅 Ale jinak super, manžel machroval, jak po rovině může kočárek tlačit jedním prstem 😀 A až najdeme pumpičku a dofoukneme kolečka, tak to bude úplně super 😅 🤐 Ještě kdyby šlo zvednout tu matraci, aby měl hlavu malej výš, tak ideál (jako to má třeba Peg Perego GT3), protože mi občas po kojení ublinkává, tak jsem po matraci narvala deku a pomohla si tím 😉

tilly
1. jún 2010

baby, tak moj predaj je zas aktualny, vanicka je prec, ale sportiak tmavomodry je na predaj, je aj tu v bazari, ak sa ozvete odtialto, tak dam este lepsiu cenu, inak som dala cenu, za ktoru ho nekupite ani v rakusku 😉

najprv som ho chcela predat komplet aj s vanickou a mm zasiahol, povedal, ze free v ziadnom pripade nepredame a uz vobec nie tak, ze si potom kupim v inej farbe, ale teraz sme sa zhodli, ze by sa nam velmi zisiel cyklovozik, tak musim dat prec free, lebo by sa nam uz vozik nezmestil do garaze 😅

blanka.k
3. jún 2010

Ahoj holky, by mě zajímalo, jakou máte zkušenost s originál pláštěnkou na hlub.korbu. Zjistila jsem, že nasadit jde jen, když je boudička stažená dole (což je pitomé, když venku prší) a je na milimetry úplně natěsno, sice to možná dobře vypadá, že to nikde netrčí, ale já s tím docela bojuju, jde to ztuha, nehledě na to, že mám strach, že to někde brzo "prdne". Zkoušel to i manžel a pak sousedka a fakt je to ušité hodně naknop, takže sjem se naštvala a koupila si dnes za 80,- v Rosmanovi neoriginál a hned ho využila, začalo pršet a měla jsem ji nasazenou běhemchvilky, sice je větší než korbička, a slabší, ale aspoň mám hned dítě shocvané 😅 tak nevím, jeslti je ta moje jen blbě ušitá nebo jsou takovéto všechny. ještě potřebuju koupit na sporťák , teda 1400,- za originál jim nedám, zas to jistí nějaká obyč. neznačková 😝

kotatko
4. jún 2010

Ahoj tak já mám taky free, používala jsem hlubokou korbičku bez problémů i s originální pláštěnkou. Je opravdu taková tuhá, prostě hodně silnej igelit, ale nasadila jsem ji normálně i přes zvednutou boudičku musela jsem začít nasozovat ze strany od boudičky směrem k madlu. Myslím že je to kvalitní materiál a jen tak se neroztrhne. Co mě na ní vadilo - je neskladnost. Zabere moc místa. Na sporták jsem si proto koupila obyč z Tesca. Dá se hezky složit a tolik nezavazí.
P.S. korba je na prodej i zde na koníkovi.

blanka.k
4. jún 2010

@kotatko -máš parvdu, je fakt hodně silná, já ji taky nasazuju pd boudičky, ale prostě i manžel musí při složené boudičce trošku napnout svaly a rvát to tam 😅 A ta neskladnost, druhý důvod, proč mám ještě obyč, ta se vleze do malé krabičky...

susik77
4. jún 2010

blanka: ja mam univerzalni, kupovala jsem ji jeste na golfky a docela sedi-teda na sportak. prislo mi zbytecni kupovat original za takove penize 😝

tilly
4. jún 2010

ja mam original a mala som aj na korbe original a bola v pohode, len fakt neskladna, zaberie polovicu a kosika...

len zas tie original su dobre premyslene aj s tymi dierkami a tak... ale za tie prachy by som original nekupovala, jedine, keby bola ku kociku 😀

blanka.k
4. jún 2010

Já se teda taky nechystám na sporťák na originál, za ty prachy 😅 Jak píše Tilly, ke korbě to bylo zadarmo (ještě s moskytiérou a dekou), jinak bych ji taky nekupovala. Ještě jsem si koupila za 89,- moskytiéru od Xlandera na sporťák, a dala jsem ji vedle té "originál" z korby a schválně jsem se ptala muže, která je originál, tak ukázal, že jasně ta pevnější ... a ukázal na tu z X-landeru 😅

blanka.k
5. jún 2010

Dnes jsem byla na dni ot.dveří dopravního podniku a poprvé jela s kočárkem busem , no málem jsem malýho při vystupování vyklopila 😅 Máte nějaký fígl, jak nejlíp nastupovat/vystupovat...asi zaaretovat to přední kolečko, co? A vystupovat pozpátku?

