Kočík quinny freestyle 3xl comfort

lulla
22. júl 2008

ahojte maminy a buduce maminy🙂

chcela by som vas poziadat o pomoc - vyberame kocik a konecne som nasla nieco - co sa mi celkom paci "quinny freestyle 3xl comfort". Mate prosim niekto skusenosti s tymto kocikom ? Je to tusim model 2007, ale stale sa da kupit. Jedina nevyhoda bude asi ze je tazsi nez novsia kolekcia 2008 - jeho vaha je az 15kg a asi nie je najspratnejsi.
Vyhody : brzda na rucke, nafukovacie kolesa, prehadzovacia sportova verzia v smere aj proti smeru jazdy.
Nevyhody: velkost, vaha.
Ak mate niekto priamu skusenost s tymto modelom - velmi by mi to ulahcilo konecne rozhodnutie ..Vopred vdaka. 🙂

blanka.k
31. aug 2010

@kata79 Ona ta korba je bohužel uprostřed taková zůžená, jak je tam nějaký ten mechanismus nasvakávání na podvozek a zrovna v tom místě má mimčo ruce u těla 😔 Mě to taky nenapadlo když jsem ho kupovala, jinak jsem spokojená...pokud pominu, že je hodně těžký 😔 Ale zase se s ním fakt suprově jezdí i v terénu mezi poli atd 😀

kata79
31. aug 2010

@blanka.k no malou korbu fakt nepotrebujem, trosku se prave obavam, ze budeme mit velky miminko (zatim soudim pouze dle velkeho ultrazvuku a taky trochu podle toho, ze muj dvoumetrovy manzel meril po porodu 56 cm a to same jeho sestrenice...takze v rodine urcite jsou urcite geny), to se jeste uvidi...jinak super fotka 😉 , cim fotis, resp. co to je za objektiv? 🙂

blanka.k
31. aug 2010

@kata79 Já si taky říkala, že po manželovi, který je trošku XXL by mohl být větší, na UZ byl ale spíš vždycky na dolní hranici, Porodní váha 3,49,...ale pak to začalo, roste hrozně rychle 🤐 🤐 🤐 😅 Foceno je objektiven Nikkor, "pevnou" 35, jsem šla po dešti fotit nějaké kytky, a takto jsem na poli dopadla, tak jsem si to musela vvyfotit 😀 Další den jsem jela tramvají, do které nastoupila paní s takovou tou "retro" Inglesinou, záclonky, krajky atd... 😀 Bylo vidět, jak se skoro štítí dát kočárek vedle mého 😀 (a to jsem to bahno očistila už na poli a zbytek opadal suchý další den 😀 )

kata79
31. aug 2010

@blanka.k no uvidime, jak nakonec dopadneme my, doufam, ze se tu nerouham s recma o velkem diteti, doufam ze se nebude drat na svet predcasne...ty kocarky mi ale davaji zabrat, myslela jsem, ze s Quinny freestyle uz me hledani konci, ale vidim, ze zdaleka neni jeste vyhrano/vybrano...asi na nej nejde dat jina korbicka (manzel mi ted tvrdil do telefonu, ze si mysli, ze ano, ale ja jsem podobnou informaci nikde nenasla)... pobavilas me s tramvajovym zazitkem, mne uz je davno jasny, ze my budem vypadat casto podobne...jinak ja mam pevnou padesatku, na kyticky to moc neni, ale stejne je s tim lovim co to jde, chtela bych nejakej makroobjektiv, ale letos vyhralo rybi oko (a neudelala jsem dobre, protoze bych doma na rizikovem tehu uzila spis ten makro objektiv...)

blanka.k
31. aug 2010

@kata79 uvidíš, jeslti máš někde možnost kouknout na Quinnny , tak oni mají ty korbičky myslím stejné, ten na Freestyle má navíc na sobě kapsy, ale velikostně jsou stejné 😉

susik77
29. sep 2010

@kata79: nechces si kupit na prvych 6-8 mesiacov kym mimco zacne sediet radsej tu retro inglesinu magnum? 😎
my sme ju mali a bola som neuveritelne spokojna, korbicka je velika-84 cm kocik uzasne hupe, kym sme vysli z bytu pred dom, mala spala 😉 Daju sa kupit aj krasnepouzite, ja som predavala 16 mes. pouzivanu aj so sedackou a fusakom za 5600 kc, kupis uz od 2000 kc na mimibazare 🙂
Mne osobne sa lepsie jazdilo s inglesinou ako teraz s Q. freestyle.

