Kočík quinny freestyle 3xl comfort

lulla
22. júl 2008

ahojte maminy a buduce maminy🙂

chcela by som vas poziadat o pomoc - vyberame kocik a konecne som nasla nieco - co sa mi celkom paci "quinny freestyle 3xl comfort". Mate prosim niekto skusenosti s tymto kocikom ? Je to tusim model 2007, ale stale sa da kupit. Jedina nevyhoda bude asi ze je tazsi nez novsia kolekcia 2008 - jeho vaha je az 15kg a asi nie je najspratnejsi.
Vyhody : brzda na rucke, nafukovacie kolesa, prehadzovacia sportova verzia v smere aj proti smeru jazdy.
Nevyhody: velkost, vaha.
Ak mate niekto priamu skusenost s tymto modelom - velmi by mi to ulahcilo konecne rozhodnutie ..Vopred vdaka. 🙂

denisocka
18. máj 2011

@tilly mslím,že ona mi šila podložku do nomada a je napiiip,uplne tenka,zosuchava sa

denisocka
18. máj 2011

nehodite mi par fotiek ak mate v pC s Q. a detmi v nich,nech sa pokocham

blanka.k
18. máj 2011

@denisocka Mám od Emitexu tuto:
http://emitex.cz/k-univerzalni-vlozka-bavlna.php 😉
Z jedné strany "hřeje", z druhé "chladí". Jak se tu psalo, hlavně ne žádnou s "ušima" , aby ještě nezužovala kočárek. V zimě/jaře mám na malýho Emitex fusak bez té podložky. Jinak i ostatní věci mám Emitex (originál věci jsou zbytečně drahý a ani se mi nelíbí...třeba pláštěnka na sporťák 1400,-, od Emitexu asi 250,-, atd. , pak mám tu podložku, fusak, a takový ten návlek na rukojeť na ruce s chloupkem uvnitř. 😉

denisocka
19. máj 2011

@blanka.k díkd,dnes cakam kočík,už sa neviem dočkať,dufam že ho budem vediet poskladat . a ešte sa opýtam,čo su tie uši na tej podložke ? mam teda vyberat iba take čo su obdlžnik podložky?lebo ta emitex ma potom tie uši ?

a toto by mal byt moj tátoš

blanka.k
19. máj 2011

@denisocka myslím na boku u zádové opěrky ty zvednuté "bočnice" 😉 Protože jsou docela pevné, neohebné a dítě se prostě musí narvat mezi ně, a není tam zrovna moc místa, takže tou podložkou se to místo ještě zužuje
Ten Emitex je trochu má, teď v létě je to s malým ještě ok, příští rok netuším, jeslti s etam vleze. Na zimu jsem to nedávala ani letos, když mu nebyl ani rok, to bych ho tam v kombinéze nedostala.
Se skládáním držím palce, já naštětstí jezdím MHD, takže skládat nepotřebuju, do auta kdyžtak skládá chlap, a to teda zvlášť podvozek , i kola musíme sundat a zvlášť vršek. A třeba v obchodech neprojedu mezi některýma pokladnama, třeba v jednom hypermarketu mají u pokladen takové ty bezpečnostní rámy, co pípají, když kolem projdeš, a jsou tak úzké, že musíme vždycky 1 kolečko oddělat, abychom projeli 😅 Ale zase je pořádně pevný, stabilní, takže mě ta šířka a váha navíc nevadí. Golfky bych nechtěla ani náhodou, s malým a nákupem má kočárek ke 40kg, ale po rovince se s ním krásně lehce jede a ovládá, do kopců je to horší (to občas v duchu nadávám),ale zase to beru jako posilovnu zadarmo 😀 Tak ať se ti pěkně jezdí 😉

dosa
19. máj 2011

@denisocka do freestyle podlozku radsej bez bocnic... a marina sa myslim uz kvalitativne polepsila, sila vlani v lete sestre podlozku a je pevna, s molitanom, drzi tvar...

denisocka
19. máj 2011

@dosa no,tak idem tu marinu kuknut,lebo varvim,zda sa že mam od nej,ale je to tenke,akoby len 2x tenka vrstva toho -neviemčohonarýchlo - a je to nah***o ,

dosa
19. máj 2011

@denisocka - ano, davala ona kedysi len vatelin, ale mala teraz na vyber aj molitan a teda to sa neda porovnat...

denisocka
19. máj 2011

@dosa nevieš jak to je s platením u nej?ja už neviem jak som platila,tusim mala aj SK banku,ak si pamatam

https://mail.google.com/mail/u/0/?shva=1 toto sila nam, tu je naš kočar v jej albume. ale aj ta latka,taka o ničom,obyčana,žmolky ma a vravim,tenke to jak

dosa
19. máj 2011

@denisocka moja sestra si poslala latku z ktorej chcela usit a druhu stranu jej dala ona, ale je to taka bavlnena, prijemna... marina ma ucet na sk aj posiela z sk posty, takze postvone je tiez prijatelne...

denisocka
19. máj 2011

@dosa hej už som si spomenula.tak podumem 🙂

a neviete poradit,či by nam na freestyle pasovalo toto? http://www.slune-cz.cz/safety-1st-stinitko-na-k...

