Kočík quinny freestyle 3xl comfort

lulla
22. júl 2008

ahojte maminy a buduce maminy🙂

chcela by som vas poziadat o pomoc - vyberame kocik a konecne som nasla nieco - co sa mi celkom paci "quinny freestyle 3xl comfort". Mate prosim niekto skusenosti s tymto kocikom ? Je to tusim model 2007, ale stale sa da kupit. Jedina nevyhoda bude asi ze je tazsi nez novsia kolekcia 2008 - jeho vaha je az 15kg a asi nie je najspratnejsi.
Vyhody : brzda na rucke, nafukovacie kolesa, prehadzovacia sportova verzia v smere aj proti smeru jazdy.
Nevyhody: velkost, vaha.
Ak mate niekto priamu skusenost s tymto modelom - velmi by mi to ulahcilo konecne rozhodnutie ..Vopred vdaka. 🙂

julca80
22. júl 2008

ahoj lulla, no my mame tento kocik a iny uz ani nechceme. 😉 Ano ma svoje nevyhody, vlastne tie co si napisala, ale pre mna je podstatne ovladanie, pohodolnost a celkove pouzitie tohto kocika. Ja nemam na neho zleho slova. Pouzivame ho od narodenia malej a ani neplanujeme kupit daky lahsi ako su golfovace atd.
Vyborne sa s nim jazdi ako v terene tak aj v meste. 😵 Skusala som vozit aj ine ale na svoj nedam dopustit. Odo mna budes pocut len a len pozitivne reakcie nan, aj ked je tazsi a trosicka uzsi ako niektore ine kociky. Nato, ze moja dcera patri k tym trosicka vacsim deturencom, tak este stale mame v sportoku dost rezervy aj na zimu. Vanicku sme pouzivali tak 4.5mesiaca a potom sme nahodili sportovu cast, do ktoreho sme si dokupili fusak a od vtedy mame stale tuto verziu. Ak byvalo zimsie alebo mrazivo, tak som dala malej deku aj do vnutra, pripadne som ju este obalila deckou z vonku a bolo supis.
Ak budes mat dake konkretnejsie otazky, rada ti odpoviem. 🙂

lulla
autor
22. júl 2008

ahoj Julca 🙂

super - dakujem za pozitivne info. Pravdu povediac vyberame uz dost dlho.... a rada by som urobila uz konecne rozhodnutie 🙂 Prekvapilo ma, ze rozne znacky robia vsakovake vychytavky ale kocikom nakoniec chybaju dofukovacie kolesa... alebo su desne farby... a tak ... ale tento typ sa mi zda naozaj dobry - az na tu vahu .. 🙂 ale aspon potrebjem 🙂 Ak by padli este nejake konkretny otazky ovem sa 🙂 ozaj nevies kde sa da v BA pozriet nazivo ? Ja som ho nasla na nete v Cechach - takze by sme ho objednavali asi cez Prahu... a este na napadlo ze ak by sme ho kupovali a vy uz nepotrebovali vanicku.. mohli by sme ju mozno aj odkupit... ved este sa vsetko ukaze 🙂 tak zatim a pekny vecer 🙂

julca80
22. júl 2008

lulla, my sme ho tiez nikde nevideli nazivo tu SK, len v Londyne. Nakoniec sme si ho objednali cez babetkoshop na nete. Oni objednavali priamo z Holandska. 😉

evcafrank
24. júl 2008

ahoj, já s ním jezdím skoro půl roku a taky nenalézám chyby 😀 snad jen by mohl mít větší koší(ale to je problém asi všech trojkolek) 😉

kaca007
30. okt 2008

holky díky za pozitivní info, o tomto kočíku velmi vážně uvažuji 😉

makoush
14. dec 2008

ahodja, máte prosím některá vyzkoušeno, jestli jde do Quinny freestyle dát taška na mimi? Vejde se tam? Na jednom webu psali,ze vnitřní velikost kočárku je menší než většina vyráběných vložených tašek, takže ted tady opravdu nevím..

ma76
14. dec 2008

Je maly...nekupuj

zivoth
3. jan 2009

ahojte babulky,
prosim vas ja mam taky jeden maly dotaz co sa tyka quinny kocarov, konkretne freestyle trojkolka: je normalne, ze ked upevnime vanicku alebo to vajicko (autosedacku) na konstrukciu kocika , na tie nastavce, tak sa vanicka aj kocik troska hybe a nieje pevna??
prosim poslite mi odpovede na ip, moj manzel je z toho nestastny, lebo si mysli, ze to tak nema byt a ja uz neviem.
dakujem velmi pekne

ada22
21. mar 2009

Ahoj, mám dotaz. freestyle má docela velký rozchod kol. Někde píší 70 cm někde 68cm. Jak to vypadá v praxi při průjezdu dveřmá sedmdesátkama a naskládání se do výtahu též dveře 70? Je tam nějaká tolerance? Nebo tím, že to je trojkolka se dá prokličkovat (nevím moc jak to napsat 😀 ). A myslíte, že je i na starší dítě 2-3 roky? Diky za odpověď. 🙂

mayka
31. júl 2009

Ahojte ake mate skusen losti s kocikom quinnay freestyle 2009? Uvazujem o nom. Neviete kde sa da vidiet v okoli BA?