tilly
29. sep 2010

@kata79 http://www.mytoys.de/Quinny-Jogger-Freestyle-3-... maju aj ine farby... inak dreami (vanicka od quinny je dost velka, moj maly tam bol do 6 mes, nebolo to teda male babo a bol tam cez zimu... a aj keby ti mimco z korby vyrastlo, sportiak je plne polohovatelny, cize ho das do lahu a mimi tam v poho moze byt... niekto ani vanu nekupuje...

blanka.k
29. sep 2010

@tilly kde tam mají jiné barvy (by mě zajímalo, jaké teď dělají)... ono to na mě mluví neměcky, což rozumímúplně minimálně, tak jsem akorát našla "starou" hnědou a modrou 😉
Jinak my už jsme vytáhli sporťák, malýmu v bundě trčí už ruce ven, skoro kolmo k tělu, už se mu nevlezou ani aby si je položil na bříško, o dlce nai nemluvím, nemá tam ani cm pod nohama ani nad hlavou 😅 ... holt kombinace malá korba + velké dítě

tilly
29. sep 2010

aha, no mali este cervenu a bezovu, ale uz tam nie su...

blanka.k
29. sep 2010

@tilly tak to jsou stejné, jako se dají sehnat u nás + nám ještě dali na výběr modrou, ale ta byla taková nic moc, tak jsem si nechali vybalit hnědou, ta se nám ve skutečnosti nelíbila, černý jsme nechtěli, tak máme červený 😀
http://www.detskydum.cz/detail/quinny-freestyle... 😉

tilly
29. sep 2010

ano, je to to iste, co v linku, len v de je za tu cenu aj vanicka...

blanka.k
29. sep 2010

@tilly My kupovali snad za 14.300,- komplet vč. autosedačky v akci s tím, že když bude reklamace, dostaneme náhradní díl zdarma, než nám ho opraví, což třeba kamarádka měla problm s kočárkem, dala nehorázné peníze za neustále posílání na reklamace atd...a jelikož byla bez kočárku, musela koupit rychle nějaký obyč 😅 A prodejnu mám 15 min. od baráku, vyzkoušeli jsem, jak nám vleze do auta, jak sedačka pasuje, takže jsme do toho šli 😉
Každopádně teď bych asi vybrala Jané Slalom 😅

kata79
29. sep 2010

@blanka.k ,@tilly ahoj holky moc dekuju za rady a doporuceni, my nakonec koupili Inglesinu Magnum a po pul roce uvidime, jak dal...kazdopadne dekuju!

blanka.k
30. sep 2010

Ahoj, dnes jsem konečně přehodila korbičku za sporťák a jsme v prd... on je užší než korba!!! 😨 Takže zkusíme, jak nám to v zimě ve fusaku atd. půjde a kdyžtak jdeme do jinýho kočáru 😒 A nevím, jestli to mám někde blbě daný, ale když dám tu polohu na úplný leh, tak ta stříška končí kolmo nad tím, nebo ani to ne, myslela, jsem, že bude víc přesahovat, takže na boku jak jsou ty větrací otvory jen s mřížkou či jak to nazvat, tak tím asi bude pěkně táhnout dovnitř... 😔 Ale jinak je to lehoučké, dobře se to nasazuje, ovládá ta zádová část,....ale ta šířka mě se...e. A to jsem si to v obchodě poměřovali s jinýma (myslím, že se Speedim a ještě nějakým jiným) a ty nebyly širší 😔

susik77
1. okt 2010

@blanka.k: ja si myslim, ze ta sirka povoli, ono to neni uplne napevno. taky jsem zvedava, jestli se vlezem v kombineze a ve fusaku 😎 To bude ale posledni zima, kterou to budu resit, tu dalsi uz dofam, ze bude terezka chodit sama 😎

tilly
22. okt 2010

nestresujte, ja som vo free viezla aj 4 rocne prerastene dieta a bolo tam ok 😉

blanka.k
22. okt 2010

@tilly záleží jeslti bylo přerostlé do šířky nebo délky, když jsme ho koupili, tak sjem do něj taky zkoušela 3,5 letého klučinu a v pohodě (byl ale hubený a dlouhý a jen v v létě v triku)..., na délku jsem zjistila, že ten sporťák je jeden z největších, ale ta šířka nic moc. I když když jsem teď pokukovala po jiných, není to až taková tragédie, ale prostě naše dítě v zimní budně a fusaku tam rozhodně neleží zrovna nejpohodlněji... uvidíme jak moc ještě poroste do šířky, kdyžtak už mám rozhodnuto, že kdyžtak bych koupila nový Perego GT3, do toho se mi aspoň vleze pořádný nákup (auto nepoužívám, všude jezdím MHD nebo pěšky) 😀 Byla jsem se i koukat na nový Jané Slalom a nedá se se starou verzí (cca 4 roky starou) srovnat, taky je úzký a stříška hrozně malá, ten by u nás už taky neprošel. Ještě, že kočárek vybíral manžel, že mi nemůže nadávat, co jsem si to koupila 😀 😀 😀