dosa
19. máj 2011

@denisocka ja tuto safety 1st mam, ale je dost priesvitna, musela som ju podsit.,.. ani som ju na free neskusala, skor sa ti oplati kupit od sunshine kids - shade maker... tu das s istotou na kazdy kocik... tato safety 1st ma take dost tesne prichytky a pasuje len na tenucke lemy striesok...

denisocka
19. máj 2011

@dosa super,diky,to som chcela počut,porovnanie. už sa pracuje na tej sunshine 🙂

blanka.k
19. máj 2011

@denisocka mám tuto... http://www.lilinka.com/products/univerzalni-slu... Paní prodává i na SK mimibazaru 😉 Jsou k tomu jak užší, tak silnější plastové úchyty, silnější na stříšku hl.korbičky a slabší právě na sporťák 😉

denisocka
19. máj 2011

@blanka.k a su dobre ?

blanka.k
19. máj 2011

@denisocka mě vyhovuje, pěkně drží, i si je zkoušelo asi 5 kamarádek na svou hl.korbu, a pasovala na všechny. Jak půjdu ven, zkusím to nafotit (ale asi až o víkendu, teď ležím s nějakým bacilem doma 😖 )

dosa
19. máj 2011

@denisocka lilinku a shade maker by som porovnala ako siltovku a velky klobuk... klobuk ti zakryje tvar aj zboku, siltovka spravi tien len na oci... na leto mi pride lilinka mala, a ked ti bude maly spat v otvorenom sportaku, tak na nozicky mu bude svietit aj zboku do kocika...

denisocka
19. máj 2011

@blanka.k no prave pozerám,vzhladom k cene radšej kupim tu sunshine kids,lebo ta lilinkina vyjde s poštu narovnako

blanka.k
19. máj 2011

@denisocka
@dosa ano, lilinka je spíš jen nahoře...ale já ji teď ani nepoužívám, jelikož když je dítě v polosedu, tak stáhnu dolů přímo stříšku kočárku, ta jsem docela dost a když chce spát a svítilo by, tak během minuty mám přehozenou boudičku směrem k sobě a je to. protože ta moje malá potvůrka nemá ráda, když pořádně nevidí ven, takže clonu ani nedávám, jelikož by furt to bylo o nervy, jak by po tom malej šel a chtěl to strhávat. občas se mi takto snaží strhávat přímo boudičku 😅

denisocka
19. máj 2011

baby,kočár tu,tie kolesa su teda ...mega .... zatial prva otazka,ako sklopím kočátr naležato, maly si posedel,mame probvlém že pcha ruky do toho otvoru pri reflexných trojuholíkoch na budičke

a chyba nám taky šiltík na budičku

denisocka
19. máj 2011

načo je ta paka ?

denisocka
19. máj 2011

tato

denisocka
19. máj 2011

neviem dat dole tu budu 😀 a maly mi tam dava ruku - do tej diery ,testovat ho idem o 15.30

dosa
19. máj 2011

@denisocka - no ja si to uz nepamatam, ale ta paka neni na to, aby si sedacku vypla z konstrukcie? tusim aj ano. nalezato to uz neviem, asi by mal byt nejaky cudlik vzadu na opierke a budu ked chces dat dole, musis stlacit tie cervene body... siltik tam mal byt, nemas ho otoceny naopak?

a ze tie deti vecne najdu nieco, cim sa zabavit, tak tvoj si bude asi cestou vetrat ruky, moj na to neprisiel 😀

denisocka
19. máj 2011

@blanka.k help,neviem dať operasdlo na ležato,už ho mám v pravom uhle 😅

blanka.k
19. máj 2011

@denisocka tu páku netuším na co je, myslím,že ta co je na vypnutí sedačky z konstrukce je ještě víc pod tou sedačkou a je širší (má ergonomický tvar na psrty)
opěradlo se polohuje, že nahoře na něm (musíš sáhnout jak kdyby pod tu stříšku s 2 kapsičkama vzadu) je asi 3x 12cm plastový obdélník, ten se nadzvedne a musí se i trochu nazvednout opěradlo, a pak se to samo posune do nižší polohy. 😉

denisocka
19. máj 2011

@blanka.k ok,tak toto už mám,diky moc 🙂 a celu korbu ako obrátim ??? a ako ten kočík zložim ?

mate niekto aj tašku na tom?skusila som dat inu,ale zavadzia na nožičky

denisocka
19. máj 2011

musím ho nejako skuľať dole schodami,nemame vytah a mam ho na 2poschodi .

dosa
19. máj 2011

@denisocka ked chces obratit korbu, tak sa zachytis palcom o tu tyc, co si sa na nu pytala a prstami nasmatras pod sedackou este jednu packu, tu stlacis aby sa pohla smerom k palcu a povolia sa ti tie uchyty a mozes vytiahnut sedacku... ja tasky na rukovati nenosim, mne to tam zavadzia cele... akurat na golfkach mi nevadia 🙂

denisocka
19. máj 2011

a tie červene pačky po stranách ?