timea27
28. aug 2009

mayka...ja som bola v petrzalke v eniki-beniki a tam mali len speedi...tiez mam zaujem o tohtorocnymodel tak ak budes mat info kde v BA je "k videniu" daj mi prosim vediet...diiik

u.barbora
3. sep 2009

Ahoj holky, taky jsem dlouho hledala freestyle v obchodech, ani v česku není k sehnání kromě internetových obchodů. Nakonec jsme na něj narazili nečekaně v Babyparku v Brně. Vyzkoušeli jsme všechno, mají i víc barviček. No a jsme nadšení... je sice těžší, ale zase opravdu stabilní, takže u nás to vyhrál 🙂 . Oproti speedymu má mnohem lepší polohování zad a i otáčení sportovní sedačky je pro nás důležité. Z Bratislavy to sice nemáte nejblíž, ale třeba si uděláte výlet 😉

tilly
3. sep 2009

ada, ja v ňom vozím 4 ročné dieťa 😅 samozrejme, len občas...

tilly
21. nov 2009

oplatí sa vanička dreami? dá sa nakliknúť na podvozok freestyle? a nie je moc malinká?

susik77
21. nov 2009

Ahojte, mate ho niekto uz dlhsie? A vydrzali ste len s tymto kocikomn, al. ste nakoniec kupili aj golfky?
A ako ste vyriesili v zime?Pozerala som, ze nie je k tomu nanoznik? Aky fusak sa do tohto kociku hodi?

tilly
22. nov 2009

fusak je originál quinny k tomu, taký, čo ide aj do speedi a tak...

tilly
25. nov 2009

baby, súrne by som potrebovala, ak niekto máte adaptéry k freestylu na dreami, kúpim, súrne, dííík, na speedi a ostatné idú iné adaptéry, na freestyle idú iné, predávajú sa len so športovým kočíkom, takže ak niekto máte len športiak, nebudete chcieť vaničku a adaptéry sú vám na dve veci, veeľmi rada ich odkúpim 😉
kontaktujte ma prosííím cez IP 😉

tatiana69
26. nov 2009

Ahoj! Mám Quinny Freestyle 3XL comfort od mája 2008, je perfektný. Jediný problém je vojsť s ním do úzkeho výťahu, ale dá sa to riešiť odobratím kolieska (ide to ľahučko). Používam od narodenia malého v máji len športovú časť (gynekológ mi poradil, že je to tak lepšie, na leto mi hlbokú vaničku netreba - a mal pravdu!!!). Od malička som ho vždy pripútala (a to som s ním chodievala von denne, niekedy aj dvakrát, od jeho dvoch týždňov), je dobré ho na to aj navyknúť. Na jeseň, keď je chladnejšie, a v zime používam originál fusak, dá sa dobre oprať, vlani, keďže ešte ležal, som ho pre istotu dávala aj do deky, teraz už len do fusaka. dokúpila som si aj pláštenku do dažďa a slnečnú striešku Teutonia, je výborná, a ešte obyčajnú sieťku proti hmyzu. Keďže je často používaný aj v drsnejších podmienkach (ale to je problém väčšiny rozkopaných a neudržiavaných chodníkov a ciest), mala som už aj defekt, nebol problém ho opraviť. Počítam s ním aj pre ďalšie dieťa, takže som si kúpila aj náhradné plášte a duše na pneumatiky (majú ich všade, kde predávajú bicykle, duše cca 2,5 EUR a plášte cca 4,5 EUR - nemusia byť originál). Odporúčam po pobyte pri mori a po zime - alebo aj počas - poriadne očistiť kolesá od nánosov piesku, prachu a soli a premazať, idú fakt ľahučko. Veľká brzda na kolesá mi prestala fungovať, nedala sa stlačiť nohou - totiž nepoužívala som ju a zaniesla sa - tak som ju tiež poriadne očistila, odvtedy ju pravidelne používam a funguje bezchybne.

tilly
26. nov 2009

myslíš, že stačí len športová časť? neškodí to chrbátiku? viem, že je to tvrdé a dá sa to dať úplne na rovno, ja zháňam teraz ako idiot vaničku a adaptéry k nej, tak uvažujem, či by mi nestačil len fusak a športová časť...

tatiana69
26. nov 2009

Tilly, mne to poradil lekár. Zámerne som si vybrala tento model, pozerala som aj na speedi a iné kočiariky, ale len na tomto sa dalo operadlo úplne sklopiť do ľahu, čím sa vytvorí rovná plocha. Na ňu som dala v lete uterák, aby mal maličký trošku mäkšie a neležal priamo na poťahu, a v pohode sme fungovali bez problémov. Malý má chrbátik O.K. Teraz by som vaničku ani nekupovala, lebo malý vyrástol dosť rýchlo, a teda by som ju používala veľmi krátko = zbytočne vyhodené peniaze (aj vajíčko sme mali len 5 mesiacov, potom mu z neho trčala hlavička a nožičky a kúpili sme mu normálnu polohovateľnú autosedačku). Ozaj, ja parkujem kočiarik v aute, takže ho denne skladám a rozkladám, a funguje bezchybne!!! Pouvažuj podľa termínu.