kotatko
7. jún 2010

@blanka.k Tak jako když jdeš běžně do schodů či ze schodů - vždy madlem nahoru (tj. směrem do MHD) to platí u spojů se schodama pokud jedeš nízkopodlažním je lepší nastupovat a vystupovat madlem ven. Aspon tak to dělám já. A to mám trénink ještě z dob, kdy jsem jezdila s dvojčecím kočárem.
Většinou nabízím madlo tomu kdo mi pomáhá - přece jen vím kde to dole chytit a než to každýmu vysvětlovat.... (Taky malýho ještě vozím na ležato a většina lidí má tendenci chytat kočár za boudu 😝 ). Já chytám podvozek za tu kovovou část nad předním kolečkem a druhou rukou chytnu kočár z boku pro stabilitu. Jezdím MHD hodně ještě s mýma 3letýma dvojčatama ... tak je to občas mazec. Při nastupování si nechávám pomáhat. Ale při vystupuvání kočár raději opatrně spustím ze schodů - je to ve výsledku rychlejší, ale nesmí řidič zastavit daleko od obrubníku! Jednou jsem ještě z dvojčecím zapadla mezi bus a obrubník a od tam bych se sama nedostala. Musel mi řidič pomoct.

blanka.k
7. jún 2010

@kotatko - super, díkyu za odpověď. Vím akorát, že pomocníkovi mám nabízet madlo, to si opamatuu z těch obrázků v "šalině". Jakou máš zkušenost s tím, jak jezdí nízkopodlažní šaliny, busy dle jízdních řádů? Sedí jim to? To s tím obrubníkem je taky sranda, tady na konečné je ta nástupní hrana oblouk, takže kolikrát to i na výstup pro člověka je na skok daleký, natož pro kočárek...teda u tebe klobouk dolů, se 3 dětma to musí být už pokročilá logistika na cestování 😀 jen doufám, že lidi budou ochotnšější než v těhu, to mě hodně často nikdo sednout nepustil 😅 Ale zas s kočárkem si klidně o pomoc řeknu, i když se budu snažit vychytávt ty nízkopodlažní.

kotatko
7. jún 2010

@blanka.k Stalo se mi zatím jen jednou, že vůbec nízkopodlažní nejel i když byl napsaný v jízdním řádu. Ale musíš počítat s tím, že když jedeš ve špičce....může mít pěknej skluz... jezdívám 84 a 44 a ty ve špičce mívají sekeru klidně i 15 - 20 min. a to se ti stane že je tam už 5 kočárků a ty se tam nenarveš... tak ne vždy se vyplatí čekat. Jezdím i hodně trolejbusama Žabovřesky - česká a tam jich jezdí dost nízkých navíc i mimo vyznačený spoje. Tak pokud nespěchám, počkám si na "ten můj" 🙂

blanka.k
7. jún 2010

já jezdím jen tram 1 do města a tam po svých... 😉 nebo bus 71, 41 do Krpole a pak 6, ta hodně jezdí ta nová....teda chystám se tak jezdit, zatím dodržuju 6nedělí a po obchodech a mhd nelítám.

kata79
31. aug 2010

ahoj holky, zamyslim se tu nad vhodnym kocarkem a chtela bych se zeptat, jestli nekdo nahodou nema nekdo z vas zkusenost s tim, zda se vejde do skoda fabia combi? diky moc

blanka.k
31. aug 2010

@kata79 Fabii nemáme, ale na "zimní" dítě bych si ho nekoupila, ve 3m nám začal být malá korbička na šířku a teď už pomalu i na délku, když mu dám svetr, tak musí mít ruce položené na sobě na bříšku, vedle sebe se mu nevejdou. Natož mu dát nějakou bundu a fusak , ani náhodou. 😒 My do auta jedno boční kolečko odděláváme,ale podle netu máme menší kufr než F.Combi 😉 Co jsem porovnávala s kamarádkama, tak Freestyle je širší než Jané nebo PP GT3 😉

kata79
31. aug 2010

@blanka.k diky moc za postreh, ja ted strasne tapu, jaky kocarek koupit...porodit bych mela zacatkem prosince a zimu travime v malem byte ve meste a nasledne se tak od kvetna presouvame na chatu do brutalniho terenu (polni a skalnate cesty), tak hledam neco, co by bylo vyuzitelne na obou mistech a tenhle kocarek nase pozadavky (nafukovaci kola, kombinace s Maxi Cosi autosedackou, otocna korba) zdanlive splnoval...ale pokud mi miminko z korby vyroste driv nez do jara, tak by to byl samozreme problem...