blanka.k
22. okt 2010

Jo a nevrzala vám někomu ta sportovní verze? Mě totiž najednou ze dne na den (asi tak týden, max. 2 po přechodu na sporťák) začalo něco dole vrzat,ale nejsem si jistá, že jsou to kolečka (každopádně je muž namazal a vrže to dál), možná mi přijde, že vrže někde to uchycení té sporotvní části.... někdy ujedu půl kilometru a ani ťuk, někdy to zaskřípe 10x do minuty 😅

blanka.k
22. okt 2010

A vlastně ještě jeden dotaz...už asi 5 lidí zkoumalo, jak se sklápí ta boudička u sporotvní verze a nepřišli jsme na to... 😅 Na boku nad tou perforovanou částí je nějaká ta plastová část, kterou jsem zkoušeli různě mačkat, nazvadávat, tahat...a nic , takže když je to nebytné, tak to sklopím silou, ale nejsem si jistá, že je to tak dobře 😅

zdeniii
31. okt 2010

@blanka.k ahojky, můžu se zeptat proč bys ted raději Jané? :_)

blanka.k
31. okt 2010

@zdeniii už bych nechtěla ani Jané... teda ne tu novou verzi. Já totiž viděla asi 4 roky strarou verzi u sousedky a líbil se mi, i co jsem četla reference, takže jsem měla ve výběru Jané, Perego GT3 (ten měly 2 kamarádky) a pak Quinny (ještě Casualplya S4, Xlander, Mutsy a MAxi Soci, ale ty jsme hned vyloučili, když jsme je viděli naživo) Teda ne měla ve výběru, jako měl, kočárky totiž vybíral chlap a jen mě pak vozil na ně koukat a hodnotit. Teď druhá sousedka má taky Slalom, ale 2010 (máme tu na chodbě na 5 metrech na srovnání 1x Slalom, Quinny a ještě Mutsy 😀 ), a je stejně pitomě úzký jako Quinny a je kratší a má hrozně malou boudičku nad sporťákem, takže teď bych do něj už nešla, rozhodně bych si nepomohla 😅

zdeniii
31. okt 2010

@blanka.k a fakt je tak úzký? já ho chci právě pořídit, protože sporták co mám je takovej jak z papíru 😀

blanka.k
31. okt 2010

@zdeniii nevím jeslti myslíš Jané nebo Quinny, ale jo, oba jsou docela úzké 😅 Až se mi chlap vrátí s kočárkem z procházky, tak to můžu změřit, a to Jané bych mohla někdy taky, až bude sousedka zase parkovat před dveřma, to je pár sekund, to mě ani neuvidí 😀 😀 😀

zdeniii
31. okt 2010

Nu chci quinny 🙂 nějak mne nic lepšího netrklo, protože potřebuju mít malou ve sporťáku otočenou k sobě 🙂

zdeniii
31. okt 2010

@blanka.k tak ho změř prosíím 🙂

blanka.k
31. okt 2010

@zdeniii tak šířka toho "opěradla" je 27cm 😉 A po celé délce to má takové ty zvednuté "uši", takže se to díte prostě mezi to musí nacpat 😅 A celková délka, když se to dá do lehu, tak je 96cm 😉

zdeniii
31. okt 2010

@blanka.k přijde mi že těch 30 cm maj všechny sporťáky... 😒

blanka.k
31. okt 2010

@zdeniii Tady u Q. je škoda, že jsou tam ty "uši", jinak by trošku mohly ty ramena a ruce "přečuhovat" do boku...Já už mám v zásobě to P.Perego GT3, větší "tank" nenajdu 😀 teda pokud nechci ustoupit z toho, že to má být trojkolka, velký koš (a ten má fakt megakoš), to sice nejde otočit, ale jde dát do lehu a jak kdyby nějak překlopit boudička (tak mi to teda kamarádka popisovala). Ale je fakt, že jak jsem se teď poslední měsíc koukala po jiných, tak opravuju tvrzení, že "Quinny je úzký", na "Qiunny je TAKY úzký, jak většina ostatních 😅 " ještě jsem koukala na srazu na Teutonii.

zdeniii
31. okt 2010

@blanka.k nu tak uidíme, kupuji z druhé ruky tak kdyžtak jej zase prodám :_D ale spíš doufám, že budem spokojeni 🙂) Teď mám od Bebecar, hluboká korbička byla super, ale ten sporták je teda ee ☹

blanka.k
31. okt 2010

@zdeniii já jsem viděla ten modrý, celý komplet s hl.korbou a sedačkou (snad i s taškou, fusakem) na Aukru a vydražilo se to za "pár stovek" 😅