tilly
26. nov 2009

môj malý má tri týždne skoro, teraz používame iný kočík, ale mám freestyle a chcem ho do terénu a hneď teraz, tak uvažujem nad vaničkou, zohnala som "ojazdenú"...

vladkaz1
27. nov 2009

baby prosim hodte foto ,ak mate niektora tento kocik, dost o nom uvazujem len som ho este nemala stastie zahliadnut origos ..
Budete take dobre ? diki 😵 😵

vladkaz1
27. nov 2009

Tili dakujem uz som potom hned nasla ma to napadlo dat si do googlu 😀 , moj mi ho zamietol ☹

belci
27. dec 2009

Ahojte baby,
kočík QUINNY FREESTYLE užívam 2 roky. Je to super kočiarik, aj keď je trocha mohutnejší ale o to bezpečnejší. Ja som športovú časť využívala hneď od narodenia. Opierka chrbátika sa dá sklopiť uplne do vodorovnej polohy. Maličká sa narodila v zime, takže bola vo fusaku a vaničku sme vôbec nepotrebovali. Tento kočiar som dlho hľadala hlavne kvôli tomu, že korba sa dá umiestniť v smere aj v proti smere jazdy a taktiež, že sa s ním dá korčuľovať. Je to super kočiar. 😉
Mám ho teraz aj na predaj, takže kto by mal záujem, je v ponuke (bazar).

blanka.k
28. dec 2009

Ahoj holky, zajímalo by mě, jaké máte doplňky k tomuto kočárku... 😉 Přemýšlím, co vše koupit, určitě fusak do sporťáku, máte někdo tento?
http://www.babyportal.cz/fusak-quinny-freestyle...
Pak bych chtěla nějakou velkou tašku na řidítka a pak mě napadl slunečník, ale nevím,jeslti se vyrábí. Na korbičku máme moskytiéru a pláštěnku, tak na sporťák bude asi potřeba jiné, že? Barvu máme červenou, protože v letošní kolekci měly jen tm.hnědou, černou a modrou a to se nám moc nelíbilo. 😉 Předem díky za rady a tipy.

tilly
28. dec 2009

slnečník je blbosť, fusak môžeš mať aj iný, neoriginálny, ale tento quinny vzerá byť celkom fajn a nie je tak strašne drahý

tašku je treba určite, quinny má aj ruksačiky

blanka.k
28. dec 2009

A jak chráníte před sluníčkem dítko v tom sporťáku, mě právě ve srovnání s jinýma nepřijde ta stříška moc velká a když tady vyjedu za barák do polí, tak žádný stín tu není 😅 A taška na to jde jakákoliv jak na jiné typy Quinny? A dáváte normální nákup dolů do toho košíku? Mě v obchodě říkali, že to moc neunese, max.4kg, strašně jsem chtěla kočárek P.Perego GT3, ale všude na diskuzích probírají problémy s reklamacemi podvozku 😅 Ten má super košík dole....No jsem zvědavá jak to bude v praxi, abych sebou ještě nemusela tahat na nákupy krosnu na zádech 😀

tilly
28. dec 2009

slnečnú clonu robí teutonia... a určite sa hodí aj na tento kočík

aj tak ti moc veľký nákup do toho košíku nevojde a na veľké nákupy chodiť s kočíkom nebudeš, na to sa nespoliehaj, ale ten bežný nákup ako chlieb, nejaká tá flaša alebo ovocie to určite stačí, tašiek na rúčku je strašne veľké množstvo... ja mám ruksak allerhand a ešte som si kúpila takú tašku nike mm mi tam urobil cvočky, aby sa dala dať na rúčku a mám parádnu tašku na rúčku, veľkosti akú potrebujem...

blanka.k
28. dec 2009

Já právě asi taky skončím u toho ruksaku, protože dole je to tak na balík plínek 😅 právě to mám asi 10min. od baráku na bus a pak asi 10min. do hypermarketu, jezdí nízkopodlažní a budu to mít zadarmo, tak plánuju, že budu jezdit častěj po malých troškách...A už jsi píchla pneu? No, jsem zvědavá, jak bude jezdit, josu kočárky co se mi líbí víc, ale po přečtení různých diskzuíz jsme se rozhodli pro tento, koupili jsme ho v kam.obchodě, záruka nám poběží až po narození a v případě reklamací nám dají náhradní podvozek, snad to nebude potřeba. A hlavně v ten den měli na věci na skladě veliké slevy, takže nás vyšel sporťák, korba, deka, moskyt., pláštěnka, autosedačka Maxi Cosi na 14.400 😉